HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

poruka: 56
|
čitano: 6.668
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps".
16 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Who cares... 99.99995% stanovništva koristi one najjeftinije tarife. Dok ne smanje cijene za PUNO who the F cares about "mobile innovation in telecommunication".

 
37 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
makopos kaže...

Who cares... 99.99995% stanovništva koristi one najjeftinije tarife. Dok ne smanje cijene za PUNO who the F cares about "mobile innovation in telecommunication".

Kad ja čujem za FLAT... i to do nekih razumnih limita 250 -500 giga mjesečno, onda LTE s ovakvim brzinama može reć nešto. do onda te brzine ne znače apsolutno ništa.

12 godina
protjeran
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
makopos kaže...

Who cares... 99.99995% stanovništva koristi one najjeftinije tarife. Dok ne smanje cijene za PUNO who the F cares about "mobile innovation in telecommunication".

 

Moje najcesce lokacije:

Savska (oko westina), jarun (blizu placa) + radnicka (blizu vip centra).

 

Ni na jednoj od te tri lokacije ne mogu uloviti LTE. Jedino direkt na jarunskom placu, ali brzine opet nisu bas LTE. Neka oni testiraju sta god zele, ali nisu ni LTE uveli, a vec nasljednika testiraju. Cijene i ogranicenja necu ni spominjati. Ukratko, neisplativo i beskorisno. HT ima LTE? Super. To mi znaci jednako kao sto svedjani imaju optiku.

14 godina
odjavljen
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Ajd za mobilne mreže, al dok se ne riješimo žica iz bakrenog doba na "onom drugom polju", napretka nema.

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Čak i ako imaš LTE mobitel, trebaš aktivirati posebnu tarifu/opciju da ti omoguće korištenje na SIM-u, a pored toga nemaš tarife sa >5GB za manje od 200kn, nek malo ''inoviraju' na tom području

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Moj PC  
13 0 hvala 1
10 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Nek samo oni testiraju LTE. 90% fixnih korisnika im je još uvijek na 4Mbs koje su u razvijenom svijetu imali tamo krajem 90-tih.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Entry Point kaže...

Nek samo oni testiraju LTE. 90% fixnih korisnika im je još uvijek na 4Mbs koje su u razvijenom svijetu imali tamo krajem 90-tih.

Upravo tako, ta njihova brzina je zastarjela i sramotna za zemlju članicu EU.

Prije  "preko nekoliko" godina vecini je to bila više nego zadovoljavajuca brzina, a danas kad u kucanstvu ima više racunala spojenih na internet, dovoljno je da se jedan korisnik spoji na neku stranicu bogatiju multimedijom i svi ostali se mogu jebat dok on ne završi sa surfanjem.

 

16 godina
neaktivan
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Mogu oni testirati, pa cak i uvesti, i 1000000 Gbps, a sto im to vrijedi kada je pokrivenost i najobicnijm UMTSom teska koma. Ni VIP nije puno bolji, a friend koji je na Ovci2 kaze da su oni tek "specijalni".

Da bi mi mobitel dobro radio (bio dostupan) moram ga stalno imat na EDGEu jer inace na 3G signal padne na 0 i "korisnik je nedostupan". Ne govorim o prip..... vec o "metropoli".

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Bubabug kaže...
Entry Point kaže...

Nek samo oni testiraju LTE. 90% fixnih korisnika im je još uvijek na 4Mbs koje su u razvijenom svijetu imali tamo krajem 90-tih.

Upravo tako, ta njihova brzina je zastarjela i sramotna za zemlju članicu EU.

Prije  "preko nekoliko" godina vecini je to bila više nego zadovoljavajuca brzina, a danas kad u kucanstvu ima više racunala spojenih na internet, dovoljno je da se jedan korisnik spoji na neku stranicu bogatiju multimedijom i svi ostali se mogu jebat dok on ne završi sa surfanjem.

 

Eh, da bar imam 4 Mb/s... Uglavnom je oko 1.8, 2.0 idealno, 2.1 ponekad preživi par sati.

11 godina
neaktivan
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Je, sve je to super, ali ako hocu takvu brzinu ima da se preselim u uze srediste Varazdina.

 

Trenutno preko usb sticka (HSPA) mogu dohvatiti maksimalno 720 kB/s od HTa, vise mi neda, samo da jos malo smanje cijene i meni super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Bubabug kaže...
Entry Point kaže...

Nek samo oni testiraju LTE. 90% fixnih korisnika im je još uvijek na 4Mbs koje su u razvijenom svijetu imali tamo krajem 90-tih.

Upravo tako, ta njihova brzina je zastarjela i sramotna za zemlju članicu EU.

Prije  "preko nekoliko" godina vecini je to bila više nego zadovoljavajuca brzina, a danas kad u kucanstvu ima više racunala spojenih na internet, dovoljno je da se jedan korisnik spoji na neku stranicu bogatiju multimedijom i svi ostali se mogu jebat dok on ne završi sa surfanjem.

 

 

Kupi si npr. neki Mikrotik router i stavi na njega limitaciju korisnika i riješit ćeš problem surfanja za više korisnika. Kod mene surfa ja i 5 susjeda na 4Mbit i svima je OK, neki igraju igre, neki gledaju YT, neki strimaju filmove...

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
10 godina
neaktivan
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Ruski arheolozi iskopali telefonski kabel star 1000 godina i zaključili da je još tada u Rusiji moglo da se telefonira.
Američki arheolozi pronašli optički kabel star 2000 godina i zaključili da je još tada u Americi postojao internet.
Čuli to Bosanski arheolozi pa počeše i oni da iskopavaju neke piramide u Visokom. Pošto nisu ništa našli, zaključili su da su još pre 5.000 godina Bosanski faraoni pričali na mobilne telefone...

14 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Izuzev problema pokrivenosti i cijene, problem je što ovakve brzine su isključivo eksperimentalne. Ostvarenje ovih brzina je rezultat korištenja više frekvencja/kanala koji će u realnim uvijetima, kada (ako se to uopće dogodi) tehnologiju počmu masovnije koristiti korisnici, biti raspodijenjeni među korisnicima. Samim time što je manji broj kanala/frekvencija, korisnici će imati "stare" LTE brzine. Ali moram priznati da su napravili dobru reklamu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Ovo je najbrze sto sam vidio na mobitelu:

68/15 mbita

 

Ne znam sto im treba 136 mbita, kad su limiti u tarifama smijesno mali za te brzina

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Na Tele2 kad se vozim po autocesti (Varaždin-...) pola vremena nemam signala tako da neka porade na tome, a i ostatak ekipe nije baš previše bolji oko signala u zabitima.

Ono što je još tužnije je da doma (okolica Varaždina) na HSPDA+ imam višu brzinu (D= 5 megabita, U=~1+ megabita) nego na fiksnoj liniji, gdje nemogu dobiti više od 4 megabita zbog loše, stare parice i još sam k tome najudaljeniji od svih ostalih na toj centrali tako da neka najprije porade na fiksnoj liniji i neka što više počnu uvoditi optiku.

 

Iako koliko čujem, jedna od nekoliko (valjda ih je 5) prednosti EU-a je to da bi svi građani u zemljama Europske Unije trebali imati najmanje 10 megabita download, tako da se nadam da će gamad poraditi na tome.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Deawood kaže...

Na Tele2 kad se vozim po autocesti (Varaždin-...) pola vremena nemam signala tako da neka porade na tome, a i ostatak ekipe nije baš previše bolji oko signala u zabitima.

Ono što je još tužnije je da doma (okolica Varaždina) na HSPDA+ imam višu brzinu (D= 5 megabita, U=~1+ megabita) nego na fiksnoj liniji, gdje nemogu dobiti više od 4 megabita zbog loše, stare parice i još sam k tome najudaljeniji od svih ostalih na toj centrali tako da neka najprije porade na fiksnoj liniji i neka što više počnu uvoditi optiku.

 

Iako koliko čujem, jedna od nekoliko (valjda ih je 5) prednosti EU-a je to da bi svi građani u zemljama Europske Unije trebali imati najmanje 10 megabita download, tako da se nadam da će gamad poraditi na tome.

EU birokracija + hrvatska prilagodba i moderniziranje telekomunikacijske mreze = circa 20-25 godina.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
10 godina
protjeran
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

ne kuzim kako nemate ok brzine, gdje to zivite, u selima?

Kod mene na Trešnjevci je brzina 3G-a na tele2 preko 4MBit/sec download i to u zatvorenom

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 20:06 (ftrim).
 
0 11 hvala 0
16 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

da i onda će biti ta brzina za 512mb za 300 kn XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
ftrim kaže...

ne kuzim kako nemate ok brzine, gdje to zivite, u selima?

Kod mene na Trešnjevci je brzina 3G-a na tele2 preko 4MBit/sec download i to u zatvorenom

 

Da, i svejedno imam sličnu brzinu tvojoj, ali nije toliko problem u mobilnom internetu koliko o fiksnom.

Ja u zatvorenom (neovisno dali sam u podrumu, 1., 2., 3. katu kuće imam 4MBit/s), ali opet, fiksno smeće.

10 godina
protjeran
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Deawood kaže...
ftrim kaže...

ne kuzim kako nemate ok brzine, gdje to zivite, u selima?

Kod mene na Trešnjevci je brzina 3G-a na tele2 preko 4MBit/sec download i to u zatvorenom

 

Da, i svejedno imam sličnu brzinu tvojoj, ali nije toliko problem u mobilnom internetu koliko o fiksnom.

Ja u zatvorenom (neovisno dali sam u podrumu, 1., 2., 3. katu kuće imam 4MBit/s), ali opet, fiksno smeće.

tema je LTE, pa sam mislio da se prica o mobilnom internetu?

Sto se fiksnog neta tice, ja imam sluzbeno 10 (zapravo 20), ali realnih imam 8Mbit/s. sa uljucenim iptvom, pa je vjerojatno ipak blize 10ak mbit/s

Flat rate naravno, + hrpetina tv programa (IPTV, preko 80ak programa, mozda i 100) + besplatni telefonski pozivi (uz sitnu naknadu po pozivu, ali obavljam malo poziva) za cca 200ak kuna..uhvatio na akciji kada je Amis nudio i u principu to drzim tako godinama...ali slazem se da je van grada izbor operatera banana, zapravo jos uvijek u Zgu moji roditelji imaju 4Mbit sto je cak i ok, no placaju to skupo, donedavno su imali tcom ili iskon samo, a sada je uletio i vipnet neki, no sve u svemu poskupo ako se gleda 3 u 1 pogotovo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 20:18 (ftrim).
14 godina
neaktivan
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Ma mogu oni testirat koliko ih volja kad ja u nekim dijelovima grada nemogu ni HSDPA uhvatit {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Sasoon kaže...

Ovo je najbrze sto sam vidio na mobitelu:

68/15 mbita

 

Ne znam sto im treba 136 mbita, kad su limiti u tarifama smijesno mali za te brzina

  Za nas preko sticka postoji vip noćna gdje u tih 8 sati dnevno nema limita.

 

Nisu samo mobiteli mobilni internet.

 

Polako. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 21:03 (Oldy).
14 godina
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
ftrim kaže...

ne kuzim kako nemate ok brzine, gdje to zivite, u selima?

Kod mene na Trešnjevci je brzina 3G-a na tele2 preko 4MBit/sec download i to u zatvorenom

  I ti se još hvališ sa 4Mb/s na 3G-u? U današnje vrijeme? Daj nemoj.

10 godina
protjeran
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Oldy kaže...
ftrim kaže...

ne kuzim kako nemate ok brzine, gdje to zivite, u selima?

Kod mene na Trešnjevci je brzina 3G-a na tele2 preko 4MBit/sec download i to u zatvorenom

  I ti se još hvališ sa 4Mb/s na 3G-u? U današnje vrijeme? Daj nemoj.

mobilni internet su uglavnom mobiteli, sto god ti pricao. Ogromna vecina koristi mobitele ili tablete, sasvim sigurno rijetko to ga koristi unutar 4 zida.

hvalim? tko je rekao da se "hvalim"? netko je spomenuo da gdje je to moguce imati 4Mbit/sec (4.23dl / 1.11 ul tocno) na mobilnom internetu, pa sam mu odgovorio. I napisao da je to u zatvorenom, dodat cu i to da sam zadnji put 3G brzine testirao prije pola godine, mozda je u vremenu i jos skocilo, posto vidim da je moj kvart  sada pobojan bojom za najvecu brzinu, sto ranije nije bio slucaj. I rijec je btw o Tele2 i njihovoj usluzi od 1GB prometa za 35 kn mjesecno, drugo nemam niti me zanima, jer mi je ovo dosta.

Koju brzinu ti imas za 35 kn mjesecno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 21:19 (ftrim).
14 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

A eto ja ga koristim godinama u 4 zida i ništa mi ne fali.

 

Dapače na mobitelu ga ne koristim ima već godina i godina.

 

Sada navečer i nije vrh brzina može to i bolje a da se tiče tog 3G-a. :)

 

http://www.speedtest.net/result/3500911461.png

 

Ti platiš jadan 1GB prometa 35kn a ja doplatim noćnu opciju 8 sati dnevno neograničenog prometa za 50kn.

 

Pa imam puno, puno, puno tih tvojih 1GB.  :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 21:33 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Oldy jeli to na 3g? Tako mali ping. Morat cu ja probati vip. A trebala bi mi neka tarifa od bar 20GB+ nocna.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 21:42 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Yep.

 

Ja vozim 17GB+Noćna.

 

Sada baš čekam 2 i pol mjesca da mogu produžiti pretplatu da jeftino uzmem LTE stick.

 

A sada mi ulete sa LTE-A. :)

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
Oldy kaže...

A eto ja ga koristim godinama u 4 zida i ništa mi ne fali.

 

Dapače na mobitelu ga ne koristim ima već godina i godina.

 

Sada navečer i nije vrh brzina može to i bolje a da se tiče tog 3G-a. :)

 

http://www.speedtest.net/result/3500911461.png

 

Ti platiš jadan 1GB prometa 35kn a ja doplatim noćnu opciju 8 sati dnevno neograničenog prometa za 50kn.

 

Pa imam puno, puno, puno tih tvojih 1GB.  :)

divno a cijena pretplate je...?{#} noćna je od kada do kada? ja btw cijeli dan imam flat rate i 10ak Mbit/sec, sto je daleko vise GB nego sto ces ti ikad imat na mobilnom internetu. Mozemo se samarat do sutra tako :-)

no, mene zanima cijena tvoje pretplate, jos jednom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 21:58 (ftrim).
14 godina
offline
HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps

Imaš više sa 10Mb/s u 24 sata da dok ja ne prijeđem na LTE ili LTE-A.

 

Samo što ja ne ganjam svjetske rekorde u sidanju u roku 8 sati nego napravim koliko mi taj tren treba.

 

A koliki ti je up? Nešto sitno?

 

Mene si našao? :)

 

Cijene imaš na vipovoj stranici valjda znaš čitati?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 22:18 (Oldy).
 
1 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HT testirao LTE-A brzine 136 Mbps
:Oldy kaže...

Imaš više sa 10Mb/s u 24 sata da dok ja ne prijeđem na LTE ili LTE-A.

 

Samo što ja ne ganjam svjetske rekorde u sidanju u roku 8 sati nego napravim koliko mi taj tren treba.

 

A koliki ti je up? Nešto sitno?

 

Mene si našao? :)

 

Cijene imaš na vipovoj stranici valjda znaš čitati?

znam da imam cijene na vipovoj stranici, ali poceo si pametovati pa je red da ponudis i neke argumente za to pametovanje. placas pretplatu od ko zna koliko i sad je to kao povoljno. a i ne citam misli i ne znam koji paket imas, pa ce biti najbrze da odgovoris na to pitanje{#} btw, nismo svi budni nocu, neki i rade. ni na to pitanje nisi odgovorio, od kad do kad imas flat rate

i govorimo o prometu konkretno, obzirom da si se referirao na kolicinu prometa. Up je na razini od 1 Mbit/s, do skorog prelaska na optiku kada ce biti 10x veci od tvog.

 

 

p.s. od 00:00 do 08:00? pa tad spavam {#} http://www.vipnet.hr/mobilni-internet/tarife-na-pretplatu

ostatak dana je pusiona i to placas masno, pogotovo ako zelis imalo vise prometa u danu. ja bih za alternativu fiksnom internetu morao uzeti XL paket, a samo taj paket bi me kostao kao skoro cijeli 3 u 1 paket koji placam- lol...

{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.5.2014 7:32 (ftrim).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice