Google+

poruka: 178
|
čitano: 33.155
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google+".
14 godina
neaktivan
offline
Google+

chata se isto kao u gmailu, preko google talka, tako da koje frendove imaš u gmail imaš i u google+

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google+

evo jedan hrvatski handsonlink

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
mamutarka kaže...

chata se isto kao u gmailu, preko google talka, tako da koje frendove imaš u gmail imaš i u google+

Al kako da sad chatam s nekim koga sam dodao u Google+?

14 godina
offline
Re: Google+
Fićo_CoD 5 kaže...

Jel zna netko kako chatati? Ne da mi se trazit.. 

 

BTW ovo mi izgleda kao cista kopija facebooka o.O Al dobro je sto ima webcam :)

LoL...It's like facebook, just it isn't facebook..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
TheRunner kaže...
mamutarka kaže...

chata se isto kao u gmailu, preko google talka, tako da koje frendove imaš u gmail imaš i u google+

Al kako da sad chatam s nekim koga sam dodao u Google+?

Imas desno ispod Stream-a "Chat".

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
Fićo_CoD 5 kaže...
TheRunner kaže...
mamutarka kaže...

chata se isto kao u gmailu, preko google talka, tako da koje frendove imaš u gmail imaš i u google+

Al kako da sad chatam s nekim koga sam dodao u Google+?

Imas desno ispod Stream-a "Chat".

Ali tamo vidim samo dvoje ljudi a ne ostale.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
TheRunner kaže...

Ali tamo vidim samo dvoje ljudi a ne ostale.

Mozda su offline :P

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
Fićo_CoD 5 kaže...
TheRunner kaže...

Ali tamo vidim samo dvoje ljudi a ne ostale.

Mozda su offline :P

Provjerio sam i svi su rekli da su stavili da su dostupni

15 godina
offline
Re: Google+
Dkc kaže...

Da si pogledao screenshotove googlea+ vidio bi da ima itekako veze.

 

http://www.engadget.com/photos/google-webapp-hands-on/#4259104

 

Služi onom čemu sam rekao, za napraviti profil (koji će se prikazivati na googleu+) i uredit ga.

Ne nema.

Profile je jedan sasvim drugi servis.

 

Doduše, Google+ povuče podatke sa svojih ostalih servisa (što je ostalom i politika Google da sve živo i mrtvo integrira u sve živo i mrtvo, jel). Meni je profil aktivan 2 godine. Google+ je došo kad? Prije 2 dana. 

Isto tako, kada na GTalku promjenim sliku, mjenja se i na Profileu i na svim ostalim servisima.

 

Ova izjava da već možete raditi profile na Google+ preko Profilea je jednaka kao da si reko da već možemo dodavati prijatelje na Google+ i stavio link na GTalk ili da kažeš da se već slike mogu uploadati i lupiš link na Picasu. Jednostavno, ti servisi su, suštinski gledano, sami za sebe. To što postoji deep integracija ostalih servisa u Google+, to je drugi par rukava.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 13:09 (Bukva).
15 godina
neaktivan
offline
Google+

Pa jbt kako mogu trazit ljude putem njihove e-mail adrese? Upisem u trazilicu i nista, pise da nije naslo a 100% mora bit :S

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google+

dobio invite. Bojan Malinović pa saljite zahtjeve da vidim kako ovo sljaka...

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 13:36 (malina22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google+

tko ima viška pozivnicu?

 

google+ kao facebook css file link

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 14:26 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
malina22 kaže...

dobio invite. Bojan Malinović pa saljite zahtjeve da vidim kako ovo sljaka...

wtf pise da te nema kad probam u trazilicu upisat :S

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Google+

Google Hangout {#} 

 

EDIT: Sad sam vidio da profilna moze biti samo u obliku kvadrata FUUUU

 

 

Uređivanje profila hahaha ^^ Uređivanje profila hahaha ^^
EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 15:05 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google+

 

Ova integracija sa G+ i Picasa albums je fora, no makar sam stavio da samo osobe sa linkom mogu vidjet neke albume, ispada da su svi vidljivi, neki bug il nesto krivo radim?

Isto tako, kolko sam shvatio dodavanje u krugove tj. dodavanje frendova je nemoguce odbit or ?

In the end there will be only ( c )haoss ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
Leglo kaže...

 

 

Isto tako, kolko sam shvatio dodavanje u krugove tj. dodavanje frendova je nemoguce odbit or ?

Mislim da da. Tvoj profil je vidljiv svima koji te dodaju u svoj krug, a ti njih ne moras u svoj/svoje dodati, malo glupo ali prihvatljivo :)

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 12:59 (Fićo_CoD 5).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
betmen kaže...
jpelko2 kaže...
Kao da nije dosta kaj imaju more svega popot mobilnog os-a,gmail,youtube,picasa,google maps,earth,chrome os... Zar Oni misle sve kupit i onda držat monopol?Koristim gmail i youtube ali ovo kaj oni rade nije normalno.

Nama, krajnjim korisnicima, je najbitnije da dobijemo kvalitetan softver, a Google ga bez sumnje ima.

 

Sve što sam probao od njih spada u sam vrh ponude u svojim kategorijama (Chrome u browserima, Gmail u webmailu, itd). Sve vrhunski proizvodi, bez većih zamjerki (osim možda ono o privatnosti i skupljanju informacija, ali to i ne mora biti istina).

 

Ako je netko zaslužio da drži monopol, onda je to sigurno Google. Naravno, pod uvjetom da sve ostane besplatno i kvalitetno.

Nije to bas tako bajno i sjajno kad jedna jedina firma ima monopol u toliko mnogo polja informatike. Jos uvijek je to poprilicno uredu jer jos uvijek nisu jedini u onome u cemu se trude da budu, jos uvijek ima nekih boljih/gorih prozvoda drugih kompanija.

Ali samo se zapitaj sta moze da se desi kada nestane konkurencije i kada jedan jedini browser koji mozes da koristis je Chrome, jedina mreza koja radi je +, jedina online mapa je Earth/Maps, jedini mail servis je Gmail, i cak jedini phone OS je Android. Samo zamisli da vise nema nicega, ni Firefoxa, ni Opere, Facebooka, MySpacea, Yahoo Maila, Hotmaila, ni nicega. Tad bi bio totalno primoran da koristis sve ono sto ti Google servira na tanjur, a koliko kvalitetan prozvod bi ti servirao i da li bi ti to naplatio, i koliko bi to naplatio, sad je druga prica. Postavi sebe u poziciju monopoliste, kad si jedini u nekoj fransizi mozes da radis sta hoces, masa jednostavno mora da trpi sve tvoje promjene, bilo lose ili dobre, tebe moraju da slusaju jer nemaju nikoga drugog da mu se okrenu, ti si jedini. Google jos nije u toj poziciji,ali kako stvari stoje, na putu je da to postane.

 

Upravo zbog toga niko nije u pravu kada kaze da Google zasluzuje imati monopol, niko ali apsolutno niko od nas ne zna sta bi se tad desilo i kako bi se Google ponasao.

Cak ni sad niko ne zna koliko informacija Google saznaje i dobija o nama, a sta bi tek bilo da ima monopol.

Valjda sto na YT-u traze broj mobilnog ti objasnjava stvari.

15 godina
offline
Re: Google+

Ti shvaćaš da Googleova moć proizlazi iz oglašavanja i da će se prije dogoditi da oni korisnicima plaćaju da upotrebljavaju njihove servise nego obrnuto...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Google+
Bukva kaže...

Ti shvaćaš da Googleova moć proizlazi iz oglašavanja i da će se prije dogoditi da oni korisnicima plaćaju da upotrebljavaju njihove servise nego obrnuto...

i onda je svizac umotao...

 

Kao sto odnedavno placa korisnicima da koriste TranslateAPI {#}

http://www.bug.hr/vijesti/translate-api-placanjem/109146.aspx

"Googleovo objašnjenje glasi da im je jednostavno preskupo održavati besplatan sustav i da ga zbog toga napuštaju."

"...što je i urodilo plodom pa je Google napokon objavio kako će Translate API ipak ponuditi u plativoj verziji..."

 

@the shelby

javit cemo ti se... trebamo takve ljude koji vide stvarnu situaciju za pokret otpora... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
offline
Re: Google+

A ovi API-ji sa oglašavanjem i krajnjim korisnikom (developer nije nikako krajnji korisnik) ima kakve veze...?

 

Shelby gore spominješ Gmail i Plus i kako će Google to početi naplaćivati ako istisne konkurenciju i onda tebi kao argument tome služi programski proizvod namjenjen profesionalcima (bilo punokrvnim bilo part-time)...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
Bukva kaže...

A ovi API-ji sa oglašavanjem i krajnjim korisnikom (developer nije nikako krajnji korisnik) ima kakve veze...?

 

Shelby gore spominješ Gmail i Plus i kako će Google to početi naplaćivati ako istisne konkurenciju i onda tebi kao argument tome služi programski proizvod namjenjen profesionalcima (bilo punokrvnim bilo part-time)...

Ne znam kome si se obracao ovim postom, meni ili Commanderu, ali ja nisam spomenuo nikakve programske proizvode namjenjene profesionalcima (bilo punokrvnim bilo part-time).

Ali na kraju krajeva, ako cemo tako gledati, zaista mislis da je nemoguce da isto to urade (kao sto su uradili sa ovim API-jem) sa necim poput Chromea ili Gmaila, nakon sto steknu monopol koji vi smatrate da Google zasluzuje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:52 (the. Shelby).
15 godina
offline
Re: Google+

Mogu probati, ali bi jako brzo izgubili monopol ;-)

16 godina
offline
Re: Google+
dreammaker kaže...

Mogu probati, ali bi jako brzo izgubili monopol ;-)

 Da, kao sto je Microsoft brzo izgubio monopol na Windowsima i Officeu kad ga je "poceo" naplacivati (ok, naplacivao ga je oduvijek, ali pojavom linuxa ga naplacuje daleko vise od konkurencije)... Besplatne alternative su ga odmah zgazile... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:59 (SupremeCommander).
15 godina
offline
Re: Google+

Mislim da to ne možeš uspoređivati sa gmailom i plusom.

15 godina
offline
Re: Google+
the. Shelby kaže...

Ali na kraju krajeva, ako cemo tako gledati, zaista mislis da je nemoguce da isto to urade (kao sto su uradili sa ovim API-jem) sa necim poput Chromea ili Gmaila, nakon sto steknu monopol koji vi smatrate da Google zasluzuje?

Zato jer bi to bilo kao da ti  robni centar naplaćuje parking u vlastitoj garaži.

 

Google svoju moć i bogatstvo crpi iz oglašavanja. Da kojim slučajem danas on pomete svu konkurenciju i sutra uvede pretplatu na Gmail, Microsoft treba samo ponovno aktivirati Hotmail i da vidiš egzodusa sa Gmaila. Ukoliko Google izgubi korisnike, on neće imati kome uvaljivati reklama i on nezaustavljivo tone na dno.

 

Monopol nikako nije dobar i ja osobno ne tvrdim da ijedna kompanija ga zaslužuje, ali imati takav apokaliptičan stav prema googleovim servisima je u najmanju ruku smiješno. Imali su do pojave Binga takoreći monopol na tražilicu pa nisu odali niti u jednom trenutku nakanu da bi ju mogli početi naplaćivati. Google daleko daleko daleko više odgovara veliki bazen korisnika koji pristupaju besplatno, nego mali broj korisnika koji plaćaju za uslugu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Google+
Fićo_CoD 5 kaže...
Leglo kaže...

 

 

Isto tako, kolko sam shvatio dodavanje u krugove tj. dodavanje frendova je nemoguce odbit or ?

Mislim da da. Tvoj profil je vidljiv svima koji te dodaju u svoj krug, a ti njih ne moras u svoj/svoje dodati, malo glupo ali prihvatljivo :)

Ne baš. U postavkama samog profila (prilikom unošenja osobnih podataka) može se odabrati tko će sve vidjeti te informacije. Ako podesite na "Your circles" logično je da će te podatke vidjeti samo oni koje VI dodate u SVOJE krugove (dakle džaba vas netko može dodati u svoj krug, ne može ništa vidjeti tako da mu je isto kao i da vas tamo nema).

 

Također, prilikom pisanja statusa, komentara, whatever, opet postoji mogućnost odabira kome komentari i statusi idu tako da se i tu da zaštititi. :) A vjerujem da će i sam nivo privatnosti otići na još višu razinu kada servis zaživi u pravom smislu riječi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google+
the. Shelby kaže...
betmen kaže...

Nije to bas tako bajno i sjajno kad jedna jedina firma ima monopol u toliko mnogo polja informatike. Jos uvijek je to poprilicno uredu jer jos uvijek nisu jedini u onome u cemu se trude da budu, jos uvijek ima nekih boljih/gorih prozvoda drugih kompanija.

Ali samo se zapitaj sta moze da se desi kada nestane konkurencije i kada jedan jedini browser koji mozes da koristis je Chrome, jedina mreza koja radi je +, jedina online mapa je Earth/Maps, jedini mail servis je Gmail, i cak jedini phone OS je Android. Samo zamisli da vise nema nicega, ni Firefoxa, ni Opere, Facebooka, MySpacea, Yahoo Maila, Hotmaila, ni nicega. Tad bi bio totalno primoran da koristis sve ono sto ti Google servira na tanjur, a koliko kvalitetan prozvod bi ti servirao i da li bi ti to naplatio, i koliko bi to naplatio, sad je druga prica. Postavi sebe u poziciju monopoliste, kad si jedini u nekoj fransizi mozes da radis sta hoces, masa jednostavno mora da trpi sve tvoje promjene, bilo lose ili dobre, tebe moraju da slusaju jer nemaju nikoga drugog da mu se okrenu, ti si jedini. Google jos nije u toj poziciji,ali kako stvari stoje, na putu je da to postane.

 

Upravo zbog toga niko nije u pravu kada kaze da Google zasluzuje imati monopol, niko ali apsolutno niko od nas ne zna sta bi se tad desilo i kako bi se Google ponasao.

Cak ni sad niko ne zna koliko informacija Google saznaje i dobija o nama, a sta bi tek bilo da ima monopol.

Valjda sto na YT-u traze broj mobilnog ti objasnjava stvari.

To ne osporavam, samo kažem - kad bi morao koristiti proizvode samo jedne firme, odabrao bi Google bez imalo razmišljanja.

 

Ne kažem da u tvom postu nema istine, samo komentiram kvalitetu njihovih proizvoda.

 

 

A kad smo već kod toga - postoji li uopće monopol u svijetu interneta, gdje za svaki proizvod imamo 5-6 jednako kvalitetnih alternativa?

13 godina
protjeran
offline
Google+

Ovo će se sve sad integrirat u Android mobilne telefone.

Kako svaki Android telefon ima google account, vjerujem da će za Google+ biti potrebno samo unijeti ime i prezime (ukoliko već nije prethodno uneseno) u svoj android telefon, i već ti je spojeno sa brojem mobitela ili slično. Pa tako će i svi iz tvog imenika koji koriste Android bit automatski dodani u tvoje prijatelje (po želji naravno) i samo klikneš na osobu i moš ju zvat preko neta, gtalk upalit ili bilo što, naravno, potpuno besplatno...


Kroz par godina i cijeli koncept telefonije će se promjeniti vjerujem, pa ćemo tako pričati preko neta, a ne preko gsm signala..

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 19:31 (qube).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google+
qube kaže...

Ovo će se sve sad integrirat u Android mobilne telefone.

Kako svaki Android telefon ima google account, vjerujem da će za Google+ biti potrebno samo unijeti ime i prezime (ukoliko već nije prethodno uneseno) u svoj android telefon, i već ti je spojeno sa brojem mobitela ili slično. Pa tako će i svi iz tvog imenika koji koriste Android bit automatski dodani u tvoje prijatelje (po želji naravno) i samo klikneš na osobu i moš ju zvat preko neta, gtalk upalit ili bilo što, naravno, potpuno besplatno...

 Sta nema tako nesto WP7/FB odavno?

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice