IPS za mase

poruka: 46
|
čitano: 12.601
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IPS za mase".
16 godina
offline
IPS za mase

Konačno "pravi" monitori po malo povoljnijoj cijeni! Ako cijena bude oko dvije do dvije i po tisuće kuna kod nas, možda napokon zamijenim svoj CRT. Kad se pojave. Kad se zaposlim. Ah Neodlučan

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
IPS za mase

300$ za IPS matricu i HD rezoluciju pri 23" ???

Pa ovo je predobro da bi bilo istinito...

- Psiho246
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

U nas će to biti najmanje 400 eura.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...

U nas će to biti najmanje 400 eura.

Zaboravio si jos dodati PDV :D

14 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

ako ne i više

 

ali valjda će cijene biti razumne samo se treba nadati

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...

U nas će to biti najmanje 400 eura.

Pa ja sam u Asbisa ili Microlinea nasao 22'' IPS za cijenu od oko 2000 kn... ne sjecam se tocno koji je bio ali za takav ekran to je smijesna cifra...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
tnakir kaže...

Pa ja sam u Asbisa ili Microlinea nasao 22'' IPS za cijenu od oko 2000 kn... ne sjecam se tocno koji je bio ali za takav ekran to je smijesna cifra...

Ima IPS 22'' i za 1650kn, 24'' najmanje što sam našao cca 3000kn.

16 godina
protjeran
offline
IPS za mase

kad ce vishe proizvest tanke rubove,bar sa dvije paralelne strane

pa da se mogu slagati jedni do drugih

 

 

PS: da li je moguce PS3 spojiti na 3 monitora ili kako bi se to izvelo?

zelim,hocu,mogu al neam koga
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 13:27 (lepi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
lepi kaže...

kad ce vishe proizvest tanke rubove,bar sa dvije paralelne strane

pa da se mogu slagati jedni do drugih

 

 

PS: da li je moguce PS3 spojiti na 3 monitora ili kako bi se to izvelo?

Pa vjerojatno preko nekog HDMI splittera .... ali nemres inace podijeliti na tri zasebne radne povrsine.. sve ce biti u clone modeu. Ali iskreno nisam upoznat dal' postoji neki dodatak koji moze razdjeliti sliku... playstation sam to nemre...

15 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

I naravno ima ipsa i ipsa.jedne da psiholoski zamjene omrazene tnove i pokrenu opet rast prodaje monitora druge i dalje ko i sad dobre i skupe

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
Tcherot kaže...

I naravno ima ipsa i ipsa.jedne da psiholoski zamjene omrazene tnove i pokrenu opet rast prodaje monitora druge i dalje ko i sad dobre i skupe

Šta sa tima prvim ne valja osim što su sRGB? Inače od onih drugij je čak možda poželjniji S-PVA zbog većeg kontrasta i pošto ih ne koristi publika koja će patit od velihog input laga, a bome nije ni TVpa ćeš gledati iz velikoga kuta.

16 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

neznam s kojeg ste vi planeta pali al kod nas vec ima IPS za male pare i to 23"

nabava.net/trazilica.php?q=vp2365wb&x=0&y=0        1946,55kn ...

LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 14:41 (viper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase

Bas me zanima prikaz na tim monitorima i slicnim jeftinijim s ips matricama jer mislim da osim same matrice radi ustede nisu nista drugo mijenjali sto se tice unutrasnjeg hardvera monitora koji itekako ima ulogu kod prikaza. Al ipak se krece...

“Let the future tell the truth, and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I have really worked, is mine.”
16 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

bolje to nego neki TN-ac ili samsungov F2380 koji je isto ko TN ,di se čovjek izgubi na filmu ako pomaknes glavu -.-

LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
viper kaže...

bolje to nego neki TN-ac ili samsungov F2380 koji je isto ko TN ,di se čovjek izgubi na filmu ako pomaknes glavu -.-

To svakako...

“Let the future tell the truth, and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I have really worked, is mine.”
15 godina
offline
IPS za mase

Ima HP 2 modela sa S-IPS matricom ispod 300$ i 500$

Oba su full HD.

ZR22W u Hrvatskoj 2200kn

ZR24W                   od 3050 do 3500kn

 

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 16:26 (wyks).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
RE: IPS za mase
infinityzg kaže...
lepi kaže...

kad ce vishe proizvest tanke rubove,bar sa dvije paralelne strane

pa da se mogu slagati jedni do drugih

 

 

PS: da li je moguce PS3 spojiti na 3 monitora ili kako bi se to izvelo?

Pa vjerojatno preko nekog HDMI splittera .... ali nemres inace podijeliti na tri zasebne radne povrsine.. sve ce biti u clone modeu. Ali iskreno nisam upoznat dal' postoji neki dodatak koji moze razdjeliti sliku... playstation sam to nemre...

bed,coece

a taman da mosh zaigrat GTA ili neku opaku voznju ili letjelicu :(

zelim,hocu,mogu al neam koga
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
Psiho246 kaže...

300$ za IPS matricu i HD rezoluciju pri 23" ???

Pa ovo je predobro da bi bilo istinito...

Paneli u Dell U2211,U2311 i Viewsonic vp2365wb su isti-LG.display,e-IPS LM215wf2 i LM23wf2

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 18:14 (dasHHa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
wyks kaže...

Ima HP 2 modela sa S-IPS matricom ispod 300$ i 500$

Oba su full HD.

ZR22W u Hrvatskoj 2200kn

ZR24W                   od 3050 do 3500kn

 

HP ZR22w ima e-IPS panel od LG.display LM215WF2 i slabijih karakteristika od modela HP ZR24W koji ima S-IPS panel LG.display LM240WU7 i skoro je duplo skuplji.

dasHHa
15 godina
offline
RE: IPS za mase
dasHHa kaže...
wyks kaže...

Ima HP 2 modela sa S-IPS matricom ispod 300$ i 500$

Oba su full HD.

ZR22W u Hrvatskoj 2200kn

ZR24W                   od 3050 do 3500kn

 

HP ZR22w ima e-IPS panel od LG.display LM215WF2 i slabijih karakteristika od modela HP ZR24W koji ima S-IPS panel LG.display LM240WU7 i skoro je duplo skuplji.

Na njihovoj stranici piše da ovaj manji model ima s-ips matricu.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
viper kaže...

bolje to nego neki TN-ac ili samsungov F2380 koji je isto ko TN ,di se čovjek izgubi na filmu ako pomaknes glavu -.-

Problem kod Samsunga F2380 je u tome sto koristi cPVA matricu koja ima dublju crnu i malo vjernije boje u poredjenju sa TN matricama ali je debelo u zaostatku u odnosu na (pravu)PVA matricu i zato je jeftin.Ovo je i samsung skontao pa je pored modela F2380 izbacio i model F2380MX koji ima istinsku PVA matricu.

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
wyks kaže...
dasHHa kaže...
wyks kaže...

Ima HP 2 modela sa S-IPS matricom ispod 300$ i 500$

Oba su full HD.

ZR22W u Hrvatskoj 2200kn

ZR24W                   od 3050 do 3500kn

 

HP ZR22w ima e-IPS panel od LG.display LM215WF2 i slabijih karakteristika od modela HP ZR24W koji ima S-IPS panel LG.display LM240WU7 i skoro je duplo skuplji.

Na njihovoj stranici piše da ovaj manji model ima s-ips matricu.

Detaljne specifikacije za ZR22w u kojima pise: Panel type: S-IPS (UH-IPS). Za ovo prvi put cujem i ovaj wtf UH-IPS je izmisljotina HP-a koji je dodao elektroniku za manju potrosnju struje na e-IPS panel i eto izmislio novu vrstu matrice.

Prostim rijecima:HP i DELL imaju krivi odnos prema kupcima jer oni smatraju da nas ne zanima koja IPS tehnologija je u monitorima ili lap-topima pa stoga sve guraju pod IPS ili kod skupljih monitora stavljaju u specifikacije S-IPS panel.Evo i link ispod pa procitaj sto LG.display misli o ovome.Dakle ZR22W je e-IPS a ZR24W je S-IPS.

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/content/ips_technologies.htm

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 18:50 (dasHHa).
16 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

Mogao bi bug napraviti usporedni test jeftinih(relativno) monitora sa IPS matricom.

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: IPS za mase
Zoidberg kaže...

Mogao bi bug napraviti usporedni test jeftinih(relativno) monitora sa IPS matricom.

slažem se, i da pojasne razlike između tih matrica S-IPS,S-PVA,c-PVA......

15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
M4X kaže...

slažem se, i da pojasne razlike između tih matrica S-IPS,S-PVA,c-PVA......

Pa i onih kinesko-tajvanskih A-MVA, A-MVA i sličnih jel se nađe koji monitor i sanjima no u biti je princip sličan za sve VA kao što IPS sve imaju svoju shemu.

16 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

Ne volim baš IPS matrice. "Žute" su i imaju visoku razinu kristalizacijskog efekta piksela, što je ružno.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...

Ne volim baš IPS matrice. "Žute" su i imaju visoku razinu kristalizacijskog efekta piksela, što je ružno.

Žute i ostalo što si naveo bi prije rekao za neku od VA shema, za IPS nebi, imam doma i VA i IPS kako monitore tako i tzelevizore pa dobro znam o ćemu pričam.

15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
Beeri kaže...

Bas me zanima prikaz na tim monitorima i slicnim jeftinijim s ips matricama jer mislim da osim same matrice radi ustede nisu nista drugo mijenjali sto se tice unutrasnjeg hardvera monitora koji itekako ima ulogu kod prikaza. Al ipak se krece...

Ja imam Dell UltraSharp 2209WA, kupio ga prije malo više od godine, platio 300€ u Njemačkoj. Razlika se itekako primjeti u odnosu na TNovce. Zapravo jedini razlog za kupovinu ovog monitora je bila iritacija kad god pomjerim glavu dok gledam u LG-ev TN. Ja lično nisam bio u stanju da primjetim razliku u kvaliteti slike ovog monitora i 20'' Eiza od 700€ kojeg sam koristio na faksu. Sad koristim 30'' Wide Eizo, tako da poređenje cijene nema smisla.

这是我的个性签名
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2010 8:48 (Dženan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
Ni MVA ni PVA matrice nisu žućkaste, već eventualno imaju plavičast sjaj. IPS matrice imaju izražen žućkasti dojam.
Siguran si da imaš IPS? Jerbo sam ja sve probao i suguran sam, pogotovo jer gledam u dva A-MVA od 1k€ svaki, a gledao sam i u vrhunski IPS. A-MVA je meni bolji, iako se neki kunu da je IPS bolji za sync sa CYMK tj print prep.
Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...
Ni MVA ni PVA matrice nisu žućkaste, već eventualno imaju plavičast sjaj. IPS matrice imaju izražen žućkasti dojam.
Siguran si da imaš IPS? Jerbo sam ja sve probao i suguran sam, pogotovo jer gledam u dva A-MVA od 1k€ svaki, a gledao sam i u vrhunski IPS. A-MVA je meni bolji, iako se neki kunu da je IPS bolji za sync sa CYMK tj print prep.

Pazi ovo, imam Panasonic TV sa IPS-alpha, Philips TV sa MVA, HP monitor sa S-PVA i još jeftini 300 eura u nas vrijedan e-IPS, tako da znam o ćemu pričam, a nakon kalibracije dobre(mislim da niko to skoro ne učini jel je skupa oprema jako) bi sve trebalo ići u tople tonove.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice