Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

poruka: 55
|
čitano: 10.452
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira".
15 godina
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Noooormalno, mi Hrvati kao i Srbi imamo potrebu uvijek misliti kako smo (jedine) žrtve, potlačeni...

Nitko te ne tjera da platiš ijedan euro, imaš mjesec dana free trial sa pristupom cijelom sadržaju.

 

Da, taj sadržaj nije kao onaj u USA ali to je objašnjeno sa pravima emitiranja koje su se prije prodavale a sada bi ih trebalo otkupiti ili čekati istek dogovorenog vremena ekskluzivnosti emitiranja.

Po tom principu, 99% država u kojima je sada dostupan Netflix bi se moglo žaliti na diskriminaciju.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 11:03 (mrxa1).
 
6 48 hvala 1
13 godina
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

A zašto se ne bi žalili? Mogao je Netflix fino sniziti pretplatu do trenutka kad će moći pružiti sav sadržaj i lokaliziran na hrvatski. Ovo što su sad dali nitko nije tražio.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
57 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Usluga ti je ponudjena imas trial da probas potpuno besplatno i odlucis da uzmes ili ne. Jedino se mozes zaliti netflixu a ne parlamentu....

16 godina
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

https://www.smartflix.io/

 

Jos uvijek su u beti pa je free. Ne samo da otkljuca US sadrzaj nego i ono sto i njima nije dostupno :)

 
2 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
bolje da se pozali na web trgovine koje imaju natpis da salju po cijeloj EU a onda mauna za hrvatsku ili nabiju shipping da se ni neisplati kupit.... a i cijene shippinga puno stvari ispadne jeftinije poslat iz njemacke na cipar nego u hr koja je 3 puta bliza....i podrzavanje jezika u aplikacijama i ostalom opcenito....ako jedna slovenija ima lokalizaciju sta je s nama ostalima...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Sve stoji ali sto se zaliti eu parlamentu na privatne firme i njihove usluge...

14 godina
online
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
pa ljepo...kako su mogli stavit direktivu da svi moraju imat punjace iste, kako su naterali trgovine da neseru s cijenama nego da mora pisat kako treba i popust imat kako treba.... tako i ovo...jel ocete prodavat van granice? moze al onda svima il nikom i amen....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Hexfire kaže...

A zašto se ne bi žalili? Mogao je Netflix fino sniziti pretplatu do trenutka kad će moći pružiti sav sadržaj i lokaliziran na hrvatski. Ovo što su sad dali nitko nije tražio.

+ U netflixu su moroni. Mogli bi biti među top 10 kompanijama na svijetu da zaposle par prevoditelja (koima je već 98% prevoda dostupno pa će to se samo malo korigovati) po državi ili regiji... (*) ...

 

Torent kaže...

Usluga ti je ponudjena imas trial da probas potpuno besplatno i odlucis da uzmes ili ne. Jedino se mozes zaliti netflixu a ne parlamentu....

... (*) ...  baš tako jer i ovo malo ljudi što je probalo, ispeglalo je karticu vidjela što ima i kako to funkcioniše i na kraju vratili se staroj dobroj zelenoj ikonici. Što ne aludiram na to da nema korisnika koji su sasvim zadovoljni - ali da se razumijemo - takvih je malo.

 

dado kaže...

https://www.smartflix.io/

 

Jos uvijek su u beti pa je free. Ne samo da otkljuca US sadrzaj nego i ono sto i njima nije dostupno :)

Kada platiš nešto u punom iznosu ne želiš ni alfe ni bete ni gama ni delte. Ne želiš niti nešto što je registrovano na .io (Indijski Ocean) domenu, nego želiš to onako kao što se firma prestavlja i iza onog što stoji.

Zamisli kupuješ Skylake od Intela a on za Balkan tržište ponude "osakaćen" CPU-u. Pa ti kasnje nabija na nos "a niste čitali Eula za EMEA regiju". Ne ide to tako.

 

Hrvati samo se žalite, imate punu podršku naroda uz BiH, jer ovdje to ne koristi niti 10 osoba (vjerojatno stalno nastanjeni stranci) :D

10 godina
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

U pravu su što se žalbe tiče. Zašto bi mi morali uvijek biti zadnja rupa na svirali zato što smo geografski gdje jesmo. Ovaj sadržaj ne vrijedi 2 eura, a kamoli 10 eura.

 

Ali moguće je i da ih koči socijalistički rvacki aparatus koji u 2016-toj još uvijek ne shvaća slobodno tržište. U bit shvaća, ali ga ne želi.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Entry Point kaže...

U pravu su što se žalbe tiče. Zašto bi mi morali uvijek biti zadnja rupa na svirali zato što smo geografski gdje jesmo. Ovaj sadržaj ne vrijedi 2 eura, a kamoli 10 eura.

 

* * *

Ma geografski po IP adresi, ali kada treba na more i odmor doći - dolazi se sa Jahtama od nekoliko desetaka miliona USD-a na popularne destinacije. Kakva 2 € toliko košta HBO paket u kablovskim operaterima na Cisco IPTV Routeru + opcija snimanja = pametnom dosta. 

16 godina
neaktivan
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Nema "samo" onog sadrzaja cija prava prikazivanja ima netko od lokalnih distributera ili nacionalnih televizija.

Npr house of cards ima hrt, i dok taj ugovor ne istekne oni po nasim pravima o licenciranju ne smiju imati navedenu emisiju u ponudi.

Vjerijem da je tako i za ostale segmente

 

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Bravo Biljana! Ma kako to djelovalo banalno, zaista je riječ o diskriminaciji. Dok moj prijatelj u Njem ima daleko više izbora i s njem prijevodom, mi smo valjda kao neki ubogi Indijanci koji bi trebali biti zadovoljni šarenim perlicama?
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Zapravo, možeš parlamentu. Ako ti nije poznato, u EU jako paze na ljudska i potrošačka prava, barem onih većih članica. Već su odrali Microsoft, Apple i Samsung zbog ovakvih "lokalizacija". Inače, po Zakonu EU svaki državljanin EU ima jednaka prava na jednaku uslugu i kvalitetu.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
online
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

imam pet pitanja: što je to netflix? zbog čega je ikome uopće potreban? kako osobno predati svoje vjerodajnice taylor swift? smije li djevojka već na prvom sastanku ići do kraja (remize)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 7 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Interesantno mi je kako olako prihvatite pruzene (de)informacije i jos se svadjate zbog njih :)

Buduci da zivim u USA, kad sam procitao ovaj clanak, pozurih na Netflix da gledam te "Igre prijestolja" kad ono - nema :)

Netflix u USA uopce nema prava na Igre prijestolja i vjerojatno nikada nece niti imati jer je to vlasnistvo konkurentne tvrtke - HBO.

Dakle, prije nego se ode zaliti vijecu Europe, provjerite cinjenice.... eh ti politicari...

 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Koristim Netflix više od godinu dana u kombinaciji s Unblock-US. Unblock omogućuje promjenu lokacije te tako i sadržaja Netflixa. I dalje plaćam 9 dolara + Unblock i imam uvid u sav sadržaj koji Netflix nudi ovisno o državi. Cijena za Europu je svim članicama ista, ali niti jedna država nema sadržaj kao što je US/CND. Njemačka, kao najjača članica nema pola filmova koje US ima, ali opet, US nema pola filmova koje Skandinavija ima, a vjerujte mi, Blockbuster filmove najčešće gledam promjenom na neku do skandinavskih zemalja (Švedska/Danska) jer ih US nema. Prema tome, i US bi se trebao žaliti Netflixu jer nemaju nešto što Skandinavija ima, ali, kao što je navedeno, problem predstavljaju koncesije/ugovori na određene serijale/filmove koje Netflix ne smije reproducirati jer bi to bile astronomske kazne. Pomirite se, dok se sve to ujedini, neće nikada nikome biti sve ponuđeno. Meni je smiješno samo što naš predstavnik izlaže to kao jedan od većih problema u HR makar bi bilo bolje da se bori za povećanje hrvatskog standarda. Neka se takvim stvarima bore Njemačka ili Britanija kojima je možda to sada važnije od financijske situacije.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Nisu mi jasni likovi poput tebe.

Što sad tebe boli uvo što su neki zakoni dobri za krajnjeg korisnika, potrošača? Jesi li ti vlasnik neke trgovine ili pružatelja usluga??

Ako zakoni predviđaju jednakost, brane diskriminaciju i pozivanje na zakone omogući da se snizi pretplata sa 12€ na 10 ili 8, što tu tebe točno smeta?

Baš si lik.

8 godina
odjavljen
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Zato sto ovo tuzakanje je smijesno. Tako bi se mogao zaliti operateru sto nemaju svi iste brzine, sto ne nude svi zemaljski kanali iste programe i masu drugih stvari. Privatna firma ima svoju ponudu imas trial period koji te ne kosta nista. Probas ne svidja ti se uzmes nekog drugog. U cemu je problem? Nije to crveni krst...

 
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Ne znam na koga točno mislis, no nevažno. EU provlači tu njihovu politiku jednakosti, a to se apsolutno ni u kojem aspektu ne vidi. Od cijena, ponude, kvalitete. Tako da zaista nema smisla niti mogućnosti utjecati na takvo što. Netflixu je najmanji problem povući svoju ponudu iz RH ukoliko se ispostavi da od samih početaka mi kukamo zbog par serijala. Bolje sve prepustiti vremenu, pričekati određeni period i prihvatiti uvjete koje će nuditi za, recimo, godinu dana. No i dalje ih nekakva izjava u EU parlamentu neće natjerati na promjenu cijena ili sadržaja.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 15:26 (Bazen21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Danyel kaže...
Bravo Biljana! * * *

Tko je Biljana?

 

Ajar kaže...

imam pet pitanja: što je to netflix? zbog čega je ikome uopće potreban? kako osobno predati svoje vjerodajnice taylor swift? smije li djevojka već na prvom sastanku ići do kraja (remize)?

To su 4 pitanja!

 

Torent kaže...

Zato sto ovo tuzakanje je smijesno. * * * U cemu je problem? * * *

Točno, smiješno je i tragikomično... a problema (barem za nas) nema

 

Bazen21 kaže...

* * * Netflixu je najmanji problem... * * *

Netflixu je najveći problem to što sam gore rekao pa da to podjelimo po ISK-u starom raspodjelom: 1, 2a i 2b

 

Poroblem1: Prevod. (more nezaposlenih sa filozoskim fakultetom odsjek Engleski jezik i knjižvenost). Zaposli u BiH (jednaka situacija je i u HR i SRB) 10-tak ljudi koji će to prevoditi i riješio si pola problema to jest problem 1.

 

Problem 2a: Konkurecija: HBO ne da nikome svoju GoT i nema tog boga da natjera Netflix da pušta u istom terminu. AMC ne da nikome TWD, dokle god je aktuealan. Plus
Problem 2b: Prava konkurencija Netflixa koji tek treba da pokaže svoje pravo lice kao što je to Amazon Prime sa svojom serijom 'The Man In The High Castle' (i mnoštvo drugih).

 

Ima li nekome nešto da je ovdje što sam napisao nejasno? AKo da, objasnit ću ponovo. Taj servis je osuđem na propastu u ovom regionu a i šire + da ne govorim da mogu da budu potencijalna top 10 firma u svijetu ali neće to biti iz razloga što nisu riješili problem 1, 2a i 2b.

16 godina
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Prvo treba natjerati Ferrero da kod nas prodaju Nutellu kao u Italiji. I neka si nabiju ogradjivanje kako su napravili "istrazivanje da Hrvati vole vise masnije i s manje ljesnjaka" tamo gdje sunce ne sija.

 

Pa onda ostale proizvodjace koji kod nas prodaju robu losije kvalitete nego u starijim clanicama EU.

 

To su pravi problemi, ne netflix.

 
19 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Envy kaže...

+ U netflixu su moroni. Mogli bi biti među top 10 kompanijama na svijetu da zaposle par prevoditelja (koima je već 98% prevoda dostupno pa će to se samo malo korigovati) po državi ili regiji... (*) ...

 To se tako ne radi. Usto, omjer prevoditeljâ i lektorâ (koje ti uopće ne spominješ) trebao bi biti jednak što znatno povećava broj zaposlenih, a samim time i kompleksnost cijeloga projekta lokalizacije sadržaja. Također, za lokalizaciju toga silnog sadržaja koji postoji u razumnom roku treba ti više od pâr (dva?) prevoditelja i lektora. Zaključak je da sereš i govoriš napamet. :)

http://informanka.blogspot.hr/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Torent kaže...

Zato sto ovo tuzakanje je smijesno. Tako bi se mogao zaliti operateru sto nemaju svi iste brzine, sto ne nude svi zemaljski kanali iste programe i masu drugih stvari. Privatna firma ima svoju ponudu imas trial period koji te ne kosta nista. Probas ne svidja ti se uzmes nekog drugog. U cemu je problem? Nije to crveni krst...

 

Ne, ovdje se radi o BRANDIRANOJ usluzi. Dakle, proizvodu koji MORA biti jednak za svakog korisnika u EU. Znam, ne moraju svi znati EU zakone, ali nemoj tako kategorički tvrditi nešto ako ne poznaješ materiju o kojoj pišeš. 

 

Dakle, Netflix MORA isporučiti isti sadržaj meni i nekom Talijanu, kao i prijevod. Ako ne može i neće, plaćat će penale i ko ga j... 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Danyel kaže...
Dakle, Netflix MORA isporučiti isti sadržaj meni i nekom Talijanu, kao i prijevod. Ako ne može i neće, plaćat će penale i ko ga j... 

 Hoće, ali ne može. Jesi li ikad čuo za prava prikazivanja?

http://informanka.blogspot.hr/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Arendelle kaže...
Danyel kaže...
Dakle, Netflix MORA isporučiti isti sadržaj meni i nekom Talijanu, kao i prijevod. Ako ne može i neće, plaćat će penale i ko ga j... 

 Hoće, ali ne može. Jesi li ikad čuo za prava prikazivanja?

 Za sve prava moraju biti jednaka, i samo o tome govori ova vijest. Tehničko-pravnim pitanjima nek se bave oni koji su za to plaćeni. Besmiselno je plaćati istu cijenu a dobivati lošiji, siromašniji proizvod (i to bez priojevoda!). Nakon isteka ovog probnog razdoblja ja dalje nastavit neću. Ionako je internet pun serija s našim prijevodom, a svi manje-više danas imamo jako brz bandwidth i možemo epizodu skinuti za par minuta. Toga bi morali biti svjesni u Netflixu, ako im je zaista u interesu uspjeti na ovim prostorima. Ako ne- ponavljam opet: ko ga j... 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Arendelle kaže...
Danyel kaže...
Dakle, Netflix MORA isporučiti isti sadržaj meni i nekom Talijanu, kao i prijevod. Ako ne može i neće, plaćat će penale i ko ga j... 

 Hoće, ali ne može. Jesi li ikad čuo za prava prikazivanja?

 Daj molim te. Nismo u Star Trek filmu...

13 godina
offline
Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira

Ne kužim ovdje neke likove na forumu

Ako traže da nešto platiš po cijeni kao što je plaćaju recimo i Nijemci,Englezi,austrijanci,...

 

Nijemac ima preveden sadržaj na njemački? E pa za tu cijenu ga izvolite prevest i na hrvatski

 

Austrijanac plaća isto kao i mi,on ima recimo A seriju,a Hrvati ne? e pa neće ići

 

Svi oni imaju neke mogućnosti,opcije ili kaj već,izvoli ih dat i nama...

 

Sve u protivnom i JESTE za tužbu,tako da ja ne vidim problem,a pojedini papučari s foruma (prepoznat će te se) lijepo odlepršajte s teme i čitajte 24sata,jer upravo zbog takvih kao što ste vi i imamo "smanjenu vrijednost"

 

 

Svemirski mega car
Moj PC  
5 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Tuzba po kojoj osnovi? Daj se uozbiljite. Diskriminacija? Un povelja o ljudskim pravima sigurno ne garantuje svima iste tv kanale po istim cijenama. Što ih nisi tužio dok netflixa uopste nije bilo u hr a bilo je u italiji ili njemackoj ili usa. Usluga je dobrovoljna. Hoces nećeš.
 
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
matkoGSi kaže...

Ne kužim ovdje neke likove na forumu

Ako traže da nešto platiš po cijeni kao što je plaćaju recimo i Nijemci,Englezi,austrijanci,...

 

Nijemac ima preveden sadržaj na njemački? E pa za tu cijenu ga izvolite prevest i na hrvatski

Njemačka državna ima sinkronizacije svih serija i filmova, no ne samo državna televizija, također se odnosi i na privatne. Hrvatska ima samo animirane, što ćemo, tužit državu EU jer nemamo ista prava kao i Njemačka? Daj o čemu mi pričamo?
Recimo, što bi bilo da imamo sadržaj kao SAD dok bi neke druge države EU imale slabiji? I onda bi se zasigurno žalili? Prihvatite da je sve to ponuda, ukoliko istu želite koristiti, koristite, ukoliko ne, nemojte! Krajnje jednostavno. Kao što je već netko ranije naveo, zašto onda ne dobivamo Milka čokolade po istoj cijeni i kvaliteti kao i Njemačka? Omot je isti, a ono unutra nema nikakve veze, pa se nitko ne žali nego je svjestan situacije. Isto je i s Netflixom, samo što je on zakonski limitiran prikazivanjem određenog sadržaja, dok Kraft (Proizvođač Milke) nije..


Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 20:35 (Bazen21).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati se žale da ih Netflix diskriminira
Torent kaže...
Tuzba po kojoj osnovi? Daj se uozbiljite. Diskriminacija? Un povelja o ljudskim pravima sigurno ne garantuje svima iste tv kanale po istim cijenama. Što ih nisi tužio dok netflixa uopste nije bilo u hr a bilo je u italiji ili njemackoj ili usa. Usluga je dobrovoljna. Hoces nećeš.

 

Bosanac, kakve veze ima UN??? Ne lupetaj a ko ne znaš o čemu govoriš.

 

Europski zakon kaže da kao GRAĐANI EU imamo ista prava na istu uslugu od istog proizvođača ako je isto plaćamo.

 

U suprotnom je diskriminacija, a to se ne tolerira u EU. Zato je naš team tužio Netflix EU Komisiji. I neka je, bravo za Biljanu Borzan!

 

Samo deri, Biljo!

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice