Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju

poruka: 8
|
čitano: 1.666
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju".
16 godina
offline
Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju

Bilo bi dobro da malo porade na imenima ulica. Naisao sam na dosta vecih gradova gdje nisu navedena imena ulica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju

Ja nemam zamjerki. Mene je prije nekoliko dana odveo u željenu uličicu u Sarajevu na broj koji sam tražio. Nisam mu davao ni 10% šansi da će uspjeti ali je uspio. Dobar je Maps, nema što. Posebno mi se još dopada opcija da skineš željenu rutu prije odlaska na put tako da ne moraš imati uključen 3G usput.

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju

Ma, lako za urbane sredine. Čim si u šumi, druga je pjesma.

Da se pouzdajem samo Google Maps, često bih zalutao. Zato nosim i klasični kompas, te papirantu kartu.

Nema ništa kontra Google i njihovih proizvoda, al' mi znalo dogoditi da pokazuje kontra stranu svijeta, te da nema bližih točaka upisanih na njihovim kartama, čim je čovjek izvana urbanih sredina. 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju

...eto opet malo "dadakanja" u pojašnjenju naslova, tako urođenog hrvatskom jeziku...

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokac
PzKpfw kaže...

Ma, lako za urbane sredine. Čim si u šumi, druga je pjesma.

Da se pouzdajem samo Google Maps, često bih zalutao. Zato nosim i klasični kompas, te papirantu kartu.

Imaš karte koje su prilagođene izletnicima i planinarima, a Google Maps to nije. Što se tiče preciznosti mobitela, svakako je preporuka imati kompas uz sebe (ako ništa, barem radi i mokar, te mu se ne može baterija potrošiti). Papirnata karta na nepoznatom terenu je svakako preporučiva iz istog razloga. Međutim, kompas na mobitelu ne bi trebao imati problema u šumi, dok stabla značajno ometaju GPS signal, ali mogu uniti i pogrešku kod određivanja udaljenosti do bazne stanice.

 

Na temu same vijesti, pa ovo uopće nije novost. Ima više od mjesec dana da se to prikazuje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokaciju

Ja kada idem u šumu, bacam mrvice....

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokac

 @phoenix2003

 

Hm, pa nemoj to raditi. Kaj nisi čitao Ivicu i Maricu. Bolji su kamenčići mada niti oni nisu najsigurnije rješenje.

 

Mada kada pričamo o ostavljanjima tragova na nepoznatom terenu to je svakako preporučljivo za nas kada znamo da se ne vrtimo u krug ili pak možda za one koji će nas tražiti...

...al' to su neke već druge teme.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Maps preciznije pokazuje trenutnu lokac
PzKpfw kaže...

Ma, lako za urbane sredine. Čim si u šumi, druga je pjesma.

Da se pouzdajem samo Google Maps, često bih zalutao. Zato nosim i klasični kompas, te papirantu kartu.

Nema ništa kontra Google i njihovih proizvoda, al' mi znalo dogoditi da pokazuje kontra stranu svijeta, te da nema bližih točaka upisanih na njihovim kartama, čim je čovjek izvana urbanih sredina. 

 Kakve veze to ima sa googleom i google maps? Pa niti jedan gps signal nece probiti krosnju kao uostalom i svaki drugi radio signal... kako ti pise ispada kako ce druge "bolje navigacije raditi.... Boji uredjaji imaju bolje antene ali mobitel nece imati signal ni na google maps niti na bilo kojem software na istom telefonu....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice