Gubi li Apple svoj "mojo"?

poruka: 130
|
čitano: 11.979
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gubi li Apple svoj "mojo"?".
15 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Dobar i realan komentar!

 

Bravo!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
50 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaahahahhahahahahahahhahahahahahahhahah.  {#}

 

 

Umirem,nikad na Bugu nisam vidio toliko spuštanje Apple-u.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
35 13 hvala 0
14 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Mislim da će se vratiti, iako nisu nigdje ni otišli (još).

 

Mape će se popraviti sa eventualno idućim updateom, a nove generacije proizvoda bi trebale biti vrlo dobre te kvalitetne.

 

Ostaje za vidjeti, iako moram priznati WP8, Windows RT se nameću kao vrlo dobar konkurent iOSu.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
7 24 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Još će bit toga, Steve Jobs je nezamjenjiv za njih (i bio bi za sve najvjerojatnije)

 
14 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

slažem se, dobar komentar. nadopunio bih da je meni cijela ta industrija postala dosadna. telefoni i njegovi derivati su glavne furke. znam, znam, to je budućnost, nemaš pojma, bla, bla, blah,... al brate, dosadno.

 
7 3 hvala 0
16 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Mape će se popraviti sa eventualno idućim updateom, a nove generacije proizvoda bi trebale biti vrlo dobre te kvalitetne.

 

Ma nije poenta clanka u tome da je Apple otisao u nepovrat, ili da su to greske koje se ne mogu popraviti, vec u ovome:


Ono zbog čega se tržišni prostor top-tehnologija sada otvara i drugima jest razvodnjavanje jednog od najvećih uvjerenja u koje je Apple godinama uspijevao držati korisnike digitalnih uređaja diljem svijeta - kako su njihovi proizvodi savršeni.


Pretpostavimo, kada neko sada odlucuje da kupi proizvod, nece razmisljati: "Uzecu Apple, to sigurno radi perfektno", nego ce dobro vagati izmedju vise proizvodjaca.

 
14 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

rMBP sa touchscreenom ? Pa tek bi to bio promasaj. Zelis touchscreen? Kupuj tablet.

Nije da ih nema, evo i Android se polagano budi na tablet trzistu, a MS je tek krenuo. A appleu, lenovou i slicnima ostavi da prave "prave" strojeve za ekipu kojima su isti potrebni. Touchscreen... Majko mila :S

 

Sto se tice gadgeta, Apple sigurno ne moze drzati tako visoku poziciju predugo. Da li je ovo sada pad na neku normalnu vrijednost ili ne, nitko ne moze znati. No kad tad taj pad ce se dogoditi, jer nemoguce je stalno biti na vrhu. Iste stvari dogadjale su se i drugim kompanijama, dogodit ce se i Appleu.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Odlicna mi je ova zadnja recenica sa "ponovno" u zagradi. {#}

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?
Apple bi bio puno uspjesniji kada bi sve svoje proizvode prodavao 25% jeftinije nego sada! iPhone u proizvodnji dođe 200$, a prodaje se za 600$!!! da ga prodaje za 400$ i dalje bi bio u plusu. iPad mini bi mogao biti promasaj, jer je konkurencija na tom podruciju jako velika, a on sa puno mana (Samo 512MB RAM, los ekran i CIJENA). MacBook retina je stvarno savrsen, u tom segmentu nedostatak tuchscreena nije potreban. Appleu uglavnom nece biti nista, druge godine ce on opet nesto revolucionarno predstaviti:)
Moj PC  
1 9 hvala 0
16 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

iPhonei su izlazili s greškom još za Jobsova života. Valjda je i to dio gubitka mošnji. Procenat slijepih vjernika konačno je progledao.

 
19 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
rashomon kaže...

iPhonei su izlazili s greškom još za Jobsova života. Valjda je i to dio gubitka mošnji. Procenat slijepih vjernika konačno je progledao.

Ne.

 

Izlazili su oslabljenih mogućnosti u odnosu na konkurenciju, ali ne i sa tolikim brojem tvorničkih grešaka.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Ja nebih likovao. Apple radi dobre stvari. "izgrebanu" boju na crnom iphone5 nebih baš zvao kardinanom greškom, pa svatko ga i tako odmah trpa u futrole, to nikako ne utječe na hardver.
AFAIK daleko veća greška bila je još za života Jobsa, kada antena na iphoneu4 nije dobro funkcionirala, pa su uvjeravali vlastite kupce da neznaju držati telefon. A dionice ipak nisu padale.

Nešto drugo je tu posrijedi sa dionicama, a ne ogrebotine, prebrzi dolazak ipada4 ili premala rezolucija ipada mini.
Ono što se meni ne sviđa - dobar dio ponude je precijenjen, priključke/adaptere prodaju PRESKUPO pod dodatnu opremu (za uređaje od skoro 4000 kuna?!?),
odustaju od updateanja Power Maca, i jasno to što tužakaju druge, a sami kraduckaju (znamo iz ovih vijesti koga i koliko su za to platili).

Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Jučer se kolega vratio iz amerike sa službenog puta, kupio iphone 4  za 200$ !!!

Moj PC  
1 10 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Apple tek cvijeta. Ne zbog iPhonea, koga briga za iPhone.

Odlično su ugrabili mobilni segment (na kojeg se polako prelazi) sa iPadom a Macbookovi su brand sam za sebe. To jest, Macbookove i iPade čeka veoma svijetla budućnost.

"Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre."
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 16:04 (Random.).
 
7 34 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Dok ne bude vise redova, vrijeme je za brigu, prodajni rezultati iPhonea 5 ce vratit to u normalu.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

ljudi su poceli kupovat mobitele a ne neki i shit

 
10 13 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Prelose kaže...

ljudi su poceli kupovat mobitele a ne neki i shit

 

Stvarno si to dobro argumentirao, svaka cast!

 

btw.. Mislim da je vec trziste smartphonea postalo dosta zasiceno, usporio se napredak, a stancaju (a trenutno i prodaju) ko ludi, imam osjecaj da ce doci do hiperprodukcije gadgeta, a samim time i pad prodaje...

http://isvijet.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
sirka666 kaže...

Mislim da će se vratiti, iako nisu nigdje ni otišli (još).

 

Mape će se popraviti sa eventualno idućim updateom, a nove generacije proizvoda bi trebale biti vrlo dobre te kvalitetne.

 

Ostaje za vidjeti, iako moram priznati WP8, Windows RT se nameću kao vrlo dobar konkurent iOSu.

Ali neće to biti to, kad jednom izgubiš povjerenje teško ga je vratiti nazad

 

naprimjer, sedamdesetih godina prošlog stoljeća jedno od najpopularnijih pića bila je Vecchia Romagna, i onda je neko lansirao priču da se u punionici u spremniku tog tada omiljenog pića utopio radnik a da to niko nije ni znao, ostale samo kosti od njega. Nakon te "strateški" lansirane bajke niko više nije naručivao Vecchiu Romagnu i započela je era Stocka 84.

 

Apple da bi polučio uspjeh sa svojim mapama mora biti daleko bolji od konkurencije, teško je za povjerovat da će uspjeti napraviti mape bolje od Nokijinih mapa

Kako Nokia izdaje svoe mape za IOS uređaje može se očekivati da Applove provedu neko vrijeme na "ledu"

nokia-maps-on-your-iphone

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
jumboY kaže...

rMBP sa touchscreenom ? Pa tek bi to bio promasaj. Zelis touchscreen? Kupuj tablet.

apsolutno se slažem

 

ne bi me čudilo da se Apple odluči na "reinvent" pa u budućnosti izdaju Applovu verziju Asusovog Transformera

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Bruno Matejcic kaže...
Apple bi bio puno uspjesniji kada bi sve svoje proizvode prodavao 25% jeftinije nego sada! iPhone u proizvodnji dođe 200$, a prodaje se za 600$!!! da ga prodaje za 400$ i dalje bi bio u plusu.

Ne ne ne i ne! Reć ću ti nešto zbog čega ću dobit 30 thumb downova, al to je činjenica: 99% kupaca iphone kupuje jer je posjedovanje iphone-a statusni simbol, a ne potreba. Davno je prošlo vrijeme kad si kupovao iphone jer je uređaj bio najbolji ili jer je njegov os bio najbolji. Bio on 600$ ili 400$ ljudi ga kupuju jer je statusni simbol, a 90% njih ne zna što je ios nit njegove specifikacije. Tvoj prijedlog je najgluplji mogući potez za njih. Misliš li da macbook stvarno vrijedi preko 2000$? Dal korisnik za te 2000$ dobijes vise nego neko za laptop sa istim speckama i windowsima od 800$? Zagrizena jabukica je brend i ljudi masno plaćaju da ju imaju. Imam susjedu tu ispred zgrade sta uvijek vergla a nemam za kćeri knjige a nemam ovo a nemam ono, a u lijevoj ruci je iphoneček od 5000 kuna. Ma vidi vraga.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Apple je prodao toliko i toliko, Samsung je  isporučio. Postoji razlika između prodanog i isporučenog.

 

BTW, da me netko ne prozove zaluđenim fenbojem, koji Appleove uređaje smatra savršenim - IP4 me živcira zbog 3G death grip-a.

K
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
Imam susjedu tu ispred zgrade sta uvijek vergla a nemam za kćeri knjige a nemam ovo a nemam ono, a u lijevoj ruci je iphoneček od 5000 kuna. Ma vidi vraga.

Kako znaš da ga je platila 5k kn? Ja sam ga platio svega 1600 kn, službeno, novog, ne kod preprodavača sa Njuškala. Uz realnu pretplatničku tarifu.

K
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
mah ne obaziri se,nek placaju kad hoce,dok ima budala,bit ce i pametnih koji znaju unovcit na njima
lenovo laptop,dell,instaliras ubuntu i imas produkat koji se razlikuje tek 25%,a cjenovno 75% od  macbooka 
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Korky kaže...

Kako znaš da ga je platila 5k kn? Ja sam ga platio svega 1600 kn, službeno, novog, ne kod preprodavača sa Njuškala. Uz realnu pretplatničku tarifu.

Realna pretplatnička tarifa je?

11 godina
protjeran
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Korky kaže...

Apple je prodao toliko i toliko, Samsung je isporučio. Postoji razlika između prodanog i isporučenog.

 

BTW, da me netko ne prozove zaluđenim fenbojem, koji Appleove uređaje smatra savršenim - IP4 me živcira zbog 3G death grip-a.

glupost

Korky kaže...
cecenac kaže...
Imam susjedu tu ispred zgrade sta uvijek vergla a nemam za kćeri knjige a nemam ovo a nemam ono, a u lijevoj ruci je iphoneček od 5000 kuna. Ma vidi vraga.

Kako znaš da ga je platila 5k kn? Ja sam ga platio svega 1600 kn, službeno, novog, ne kod preprodavača sa Njuškala. Uz realnu pretplatničku tarifu.

i opet glupost

12 godina
protjeran
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Pre jak je Android, jos u kombinaciji sa Samsungom i ova stagnacija se mogla i ocekivati !

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 17:54 (PR0MATRAC).
Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Možda da je Steve još živ možda bi i bilo nešto od novog iPhonea, ovako, ništa od toga. Novi iPhone ni po dizajnu ni po mogučnostima nije puno nadjačao iPhone 4s. Dizajn je relativno isti jedino je malo izdužen što ga čini vrlo ružnim (bar po meni), onda mape, odlukom izbacivanja google mapsa su se pokopali (ajde sve bi bilo dobro da su svoje mape napravili kako treba). Jači jeste od prošloga po hardveru ali to nije to. Po meni najbolji iPhone i po izgledu i po svemu drugom je iphone 4s, da su se malo igrali s dizajnom (samo njim!) kao što je napravio iphone 4 nad 3gs-om, vjerovatno bi se bolje prodavao nego ovaj. Nije da ne volim iPhone ni appleove proizvode, ali tako je (iako mislim da su precjenjeni za ono što nude).

ANTI_Fejzbukovac
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
McD kaže...
jumboY kaže...

rMBP sa touchscreenom ? Pa tek bi to bio promasaj. Zelis touchscreen? Kupuj tablet.

apsolutno se slažem

 

ne bi me čudilo da se Apple odluči na "reinvent" pa u budućnosti izdaju Applovu verziju Asusovog Transformera

 Dobro, ali meni su se sviđali laptopi sa "penabled" ekranom. Dakle u normalnim uvjetima normalan laptop,
za posebne namjene pisanja i crtanja - cintiq osjetljiv na 1024 nivoa pritiska. No izgleda da je to izašlo nažalost iz mode :/

 

15 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?

Kao što je kolega gore rekao, iPhone je statusni simbol, daleko od toga da to nije super mobitel, ali većina ljudi ga kupuje da se vidi kako si mogu priuštiti mobitel od 5000 kuna . 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
15 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
McD kaže...
Korky kaže...

Kako znaš da ga je platila 5k kn? Ja sam ga platio svega 1600 kn, službeno, novog, ne kod preprodavača sa Njuškala. Uz realnu pretplatničku tarifu.

Realna pretplatnička tarifa je?

50 kn +10 kn za radijsku frekvu (100 kn + 10 kn, ako nisi prebacivao postojeći broj)  za 512 MB prometa, 20 besplatnih SMS-ova, uz besplatno zvanje (plus naknada poziva, naravno) mobilne mreže s kojom si sklopio ugovor i fiksne telefonije (neovisno o pružatelju usluge).

K
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice