Kako postati e-Građanin

poruka: 13
|
čitano: 5.015
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako postati e-Građanin".
16 godina
offline
Kako postati e-Građanin

čemu uopće to??? kaj nemre baba iz ureda X direkt povući kaj joj treba? zašto se opet ljudi moraju na*ebavati po nekakvim virtualnim bespućima?

 

 

Moj PC  
14 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako postati e-Građanin
Aldo kaže...

čemu uopće to??? kaj nemre baba iz ureda X direkt povući kaj joj treba? zašto se opet ljudi moraju na*ebavati po nekakvim virtualnim bespućima?

 

 

istina. ako postoji nekakva skupna "baza dokumenata", nek si sami povlače kak kome paše. fakat ga kenjaju bigtime: ispišeš si elektronički dokument koji opet moraš furat na nekakv šalter. debilana. (osim toga, e-građani su samo Dalmoši. mi sa sjevera nismo "e" {#})

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postati e-Građanin
Aldo kaže...

čemu uopće to??? kaj nemre baba iz ureda X direkt povući kaj joj treba?

To bi trebao biti sljedeći korak. Prijaviš se na neki natječaj ili ti nešto treba, i oni bi trebali klikom miša od države dobiti sve o tebi. Nekima će to skratiti vrijeme prijave, a nekima će otežati život ako im podaci nisu uredni.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postati e-Građanin
Aldo kaže...

čemu uopće to??? kaj nemre baba iz ureda X direkt povući kaj joj treba? zašto se opet ljudi moraju na*ebavati po nekakvim virtualnim bespućima?

 

 

To je zato sto npr na jednom Rabu, Krku doktor ima interneta samo kad internetu pase da dode do doktora ...

Pa da ne bi imao pregled kad padne internet, onda moras dokument donest sam ...

Jer ako potpisu sa vipom mobilni internet onda se tcom javlja da je natjecaj nevaljan i obratno, pa i mi koji imamo internet moramo nosit papire doktorima koj iisto imaju internet...

 

 

 

potpis :D
14 godina
offline
Kako postati e-Građanin

Zna li itko uopće šta se dobiva činjenicom ako ja postanem e-građanin?
Pretpostavljam ništa bitno. 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postati e-Građanin
EZY-E kaže...

Zna li itko uopće šta se dobiva činjenicom ako ja postanem e-građanin?
Pretpostavljam ništa bitno. 

Evo baš čitam na ministarstvu uprave ukratko. Bitno je boldano {#}, ovo je nešto kao multimilijunsko ulaganje u elektroničko glasovanje u saboru... Hrvatska d.o.o. pere lovu.

 

Navedenim će se komponentama, putem odgovarajuće web-aplikacije i web-servisa, koristiti tijela javnog sektora kada unutar svoje nadležnosti žele putem interneta komunicirati s javnošću ili sa svojim korisnicima, prilikom:

  • objave javnih informacija;
  • pružanja korisnički orijentiranih i personaliziranih tzv. „Single-Sign-On“ e-usluga korisnicima i/ili
  • slanja osobnih službenih poruka korisnicima vezanih za javne usluge, postupke (odnosno njihov tijek) i osobne statuse.
Ako sam u krivu, ispravite me ;)
10 godina
offline
Re: Kako postati e-Građanin
EZY-E kaže...

Zna li itko uopće šta se dobiva činjenicom ako ja postanem e-građanin?
Pretpostavljam ništa bitno. 

Dobiš sudski poziv ili obavjest od policije direkt u sandučić tak da nemoš muljat da nisi dobio Smijeh

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
13 godina
offline
Re: Kako postati e-Građanin
EZY-E kaže...

Zna li itko uopće šta se dobiva činjenicom ako ja postanem e-građanin?
Pretpostavljam ništa bitno. 

Dobiješ promjenu imena iz Pero Perić u e-Pero Perić

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Kako postati e-Građanin
EZY-E kaže...

Zna li itko uopće šta se dobiva činjenicom ako ja postanem e-građanin?
Pretpostavljam ništa bitno. 

Osobno, nisam ništa posebno primjetio osim što sad mogu skinuti dokumente (domovnicu, rodni list i izvadak iz matice) u PDF-u.

 

Također pošalju ti mail u tvoj pretinac kada ti neki dokument ističe.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Kako postati e-Građanin

Iako sam prilično skeptičan prema ovome mislim da ipak ima nekog potencijala. Prva stvar koja mi se svidjela je "skidanje" domovnice, rodnog lista itd bez sjedanja u auto, vožnje do matičnog ureda, traženja i plaćanja parkinga, plaćanja x kuna za takse, čekanja u redu, ispunjavanja zahtjeva, svađanja s likom koji tvrdi da je prije mene u redu iako sam ja došao sat ranije, svađanja s tetom na šalteru jer sam greškom upisao jedan krivi broj pa sve ispunjavaj ponovo pa se ponovo vrati u red svađat s istim likom jer je i on pogrešno nešto upisao, pa propusti trudnicu, pa pusti invalida, pa pusti ženu s malim dijetetom (penzionere ne puštam osim ako nemaju 115 godina, a i u tom slučaju moraju biti u pratnji roditelja), pa se opet posvađaj s onim likom da što propuštatš te ljude jer i mi čekamo već satima u redu itd...itd....

 

Prvo što sam našao na ispisu epkk je da mi je firma u kojoj radim dužna za mio 2. stup 0,64kn i za zaštitu na radu 0,19kn. Srećom pa sam vlasnik te iste firme pa sam odmah ispravio tu nepravdu prema svom zaposleniku.

Isto to sam našao i na e-porezna za firmu i to je srećom jedina stavka koju sam dužan.

 

Osim ženi plaću al' o tom potom.

 

Moram priznat' da ovisim o e-mailu koji mi je postao glavna oglasna ploča za manje više sve što se dešava oko mene a bitno mi je u komunikaciji s poslovnim partnerima, a ova upozorenja o isteku osobne i putovnice će mi dobro doći za nekih 3-4 godine da mi se ne bi desilo da dođem na granicu i policajac mi kaže: "gospodine ističe vam putovnica sutra pa se slikajte" (naravno desilo se)

 

Ako još ispune obećanje o proširenju usluga i da se za dokumente gotovo ne moram micati od kompa ja sretan.

 

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako postati e-Građanin

Nemojte kakit. e građanin je dobra stvar. Koliko puta se dogodilo da kad taman dođeš na red posljednji krik socijalizma izađe na pauzu. Pa tako čekaš pola sata pa još 20 min i nakon toga se službenik/ca vraća čačkajući zube s pijace blijedo gledajući zašto si nervozan, a nakon toga kada konačno sjedne kaže da joj je žao, da je pao sustav i da nije do nje te da dođem sutra.

Niste vi nikad zapeli u birokraciji....

Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postati e-Građanin
Zašto nema linkova u mobilnoj verziji Bug članka?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Kako postati e-Građanin

ne ti si jedan od rijetkih kojima se to dogodilo

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice