iOS 8 na skoro polovici uređaja

poruka: 20
|
čitano: 2.211
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS 8 na skoro polovici uređaja".
13 godina
neaktivan
offline
iOS 8 na skoro polovici uređaja

Kad će više prestati usporedbe update-ova iOS-a i Androida?

 

iOS je operativni sustav napravljen za 10 različitih uređaja, Android je napravljen za 10 tisuća njih.

Moj PC  
8 8 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
iOS 8 na skoro polovici uređaja

 
1 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
yeo kaže...

Kad će više prestati usporedbe update-ova iOS-a i Androida?

 

iOS je operativni sustav napravljen za 10 različitih uređaja, Android je napravljen za 10 tisuća njih.

Nvidia - AMD

Benzin - Dizel

iOS - Android :)

 

Oduvijek je tako bilo i tako ce i biti dokle god postoji izbor korisnika ...

 

Zanimljivo je vidjeti ovu statistiku. Iako apple glasi za gulikoze - cak i 3 godine star 4s dobija update ... doduse ne sa svim featursima ali svejedno - novi os za nesto sto je 3 godine staro. U android svijetu je to, na moju veliku zalost, rijetkost.

Samsung galaxy S3 nema android 4.4.2. Zasto? Neazurnost. Kada se pogleda hardver tog malog mobitela, jos je jaci od nekih jeftinijih, novijih mobitela koji dolaze s 4.4.2 ... Cemu, kome to pripisati? Naravno, ima cyanogen i ostale tricarije, ali to nije sluzbeni nacin.

Koliko god se trudio distancirati od applea, itunesa, sirija itd - ima par stvari na kojima im se jednostavno mora odati priznanje. Jedna od njih je i refresh os-a i za starije uredjaje.

 

Ok, cinici ce referencirati na clanke koji tvrde da je 4s neupotrebljiv s ios8 a ja cu na to linkati brojne izjave korisnika ovog i drugih foruma koji su flashali ip4s na ios8 i koji ne primjecuju nista bitno sporije u radu telefona ...

 

U svakom slucaju, kosooki bi se mogli ugledati na jabucare i tu i tamo izbaciti revampani, friski, hrskavi OS i za malo vremesnije telefone ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
12 godina
protjeran
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja

Zašto si onda ušao u čalank i usto još i komentirao? Nisi mi jasan.

13 godina
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
DeusExMachin kaže...

Zašto si onda ušao u čalank i usto još i komentirao? Nisi mi jasan.

A valjda nije dobio zadnju verziju Androida pa ga to muči...

11 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
DeusExMachin kaže...

Zašto si onda ušao u čalank i usto još i komentirao? Nisi mi jasan.

 

Borostef kaže...
DeusExMachin kaže...

Zašto si onda ušao u čalank i usto još i komentirao? Nisi mi jasan.

A valjda nije dobio zadnju verziju Androida pa ga to muči...

 

Ako vas dvojica pricate o meni - jasno je vidljivo koga sam citirao :)

 

I da ne ispadnem totalno pristran androidu, u kuci imam prestigio 4300, samsung galaxy S3, samsung galaxy note 3, ipad 4, iphone 4 i iphone 4s ...

Dakle android:iOS je 3:3 :)

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
15 godina
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja

Komentar se očito odnosi na prvi post u temi.

 

A zašto ne komenitarti članak koje ovako bombastično napisan?

 

U podnaslovu teme piše: "Još jedna potvrda superiornosti Appleovog sustava nadogradnji" što nema veze sa stvarnim razlogom za ovako brzu i veliku raširenost zadnjeg iOS-a.

 Nije za to zaslužan (pa ne može ni biti superioran) Applov sustav nadogradnji, nego činjenica da Apple sam razvija i hardver i softver, nakon svakog update-a 'forsira' instalaciju istog, ima svega par različitih modela, pa stoga lakše može novi OS prilagoditi svim uređajima na kojie se može instalirati, nije ovisan o dobroj volji teleoperatera i njihovoj ažurnosti, kao ni o proizvođačima koji žele opet iznova prodati stara mu*a pod nove bubrege itd...

 

Iz gore navedenog proizlazi da je bilo kakva usporedba sa Androidom bespredmetna. Jedino stoji to da bi Google mogao poraditi na tome da utječe barem na one faktore koji bi mogli pospješiti brzinu prihvaćanja nove verzija OS-a na Androidu, samo je pitanje da li oni to žele i da li mogu.

 

Eventualno bi se moglo 'odati počast' Appleovim serverima koji su tolike količine megabajta uspjele distribuirati tako velikom broju korisnika u tako kratkom vremennu. :D

11 godina
protjeran
offline
iOS 8 na skoro polovici uređaja

Maxym pobijas samoga sebe... Prvo zakljucujes da appleov sustav nadogradnje nije "superioran", a onda dalje navodis sve razloge zasto je isti "superioran"...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 2:22 (MasterPeace).
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
iOS 8 na skoro polovici uređaja

kako im uspijeva smjestiti OS u čak polovicu uređaja i koja je to polovica? meni se OS smjestio na niti desetinu (samo mali dio HD-a) {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 6:46 (Ajar).
Moj PC  
2 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
Bastardo kaže...

Ok, cinici ce referencirati na clanke koji tvrde da je 4s neupotrebljiv s ios8 a ja cu na to linkati brojne izjave korisnika ovog i drugih foruma koji su flashali ip4s na ios8 i koji ne primjecuju nista bitno sporije u radu telefona ...

Evo da potvrdim, supruga koristi 4S, prije dva dana sam joj napravio update na ios8 i meni se uređaj čini čak i bržim. Možda je subjektivno, ne znam, ali po prvim dojmovima sigurno nema bitnije razlike u brzini.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
Bastardo kaže...

Samsung galaxy S3 nema android 4.4.2. Zasto? Neazurnost. Kada se pogleda hardver tog malog mobitela, jos je jaci od nekih jeftinijih, novijih mobitela koji dolaze s 4.4.2 ... Cemu, kome to pripisati? Naravno, ima cyanogen i 

zato što samsung ima tisuće modela i bilo bi mu potrebno puno više resursa da sve to održava. ako ti se to ne sviđa kupiš nexus ili motorolu. izbor je na tebi, uvijek bio i bit će. 

Life is too short to remove USB safely
14 godina
offline
iOS 8 na skoro polovici uređaja

Treba nam u najmanju ruku neki brojač uživo, da u svakom trenutku točno znamo na koliko jabuka uređaja se nalazi novi iOS...

 

Ova neizvjesnost me ubija, kao i većinu ljudi ovdje. {#}

 

 

Kakvo je stanje danas.. ima netko info?

 
2 2 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
hrvooje kaže...
Bastardo kaže...

Samsung galaxy S3 nema android 4.4.2. Zasto? Neazurnost. Kada se pogleda hardver tog malog mobitela, jos je jaci od nekih jeftinijih, novijih mobitela koji dolaze s 4.4.2 ... Cemu, kome to pripisati? Naravno, ima cyanogen i 

zato što samsung ima tisuće modela i bilo bi mu potrebno puno više resursa da sve to održava. ako ti se to ne sviđa kupiš nexus ili motorolu. izbor je na tebi, uvijek bio i bit će. 

Naravno da je izbor bio moj. Taj mi je dio jasan. Ali sto mi nije jasno je ta samsungova politika izdavanja bar 3 uredjaja mjesecno pa onda prijevremeno padanje tih uredjaja u zaborav.

Galaxy duo, duo 2, young, activ, mini, fresh, picka mame zivane, ... da ne spominjem flagshipove ... To je ono sto malo iritira. Zaista sam nepristran u tom sukobu jabuke i androida, ali appleovci koliko god naplatili svoj proizvod, iza njega i stoje. Znas da s njime mozes komotno preskociti 2 iduce generacije proizvoda sto znaci da ce bar 3 godine biti podrzan pri updateu. U svakoj apple trgovini dodjes s iphoneom koji ne radi(istekla garancija), das njega i 150 franaka (900 kuna) i dobijes takav novi telefon s garancijom. No questions asked.

A samsung? Stancaj, stancaj, prodaj, proday ... update? Nema ... prestali smo podrzavati tu platformu ...

Opet se hvatam S3 kao primjera ...

 

Quad-core 1.4 GHz, 1Gb ram ... pa to je jos potentna masinica ... ali je sluzbeno pala u zaborav ... na konto jangova, freshova, duova i kojecega ...

 

Galaxy young 2 ... dual core 1Ghz, 512 rama, ekran kao casiov digitron (320 x 480) ... os: android kit kat 4.4.2 ...

 

E to je ono sto boli ...

 

I onda ja ovako nepristran gledam prepucavanja po forumu o gramzivosti applea i o politici koja nalaze samo zgrtanje novaca ... i kontam da te i samsung i apple izyebu, s tim da apple bar koristi vazelin i ostavi ruzu na jastuku

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
16 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
Problem Androida je to sto je Google tako napravio da update izdaju proizvodjaci. Ni WP nije daleko, jer i oni prepustaju proizvodjacu. A proizvodjacu to nije u interesu.
Da update nije neki kunst napravit govore silni romovi po Internetu. Za Android mogu skuzit jer je source dostupan, ali kakva faca morate bit da uspogonite WP na necemu desetom? Ljudi su pisali drivere i sve drugo sto je falilo. Svaka cast! Znaci, moze se, al se ne zeli.
15 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
Ajar kaže...

kako im uspijeva smjestiti OS u čak polovicu uređaja i koja je to polovica? meni se OS smjestio na niti desetinu (samo mali dio HD-a) {#}

Nemam pojma kako to računaju. Ja ga na slici vidim preko cijelog ekrana. Možda imaju dual boot? {#}

Skoro polovica, još malo, polovica, preko polovice.. Već vidim naslove za idućih thedan dana.

16 godina
neaktivan
offline
iOS 8 na skoro polovici uređaja

@bastardo sve kompanije žele što brže zgrnuti što više novaca. apple i samsunng su kompanije koje imaju različitu politiku. apple ima 3 modela koje podržava 3 godine i 85 000 radnika, samsung ima mali milijon uređaja koje proizvodi od klima do tostera sa 100 000 radnika  i čim izađu sa linije zaboravi na njih. i to je to. opet kažem, ti biraj šta ti paše, koja politika ti odgovara i toj firmi daj svoj novac, simple as that. kao da kritiziraš plavu boju što nije sličnija bijeloj.

Life is too short to remove USB safely
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
Trebali su napisati iOS8 na 20 milijuna uređaja Kitkat na 200 milijuna uređaja,ali ne bitni postotci...
10 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
Evo i meni iOS 8 na 512 rama radi super,dapace prvi iOS odavno da na prvoj verziji nema ozbiljniju manu,dok mi LG G3 kao superiorni Android jos uvik ima par ozbiljnijih mana koje se vjerojatno nece ni rijesit......
15 godina
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
darker123 kaže...
Trebali su napisati iOS8 na 20 milijuna uređaja Kitkat na 200 milijuna uređaja,ali ne bitni postotci...

Jel' to imaš neke konkretne brojke ili samo 'nako... lupaš?

 

Nekako mi se čini da si se malkice preračunao. Broj trentuno aktivnih uređaja sa Androidom je zasigurno veći od broja aktivnih iPhone-a, ali mala je vjerojatnost da je 25% ukupnog broja mobitela sa Androidom deset puta više od 48% ukupnog broja iPhone-a.

12 godina
offline
Re: iOS 8 na skoro polovici uređaja
maxym kaže...
darker123 kaže...
Trebali su napisati iOS8 na 20 milijuna uređaja Kitkat na 200 milijuna uređaja,ali ne bitni postotci...

Jel' to imaš neke konkretne brojke ili samo 'nako... lupaš?

 

Nekako mi se čini da si se malkice preračunao. Broj trentuno aktivnih uređaja sa Androidom je zasigurno veći od broja aktivnih iPhone-a, ali mala je vjerojatnost da je 25% ukupnog broja mobitela sa Androidom deset puta više od 48% ukupnog broja iPhone-a.

Cak i da je, broj telefona ne govori nista.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice