iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

poruka: 20
|
čitano: 3.262
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea".
16 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

wow, koji uspjeh - OS koji će podržavati 4 modela/generacije smartfona.
Hajd, još par verzija ipada, ali koji imaju identičan hardver Iphoneovima.
No ok, priznajem zbog toga što su koncipirani u zatvorenom ekosistemu
poput game konzola, hardver im je dulje dostojno i upotrebno iskorišten,
za razliku od androida kojemu flagship telefon star godinu dana počinje
nakon zakrpa i updateova zapinjati gore od iphonea 4 na iOSu8.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Kakva je kompanija ovaj apple. Ja na svom androidu ni kit kat ne mogu iako ne zaostaje mnogo za novi uredjajima. Sljedeci telefon mi je sigurno iPhone!

Darko
 
9 6 hvala 0
14 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Ma može se nekako preživljavati i na androidu. Ako se svake dvije godine kupuje novi flagship...

 

Potpis!
Moj PC  
9 1 hvala 0
13 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Što reći osim smo ovoga, long live the Apple, and long live the iOS!!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
7 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
Sve to lijepo zvuci, al 4s nece dobiti sve ficrse iz updejta. Plus usporit ce uredaj jer to je njihova praksa. Tako da upitna je korisnost
...i tako dalje
13 godina
neaktivan
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

iOS 8 mi je bugovitiji od ijednog dosad. Pokude za (nadam se pokusaj) ubijanja jailbreaka na iOS 9, jer ima stvarno korisnih stvari koje nosi. Bez npr. iFilea mi je iskoristivost iPada manja, a ima i brdo tweakova (tipa Notification Privacy) koji popunjuju nedostatke iOSa.

 

Pohvale za optimizaciju i podrsku uredjajima. Tu je Apple bez premca. Cijena uredjaja je visoka inicijalno,  ali je softverska podrska za svaku pohvalu.

 

Nemogu se ne dotaknut Androida jer su mi stvarno rak rana po pitanju softverske podrske. Imam Samsung Galaxy Note 10.1 (2014) koji ima Octa core proc, 3GB rama,  32GB memorije s 2560x1600 rezom, i jos nema (pitanje hoce li i kada) sluzbenu podrsku za Lollipop. A OS je pola godine na trzistu.

 

Ista prica i sa Sonyjem Xperia Tablet Z (2013) quad core proc, 2GB rama, full HD reza i jos nema Lollipop (bit ce navodno ovih dana) 

 

Dok Apple podrzava uredjaje stare 3-4 godine ( 4s i Mini) na Anroidu nemozes dobiti podrsku za high end uredjaje stare godinu, dvije.

 

 

 

 

 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

pa treba biti realan, ipak je 4s 2011. godište

 

očekivat da 4s sa ios9 dobije isto što i 6-ica je nerealno

 

e sad treba vidjet koliko će to sve fluidno raditi, ne treba očekivati čuda, a možda bi se mogli i ugodno iznenadit

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Što dobiješ onda osim novog dizajna sučelja? Ispravak bugova iz osmice..

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Sasvim druga prica bi bila da se googla nesto pita i da svi mobiteli imaju stock android... posto nemaju, kompaanija koja je napravila mob izdaje update... 

 

a ovaj iOS update kad bi ista znacio na tim starijim uredajima, onda bi to bila neka velika vijest...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
DarkoKwon kaže...

Kakva je kompanija ovaj apple. Ja na svom androidu ni kit kat ne mogu iako ne zaostaje mnogo za novi uredjajima. Sljedeci telefon mi je sigurno iPhone!

 Pa kupi neki Nexus i slično i imat ćeš podršku od Googlea koliko hoćeš, kompanije su te koje ne daju update ne Google.

12 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

update nije ni izasao a vec se divite appleu?

mogu oni pricati sta hoce, ali dok se u praksi ne isproba telefon ja ne vjerujem u ovo

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Cudi me da iPad 2 nije podrzan, jer hardware mu je identican onom u iPad mini prve generacije...

 

Sto se tice 4S, fair play apple, ukoliko to bude licilo na nesto, a vjerujem da bude nakon onog fijaska s iP4 na iOS7...

 

EDIT: ili bar nije spomenut u tekstu ili u originalnom linku. Takoder iPod Touch 5. generacija ima identican hardware i upitno je sto ce s bit s istim.

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 18:44 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
Indestructible kaže...

update nije ni izasao a vec se divite appleu?

mogu oni pricati sta hoce, ali dok se u praksi ne isproba telefon ja ne vjerujem u ovo

Kolega dragi, moram vas prozvati zbog vašeg krivog navoda! 

 

Nitko se ne divi novoj verziji iOS-a u verziji 9, obzirom se naveliko priča da moramo dobiti prije 8.4 verziju aktualnog! 

Poanta je isključivo u dva detalja; 

prvi; skorom pet godina star gadget će dobiti NAJNOVIJU verziju operativnog sustava, istina oklaštrenog, iz krajnje opravdanih razloga, 

drugi; napamet ću bubnut, na svijetu ima 248.000.000 komada ukupno funkcionalnih Apple gadgeta, a nekih 204.000.000 će u roku mjesec dana imati zadnju najsvježiju verziju operativnog sustava, što drugi konkurent, koliko god bio brojčano "kao" premoćan, u šest mjeseci, njegovu zadnju verziju nema koliko ono ukupno u postotku gadgeta, svih brandova i svih oblika, od mobitela preko tableta pa okolo, jedno 12% ukupno?!?! 

 

Da nije žalosno, bilo bi tragično! 

Ovako, iz dana u dan se potvrđuje bitna razlika u pristupu kako "svojim" gadgetima, tako i svojim "komintentima", što drugi tabor ne može učiniti nikako i neće nikada moći, simple as that!!!! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

@ATJLucko:

 

I nemres to bas tak gledat, iPhone je jedan i jedini brand koji sporta iOS,

sto prakticki znaci da mu je iOS feature, hardware embedded.

 

Kod androida imas jedan OS koji proizvidaciu mobitela odlucuju hoce li i

koliko dugo drzati ga azurnim. Obzirom na broj uredaja koji vece firme tipa

samsung izbacuje (ne gledajte tu samo high end uredaje, iako se i samo njih moze

nabrojati jer dolaze u mnogo verzija od kojih dosta zahtjeva drugaciji update) je

enormna i nesiplativa za podrsku kad ljudi u velikim kolicinama kupuju ove uredaje,

da ne spominjem rizik od tog da ako planiraju dulji support da bi ljudi mogli manje

kupovat novije jer im je staro supportano i jos gore vise novaca utroseno u stare uredaje

od kojih nema para. dupli gubitak za firmu tipa samsung, nije odrzivi model. Ovaj model iako

jest veoma kapitalisticki, bar im donosi zaradu, i to povecu.

 

S tim se svjesno ide kad se kupuje android. Tu su takoder i homebrew dev community i

nexus i google play verzije uredaja...

 

Apple si s druge strane moze priustiti support starijih jer primaju veci dio love od appstorea,

i sami devovi cak i za besplatne aplikacije placaju 100$ godisnje, da ne pricam o novim in-app

kupnjama, cak i da je na kraju u gubitku isplati im se jer ce osoba koja 4 ili 5 godina ima iPhone

i zadovoljna je njime, vrlo vjerojatno opet kupiti iPhone (tako da se i iza ovog krije kapitalizam

samo vjesto umaskiran, iako krajnji korisnik mozda ima vece beneficije od tog)... S tim da su

noviji uredaji iz applea fino poskupili, obicno je cijena bila nasljedne prirodne, ovo je skok.

 

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

A šta vama znači najnoviji os ako vjerojatno 90% stvari 4S neće dobiti od njega?

Svi gledaju da ima najnoviji broj os-a dođe a nitko ŠTA se s time sve dobiva.

Baš onaj mentalitet: "samo da je najnovije"

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 19:17 (EZY-E).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
apoteka kaže...
Sve to lijepo zvuci, al 4s nece dobiti sve ficrse iz updejta. Plus usporit ce uredaj jer to je njihova praksa. Tako da upitna je korisnost

 Dobiti će sve feature koje hardverski podržava.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
sirka666 kaže...

 Dobiti će sve feature koje hardverski podržava.

AirDrop je jedna od stvari koje hardverski podrzava a nije ju dobio ni ranije....

Dokaz: jailbreak mod

 

Takoder ima sav potreban hardware da supporta Apple Watch pa nije,

ali ce biti s jabreakom 100%.

 

I da, jailbreak ne ide nigdje, to ne brinite, eventualno ce opet proc izmedu 4 i 8 mjeseci do

prvog jailbreaka a onda ce ih bit ko pljeve...

mojpismonosa
14 godina
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
Mojpismonosa kaže...
sirka666 kaže...

 Dobiti će sve feature koje hardverski podržava.

AirDrop je jedna od stvari koje hardverski podrzava a nije ju dobio ni ranije....

Dokaz: jailbreak mod

 

Takoder ima sav potreban hardware da supporta Apple Watch pa nije,

ali ce biti s jabreakom 100%.

 Očito bi bio prevelik udar na performanse, te su stoga odlučili da ne podržava određene stvari.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPh
sirka666 kaže...

 Očito bi bio prevelik udar na performanse, te su stoga odlučili da ne podržava određene stvari.

 Jesi ti siguran o cemu pricas? Bas sam se aktivno bavio tim protokolom i drugim stvarima u iOS-u,

AirDrop je prakticki wrappani samba sharing i na 4S je radio isto ko i na svakom drugom uredaju.

 

Isto ti je i sa Siri, iPad 2 ga ne podrzava a 4S je slabiji od njega...

 

Drobis gluposti, to je sve dio appleovog plana da se kupe novi uredaji, jer iOS je prakticki hardware feature

kako ga nalazimo samo na iUredajima, pa zasto se ne bi razlikovao samo dio njega....

mojpismonosa
13 godina
offline
iOS 9 podržavat će i starije uređaje poput iPhonea

Mojpismonosa je sigurno clan Zivog zida - zlocesti vjesto maskiran kalitalizam na nacin da se brine za kupca i daju mu se beneficije ne bi li opet kupio njihov proizvod 

Moj PC  
2 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice