Grčka kriza srušila Indiegogo

poruka: 27
|
čitano: 3.552
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Grčka kriza srušila Indiegogo".
12 godina
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

Jel ima koji 'Rvat otvoren račun na stranici?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
INCOGNITO99 kaže...

Jel ima koji 'Rvat otvoren račun na stranici?

 I ti bi dao doprinos ili?

12 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo

Da krenemo unaprijed skupljat za našu 'Rvacku, na tuđim se greškama uči

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
online
Grčka kriza srušila Indiegogo

igra se decko s vatrom.. mogao bi "iznenada" obolit od teske bolesti ili stradat u prometnoj nesreci.

 

ipak, hvale vrijedan potez. kad bi ovako svako malo odvojili koji euro stvorili bi utopiju, ali dosta mastanja za danas.

 

 

EDIT: preletio sam clanak pa nisam registrirao da frajer skuplja samo za jednu ratu

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 17:21 (neznalica90).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

Lol on skuplja mjesečnu ratu, šta misliš da će se naći dovoljno budala da svaki mjesec daju 1.6 milijardi rate?

Ovo je zapravo sve samo zafrkancija, ionako neće skupiti ni 5%...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

Da, a svaki građanin eu bi trebao dakle platiti 30 kuna SAMO ZA DOSPJELU MJESEČNU RATU za jedan od silnih kredita.
Blentoni(oni koji su uplaćivali na indiegogo), nebi tom uplatom milijardu i 600 milijun aeura "spasili" grčku, to je sitniš
spram gomile novca koje je ona dužna. Inače, moderno je prikazivati zločeste banke, švabe i builderbergovce krivima
što su smjestili jadnom nevinom narodu ovoliki dug... a pogledajte malo koliko si je recimo Grčka nakupovala američke
vojne opreme! Uzmite u obzir da je površina i stanovništvo otprilike 2,5 hrvatske:
Citati: 
-Do grla zadužena zemlja, čija financijska kriza ugrožava globalni financijski sustav, potrošit će milijune eura na dvije njemačke podmornice, za koje i zapovjedništvo mornarice tvrdi da nisu neophodne.
-Usto je planirana i kupnja šest fregata i 15 tragačko-spasilačkih helikoptera od Francuske, a posljednjih nekoliko godine Grčka je trgovala i s Amerikancima od kojih je kupila dvadesetak lovačkih zrakoplova F16 za više od 1,5 milijardi eura.
-Grčka sa svojih 11 milijuna stanovnika najveći europski uvoznik konvencionalnog oružja i peti u svijetu – iza Kine, Indije, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Južne Koreje. Grčki vojni proračun najveći je u EU u odnosu na BDP

- 350 Leoparda 2
- 500 Leoparda 1
- 2,600 oklopnih troop carriera
- 600 oklopnih mobilnih minobacača i lansera protuoklopnih projektila
- 250 MRAP-ova
- 700 Hummera
- 150 VBR-ova
- 580 samohodnih haubica
- 710 običnih haubica
- 60 srednjih i dalekometnih PZO baterija

- 155 F-16 lovaca
- 43 Mirage 2000 lovaca
- 46 F-4 Phantom lovaca
- 45 T-6 Texan turbinska trenažera
- 30 T-2 mlazna trenažera
- 4 Embraer R-99 AEW
- 15 C-130 Herculesa
- 8 C-27 Spartana
- 13 CL-215 Kanadera
- 8 CL-415 Kanadera
- 22 PZL M18B vatrogasna "air tractora"
- 2 Embraer ERJ-135ER - VIP
- 1 Gulfstream G500 - VIP
- 12 AS332 Super Puma transportnih helikoptera
- 30 AH-64 Apache jurišnih helikoptera
- 15 CH-47 Chinook transportnih helikoptera
- 20 NH90 transportnih helikoptera
- 100 Bell 205 Hueya

- 4 Hydra class fregate od 117 m
- 9 Elli class fregati od 130 m
- 7 Roussen class raketnih topovnjača
- 4 Laskos class raketne topovnjače
- 5 Kavaloudis class raketnih topovnjača
- 3 Votsis class raketne topovnjače
- 8 Osprey class raketnih topovnjača
- 2 Asheville class raketne topovnjače
- 3 Glafkos class podmornice
- 3 Poseidon class podmornice
- 1 Okeanos class podmornice
- 6 Papanikolis class podmornice
- 5 Jason LST desatnih brodova od 116 m
- 4 Zubr hovercrafta
- 6 Tjeld class patrolna broda
- 4 Osprey class minolovca

Na kraju crtica za razgovor uz kavu: Nije vic! Hrvatska je dužna čak i Grčkoj.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
15 0 hvala 8
15 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
neznalica90 kaže...

 

ipak, hvale vrijedan potez. kad bi ovako svako malo odvojili koji euro stvorili bi utopiju, ali dosta mastanja za danas.

 Nope, jer ovih 1.6 mlrd je samo 1rata. Iduće godine opet treba dat 8 mlrd., i tako do 2057.

 

To je taj mediteranski mentalitet "kako ćemo-lako ćemo", de malo vina, meze, udri pjesmu, ko naši Dalmoši.

Htjeli bi zaraditi bez rada, samo su Grkljani još X puta gori...

 

Između ostaloga, Grci dobivaju BONUS na plaću, ako dolaze REDOVITO na posao! U normalnoj državi, ako ne dolaziš REDOVITO na posao, ti dobiješ otkaz. :)

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 17:20 (Gunner_V).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
overhaul kaže...

Da, a svaki građanin eu bi trebao dakle platiti 30 kuna SAMO ZA DOSPJELU MJESEČNU RATU za jedan od silnih kredita.
Blentoni(oni koji su uplaćivali na indiegogo), nebi tom uplatom milijardu i 600 milijun aeura "spasili" grčku, to je sitniš
spram gomile novca koje je ona dužna. Inače, moderno je prikazivati zločeste banke, švabe i builderbergovce krivima
što su smjestili jadnom nevinom narodu ovoliki dug... a pogledajte malo koliko si je recimo Grčka nakupovala američke
vojne opreme! Uzmite u obzir da je površina i stanovništvo otprilike 2,5 hrvatske:
Citati: 
...

Daj me nemoj zaj*****t??!! Odakle si to iskopao? Daj neki link ubaci.

Što se oni spremaju za 3. sv rat??

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 17:22 (axos).
12 godina
online
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
Gunner_V kaže...
neznalica90 kaže...

 

ipak, hvale vrijedan potez. kad bi ovako svako malo odvojili koji euro stvorili bi utopiju, ali dosta mastanja za danas.

 Nope, jer ovih 1.6 mlrd je samo 1rata. Iduće godine opet treba dat 8 mlrd., i tako do 2057.

 

To je taj mediteranski mentalitet "kako ćemo-lako ćemo", de malo vina, meze, udri pjesmu, ko naši Dalmoši.

Htjeli bi zaraditi bez rada, samo su Grkljani još X puta gori...

 

Između ostaloga, Grci dobivaju BONUS na plaću, ako dolaze REDOVITO na posao! U normalnoj državi, ako ne dolaziš REDOVITO na posao, ti dobiješ otkaz. :)

 

 

 

ma preletio sam clanak pa mi ovo sitno mozga nije registriralo da skuplja tek za jednu ratu.

 

i btw ovo podcrtano, nemoj nam Dalmoše, sad ce ti koji doc "prežugat" da se i on satare 3 mjeseca cisteci 15 apartmana od kojih onda 9 mjeseci zivi ko lord i hladi jajceka   ( zeka peka )

 

šalu na stranu, pa ko normalan nebi volio da mu baba i dida ostave komad zemlje na moru pa da mogu fino dignut 3-4 kata i imat soma eura mjesecno bez da se oznojim.

16 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
axos kaže...
overhaul kaže...

Da, a svaki građanin eu bi trebao dakle platiti 30 kuna SAMO ZA DOSPJELU MJESEČNU RATU za jedan od silnih kredita.
Blentoni(oni koji su uplaćivali na indiegogo), nebi tom uplatom milijardu i 600 milijun aeura "spasili" grčku, to je sitniš
spram gomile novca koje je ona dužna. Inače, moderno je prikazivati zločeste banke, švabe i builderbergovce krivima
što su smjestili jadnom nevinom narodu ovoliki dug... a pogledajte malo koliko si je recimo Grčka nakupovala američke
vojne opreme! Uzmite u obzir da je površina i stanovništvo otprilike 2,5 hrvatske:
Citati: 
...

Daj me nemoj zaj*****t??!! Odakle si to iskopao? Daj neki link ubaci.

Što se oni spremaju za 3. sv rat??

 Wallstreet journal. Evo nešto slično bez potrebe prevođenja.
No valja uzeti te podatke sa perspektivom: nevjerojatnije su to oružje francuska i njemačka (pa i usa/nato) uvaljivali grčkoj kao uvjet da dobiju novi kredit.
A grčki političari jasno, kao i naši: "daj pare sada da imamo za uhljebe, daj i to oružje... koga briga za sutra. " To je naravno vrlo površna, naivna i loša ideja jer u biti dobiju 
posudbu da bi vratili posuđeno i bili dužni još više:   Postavlja se pitanje gdje je otišlo 240 milijardi eura pomoći iz prvog bailouta, a odgovor je - u banke (njemačke i francuske), svega 10% grčka vlada je potrošila na reforme i socijalu.
Ali nije to sve:) Još vijesti vezanih uz njihovo "lakoćemo".
Rulja zaboravlja da su europske zemlje (fala bogu tad još nismo bili u  EU) prilikom prvog tehničkog bankrota dale daleko više svoji para nego je ovaj indiegogo postavio.
Dapače, samo mala Slovenija je poklonila više novca nego je rata ovog kredita i cilj cijele ove kampanje Indiegoga! http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Slovenija-zbog-Grcke-gubi-1-8-milijardi-eura
-"Prezadužena Grčka će potrošiti xxx miliona eura na izgradnju staze za Formulu 1"
-http://www.24sata.hr/svijet/pet-stvari-koje-su-grcku-odvele-u-propast-mirovine-bonusi-426132 par detalja uz ovo: voditelji su imali beneficirani radni staž zbog opasnosti da se razbole od bakterija na mikrofonu.
djeca umrlog državnog službenika imala su pravo na 75% njegove mirovine dok god se ne zaposle (naravno da su onda doživotno na papiru bili nezaposleni, a radili na crno). Ureda su izmislili više nego mi. Tako je postojao ured za jezero koje je isušeno 40 godina. Da ne duljim.
-zgodna crtica za čitanje, odakle ona poslovica "dužan si ko Grčka" http://www.express.hr/ekonomix/vodic-kroz-grcku-ekonomiju-financijska-kriza-im-je-navika-1554
Za kraj jer znam da pretjerujem s linkanjem, osvrt na Tsiprasa. Vrlo me podsjeća na Pernara. (znam da je ovaj portal smeće, ali valjda nisu lagali u biografiji)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
overhaul kaže...

Da, a svaki građanin eu bi trebao dakle platiti 30 kuna SAMO ZA DOSPJELU MJESEČNU RATU za jedan od silnih kredita.
Blentoni(oni koji su uplaćivali na indiegogo), nebi tom uplatom milijardu i 600 milijun aeura "spasili" grčku, to je sitniš
spram gomile novca koje je ona dužna. Inače, moderno je prikazivati zločeste banke, švabe i builderbergovce krivima
što su smjestili jadnom nevinom narodu ovoliki dug... a pogledajte malo koliko si je recimo Grčka nakupovala američke
vojne opreme! Uzmite u obzir da je površina i stanovništvo otprilike 2,5 hrvatske

 Inače, broj ljudi na ovom forumu koji podržavaju navedeni ološ je zabrinjavajuće visok... I to na jednom IT forumu, gdje bi se trebao cijeniti open-mindedness. Ta nije ovo Index, pobogu

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 18:05 (THK).
16 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
THK kaže...
overhaul kaže...

Da, a svaki građanin eu bi trebao dakle platiti 30 kuna SAMO ZA DOSPJELU MJESEČNU RATU za jedan od silnih kredita.
Blentoni(oni koji su uplaćivali na indiegogo), nebi tom uplatom milijardu i 600 milijun aeura "spasili" grčku, to je sitniš
spram gomile novca koje je ona dužna. Inače, moderno je prikazivati zločeste banke, švabe i builderbergovce krivima
što su smjestili jadnom nevinom narodu ovoliki dug... a pogledajte malo koliko si je recimo Grčka nakupovala američke
vojne opreme! Uzmite u obzir da je površina i stanovništvo otprilike 2,5 hrvatske

 Inače, broj ljudi na ovom forumu koji podržavaju navedeni ološ je zabrinjavajuće visok... I to na jednom IT forumu, gdje bi se trebao cijeniti open-mindedness. Ta nije ovo Index, pobogu

 Kakve veze "open mindedness" ima sa ITom? Hajde da pričamo o art forumu. Ovdje su na cijeni valjda egzaktni podaci i konkretne specifikacije.
Gle, mene taj "ološ" nikada nije dodirnuo, jer ih nikada nisam došao moljakati tuđi novac.
Recimo ako ćemo na bliske države, nije ni Tursku.
Dakle, zašto bih sad ja morao biti "alternativac" koji se zalaže za spaljivanje zločestih bankara
na lomači (btw. glavna poluga dolaska vlast nacista bila je upravo to, zločesti "židovski bankari" kojima je njemačka 
"dugovala" hiperinflaciju i glad), ako sam saam dolazio i uzimao nešto za život preko mogućnosti sada i odmah?
Naravno da su bankeprepuštene svojoj pohlepi (kao i sve bazirano na ljudima) u stanju napraviti, ako ih se ne kontrolira, ogromnu štetu:
Bankrot Lehman brothersa je iznosio 600 milijardi dolara štete, dakle preko duplo više od mogućeg bankrota cijele Grčke!
Ali zato to treba gledati sve zajedno analitički i nepristrano sa svim podacima, a ne navijački površno, i provizorno (da ne kažem fabricirano)
što mnogi teoretičari zavjera bankarskih lobija, builderbergovaca i illuminata zagovaraju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

Što se tiče naoružanja, glavni razlog svega toga je Turska!
A da su mogli kupiti oružje i od nekog drugog, npr Rusa, mogli su.
Da ne dužim, situacija je prilično nategnuta, muslimani, ovo ono.

A da ne pričam i o emigrantima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
ludimata kaže...

Što se tiče naoružanja, glavni razlog svega toga je Turska!
A da su mogli kupiti oružje i od nekog drugog, npr Rusa, mogli su.
Da ne dužim, situacija je prilično nategnuta, muslimani, ovo ono.

A da ne pričam i o emigrantima...

 Nije Grčkoj Turska takav neprijatelj posljednjih godina.
http://www.trt.net.tr/hrvatski/turska/2015/07/01/turska-spremna-za-pru%C5%BEane-pomo%C4%87i-gr%C4%8Dkoj-ekonomiji-274335
No, eto problem je svega toga naivnost ljudi i dubioze u koje su upali plaćanjem dugova zaduživanjem,
i uz premali vlastiti dohodak sređivanje trenutnih socijalnih problema posuđenim novcem na duge staze. 
Mnoge Eu države imaju višestruko veći dug od Grčke. Ali i višestruko veće prihode, pa ga lako podmiruju.
Sve je to prilično poznato i u hrvatskoj, pa možda bi štogod mogli političari naučiti. Sumnjam.
Dakle, rješenje je: hajdmo mi otvoriti indiegogo kampanju za pomoć rhvackoj!
...
Edit; Heh sada vidim jednu zgodnu paralelu: Za razvoj i popravke i ko zna što sve ne... za ovaj propali avion, F35, je utrošeno oko 400 MILIJARDI dolara?!
Dakle to je veća cifra od UKUPNOG Grčkog duga (kažu ajmodavcima je ukupno dužna otprilike 242,8 milijardi eura sa svim dubiozama i prispjećima?)
http://www.jutarnji.hr/ispovijest-pilota-naskupljeg-lovca-na-svijetu--ovo-je-strasno--nema-smisla-ni-pokusavati-boriti-se-protiv-drugih-lovaca-/1374630/
Kako je sve relativno.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 19:39 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo

Neznam jesi bio ikad tamo, ali situacija između njih je kao između nas i Srbije.

doslovno, njima novac curi iz đepova, to jest curio je, za sve...

Ako mi nastavimo ovako, na putu smo da se nađemo u situaciji u kakvoj su oni.

13 godina
neaktivan
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

Problem je što su države pretvorene u tvrke, a to nikako ne može funkcionirati

Kod bankrota neke tvrtke imamo jednostavan slučaj. Radnici idu kući, a tvrtka isplaćuje imovinu kako bi podmirila dogovanja (bar dio).

Što napraviti kod države? Kad ona posluje s minusom rasprodaju se prvo tvrtke koje nisu od nacionalnog interesa, onda one od nacionalnog insteresa, i što onda?

Dug se još brže povećava a nema ga se odakle vratiti. Što napraviti? Dizati poreze na 99% prihoda? Rasprodati cijeli teritorij i izbaciti ljude gdje? U drugu državu?

Sve je totalno krivo postavljeno, i zato se ovakve stvari događaju.

 

 
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

U grckom dugu ima i europa i banke dosata svojih prstica.Koliko su samo kredita dali pod uvjetom "dam 1 milijardu pisem 2" a lokalni politicari(izdajnici) su pristajali na to.I onda se sada svi cude otkud toliki dug,a nigdje novaca.I vidim da nekima je problem sto se naoruzavaju,sta bi trebali biti ko hrvatska 2 air traktora i ostalo sve topovsko meso.Vecina forumasa na ovom forumu je autodestruktivna, podrzavaju noeliberalni kapitalizam,nenormalno i nemoralno proglasavaju normalnim itd.A kada mecka zaigra pred njihovim vratima onda ce biti heljp merica heljp demokrejša a dobice istu onu podrku kao i 91.Zavidni na grcke mirovine i benificije,pa zategnite i vi rukave i imacete i vi,a ne samo pognute glave sutiti i biti zadovoljni mrvicama.Pljuc.

 
1 4 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
overhaul kaže...


Citati: 
-Do grla zadužena zemlja, čija financijska kriza ugrožava globalni financijski sustav, potrošit će milijune eura na dvije njemačke podmornice, za koje i zapovjedništvo mornarice tvrdi da nisu neophodne.
-Usto je planirana i kupnja šest fregata i 15 tragačko-spasilačkih helikoptera od Francuske, a posljednjih nekoliko godine Grčka je trgovala i s Amerikancima od kojih je kupila dvadesetak lovačkih zrakoplova F16 za više od 1,5 milijardi 

Sjećam se neke vijesti dok je došla tek ta kriza - 2008-2009.g, Grčka je htjela otkazat sve te narudžbe ali Francuska i Njemačka od koje je Grčka to sve naručila, nisu to dozvolile i na kraju su valjda pola tog iznosa kojeg su te neke godine dobili morali potrošiti na vojnu opremu. Narudžbe se ipak moraju poštivat.

 

 

overhaul kaže...
...

Edit; Heh sada vidim jednu zgodnu paralelu: Za razvoj i popravke i ko zna što sve ne... za ovaj propali avion, F35, je utrošeno oko 400 MILIJARDI dolara?!
Dakle to je veća cifra od UKUPNOG Grčkog duga (kažu ajmodavcima je ukupno dužna otprilike 242,8 milijardi eura sa svim dubiozama i prispjećima?)
http://www.jutarnji.hr/ispovijest-pilota-naskupljeg-lovca-na-svijetu--ovo-je-strasno--nema-smisla-ni-pokusavati-boriti-se-protiv-drugih-lovaca-/1374630/Kako je sve relativno.

 

Vojni biznis u Americi je svijet za sebe. Svaki drugi prototip (podatak izvučen iz one stvari :) nečega je neupotrebljivo smeće ali njih to baš i ne dira već se vode time da će prije ili poslje nešto dobro biti proizvedeno, samo treba nastaviti to financirati.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
online
Grčka kriza srušila Indiegogo

U cijeloj toj priči mi samo dolazi u sjećanje fraza "Dužan ko Grčka" koju pamtim od prije cca 30 godina! Znači, i onda se znalo da je stanje ozbiljno a sad je valjda pukla tikva...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
Firef0X kaže...

U grckom dugu ima i europa i banke dosata svojih prstica.Koliko su samo kredita dali pod uvjetom "dam 1 milijardu pisem 2" a lokalni politicari(izdajnici) su pristajali na to.I onda se sada svi cude otkud toliki dug,a nigdje novaca.I vidim da nekima je problem sto se naoruzavaju,sta bi trebali biti ko hrvatska 2 air traktora i ostalo sve topovsko meso.Vecina forumasa na ovom forumu je autodestruktivna, podrzavaju noeliberalni kapitalizam,nenormalno i nemoralno proglasavaju normalnim itd.A kada mecka zaigra pred njihovim vratima onda ce biti heljp merica heljp demokrejša a dobice istu onu podrku kao i 91.Zavidni na grcke mirovine i benificije,pa zategnite i vi rukave i imacete i vi,a ne samo pognute glave sutiti i biti zadovoljni mrvicama.Pljuc.

 Nije baš doslovno tako, ali bilo je uvjeta ispod stola (ono oružje sigurno) i kao što rekoh, sva ta prošla "pomoć" grčkoj u prošlom bailoutu, tj. 90% je otišlo natrag bankama za podmirenje prijašnjih dugova.
No to je izvor raznih nepravdi. Oni koji su dali pod prisilom Grčkoj dio svojih sredstava (spominjao sam slovenskih milijardu 800 milijuna eura) nisu dobili te eure natrag. 
No kako je sve počelo???
Tko ih je natjerao da se krenu zaduživati i za što im je to trebalo? Ja sam svojedobno frendu posudio 2000kn. Kukao je da je gotov ako to ne uplati. I kako se sigurno u budućnosti odriče ikakvog 
zaduživanja i kartica i rata i kredita kao vrag od tamjana, jer da mu ovo nije trebalo.
Nije mi ih nikad vratio, i okej, nema veze. Prijatelj je i neću propast zbog toga. Ali. Kako živi? Pa, osim što se recimo ne odriče pušenja ni vožnje autom, kupio čovjek (na kredu dakako) nedavno 52" 4K tv. Na ugovor od telekoma HTC one M9. Samsung Tab Pro 12.2" .
*biga, onda postaneš ljut. Zbog osjećaja da si magarac. 
Zamislite sad još da je on Grčka i da ja takav ljut onda tražim zbog toga kako se ponaša, da vrati pare. (s tim da ja nisam nikakva banka, merkelica i netrebam kamate niti tražim da išta kupi od mene) A on kaže kao sad Grčka, i pola forumaša ovdje,  kako vam novac neće vratiti jer nevraćanje dugova nije nemoralno, kako ste sami krivi što ste mu posudili novac i pritom vas optuži kao 'neoliberala' i eksponenta krupnog kapitala koji mu nameće štednju (a eto i nobelovac Paul Krugman kaže da je štednja pogubna) te kako ne može pristati na 'okove financijske discipline' jer mu tih dva soma kuna treba za 'razvoj'. Ako takvom prijatelju zaprijetite tužbom i ovrhom jamačno će uzvratiti da mu nemate pravo dirati u dostojanstvo. Da ste lihvar. Zvat će živi zid. Firef0X, tebi je jasno da su grčke mirovine i beneficije iz posuđenog tuđeg novca a ne realno zarađene? Tebi je to okej? Onda nema problema, Indiegogo ti ima u članku link, uplati svoj dio i uživaj u grčkim penzijama i beneficijama.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 23:07 (overhaul).
12 godina
online
Grčka kriza srušila Indiegogo

A bome kad posudiš nešto (od frenda, banke, bake...) imaš i moralnu obavezu to vratiti... Inače si, zapravo, spao na nivo lopova - posuđeno a nikad vraćeno je, zapravo, ukradeno.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
Spiridon kaže...

A bome kad posudiš nešto (od frenda, banke, bake...) imaš i moralnu obavezu to vratiti... Inače si, zapravo, spao na nivo lopova - posuđeno a nikad vraćeno je, zapravo, ukradeno.

 Čuj, ja znam da banka nije prijetelj, rođak ni roditelj. Želi te smuljati oplesti i iscijediti koliko je moguće. 
Zato se ja s njima tako odnosim. Ne prihvaćam denejske darove (minuse, rate, kartice). Dakle poanta je
da me banka nemože prisiliti da trošim tuđi novac. Ako nemam (a često u životu nisam imao), tako se 
i ponašam. A mnogi su navikli imati u banci samoposlugu novca. Pa eto... dok smo mi ovo mudrijali, 
skupilo se od pisanja teksta čak 74 000 eura:) trenutno je na indiegogo računu 

874,356EUR uplaćeno od 51,241 ljudi u 3 dana. S obzirom da je preostalo još samo 6 dana, ljudi, šta se čeka?
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
protjeran
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
overhaul kaže...

 Nije baš doslovno tako,

 

A da eu nije malo utjecala da pogorsa snajte u grckoj npr. "zdravim"  privatizacijama  kao u hr.Zatvaranjem "neperspektivnih" tvornica.Ogranicenju kolko cega mogu proizvesti i prodati.Istina je da grci vole trositi ali bilo je tu jos raznih pomagaca sa strane.Niko tu nije cist.A sto se tice mirovnia i beneficija pa i libija i sririja su imale odlicne uvjete (npr. mladi bracni par dobija besplatno stan,auto itd.) pa onda dode sloboda i demokracija i sad na splavovima bjeze u europu da peru podove i ciste wc za crkavicu u iznajmljenom stanu,a o autu mogu sanjat.Onu europu koja im donese blagostanje u njihovu zemlju.

 

12 godina
online
Grčka kriza srušila Indiegogo

@ Overhaul

Jasno. Ja sam svojedobno od frenda posudio 800 kn a bio sam nezaposlen (tu i tamo fuš). I veli mi on "Sad smo si neprijatelji". Valjda se više puta opekao tako. Ali sam mu za par mjeseci vratio lovu i uskoro je na moje ime kupio dionice. Imao sam 5-6 dana na svom računu njegovih 40k kn. Znao je da je ta lova sigurna (da neću s tim kupiti auto ili učiniti sličnu glupost). Ebga, pa ne možeš tek tako prokockati povjerenje drugih (narodna: ne pljuj u bunar iz kojeg si pio)...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 23:44 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
Firef0X kaže...
overhaul kaže...

 Nije baš doslovno tako,

 

Niko tu nije cist.A sto se tice mirovnia i beneficija pa i libija i sririja su imale odlicne uvjete (npr. mladi bracni par dobija besplatno stan,auto itd.) pa onda dode sloboda i demokracija i sad na splavovima bjeze u europu da peru podove i ciste wc za crkavicu u iznajmljenom stanu,a o autu mogu sanjat.Onu europu koja im donese blagostanje u njihovu zemlju.

 

 Ma kakvi čist. Nikad tako složeni odnosi čitavih država i ekonomija nisu crno bijele bajke. 
Zato kažem, nije tu za navijati za nikoga i protiv nikoga. Njurgam samo protiv onih koji
pronađu nekog krivca i sve pojednostave u "ovaj je zločest", "ovaj je nevinašce". 
A bliski istok posebno nebih sad uplitao, to je još veći splet svega i svačega.
Ne volim Ljubu Jurčića jer se uvijek pravi pametan "nakon bitke ispod jorgan planine", ali 
istina je da bi mi morali dobro razmisliti da ne ulazimo u iste zamke zaduživanja.
A to nam svaka vlada čini.
U stilu "baš me briga, nek propadne nakon nas, glavno da je ovog trena socijalni mir"
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ljubo-jurcic-grcka-kriza-povod-je-da-hrvatska-preispita-svoju-ovisnost-o-zaduzivanju/828445.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 1:27 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Grčka kriza srušila Indiegogo
overhaul kaže...
ludimata kaže...

Što se tiče naoružanja, glavni razlog svega toga je Turska!
A da su mogli kupiti oružje i od nekog drugog, npr Rusa, mogli su.
Da ne dužim, situacija je prilično nategnuta, muslimani, ovo ono.

A da ne pričam i o emigrantima...

 Nije Grčkoj Turska takav neprijatelj posljednjih godina.
http://www.trt.net.tr/hrvatski/turska/2015/07/01/turska-spremna-za-pru%C5%BEane-pomo%C4%87i-gr%C4%8Dkoj-ekonomiji-274335
No, eto problem je svega toga naivnost ljudi i dubioze u koje su upali plaćanjem dugova zaduživanjem,
i uz premali vlastiti dohodak sređivanje trenutnih socijalnih problema posuđenim novcem na duge staze. 
Mnoge Eu države imaju višestruko veći dug od Grčke. Ali i višestruko veće prihode, pa ga lako podmiruju.
Sve je to prilično poznato i u hrvatskoj, pa možda bi štogod mogli političari naučiti. Sumnjam.
Dakle, rješenje je: hajdmo mi otvoriti indiegogo kampanju za pomoć rhvackoj!
...
Edit; Heh sada vidim jednu zgodnu paralelu: Za razvoj i popravke i ko zna što sve ne... za ovaj propali avion, F35, je utrošeno oko 400 MILIJARDI dolara?!
Dakle to je veća cifra od UKUPNOG Grčkog duga (kažu ajmodavcima je ukupno dužna otprilike 242,8 milijardi eura sa svim dubiozama i prispjećima?)
http://www.jutarnji.hr/ispovijest-pilota-naskupljeg-lovca-na-svijetu--ovo-je-strasno--nema-smisla-ni-pokusavati-boriti-se-protiv-drugih-lovaca-/1374630/Kako je sve relativno.

 Nixon je slao 6. flotu da razdvaja Grke i Turke

There is no job like cron job!
11 godina
neaktivan
offline
Grčka kriza srušila Indiegogo

Slobodno mogu prodat sve ono šta je overhaul nabrojao, ionako nemaju goriva 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice