Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

poruka: 42
|
čitano: 5.869
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD".
12 godina
neaktivan
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Amerika svog konja za utrku nema...

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Zna se tko tu radi spačku
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Ok, sve ovo je vrh sante leda, što je ispod? Monopoliziranje tržišta? Stvarne sigurnosne prijetnje? Nešto treće...?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Ispod su izbori u USA, nista pametnog.

14 godina
neaktivan
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

ha ha ha

 

Kinesci se raspištoljili...

 

Kao i Japanci - iskopirali tehnologiju, doveli do savršenstva i Američani popyzdili...

 

Jest da kinesko nije kvalitetno ali oni rješenje svojih problema vide u masovnosti, kvantiteti...

 

I tako oni u istoj tvornici naštancaju ujutro 100.000 applea a noću 1.000.000 huaweija... Apple, malo bolje iskontroliran proizvod fino se zapakira i proda za 600 $, a Huawei se malo kraće testira i proda za 300$... Apple zaradi 60 M $ a Huawei 300 M $....

 

Jasno da bi ih onda Američani najradije izbombardirali. 

 

Kao i Irance, jer kako se tamo neki ''balije'' usuđuju imat nuklearnu tehnologiju?

 

Samo Zapad ima pravo na svu moć i kontrolu, a drugi narodi su tu samo da za nas šljakaju i crkavaju.

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Istim slijedom, apsolutno podržavam ovu inicijativu trgovačkog društva (USA, naravno) - jer je veliki grijeh i kriminal posuditi nekome svoju knjigu, strip, film ili ne daj Bože - igru.

 

Svi drugi to moraju platiti, kao i mi. Bez obzira da li novac imaju ili nemaju. Ako nemaju, tko ih šljivi. Oni se ne trebaju ni obrazovati, a kamoli zabavljati. Za njih je samo šljakanje. Recimo u kineskoj tvornici Applea za šaku riže. 

Iz Hrvatske, s ljubavlju
16 godina
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Ljudi, informirajte se malo. Prosječne plaće u Kini su znatno porasle. Izvor. Jedan yuan vam je $0,16. Vjerujem da ima dosta firmi koje razmišljaju kako se izvući iz Kine i započeti proizvodnju negdje drugdje. Recimo, "made in EU" zvuči bolje kupcima nego "made in China", a jedna Rumunjska je u EU npr. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Ha ha

 

Možeš mislit što im je porasla plaća - da, da, vjerojatno sada dobiju prstohvat više riže...

 

Ti prosjeci (čitam da im je prosjek oko 700USD LOOOOOL) je isto kao i kod nas - eno svaki dan trube kako nam je prosječna plaća 5k kn a zapravo 90% naroda ili ne prima plaću ili radi za minimalac...

 

Inače, proizvodnja nekih firmi seli u Rumunjsku, ali ne zbog skuplje Kine već zbog jeftinijeg transporta i EU regulativa. Inače, kupio sam dva proizvoida ''made in Romania'' i oba su SMEĆE - hladnjak Beko i mobitel Nokia.

 

Beko je prije bio puno bolji (dok je bio rađen u Turskoj), imam i danas njihova dva hladnjaka koji odlično rade a ovaj treći (rumunjski) sam vratio trgovini jer mu je crkao kompresor drugog dana. Kupio pretprošle godine Nokiu Music (rumunjska) i - eksplodirala baterija a poklopac otpao! Samo da pripomenem da dan-danas mi rade dvije stare, prastare FINSKE Nokie (N70 i neka stara cigla...).

 

Ali, Joe, to ti je kapitalizam - muni pare dok možeš, pa zbriši.

Iz Hrvatske, s ljubavlju
12 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Danyel kaže...

Ha ha

 

Možeš mislit što im je porasla plaća - da, da, vjerojatno sada dobiju prstohvat više riže...

 

Ti prosjeci (čitam da im je prosjek oko 700USD LOOOOOL) je isto kao i kod nas - eno svaki dan trube kako nam je prosječna plaća 5k kn a zapravo 90% naroda ili ne prima plaću ili radi za minimalac...

 

Inače, proizvodnja nekih firmi seli u Rumunjsku, ali ne zbog skuplje Kine već zbog jeftinijeg transporta i EU regulativa. Inače, kupio sam dva proizvoida ''made in Romania'' i oba su SMEĆE - hladnjak Beko i mobitel Nokia.

 

Beko je prije bio puno bolji (dok je bio rađen u Turskoj), imam i danas njihova dva hladnjaka koji odlično rade a ovaj treći (rumunjski) sam vratio trgovini jer mu je crkao kompresor drugog dana. Kupio pretprošle godine Nokiu Music (rumunjska) i - eksplodirala baterija a poklopac otpao! Samo da pripomenem da dan-danas mi rade dvije stare, prastare FINSKE Nokie (N70 i neka stara cigla...).

 

Ali, Joe, to ti je kapitalizam - muni pare dok možeš, pa zbriši.

Nit je kompresor iz rumunjske, nit je ta baterija.

 

Radnici u ozloglasenom Foxconnu (sto je vecinom cisti NKV posao, za valjda 99% radnika tamo) imaju vece place nego NKV radnici u Hr.

 

U Hr oko 60% radnika prima ispod prosjeka. Ali to je iskrivljeno jer su mnogi samo prijavljeni na minimalac ili neku ispodprosjecnu placu, a na ruke dobijaju puno puno vise.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2012 6:54 (F10EXX).
13 godina
neaktivan
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Mislio sam da ameri ne mogu izgledati jadnije.... ali eto... dokazali su da griješim...

Everybody seems to think I'm lazy, I don't mind, I think they're crazy, Running everywhere at such a speed, Till they find, there's no need.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Je, je sigurno NKV u Kini ima veću od naše, a kako je krenulo imat će veću i u Bangladešu. Imamo eu-ropske cijene a kriminalno niske plaće. 

 

I da, neki dobiju na ruke više, ali samo NEKI. VEĆINA kod nas ni ne dobije plaću. Ili je dobije koji mjesec kasnije...

 

Di ti živiš, pobogu, upališ li koji put TV, izađeš li među ljude? 

 

Ne vidiš ljude šta kopaju po kontejnerima, ne vidiš beskućnike (sve ih je više), ne vidiš odrasle i djecu koja se ne mogu liječiti kod nas pa im dobri ljudi skupljaju novac za pomoć i lijekove (koji sami ne mogu platiti), ne vidiš gotovo svakodnevne proteste i štrajkove, samoubjstva..?

 

I ne interesira me odakle je kompresor ili baterija, kompletno gledajući rumunjska izrada je daleko lošija od one prijašnje (originali iz Turske/Finske). Živi svjedok. Stoga - rumunjsko - ne, hvala.

 

Ne znam jedino za Daciu, nju hvale - valjda rade dobro jer ih strogo kontrolira Renault, koji je jaka firma... Svi Renaulti, ma gdje rađeni, uvijek su bili kvalitetni i zato bi morala biti i Dacia, jer koristi njihovu malo stariju, ali provjerenu tehnologiju.

Iz Hrvatske, s ljubavlju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Inače, kad kupujem prehrambene proizvode kupujem 99% naše.

 

Kad kupujem elektroniku nastojim da piše ili Japan ili barem Slovakia/France.

 

Bijela tehnika barem Slovenija ili Mađarska.

 

Za automobile Germany ili France, namještaj Hrvatska ili Italija. 

 

A mobitele radije i Kina nego Rumunjska... Isto vrijedi i za PC-komponente (naravno).

 

 

Ogromna je razlika između europskih proizvoda (pritom ne mislim na ove istočne kotlokrpe) i kineskih... nažalost - bila... jer je europskih sve manje. 

 

To ti je smrdljivi kapitalizam.... koji će uništiti, prije nego li izjede samog sebe, cijelu planetu... Novac, novac, novac - nekima nikad dosta, ko da će ga u grob odnijeti...

Iz Hrvatske, s ljubavlju
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Tačno OBRAZOVANI KINEZ NE RADI ZA ŠAKU RIŽE.

Proveso sam 4 mjeseca u Huawei u Shenzhenu. Ko je vama rekao da Kinez radi za šaku riže?!?! Gospodo ovo je vozni park inženjra iz Huaweia https://plus.google.com/photos/107740702410522701598/albums/5157927439668551601/5158241848454488386?utm_source=chrome_ntp_icon&utm_medium=chrome_app&utm_campaign=chrome

svi su automatik sa punom opremom, a da vam kažem da neće da žive u stanu ispod 140 m2.

Inženjer Kinez je bogati gospodin za inženjera iz Hrvatske ili BiH.

Pogledajte slike i shvatićete da u Hrvatskoj nemate ni blizu standard kao oni u Kini.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2012 7:44 (mat).
16 godina
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Neki su u vladi dobili masne pare da uvrste jaku konkurenciju američkim firmama na popis nepoželjnih. Možda oni isti kojima je Sanader držao predavanja u posjetu Americi.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Posto se hrpetina elektronicke opreme proizvodi u Kini, ko amerima garantira da ih vec preko toga ne spijaju? Mozda i preko ajfona...
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Danyel kaže...

....

 

Jest da kinesko nije kvalitetno ali oni rješenje svojih problema vide u masovnosti, kvantiteti...

 

....

Od kud ti ovo? Kinez ima robu sa svaki trzisni segment. Postoje masovni jeftikaneri ali postoji i vrhunska roba koja ima svoju cijenu. Uostalom, sam si napisao, u istoj tvornici se stancaju kineski i "americki" proizvodi. Znaci i ti "kvalitetni americki" su u biti kineski.

Amerika sad u trzisni rat krece agresivno ali taj rat ne mogu dobiti. Prekasno u njega ulaze i u momontu kad kinezi cijelu njihovu ekonomiju drze za jaja. Jedino dobro za svoju zemlju sto mogu napraviti je povratak proizvodnje, ali kostat ce ih to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
ukay1000 kaže...
Posto se hrpetina elektronicke opreme proizvodi u Kini, ko amerima garantira da ih vec preko toga ne spijaju? Mozda i preko ajfona...

 

Proizvedeno u Kini nije ekvivalentno kineskom proizvodu ;)

 

Inače, ova odluka najviše pogoduje Ericssonu i NSN-u.

13 godina
protjeran
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Kad dođem na BOL ko da sam u Groundhog day :) Prvo se ponovila vijest s padom dobiti HTCa a sad i ovo {#}

 

http://www.bug.hr/vijesti/americki-agenti-protiv-huaweia-zte/118970.aspx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
inžinjer kaže...
ukay1000 kaže...
Posto se hrpetina elektronicke opreme proizvodi u Kini, ko amerima garantira da ih vec preko toga ne spijaju? Mozda i preko ajfona...

 

Proizvedeno u Kini nije ekvivalentno kineskom proizvodu ;)

 

Inače, ova odluka najviše pogoduje Ericssonu i NSN-u.

Kratkorocno da.

 

Samo ova odluka ce imati i kontrareakciju koja bi mogla imati nesagledive posljedice za korporativnu ekonomiju i politiku u kakvoj danas zapad zivi. Kina je dovoljno jaka da moze na zabranu uvoza kineskih proizvoda u USA odgovoriti zabranom proizvodnje USA proizvoda u Kini. S obzirom da tehnologiju i znanje imaju lako moguce da samo cekaju povod za takvu odluku i onda je cijelo svjetsko trziste njihovo.

Drugi veliki problem je sto Amerika vise ne moze igrati po ekonomskim pravilima koje je sama napisala. Mentalitet da oni mogu sta hoce, pa i mijenjati ta pravila kako im pase bi mogao povuci tesko sranje za sobom. 

16 godina
offline
Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Huawei i ZTE su tvrtke koje će za koju godinu potpuno preteći i Apple i Samsung. Nedavno je na isti način ( POLITIČKI) blokiran kineski prozvođač solarnih panela Suntech, jer se 'usudio' biti bolji od amerčkih konkurenata.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Supak gace zvace! Ameri papci znaju da im bude Cisco propal ako im ovi udu na trziste kak spada.

Bas me zanima do kad budu Kinezi trpili USA sranja.
16 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Danyel kaže...
Jest da kinesko nije kvalitetno ali oni rješenje svojih problema vide u masovnosti, kvantiteti...

Ajde molim te obrazloži tu tvrdnju. Pa ne govorimo o igračkama iz china shopa nego o elektroničkoj opremi.

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
13 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Danyel kaže...

Inače, kad kupujem prehrambene proizvode kupujem 99% naše.

 

Kad kupujem elektroniku nastojim da piše ili Japan ili barem Slovakia/France.

 

Bijela tehnika barem Slovenija ili Mađarska.

 

Za automobile Germany ili France, namještaj Hrvatska ili Italija. 

 

A mobitele radije i Kina nego Rumunjska... Isto vrijedi i za PC-komponente (naravno).

 

 

Ogromna je razlika između europskih proizvoda (pritom ne mislim na ove istočne kotlokrpe) i kineskih... nažalost - bila... jer je europskih sve manje. 

 

To ti je smrdljivi kapitalizam.... koji će uništiti, prije nego li izjede samog sebe, cijelu planetu... Novac, novac, novac - nekima nikad dosta, ko da će ga u grob odnijeti...

Jel možda kupuje Zvijezda ili Podravka kečap made in Hungary ili vrhunskom hrvatsko pivo Pan proizvedeno u Srbiji (koje je zapravo je bolje od pravih hrvatskih piva) ? Uzaludan posao. Zapravo navijam za Kineze jer su Amerikanci debelo pretjerali s bahatošću. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
mat kaže...

Tačno OBRAZOVANI KINEZ NE RADI ZA ŠAKU RIŽE.

Proveso sam 4 mjeseca u Huawei u Shenzhenu. Ko je vama rekao da Kinez radi za šaku riže?!?! Gospodo ovo je vozni park inženjra iz Huaweia https://plus.google.com/photos/107740702410522701598/albums/5157927439668551601/5158241848454488386?utm_source=chrome_ntp_icon&utm_medium=chrome_app&utm_campaign=chrome

svi su automatik sa punom opremom, a da vam kažem da neće da žive u stanu ispod 140 m2.

Inženjer Kinez je bogati gospodin za inženjera iz Hrvatske ili BiH.

Pogledajte slike i shvatićete da u Hrvatskoj nemate ni blizu standard kao oni u Kini.

 

Super. A tko uopće govori o inžinjerima? Govorim o PROSJEKU, tj. o običnim šljakerima koji rade za ''šaku riže''. Možda sam radi vas picajzla trebao dodati navodnike looool?

 

I uopće nisam uspoređivao Kinu i nas, nego sam samo komentirao kako je sirotinja u kapitalizmu uvijek yebena stranka. Priče o ''bogatoj Kini'' mo'š mačku o rep, jer im je život totalna NULA (ne postoji). Zagađenost zraka, odvratni uvjeti rada, zatrovana hrana i voda - i prava plaća je - 1, 2 dolara na sat u prljavoj, zadimljenoj tvornici. Gdje se često radi i po 14-15 sati, a spava najviše 6... I to u smrdljivim halama za sve.

 

A menadžeri su uvijek u kapitalizmu ''elita'' - kako tamo, tako i kod nas. Radnik se ubije za 2500kn a menadžer za drndanje one stvari dobije 25.000kn pa naviše... Krasno, nema šta. I to je jedan od razloga zašto će ovo sve vrlo brzo propasti - ili će doći do pobune roblja ili će kapitalizam uništiti planetu.

Iz Hrvatske, s ljubavlju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Chronosus@

Rijetko kupujem Zvijezdu, baš iz navedenih razloga. Npr. maslinovo ulje im je iz Španjolske (živi otrov) tako da kupujem Marinsko, koje je VRHUNSKE kvalitete a nije skupo (oko 50kn litra). Nažalost, naše propada i ne otkupljuje se (a ako se i otkupi, izveze se) jer je to politika naših velikih firmi i Todorića i slične bande koji uništavaju Hrvatsku radi svog profita. Mi imamo skoro sve bolje (prehrambeno) nego u Europi, znam jer sam bio u Sloveniji, Italiji i Engleskoj a tamo imam i rodbinu - ali ne cijenimo sami sebe i uvijek nam je strano bolje...

 

Ne znam samo za srpsko pivo (Pan), pošto pivo ne pijem uopće (prestao ima dvije godine) jer je sve kemijska piš.... Sva - i naša i europska. Možda koje negdje vrijedi (kao naše Velebitsko, koje je VRHUNSKO) ali to su male serije koje se uglavnom poslužuju probranoj klijenteli. Za mase je kemijski bućkuriš. 

 

btw, srpsko ne bih nikad. Ne podupirem njihovu proizvodnju ni njihove radnike. Moja zemlja i moji radnici su mi važniji.

 

Iz Hrvatske, s ljubavlju
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Jel onda moguce da nas spanjolske tajne sluzbe prate preko zvijezdine majoneze? Lako moguce! Vraski lako moguce! Recimo ubace u ulje neki kemijski agens kojim se lako na rengenu moze pratiti kuda se krece. Kad ti udje u probavni sustav odmah si na svim racunalima u madridu. Vide gdje tvoj feces izadje i onda ga analiziraju i u cas znaju sto si jeo i gdje najcesce kupujes. A da ne govorim sto se sve moze ubaciti u to ulje a sakriti istim kemijskim agensima od laboratorijskih istrazivanja. Znamo svi sto je spanjolska gripa. Ili spanjolske musice. Ljudi,pazite sto kupujete!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
4NdR01D_M4573R kaže...
Jel onda moguce da nas spanjolske tajne sluzbe prate preko zvijezdine majoneze? Lako moguce! Vraski lako moguce! Recimo ubace u ulje neki kemijski agens kojim se lako na rengenu moze pratiti kuda se krece. Kad ti udje u probavni sustav odmah si na svim racunalima u madridu. Vide gdje tvoj feces izadje i onda ga analiziraju i u cas znaju sto si jeo i gdje najcesce kupujes. A da ne govorim sto se sve moze ubaciti u to ulje a sakriti istim kemijskim agensima od laboratorijskih istrazivanja. Znamo svi sto je spanjolska gripa. Ili spanjolske musice. Ljudi,pazite sto kupujete!

Zezancija je jedno, ali činjenice su drugo. U Španjolskoj je zabilježeno TROVANJE NJIHOVIM ULJEM, o čemu je nedavno bilo i na Tv-u... 

 

I sam sam kupio to smeće u Lidlu (neka akcija - 33kn litra), i bome sam skoro povratio od samo gutljaja,a tek ''miris'' po sapunu... Ko ne vjeruje, neka se sam uvjeri :-(( ne bih preporučio...

 

A onda sam pronašao Marinsko. Zvijezdino nisam htio (punjeno u EU) pa sam uzeo naše, dalmatinsko. I mogu ga svima preporučiti - izvrsno maslinovo ulje (djevičansko i extra djevičansko). Djevičansko im je također odlično i košta samo oko 50kn L, što je čak i jeftinije od smeća kojeg prodaje Zvijezda.

Iz Hrvatske, s ljubavlju
16 godina
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD
Danyel kaže...

 

Super. A tko uopće govori o inžinjerima? Govorim o PROSJEKU, tj. o običnim šljakerima koji rade za ''šaku riže''. Možda sam radi vas picajzla trebao dodati navodnike looool?

 

Pa naveo sam ti izvor za prosječne plaće u Kini na početku threada. Prosjeci su danas daleko od "šake riže" što je nekad bio slučaj. Inače, baš nedavno na Bugu sam pročitao čini mi se da Lenovo otvara tvornicu u Americi!? Opet ćemo imati thinkpade "made in usa" :) Baš me interesira po kojoj će se cijeni prodavati?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei i ZTE – sigurnosni rizik za SAD

Gore sam pisao o tim ''prosjecima'', koji su zapravo samo suha statistika. Jer i kod nas ima menadžera, odvjetnika i sličnih koji primaju 500.000kn mjesečno i onih jadničaka koji cijeli dan šljakaju za 2500kn... naravno da onda kad se sve zbroji i podijeli po broju ljudi dobiješ ''fantastičan'' a zapravo friziran prosjek od 5000kn...

 

O tome govorim. O siromašnoj većini, koja je uvijek uj...na... O djeci i ljudima koji rade u neljudskim uvjetima samo da bi preživljavali... A TO je upravo kapitalizam - najveće zlo na planeti koje moramo iskorijeniti.... Bez obzira na političke ili vjerske svjetonazore...

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice