Intel i Micron prema 20 nm

poruka: 6
|
čitano: 2.199
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel i Micron prema 20 nm".
16 godina
neaktivan
offline
Intel i Micron prema 20 nm

može mi netko obijasniti općenito kada se kaže neki nanometarski proces - kao št je tu 20 nm - na što se točno misli, na veličinu tranzistora, razmak između njih ili što?

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel i Micron prema 20 nm

To bi u teoriji bilo nešto kao najmanja debljina linije voda koju je moguće dobiti.

To je onako odokativan opis. Ali mislim da je prilično točan. Iako se osim na debljinu voda može reći možda kao najmanja debljina (duljina) bilo čega koju je moguće ispisati na waffer. Dakle bilo to između 2 voda, bila to duljina nekog elementa, nije bitno.

 

EDIT: Naravno nije da je to sad sigurno to, ali to je ono što ja mislim, ako netko zna molim da me ispravi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2011 12:40 (miki1981).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i Micron prema 20 nm

Hvala, ali ne hvala...

Prve serije SSD-ova će gotovo sigurno imati slabije performanse nego one s većim proizvodnim procesom..

Ali u svakom slučaju, lijepo je vidjeti da smo na putu smanjenja cijena SSD-ova i povećanja njihova kapaciteta..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i Micron prema 20 nm
miki1981 kaže...

To bi u teoriji bilo nešto kao najmanja debljina linije voda koju je moguće dobiti.

To je onako odokativan opis. Ali mislim da je prilično točan. Iako se osim na debljinu voda može reći možda kao najmanja debljina (duljina) bilo čega koju je moguće ispisati na waffer. Dakle bilo to između 2 voda, bila to duljina nekog elementa, nije bitno.

 

EDIT: Naravno nije da je to sad sigurno to, ali to je ono što ja mislim, ako netko zna molim da me ispravi.

 

Stete, cijeli zivot mislim da je to mogucnost odstupanja od projekta.

 

Logicno je, ako ti nesto na proizvodu od 50 cm2 odstupa 1 cm, da napravis cijeli proizvod mnogo, mnogo, veci, tako da greska od 1 cm bude mala.

 

EVERYTHING IS RUINED!

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2011 16:14 (Mentalist).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i Micron prema 20 nm
DamageHigh kaže...

Hvala, ali ne hvala...

Prve serije SSD-ova će gotovo sigurno imati slabije performanse nego one s većim proizvodnim procesom..

Ali u svakom slučaju, lijepo je vidjeti da smo na putu smanjenja cijena SSD-ova i povećanja njihova kapaciteta..

Jep, isto kao i sada trenutno kad je aktualan prelaz sa 35 na 25nm. Samo problemi. Sporije i nepouzdanije kod nekih

14 godina
offline
Re: Intel i Micron prema 20 nm
miki1981 kaže...
DamageHigh kaže...

Hvala, ali ne hvala...

Prve serije SSD-ova će gotovo sigurno imati slabije performanse nego one s većim proizvodnim procesom..

Ali u svakom slučaju, lijepo je vidjeti da smo na putu smanjenja cijena SSD-ova i povećanja njihova kapaciteta..

Jep, isto kao i sada trenutno kad je aktualan prelaz sa 35 na 25nm. Samo problemi. Sporije i nepouzdanije kod nekih

Ali dobro je vidjeti da se to događa...već budu oni sredili kontroler..

Konačno možemo očekivati smanjenje cijena..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice