Kraj za Google Talk

poruka: 25
|
čitano: 3.826
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za Google Talk".
10 godina
neaktivan
offline
Kraj za Google Talk

Znači, Google nas prisiljava da koristimo Chrome. Ja koristim Firefox i stari Google Talk dodatak koji mi je neizmjerno bolji od Hangoutsa, posebno u mobilnoj verziji. Hangouts na androidu uopće ne pokazuje tko je trenutno aktivan na mreži

 
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Google Talk

A kaj ako koristim Google talk kroz Digsby? Di im je standalone aplikacija za hangouts?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kraj za Google Talk

Izgleda da je proljeće došlo malo ranije u Google Inc. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj za Google Talk

Ovo mi je strasno glup potez. Ne zelim da mi se app veze za browser. Uredno koristim prastari GTalk app iz 2006.

Postoji li 3rd party gtalk klijent koji nije dodatak nekom browseru?

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
online
Kraj za Google Talk

Google talk koristi xmpp protokol (jabber). Postoji hrpa chat klijentata koji podržavaju taj protokol (npr. Pidgin).

 

Valjda ne budu zgasili taj xmpp pristup.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj za Google Talk

Ovaj Google stalno nešto gasi, to samo govori koliko oni promašaja imaju. Imaju sreće da Android praktički ima monopol na tržištu smartphonea pa su ljudi osuđeni koristit Gmail i ono smeće od Google+.

 
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
capodaster kaže...

Znači, Google nas prisiljava da koristimo Chrome. Ja koristim Firefox i stari Google Talk dodatak koji mi je neizmjerno bolji od Hangoutsa, posebno u mobilnoj verziji. Hangouts na androidu uopće ne pokazuje tko je trenutno aktivan na mreži

 a? kakav chrome??? Da istina, ima dodatak, no Talk/Hangouts možeš koristit iz web sučelja gmaila na praktički isti način kao i taj dodatak. A kod Chromea je još zanimljivije što ne treba biti niti otvoren da bi koristio dodatak, nego servis radi u pozadini. I da, aleluja da to ukidaju, već mi je muka od tih sinonimskih servisa koji rade istu stvar, onda se pola ljudi nakalemi na jednu, a pola na drugu inačicu. Jedno vrijeme je čak bio problem da su poruke krivo dolazile zbog miješanja ta 2 servisa. Iskreno, ne znam što to nisu ukinuli i ranije, google talk nema neke bitne mogućnosti.

 

@Beno kao što sam već napomenuo, dodatak za chrome se ne "veže" za rad browsera. Zatvoriš chrome i hangouts ostane radit u trayu kao i desktop google talk aplikacija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 12:03 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
PlayMaker10 kaže...

Ovaj Google stalno nešto gasi, to samo govori koliko oni promašaja imaju. Imaju sreće da Android praktički ima monopol na tržištu smartphonea pa su ljudi osuđeni koristit Gmail i ono smeće od Google+.

 A tko te tjera da koristiš Android ili bilo koju google uslugu? Imaš jako dobre alternative za to sve, pa čak i za tražilicu... Ili bode u oči što je kod googlea to sve za malog krajnjeg korisnika praktički besplatno, a poprilično dorađeno i kvalitetno, čak bi rekao najbolje što postoji... al jbg. treba se žalit?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Google Talk
lllnuclearlll kaže...
PlayMaker10 kaže...

Ovaj Google stalno nešto gasi, to samo govori koliko oni promašaja imaju. Imaju sreće da Android praktički ima monopol na tržištu smartphonea pa su ljudi osuđeni koristit Gmail i ono smeće od Google+.

 A tko te tjera da koristiš Android ili bilo koju google uslugu? Imaš jako dobre alternative za to sve, pa čak i za tražilicu... Ili bode u oči što je kod googlea to sve za malog krajnjeg korisnika praktički besplatno, a poprilično dorađeno i kvalitetno, čak bi rekao najbolje što postoji... al jbg. treba se žalit?

 

 

Android imam jer ga Samsung S4 koristi, a ako želim aplikacije logično je da moram imat Google account. Isto tako ako želim koristit Youtube i slično oni mi automatski otvore Google+ account iako ja to nisam htio. Ne kažem da je Android loš, naprotiv super je bar KitKat koji koristim i logično je to što moraš imat GMail account ali me bode u oči ono kada ti prisilom otvore Google+, društvenu mrežu koju nitko niti ne koristi. Ja nisam nikakav fan nečega da ću branit jedno ili drugo ali kritizirat neke stvari svakako mogu i nekad i hoću, koristim Windows Phone, Android i iOS, za mene su to sve kvalitetni OS-evi sa manama i prednostima i svaki od njih traži svoj account ali mi niti Microsoft niti Apple ne otvaraju neke profile na društvenim mrežama na koje ne pristajem a ako ga ne želim ne mogu komentirat na Youtubeu ili slično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 12:07 (PlayMaker10).
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
PlayMaker10 kaže...

 

Android imam jer ga Samsung S4 koristi, a ako želim aplikacije logično je da moram imat Google account. Isto tako ako želim koristit Youtube i slično oni mi automatski otvore Google+ account iako ja to nisam htio. Ne kažem da je Android loš, naprotiv super je bar KitKat koji koristim i logično je to što moraš imat GMail account ali me bode u oči ono kada ti prisilom otvore Google+, društvenu mrežu koju nitko niti ne koristi. Ja nisam nikakav fan nečega da ću branit jedno ili drugo ali kritizirat neke stvari svakako mogu i nekad i hoću, koristim Windows Phone, Android i iOS, za mene su to sve kvalitetni OS-evi sa manama i prednostima i svaki od njih traži svoj account ali mi niti Microsoft niti Apple ne otvaraju neke profile na društvenim mrežama na koje ne pristajem a ako ga ne želim ne mogu komentirat na Youtubeu ili slično.

 Ne koristim niti ja G+, da guraju ga, al ne mogu im ja zabranit što da rade, niti ti niti netko drugi. možeš samo odabrat hoćeš koristiti google usluge ili neke druge. valjda oni znaju zašto to rade, a što se tiče da mrežu nitko ne koristi, nebi se baš složio. možda nije popularna kao facebook, ali ima svojih poklonika, naravno očito je da im g+ donosi profit, i dok je to tako to forsiranje s njihove strane se neće promijeniti. a i ako im nešto donosi profit to samo znači da je poslovanje dobro i da će ove ostale usluge za nas ostati besplatne... 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Google Talk
lllnuclearlll kaže...
capodaster kaže...

Znači, Google nas prisiljava da koristimo Chrome. Ja koristim Firefox i stari Google Talk dodatak koji mi je neizmjerno bolji od Hangoutsa, posebno u mobilnoj verziji. Hangouts na androidu uopće ne pokazuje tko je trenutno aktivan na mreži

 a? kakav chrome??? Da istina, ima dodatak, no Talk/Hangouts možeš koristit iz web sučelja gmaila na praktički isti način kao i taj dodatak. A kod Chromea je još zanimljivije što ne treba biti niti otvoren da bi koristio dodatak, nego servis radi u pozadini. I da, aleluja da to ukidaju, već mi je muka od tih sinonimskih servisa koji rade istu stvar, onda se pola ljudi nakalemi na jednu, a pola na drugu inačicu. Jedno vrijeme je čak bio problem da su poruke krivo dolazile zbog miješanja ta 2 servisa. Iskreno, ne znam što to nisu ukinuli i ranije, google talk nema neke bitne mogućnosti.

 

@Beno kao što sam već napomenuo, dodatak za chrome se ne "veže" za rad browsera. Zatvoriš chrome i hangouts ostane radit u trayu kao i desktop google talk aplikacija.

Nemaju svi (ili ne žele imati) cijelo vrijeme otvoren browser i u njemu tab s gmailom. Hoću da mi u task baru stoji ikonica i da mi iskoči kad mi stigne poruka ili mail bez obzira što radim na kompu. Meni je osobno bitna jednostavnost, brzina i točnost takvog servisa. A google talk je imao to sve.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Google Talk
lllnuclearlll kaže...
PlayMaker10 kaže...

 

Android imam jer ga Samsung S4 koristi, a ako želim aplikacije logično je da moram imat Google account. Isto tako ako želim koristit Youtube i slično oni mi automatski otvore Google+ account iako ja to nisam htio. Ne kažem da je Android loš, naprotiv super je bar KitKat koji koristim i logično je to što moraš imat GMail account ali me bode u oči ono kada ti prisilom otvore Google+, društvenu mrežu koju nitko niti ne koristi. Ja nisam nikakav fan nečega da ću branit jedno ili drugo ali kritizirat neke stvari svakako mogu i nekad i hoću, koristim Windows Phone, Android i iOS, za mene su to sve kvalitetni OS-evi sa manama i prednostima i svaki od njih traži svoj account ali mi niti Microsoft niti Apple ne otvaraju neke profile na društvenim mrežama na koje ne pristajem a ako ga ne želim ne mogu komentirat na Youtubeu ili slično.

 Ne koristim niti ja G+, da guraju ga, al ne mogu im ja zabranit što da rade, niti ti niti netko drugi. možeš samo odabrat hoćeš koristiti google usluge ili neke druge. valjda oni znaju zašto to rade, a što se tiče da mrežu nitko ne koristi, nebi se baš složio. možda nije popularna kao facebook, ali ima svojih poklonika, naravno očito je da im g+ donosi profit, i dok je to tako to forsiranje s njihove strane se neće promijeniti. a i ako im nešto donosi profit to samo znači da je poslovanje dobro i da će ove ostale usluge za nas ostati besplatne... 

Pa čuj moglo bi se ali se ne želi, kako su Microsoftu neke stvari zabranili tako bi i njima trebali, to je guranje. Da neki će reći, to je njihov proizvod neka guraju šta hoće, ali to se moglo reći i za Microsoft i njihov browser. Nekim stvarima se treba stat na kraj. Ljudi su odabrali GMail i to žele koristit a vjerujem da taj G+ ne koristi gotovo nitko i ako koriste vjerovatno ih mikroskopom moraš tražit. Najbolji primjer je to što kao imaju aktivne korisnike a ja kod svakog komentara moram maknut kvačicu da mi ne objavljuje komentar na Google+, a vjerujem da masu njih to niti ne gleda pa ispada da su neki aktivni korisnici.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 12:50 (PlayMaker10).
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
capodaster kaže...

Nemaju svi (ili ne žele imati) cijelo vrijeme otvoren browser i u njemu tab s gmailom. Hoću da mi u task baru stoji ikonica i da mi iskoči kad mi stigne poruka ili mail bez obzira što radim na kompu. Meni je osobno bitna jednostavnost, brzina i točnost takvog servisa. A google talk je imao to sve.

 Još jednom ponavljam. Ekstenzija Hangouts za Google Chrome nema veze s otvorenosću browsera. Servis Hangouts radi u pozadini i kad je Chrome zatvoren. Ikonica Hangouts stoji u trayu (dio taskbara kod sata). I iskoči kad stigne poruka. 

12 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
lllnuclearlll kaže...
capodaster kaže...

Nemaju svi (ili ne žele imati) cijelo vrijeme otvoren browser i u njemu tab s gmailom. Hoću da mi u task baru stoji ikonica i da mi iskoči kad mi stigne poruka ili mail bez obzira što radim na kompu. Meni je osobno bitna jednostavnost, brzina i točnost takvog servisa. A google talk je imao to sve.

 Još jednom ponavljam. Ekstenzija Hangouts za Google Chrome nema veze s otvorenosću browsera. Servis Hangouts radi u pozadini i kad je Chrome zatvoren. Ikonica Hangouts stoji u trayu (dio taskbara kod sata). I iskoči kad stigne poruka. 

 Je li za Hangouts potreban instaliran Chrome? Ako je, RIP Gtalk, bye bye google chat na desktopu...

16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
skoosha kaže...
lllnuclearlll kaže...
capodaster kaže...

Nemaju svi (ili ne žele imati) cijelo vrijeme otvoren browser i u njemu tab s gmailom. Hoću da mi u task baru stoji ikonica i da mi iskoči kad mi stigne poruka ili mail bez obzira što radim na kompu. Meni je osobno bitna jednostavnost, brzina i točnost takvog servisa. A google talk je imao to sve.

 Još jednom ponavljam. Ekstenzija Hangouts za Google Chrome nema veze s otvorenosću browsera. Servis Hangouts radi u pozadini i kad je Chrome zatvoren. Ikonica Hangouts stoji u trayu (dio taskbara kod sata). I iskoči kad stigne poruka. 

 Je li za Hangouts potreban instaliran Chrome? Ako je, RIP Gtalk, bye bye google chat na desktopu...

 Ako ne postoji ekstenzija za FF ili nešto drugo onda je... Iskreno meni je glupo koristiti google usluge s IEa ili FFa. Koristio sam FF do prije godinu dana, ali Chrome mi je ipak bolje rješenje pošto često koristim google usluge. integracija je bolja i imam sinkronizaciju chromea na mobitelu na taj način... jbg. Ljudi bi google usluge, na Internet Exploreru dok surfaju na iPhoneu. Odluči se za jednu tehnologiju i to je to... Iako ponekad su i kombinacije dobre kad su fino uštimane, no to nije uvijek slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 17:49 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Google Talk
lllnuclearlll kaže...
capodaster kaže...

Nemaju svi (ili ne žele imati) cijelo vrijeme otvoren browser i u njemu tab s gmailom. Hoću da mi u task baru stoji ikonica i da mi iskoči kad mi stigne poruka ili mail bez obzira što radim na kompu. Meni je osobno bitna jednostavnost, brzina i točnost takvog servisa. A google talk je imao to sve.

 Još jednom ponavljam. Ekstenzija Hangouts za Google Chrome nema veze s otvorenosću browsera. Servis Hangouts radi u pozadini i kad je Chrome zatvoren. Ikonica Hangouts stoji u trayu (dio taskbara kod sata). I iskoči kad stigne poruka. 

 Tocno, HO ne zahtjeva otvoreni Chrome, ali Chrome cuci u memoriji. Ja jucer isprobao i imam dva chrome.exe sa ukupno 500MB pozderano. Na kraju zavrsilo brisanjem svega Googleovog (recimo Drive mi ubije komp pri bootu i pozdere abnormalne kolicine RAM za sync).

16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
Drazen kaže...
lllnuclearlll kaže...
capodaster kaže...

Nemaju svi (ili ne žele imati) cijelo vrijeme otvoren browser i u njemu tab s gmailom. Hoću da mi u task baru stoji ikonica i da mi iskoči kad mi stigne poruka ili mail bez obzira što radim na kompu. Meni je osobno bitna jednostavnost, brzina i točnost takvog servisa. A google talk je imao to sve.

 Još jednom ponavljam. Ekstenzija Hangouts za Google Chrome nema veze s otvorenosću browsera. Servis Hangouts radi u pozadini i kad je Chrome zatvoren. Ikonica Hangouts stoji u trayu (dio taskbara kod sata). I iskoči kad stigne poruka. 

 Tocno, HO ne zahtjeva otvoreni Chrome, ali Chrome cuci u memoriji. Ja jucer isprobao i imam dva chrome.exe sa ukupno 500MB pozderano. Na kraju zavrsilo brisanjem svega Googleovog (recimo Drive mi ubije komp pri bootu i pozdere abnormalne kolicine RAM za sync).

 Iskreno, sa 8/16GB RAMa nije me ni briga. Zato sam ih i kupio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Google Talk
kowach kaže...

Google talk koristi xmpp protokol (jabber). Postoji hrpa chat klijentata koji podržavaju taj protokol (npr. Pidgin).

 

Valjda ne budu zgasili taj xmpp pristup.

Ako kažu da će *aplikacija* prestati raditi, to gotovo sigurno znači da gase server i više neće biti moguće koristiti googleov xmpp server (to jest "Google talk"). Budući da je "Google talk" aplikacija u biti xmpp klijent sa hardkodiranim googleovim serverom, to je onda kraj za dotičnu... jer da nije tako, i ako njihov xmpp server ostaje online onda nema razloga zašto bi Google talk prestao raditi.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
lllnuclearlll kaže...

 Ako ne postoji ekstenzija za FF ili nešto drugo onda je... Iskreno meni je glupo koristiti google usluge s IEa ili FFa. Koristio sam FF do prije godinu dana, ali Chrome mi je ipak bolje rješenje pošto često koristim google usluge. integracija je bolja i imam sinkronizaciju chromea na mobitelu na taj način... jbg. Ljudi bi google usluge, na Internet Exploreru dok surfaju na iPhoneu. Odluči se za jednu tehnologiju i to je to... Iako ponekad su i kombinacije dobre kad su fino uštimane, no to nije uvijek slučaj.

 Ne slazem se s tobom. Ovaj dio - odluci se za jednu tehnologiju? Zasto? U 21 stoljecu u kojem imam puuno izbora, da ne mogu koristit ono sto meni odgovara?

S druge strane - ne koristim Chrome i ne zelim ga instalirat SAMO zbog hangoutsa, ne zelim ga imat u nekom n-tom browseru stalno upaljenog i ne mogu bas na poslu instalirat random 3rd party klijenta zbog rigoroznih pravila o dozvoljeno softwareu.

Object reference not set to an instance of an object
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk
Beno kaže...

 Ne slazem se s tobom. Ovaj dio - odluci se za jednu tehnologiju? Zasto? U 21 stoljecu u kojem imam puuno izbora, da ne mogu koristit ono sto meni odgovara?

S druge strane - ne koristim Chrome i ne zelim ga instalirat SAMO zbog hangoutsa, ne zelim ga imat u nekom n-tom browseru stalno upaljenog i ne mogu bas na poslu instalirat random 3rd party klijenta zbog rigoroznih pravila o dozvoljeno softwareu.

 A možeš instalirat Talk na poslu? Pa za posao je baš web klijent pun pogodak jer ga možeš otvorit u svakom browseru.

 

Ne vidim zašto nebi imao potpuno pravo izbora. Nitko te ne tjera da koristiš bilo koju tehnologiju, mislim, nitko te ne tjera ni da koristiš računalo. Google se drži svog, i ne vidim tu problem.

 

jbg. Gase servis koji je totalno outdated... Tak je i MS napravio s Windows Live Messengerom i puno ljudi im nije prešlo na skype, veliki razlog je bio i što je facebook uzeo veliki dio kolača.

 

No na svim novim mobitelima više nema talka, samo hangouts, bilo je vrijeme da se to desi i s računalima i da se posvete jednom servisu, a ne da imaju dva... Hangouts ima dosta više mogućnosti nego Talk i to je to. A možda u dogledno vrijeme izađe i standalone desktop app.

 

Imaš još ohoho alternativa, Viber, WhatsApp, Telegram, Skype, itd itd.

 

btw. Novi Hangouts za Chrome su totalno zasrali, više ne stoji kod sata u trayu, nego kao widget na desktopu. Totalna katastrofa. Ne kužim koji debil u Googleu radi na tome 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 13:34 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk

Da, GTalk je na "listi" u firmi :)

 

Nemoj mislit da ja namjerno kontriram tome sto napises. Slazem se ja s tobom da je to Google odluka i da imaju pravo sa svojim, nama besplatnim servisom, radit' sta hoce, pa cak i vezat uz drugi svoj proizvod koji guraju.

Ja samo volim imat dediciran app za odredjenu stvar. GTalk mi sluzi za email notifikacije i chat kada sam za PCjem. Neka taj app nazovu HAngouts, gChat, Google Wave chat ili kako god, samo da ne moram imat browser koji ne koristim po defaultu (ili totalno odustat od servisa na kojem mi je 90% kontakata).

 

 

 

 

Object reference not set to an instance of an object
12 godina
offline
Re: Kraj za Google Talk

ne koristim Chrome i ne zelim ga instalirat SAMO zbog hangoutsa

 Baš to... Ako izađe kao samostalna aplikacija, budem ga instalirao. Do tada, samo na Androidu...

10 godina
neaktivan
offline
Kraj za Google Talk

Prošao je 16.2., a moj Google Talk BETA i dalje radi... :)

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kraj za Google Talk

Danas sam se pokušao logirati u gtalk i nije mi dozvolio. Na mail sam dobio sljedeću poruku:

 

Zdravo,

Primijetili smo da ste nedavno pokušali upotrijebiti aplikaciju Google Talk za Windows. Želimo vas obavijestiti da je ta aplikacija ukinuta 23. veljače 2015. Preporučujemo vam Hangouts koji vam omogućuje chat sa svim vašim Google kontaktima. Hangouts podržava omiljene značajke s Google Talka, uključujući tekstni chat, prisutnost, popise kontakata i poruke statusa. Osim toga, Hangouts vam omogućuje grupne videochatove, telefonske pozive, upotrebu emojija i razgovore putem Androida, iOS-a i računala.

Ako vam je slanje poruka izravno s radne površine važno, isprobajte Chromeovu aplikaciju Hangouts ili Hangouts u Gmailu. Ako još ne želite prijeći na Hangouts, možete nastaviti upotrebljavati Google Talk na Windowsu uz cijeli niz kompatibilnih chat aplikacija trećih strana . (Napominjemo da to nisu Googleovi proizvodi, pa budite oprezni prilikom prijavljivanja putem Google računa.)

Kao vjernom korisniku Google Talka zahvaljujemo vam na podršci i nadamo se da ćete nam pružiti priliku da vam omogućimo još bolju komunikaciju putem Google Hangoutsa.

Ako se niste pokušali prijaviti, provjerite pojedinosti na stranici Uređaji i aktivnost

 

 

Uglavnom, instalirao sam Pidgin i to je to... :)

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj za Google Talk

Da, crk'o... Fakit...

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice