HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

poruka: 20
|
čitano: 5.844
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off".
15 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

hvala na upozorenju. ionak se printerima ne nadograđuje osnovni softver (mislim, čemu?) pa se ovo da izbjeći no ipak ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na

problem je u defaultima i autoamtici..

još veći problem je zakon, ovo što HP radi je kažnjivo. Proizvodnja i prodaja zamjenskih tinti je LEGALAN biz i proizvođač to ne smije ograničiti tj do sad je to bio gantelmanski sporazum s EU.. jer je ... i naravno oduvjek se to ograničavalo-otežavalo. Zakoni i praksa da se to tolerira su u suprotnosti sa slobodnim tržištem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Kupiš novi printer, dođe jeftinije od nove originalne boje

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
17 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
Glupa odluka...nadam se da ce kupci biti obavjesteni prije o ovome.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
AA-d00d kaže...

Kupiš novi printer, dođe jeftinije od nove originalne boje

 Zgodno ali u novom printeru tinte nisu napunjene do vrha Je li ovo što oni rade kažnjivo i đubradski? Je. Ali iskreno, napravi svoj printer pa s njim radi što hoćeš i proizvodi za njega firmware kakav hoćeš, ista stvar kao i kad su se Chrome i Firefox žalili da po defaultu s Windowsima uvijek dolazi Internet Explorer. Ok, napravi svoj OS i po defaultu stavljaj u njega što god hoćeš.. I na kraju cijele priče, ne vidim zašto bi itko updejtao fw na printeru osim ako mi neće omogućiti pečenje tosta Jel radi? Radi. Nemoj popravljati nešto što nije pokvareno.

He who is brave is free.
14 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
Dwyane Wade kaže...
AA-d00d kaže...

Kupiš novi printer, dođe jeftinije od nove originalne boje

 Zgodno ali u novom printeru tinte nisu napunjene do vrha Je li ovo što oni rade kažnjivo i đubradski? Je. Ali iskreno, napravi svoj printer pa s njim radi što hoćeš i proizvodi za njega firmware kakav hoćeš, ista stvar kao i kad su se Chrome i Firefox žalili da po defaultu s Windowsima uvijek dolazi Internet Explorer. Ok, napravi svoj OS i po defaultu stavljaj u njega što god hoćeš.. I na kraju cijele priče, ne vidim zašto bi itko updejtao fw na printeru osim ako mi neće omogućiti pečenje tosta Jel radi? Radi. Nemoj popravljati nešto što nije pokvareno.

 Uh, uh!!! Kolega Dwyane Wade, vidim da ovdje obitavate 8 god,, a onda ću biti ...

 

Dakle, ovu prvu izjavu, boldiranu žutom bojom, to bi srušio i student prve godine prava! Zapravo, ta sa izjava kosi sama sa sobom, ilogična je!!! Njen dodatak u kojemu se nalaze MS, Google i Mozilla samo još više dolijeva ulje na vatru! Ostatak vezan na firmware. OK! Ako je tomu tako, kog vraga onda to uopće rade?! Ja bih se to zapitao?! Osim toga, evo, iz prve ruke! Moj slučaj! Isti printer, par laptopića i jedna radna stanice su Win te uz sve to jedan iMac. I? Mac nije htio raditi dok gore nije puknut zadnju firmware zbog toga što su u starom prilikom užurbanog pisanja istoga i čim prije izbacivanja na tržište (uzgred budi rečeno HP na ovaj način debelo pravi budaletinama i potcjenjuje zdravu ljudsku inteligenciju, ali polako, obiti će se to marketinškom odjelu o glavu, kad tad, to mi i smrdi na taj poznati "know how" kojem vrve ti odjeli) te su zeznuli nešto u AFP-u i inim "glupostima" na printerovom internom serverčiću. Naravno, stvar ispravljena tako da se gore pukne novi firmware! Potom radi kao podmazano, još uvijek! E joj, joj, joj....

 

Sjećam se također, HP-ove logike u vrijeme velike popularnosti HP-4x inženjerskih grafičkih kalkulatora. Isto su tako trkeljali i iste gluposti prodavali, samo da izvuku čim više love! Onda smo mi, koji smo nešto znali, sami odlemljivali stare i stavljali nove nekoliko puta veće RAM čipove. Dobiješ više RAM banaka, ako si našao malo brži RAM, dobiješ i malo brži kalkulator, ma čudo jedno u to vrijeme (90-te godinice)!

 

Općenito, čim neka firma počme to raditi, zgadi mi se. Sva ta trkeljanja o profitu, ovo ono, a nikada dosta! Moš mislit! Samo. čudno mi, da krajnji korisni na kojima se to sve lomi, isto to brane! Bog bi ga znao, valjda nekakav Stockholmski sindrom, što li?!

 

 Eto....

15 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
Dwyane Wade kaže...
.. I na kraju cijele priče,..

- loša usporedba, soft nema nikakve veze s hard, potrošni materijal.. tržišna pravila.

- i kako je završila ta priča? kaznom MSu .. naravno da ni MS ne smije ni na koji način ograničavati ostale proizvode/proizvođače. Tržište dozvoljava konkutrenciju, cijena-kvaliteta. To je jedini tržišni kriterij koji smije biti i koji je tad izbor kupca-korisnika (koji tad bira brand/kvalitetu ili što već želi). Primijeni sad to na ovaj primjer i što je tad odgovor? Kako bi bilo da je u pitanju automobil i vlasnička benziska ili bilo koji takav uvijet? Postoji npr termin tying. Kažnjivo. No to EU zna, žmire inače bi odavno proizvođači pobrali kazne (npr gubitak garancije u slučaju korištenja neoriginalne tinte..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 16:23 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
Dwyane Wade kaže...

 Zgodno ali u novom printeru tinte nisu napunjene do vrha Je li ovo što oni rade kažnjivo i đubradski? Je. Ali iskreno, napravi svoj printer pa s njim radi što hoćeš i proizvodi za njega firmware kakav hoćeš, ista stvar kao i kad su se Chrome i Firefox žalili da po defaultu s Windowsima uvijek dolazi Internet Explorer. Ok, napravi svoj OS i po defaultu stavljaj u njega što god hoćeš.. I na kraju cijele priče, ne vidim zašto bi itko updejtao fw na printeru osim ako mi neće omogućiti pečenje tosta Jel radi? Radi. Nemoj popravljati nešto što nije pokvareno.

Ja sam printer kupio, ako ću otvoriti poklopac, staviti jastuk u njega i napraviti krevet za mačku, to je moja stvar - ja sam ga kupio i koristiti ću ga kako je mene volja, a tebi ako se ne sviđa možeš mi nepriznati garanciju.

Ako ti proizvođači zamjenskih tinti krše patente, tuži ih, to nije MOJ problem.

 

Ali ako ti uzimaš sebi slobodu da po defaultu "nadogradiš" moj printer i pri tom ograničiš funkcionalnost to je MOJ problem. Ako si prodao printer koji bi trebao biti kompatibilan s Mac-om, a nije, to je tvoja greška i popravi je, ali ako ćeš mi ukinuti neku funkcionalnost bez moje suglasnosti ili ćeš uvjetovati zakrpu greške ukidanjem funkcionalnosti, to nije proizvod koji sam kupio, evo ti ga natrag, vrati mi lovu!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na

Ovo je ipak ispala lažna optužba. Radi se o novj konfiguraciji RAID-a za koju na Linuxu još nema drivera.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
MrBlc kaže...

Ja sam printer kupio, ako ću otvoriti poklopac, staviti jastuk u njega i napraviti krevet za mačku, to je moja stvar - ja sam ga kupio i koristiti ću ga kako je mene volja, a tebi ako se ne sviđa možeš mi nepriznati garanciju.

 Ionako ju ne priznaju nakon par godina a ako mi ne priznaju garanciju šta ih se tiče čime ga ja punim. Mogu i paradajz sos ljevat u njega. 

 

Ma ovo je vjerojatno neki genijalac zaključio da će tako natjerati ljude da kupuju njihove (skuplje) boje ili nove pisače. Hoću tujac kupovat HP onda, za te novce kupit ću si novi pisač kojem ne smetaju zamjenske boje.

Svojedobno je i Canon imao te fore pa su starim multifunkcionalnim pisačima naglo s novim firmwareom otkazivali scanneri. Ljudi se bunili i eto zadnje dvije godine opet normalno rade. Ni ovo neće dugo trajati. Čim neće biti ekonomske računice odmah će odustati  

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 17:03 (ddarknessfairyy).
10 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Ma,  nije rješenje u kupovanju zamjenski tinti, nego u refilanju originalnih spremnika.

Hm, ne koristim zamjenske tinte već ima valjda cener godina, jer nakon kaj mi je crknuo prvi printer(HP-problem bio sa ispravljačem, pa mi ekipa rekla iz HP, da si kupim novi...), kupio sam svoj prvi Canon, te sam tada kupovao zamjenske tinte, al' je i taj drugi mi printer crknuo(otišla glava na njemu, hm, puno sam printao), pa sam kupio drugi Canon, te su tada zamjenske tinte za njega bilo tek 10-20% jeftinije nego originali, dočim su kod mog prvog Canona, zamjenske tinte bile 5-6 puta jeftinije....

Pa, sam tako prešao na refilanje. Tome je financijski preporodilo kaj se tiče kupnje tinti za printer....

I tako već printam godinama. I sve šljaka.

Samo nakon nekoliko refilanja, moraš ipak kupiti originalni spremnik, al' sa refilanjem produžim mu "životni vijek" za 5-6 puta.

Samo odaberite marku printera, za kojeg postoje zamjenske tinte na tržištu.

Radi se o inkjet printanju.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

HP je potiho u novu inačicu firmwarea za svoje pisače iz OfficeJet serije ugradio zaštitu koja onemogućava rad zamjenskih tinti trećih proizvođača...

 

Pa dobro, stavit ćemo tinte drugih proizvođača...

 

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na
dark_wizz kaže...

HP je potiho u novu inačicu firmwarea za svoje pisače iz OfficeJet serije ugradio zaštitu koja onemogućava rad zamjenskih tinti trećih proizvođača...

 

Pa dobro, stavit ćemo tinte drugih proizvođača...

 

 - da, za razliku od treće strane, ovo je samo drugi proizvođač.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Za ljude koji puno printaju najbolje je uzeti onaj Epson sa kanisterima sa strane. Lako se puni i uvijek vizuelno imaš pregled napunjenosti. Godinama sam dopunjavao spremnike za HP (21-crni i 22-cym) i time uštedio gomilu novca. Nije to kvalitet kao original i otisak ima zamrljane rubove. Kao što kolega iznad reče nakon par punjenja mora se kupiti originalni ketridž, jer počne curiti tinta kroz mlaznice. Poslije sam dobio stari Xerox laser sa 2 prazne kasete. Pošto su mi u servisu tražili previše za repariranje kasete i punjenje, odlučio sam da probam dopuniti bez repariranja. Kupio sam neki generički toner za Xerox, usuo u kasetu i na kaseti zamijenio osigurač (koji pregori nakon određenog broja isprintanih strana). Opet sam tako dugo printao i otisak je bio daleko od originalnog. Pošto sam printao za svoje potrebe takav kvalitet mi je bio zadovoljavajući.

Što se tiče ovog poteza HP-a stvarno je šupački. Prije izvjesnog vremena se na internetu pojavila zanimljiva lista deset najskupljih tekućina na svijetu. Na prvom mjestu je bila HP-ova tinta. Toliko o tome.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Kod mene funkcionira sistem na INkJetu da kad krenem s instalacijom isključim web.

Stari driveri se instaliraju ali u Folderu ostaje software Update koji se automatski spaja čim se spojiš s webom i nadogradi ti novi firmware.

To se izbjegne tako da se u Control panelu pored svih điđimiđa koje HP instalira nalazi datoteka UPDATE.

lijepo je deinstaliram prije spajanja na net i onda se tek prištekam na net i sve radi.

Više ne prepoznaje fake Catrige niti se apdejta.

 

Kod mene tako radi, ne znam za vas.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Već skoro 5 godina koristim Xerox Phaser 3010. Toner je oko 250 kn originalni, zamjenski oko 120 (ali je puno lošija kvaliteta ispisa). Da mi je netko rekao da će me printer služiti toliko dugo rekao bih mu da je lud. Do sad preko 20k stranica isprintano, nije mi žao ni kune koje sam dao za printer i toner.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Ja imam Cannon Pixma MP 280 i jako su skupe origninalne tinte, ali i zamjenske.

Ima tko neki savjet? Bitno mi je samo da je printer 3u1 i da je tinta razumne cijene i kvalitete.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na

@Pc44

 

Pa, koji post gore sam napisao da je refilanje rješenje, kao što su i ostali forumaši napisali.

Refilanje je spas za nas!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
14 godina
offline
HP novim firmwareom blokira zamjenske tinte na Off

Hmm da. Ja baš i imam taj od epson sa CISS-om i to je zbilja fantastičan uređaj za imati kada imaš klince koji stalno nešto printaju, kopiraju, ... Zbilja, tintu nikako potrošiti. Odlična stvar! No, da je al pari npr. ispisu jednog canona, kada ćovjek želi isprintati neku fotografiju, e to nije! Osim toga, rijetko koji od tih epsona podržava i borderless printing, a što je, bar po meni, još jedan od bitnih detalja za ispis fotografija tako da, eto. Uglavnom, treba biti realan i znati što očekivati, a onda nebi biti trebalo biti razočaranja...

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice