Kako su propale Zvjezdane staze

poruka: 295
|
čitano: 69.071
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako su propale Zvjezdane staze".
12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Jel znači da je novi Star Trek ovo (0:47) :

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 11:13 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
DarthMarkus kaže...

Jel znači da je novi Star Trek ovo (0:47) :

 

 Mislim da toliko loše ne može biti...

steam: skank666 origin:IhrvojeI
12 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
MasterOfDisaster kaže...

 ne može nitko napisati ovakav članak

 

12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

skank666 kad je bila ta scena u kinu osjećao sam se kao nausamljeniji lik na svijetu.

 

Oko mene raja pala u trans ko ADZ na Sanaderov govor, klebare se, čak je i moja bolja polovica (koja nije nikad u životu pogledala seriju) nabacila kez.

 

Tražim pogledom po kinu jel ovo još nekome nije sjelo - skontam lika u drugom redu, prazan teleći pogled, život ga nakratko napustio, tuga golema, reko brate "osjeti me" nisi sam !

Moj PC  
13 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Entry Point kaže...

Meni je zasad serija okej. Vidjet ćemo kako će razviti lik kapetanice kroz ostale epizode, što je najbitnije u prvoj sezoni. Kasnije drugi likovi ulaze u prvi plan.

 

Klingonci su mi baš super, nisu više crnci sa par "grba" ba čelu i oštrim zubima. Svi se čude kako klingonci sporo govore. Oduvijek su tako govorili, samo što su ovo najduži dijalozi između njih na njihovom jeziku koje smo igdje vidjeli.

 

Barem smo odmah u prve dvije epizode imali akciju, a ne šuljanje po planetima u potrazi za izgubljenim plemenima 

 Odakle ti ideja da ćemo je više ikad vidjeti?

7 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze

Upravo to, a i navedena je bila kao guest star, a ne u normalnom popisu uloga.

 

Uglavnom, pogledao sam ovu noć i drugu epizodu, i imam neki osjećaj da se cijela prva sezona bude vrtila oko rata s Klingoncima, bez ikakvog sadržaja, jer to Uwe odnosno tko već voli; čista akcija bez dubine i smisla.

Ukratko, nadam se da ne bude tak, ali prve dvije epke ne ulijevaju povjerenje u drugačiji razvoj situacije.

Šteta, velika šteta...

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 12:27 (fer-de-lance).
9 godina
protjeran
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
ned kaže...

Nekoliko pitanja autoru ovog teksta. Iskreno se pitam da li ste zaista pogledali ove dvije epizode ST Discovery? Koliko ste knjiga serijala ST poročitali? Valjda je neka fora biti negativan jer pozitivna kritika nije svojstvena kritičaru nego fanu. Dosta više pljuvanja....

 Sto samo fanovi mogu gledati ST. Mora da je neka religija jer odmah ce nadje netko uvrijedjen, sto mu se pljuje po istoj.

15 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Dvije pilot epizode su mi se svidjele, ovaj osvrt na njih baš i ne. (ima i drugih riječi osim"kemp")

Serija je produkt svog vremena kako i treba biti. Kao što je Voyager bio, i DS9, i originalni serijal.

Odrastao sam gledajuci Picarda i obozavao sam serijal (jest da i nije bilo konkurencije neke u tom žanru u to doba, pogotovo na našoj TV)

 

Premisa pilota nemoze vise biti slicna prethodnim serijalima, Kapetani koji se slijepo drže protokola o miru, o nemijesanju u nerazvijene zajednice itd.

A pošto je u pitanju pilot, moralo se pokazati malo radnje, nekog pokretača radnje, koji će se razlikovati od standardnog ST sustava i sve se to po meni čini sasvim solidno.

 

Što mi se ne čini solidno, je brzi intro u ostatak sezone koji sam vidio, i koji upućuje da bi ostatak sezone mogao biti dosta sporiji i nezanimljiviji od pilota. Nadam se da sam u krivu.

Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Odgledala prve epizode i zaključak je da dalje neću gledati. Još jednom(bar po mom mišljenju) se pokazalo da neke stvari treba završiti na vrijeme i da svaki idući nastavak zapravo mrcvari seriju.

Već zadnji filmovi su počinjali ličiti na Star wars a ne na staze a isto se nastavlja i sa serijom, ne istim intenzitetom ali je prisutno. Da ne pričam o tome kako mi strašno ide na živce to konstantno vraćanje u prošlost(onima koji su gledali ST je jasno zašto kažem prošlost). Umjesto da se ide naprijed s nekakvom radnjom u budućnost, otkrivanje novih sektora itd oni nas vraćaju natrag u doba prije Kirka radeći seriju od već ispričane priče i usput gaze radnje epizoda staza koje su prikazivale upravo tu "prošlost" unutar sezona. Nadalje nikako mi ne leže likovi ni glumci koji ih glume. Osjećaj dok gledam je kao da gledam Farscape a od ST-a se ipak očekuje malo više. 

Klingonci   liče mi ko da su izletili iz Gospodara prstenova. 

Ova odrasla među vulkancima a ponaša se ko cendravo derište. Pokraj ovoga i DS9 koji mi nije sjeo izgleda kao remek djelo. Sve u svemu ne bi više hvala. Radije ću po ko zna koji put zaljubljeno gledati Picardovu ćelu.  

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
11 0 hvala 1
8 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

meni nije problem akcijski pristup ,losa gluma i ostalo .... meni je problem sto to nije ST univerzum,  ma , nije ni nekakav alternativni timeline

 

Koji kuratz se vracaju u proslost i izmisljaju , nek nastave na post nemezis period , to je epoha kad pocinje akcija kad se urusava Federacija,Romulan Strar Empire je nestalo kao sila,Klingonci se vracaju militarizmu, kojekakve nove prijetnje ,rase  ... kad se dovodi u pitanje prva zapovjed , kad se preispituju stare vrijednosti  ... post nemezis je period koji se da uporediti sa propascu rimskog carstva i globalnim promjenama kojima se treba prilagoditi ili propasti.E to bi bio serijal koji bi privukao nove i odusevio stare ST fanove !

waaagh
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

ok su mi sjele prve dvi epizode ,sviđa mi se.... brzo mi je prošlo vrijeme dok sam ih gleda misli sam da traju po 20 minuta kad sam vidi da piše 40 dole iznenadilo me.
nije klasika star trek kad je tako brza radnja,klingoni osim sta cudno izgledaju ,cudno se i ponasaju(za klingone) a nema ni onog klasicnog startrek humora. jbg druga su vremena...

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Cijeli Star Trek je bio utemeljen na ideologiji onoga sto covjek jest i cemu bi trebao tezit. Tjerao te da si postavljas pitanja a i da ti daje odgovore. Na seriji su radili filozofi,znanstvenici i svjetski poznati pisci(ovo sam naknadno saznao sve) Pogledao sam sve filmove i sve serije,doslovce, i to DVAPUTA. Nigdje vise necete vidjeti prepirke izmedu Kirka i Spocka te Datina zapazanja i monologe. Na neki nacin Star Trek je za mene bio ono sto je bila grupa Queen u glazbi. Koju idelogiju danas svijet promice: take a money and run ili gun and run opciju. To radi i star trek. Prije je svaka epizoda bila prica za sebe,svijet za sebe. Imam 30 godina i nisam toliko star da tvrdim da se svijet promjenio pa da ja valjda ne shvacam dublju poantu novog Star Treka. Jednostavno je ovako, novi Star Trek je plitak i to je to. Prije sam mogao satima diskutirati sa starim o likovima i temama epizoda. Danas,jednostavno nemam o cemu

Moj PC  
10 1 hvala 1
16 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Od ove serije nisam imao NIKAKVA ocekivanja, nakon onih odvratnih govnjivih smeca od filmova koji se seru na cijeli Roddenberryevu ostavstinu, tako da sam mozda zbog toga manje razocaran od ostalih trekija ali...

Vidim da je Drago upao u hate bandwagon odredene skupine old skul fanova ST-a.

 

Ali i inace su mi predobre recenzije serija koje imaju cak 2 epizode emitirane.

Daleko od toga da mozda i nisi u pravu Drago ali prerano je za davati ovakve smijele sudove.

 

Discovery nema veze s ovim govnima od Jar Jar Abramsovih filmova. 

Onaj duh Star Treka je totalno prisutan, dijalozi i radnja su u skladu sa ST svemirom.

Ideali Star Treka su prisutni i to je ono najvaznije, ona jezgra koja cini fransizu.

 

Sad mozda si neki OS fan pa te strasno smeta drugi redesign klingonaca...a ono nije ni meni bas drago ali to nije nesto po cemu mogu sudit seriju.

Mozda mi se ne svida redesign ali nisam placljivko da ce me to odbit. Ako redatelji misle da je potreban moderniji dizajn, zasto ne?

 

Novi stil snimanja? PA hebote, dobro dosao u 21. stoljece. Slinis nad GoTom koji je sniman na taj moderan nacin, a ne epizodan, tamo su ti super moralna pitanja, napredak likova itd. ali tu mogucnost ne zelis ni dat Discoveryu jer nije sniman kao nesto sto je bilo snimano prije.

Wierd...nisam te nikad uzimao za tradicionalistu. 

 

Jednostavno se treba pomiriti sa novim nacinom snimanja...bit ce vise akcije...bit ce neka prica koja ce napredovat svaku epizodu...i to apsolutno ne znaci da iz te price i serijala necemo moc izvuc progresivne poruke ST univerzuma.

 

Ostao mi je u pamcenju onaj razgovor izmedu Micheala i kapetanice kada ova razocarana sto nece sluziti u vulkanskoj floti namece svoju poluvulkansku superiornost i gleda na zvjezdanu flotu blago patronizirajuce, a kapetanica ju poklopi da buduci da ima savrsen CV ima svako pravo na samouvjerenost. To je bilo totalno Starfleetee i Trekovski, bez ega, ona je kapetanica zeli da joj prvi zapovjednik bude kompetentna osoba, te joj nikakav ego ne stoji na tom putu.

Da je ovo Jar Jar Abrams film vjerojatno bi se pocele cupat za kosu u liftu.

Ostali dijalozi su mi isto dobri i nacin na koji se zvjezdana flota drzi - star trekovski kako i treba biti.

 

 

E sad, pretpostavljam da je Dragi kao i ostalima u stvaranju misljenja o seriji presudan onaj jedan precudan dogadaj.

***SPOILER ALERT***

 

Sta je ovoj uslo u glavu da se okrene onako protiv kapetanice, to nema nikakvog smisla, a jos manje sto je na kraju ubila onog klingonca sto jos manje ima smisla nakon svega...

Ako to ostane tako, seriju mozemo staviti pod tepih i slozit se s Dragom.

Ali brate mili tek su dvije epizode, razlog vjerojatno postoji i vjerojatno cemo ga otkrit, sumnjam da je to samo tako. Zato su i glupe recenzije nakon dvije epizode, a pogotovo s ovakvim naslovom kao sto si ga ti odabrao.
Ali da, nadam se da Michaela ne vode samo zivotinjski nagoni.

 

 

Onaj tko je ocekivao old school ST je ili jako naivan ili jako glup ili oboje. Danas takve serije jedva dozive dvije sezone, to vise nije stil kojim se snimaju moderne serije i to vise ne prolazi i tocka.

Drugo, Roddenberry je mrtav i nikada necemo dobiti stvarni nastavak jer koliko god si mi svi tepali da smo bas mi pravi trekiji i da kuzimo o cemu se tu radi, jedino je on zapravo znao i osjetio o cemu se treba raditi i kako treba izgledati.

Zamijenit ga ne moze nitko i to je vjerojatno i glavni razlog zasto nijedan novi ST nije nastavak timelinea, sto si ti Darkness spomenula i tu se slazem s tobom ali je prakticki nemoguce.

Zamisli da umre RR Martin, pa ko bi onaj kupus od price znao dovrsit a da bude u istom duhu i kako treba napravljeno???

Ostaje cinjenica, mi trebamo moderni ST koji ce privuc mlade ljude i obrazovat ih na nacin na koji je i stari ST obrazovao nas, unosio u nas zivotne vrijednosti i tjerao nas da propitkujemo vlastitu stvarnost.

Ako je tvoja Drago zamisao da se to radi na onaj stari nacin onda si u velikoj zabludi jer onakav tip serije nijedan danasnji klinac ne bi mogao prozvakati.

Serija moze imati akcije i CGI i progresivnu pricu, a da i dalje prenosi te vrijednosti te cak neke mozda aktualno vaznije, jer trenutno ne mogu a da ne povucem paralelu izmedu ove price o klingoncima koji se osjecaju ugrozeno jer invazivna Starfleet kultura napada njihov zivotni prostor, bas kao sto globalni americki liberalizam napada Islamske vrijednosti na bliskom istoku i kada gledam onog klingonca kako o tome prica, kao da gledas islamista koji prica o invaziji na njihovu "individualnost i kulturu". 

Potencijala ima i dajte jos koju epizodu sanse seriji, nemojte ju tako brzo odbacivati jer ne lici bas na stare serije iz devedesetih.

Btw. i TNG je imao pun kufer epizoda gdje se radilo samo o nekom ratu i nije bas svaka epizoda bila o odnosima medu rasama itd.

Kazem, dati sansu, tek su dvije epizode. Sigurno nece bit bolje od TNGa ali ne znaci da nece biti dobro. /fingerscrossed

 

- Psiho246
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

A da meni neko objasni na koji način je Michael izašla iz zatvora, zaštićenog energetskim poljem i prešla u drugi dio broda ? Vakum ju je izbacio van zatvora kad je kompjuter napravio prolaz, ali takodje i na drugoj strani bi se desilo isto, što znači da bi bila oduvana u svemir. Moguće je da u tom dijelu broda nije bilo kiseonika, već vakum, ali čemu energetsko polje, takodje i otvaranja prolaza trenutak prije nego što će stići Michael do njega?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

SPOILERI !!!

 

JEBO VAS ŽIVOT !!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
gavranpero kaže...

A da meni neko objasni na koji način je Michael izašla iz zatvora, zaštićenog energetskim poljem i prešla u drugi dio broda ? Vakum ju je izbacio van zatvora kad je kompjuter napravio prolaz, ali takodje i na drugoj strani bi se desilo isto, što znači da bi bila oduvana u svemir. Moguće je da u tom dijelu broda nije bilo kiseonika, već vakum, ali čemu energetsko polje, takodje i otvaranja prolaza trenutak prije nego što će stići Michael do njega?

 Istina i ono da je Suru ili kako se zove binary species di postoje samo predatori i lovina, a ne hranidbeni lanac.

Ono WTF, pa i kod nas je tako samo sto veci predator pojede manjeg predatora nekad.

Kod njih na planetu je valjda ono dode predator, pita drugu zivinu za iskaznicu, ova izvadi pa ovaj kaze aha i ti si predator necu te lovit za jelo. 

 

Edit: E da ta scena koju spominjes mi je kul ubiti jer Michael vodi raspravu s racunalom koje je AI.

Na prvu cringe ali ako je to racunalo AI koje radi po nekim parametrima, ovakav scenario gdje Michael logicki uvjerava racunalo u nesto i ovo uci te po parametrima dozvoljava takvo nesto mi zapravo izgleda dost kul.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 14:03 (Psiho246).
12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

To nema veze sa onim što sam pitao

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
gavranpero kaže...

To nema veze sa onim što sam pitao

 Mislio sam da je pitanje hipotetsko. 

To je naravno da sprijeci dekompresiju koja bi joj, kako si primijetio, onemogucila da zapravo prijede na suprotnu stranu.

- Psiho246
12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Šta da spriječi dekompresiju ? Kada otvori prolaz na drugoj strani, sve što je unutra, izbacuje van. Kako je Michael prošla, ako ide u kontra smjeru ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Nešto mi serija nije sijela i ošo pogledat na youtube da vidim šta ostali mislie. Ovaj video mi je nekako najbolje opiso što mi se ne sviđa u seriji. SPOILERS.

 

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Što znači "kemp"?
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze

Suprotno od "gritty" - modernog površnog emotivnog/realnog(lol) mačoizna za pipice koje se lože na nešto što ni ne znaju što je. Uz to automatski ide i placipi*kasta gluma koja usred akcije ubacuje dubokoumni flert ili cmizdrenje, because emo...

Drago - potpuno u pravu ako pričamo o Star Treku. Ako hoću plakanje kad ne treba i prenegativan pogled na svijet "just because" pogledam The 100 ili bilokoju novu Sci-fi seriju... pardon - Sy-fy :-P

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 11:02 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

ja sam ubro da je kemp zapravo camp i da je drago stel rec: that one time, at bandcamp....

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 12:52 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Ges kaže...
Što znači "kemp"?

 Da, kao što su dolje objasnili, kemp je camp. Ne znam je li ti stvarno nije poznat pojam ili te smeta transkripcija. Ako je ovo drugo, smatram da je termin ušao već u jezik, pa ga zatop pišem fonetski, kao i vikend, hardver, softver, kič i tako...

 

 

This space for rent!
15 godina
online
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Drago kaže...
Ges kaže...
Što znači "kemp"?

 Da, kao što su dolje objasnili, kemp je camp. Ne znam je li ti stvarno nije poznat pojam ili te smeta transkripcija. Ako je ovo drugo, smatram da je termin ušao već u jezik, pa ga zatop pišem fonetski, kao i vikend, hardver, softver, kič i tako...

 

 

 Stvarno mi nije poznat pojam, prvi put se susrećem s njime a na netu sam stalno i čitam štošta, dapače sad kad veliš da je izvorno "camp" sam još više zbunjen

15 godina
online
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Mad Ant kaže...

Suprotno od "gritty" - modernog površnog emotivnog/realnog(lol) mačoizna za pipice koje se lože na nešto što ni ne znaju što je. Uz to automatski ide i placipi*kasta gluma koja usred akcije ubacuje dubokoumni flert ili cmizdrenje, because emo...

 moderno površni mačoizam za picice? Uopće nemogu pojmiti kako bi to trebalo izgledati u naturi. Jel to ono kada se likovi tipa modni mačak bahate?

A još manje mogu pojmiti kako bi izgleda suprotnost od toga, tj. ako jest primjer kao s modnim mačkom, neka suprotnost bi bio naigled dinaroidni krkan seljačina koji se ponaša pretjerano pitomo?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Ges kaže...
Što znači "kemp"?

Morao sam guglati ovaj pojam jer sam na prvu mislio da Drago uspoređuje s nekim kampom, jebote... 

 

In 1909, the Oxford English Dictionary gave the first print citation of camp as

ostentatious, exaggerated, affected, theatrical; effeminate or homosexual; pertaining to, characteristic of, homosexuals. So as a noun, 'camp' behaviour, mannerisms, et cetera. (cf. quot. 1909); a man exhibiting such behaviour.

 

Prvi put čujem za ovo ali opet ja nisam baš neka pametna osoba tako da i nisam neko mjerilo... 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
6 godina
protjeran
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

zna se jos od sniper elite-a da su kemperi pedercine, kakav oxford...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Hrvoslav kaže...

Nešto mi serija nije sijela i ošo pogledat na youtube da vidim šta ostali mislie. Ovaj video mi je nekako najbolje opiso što mi se ne sviđa u seriji. SPOILERS.

 

 

 

 

Video počne s objašnjenjem "političkog konteksta". Ok. I onda onaj sočni "elitist liberal bubble that's completely disconnected from thinking and concerns of everyday americans" kako naziva današnju holywoodsku elitu, koja je btw bila optužena za whitewashing prije godinu dana.

They're all anti trump, pro globalism, open borders, pro feminism and every other progressive talking point you can think of." Onda nastavlja s par "argumenata" kako je star trek uvijek naginjao "lijevoj" opciji ali kako su ovoga puta pretjerali s rasnom raznolikošću. Glavni lik je žena, crnkinja i još se zove "Michael". Outrageous! Pa klingonci nisu klingonci. Ok, o tome možemo raspravljati. A onda kako klingonci non stop govore klingonski! Hm, što je tu problem? Kontekst je da smo na klingonskoj postaji gdje su samo klingonci koji međusobno razgovaraju na svojem jeziku, koji je btw ušao u opću kuluturu do te mjere da na duolingu možeš učiti klingonski. Netko bi rekao, kul. Čak na netflixu postoji opcija da gledaš s klingonskim titlovima. Kul. Al ne, to je iz nekog razloga problem. I onda kaže "You have to read  chunks of english subtitles for entire scene!" bolnim glasom. Onda još dodaje da je zbog toga prolaženje kroz klingonske scene bio pravi "posao" i da je razmišljao da prekine jer mu je bilo dosadno. Ok, tu već postaje jasno da čovjek koji "analizira" star trek nema baš naviku gledati išta što nije na engleskom - dapače, čini se kao da to nikad nije probao kad mu je to tako nevjerojatna ideja. 

 

I do 6. minute nije dao nikakav stvaran argument zašto serija ne valja, nego je više manje iskazivao nezadovoljstvo što serija nije kompatibilna s njegovim političkim stavovima (i mogučnošću čitanja titlova, očito). Kasnije ide tako daleko da brani Trumpa zbog podrške "bijelih nacionalista" i onda još izjednačuje bijele nacionaliste i pokret "black lives matter".... Fascinantno. 

 

SPOILERI:

Pokušaji argumentiranja:

- "Uvodna scena nema nikakve veze s pričom". To je relativno česta tehnika i kod filmova i serija, a koja ovdje služi da bi nas upoznali s dva glavna lika za ovaj pilot i njihovim odnosom, uz to je praktički jedina scena u cijelom pilotu koja se odvija van brodova (osim flashbackova) i daje nam osjećaj za svemir i načela federacije, za one kojima je to novo. 

- popljuvao opening credits - meni je osobno super uvod baš zato što ne pokušava oponašati dosadašnje ali ono, opet ne govori ništa o kvaliteti serije.

- discovery se ne pojavljuje u pilotu - mmm, ok. zašto bi se trebao točno?

 

I onda kralj... ovo još pokušavam procesirati..

Ali nakon navođenja hrpe članaka u kojima se priča kako se razmišljalo o Trumpu tijekom izrade serije, njegovo shvaćanje priče je ovo: "Alienskoj rasi u budućnosti nije dozvoljeno da žive u izolaciji ako tako odluče, nego ih žele posramiti što se žele držati svoje kulture. Zabrinuti su što ih Federacija okružuje i pokušava razrijediti njihovu kulturu" I onda uspoređuje federaciju s borgom i kaže da su oni pravi negativci.

 

Oprosti, al ovo kao da je Trump analizirao seriju. To nema veze sa serijom koju sam ja gledao (a koju nisam gledao kroz prizmu aktualne političke situacije). 

Nakon toga stvarno više nisam mogao gledati jer je jasno da se čovjek odlučio da će mrziti seriju samo na temelju političkih konotacija, dok očito on nije kompatibilan s cijelom filozofijom star treka. 

12 godina
neaktivan
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Nudim ovo kao mogući zaključak 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
16 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice