Kraj podrške za starije kartice

poruka: 67
|
čitano: 6.882
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj podrške za starije kartice".
16 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Zajebana ta 4000 linija, nekako se predugo drži...

Moj PC  
20 0 hvala 0
13 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Izravno tlacenje ljudi, predite na novije serije, treba nam novaca.

clock2much
 
27 0 hvala 1
12 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Ako se ne varam, nvidia još uvijek podržava 6000 seriju. Što je u rangu ATi-eve X serije (X600, X800). A AMD/ATi već izbacuje HD 4000.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
 
29 1 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Je{#}i ga ,firma je u gubicima ,treba napravit rez da se to nadoknadi ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Nije firma u gubitku, samo je manje zaradila nego prosli kvartal, ali i dalje je u plusu.Udri po onome od koga zivis, standardna politika AMD-a i nase zemlje.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 14:04 (zoharbizo).
 
2 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Zanimljivo to, frend ima 3670 i posteno igra BF3, hmm, hmm...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj podrške za starije kartice

to su trebali već i prije napravit,ionako su driveri za te kartice dobro ispeglani

Moj PC  
5 9 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
zoharbizo kaže...

Izravno tlacenje ljudi, predite na novije serije, treba nam novaca.

 

ne znam šta se bunite, osobno pozdravljam ovu odluku, bit će manji driveri za novije kartice,

a kako je rečeno za starije kartice ionako u novim driverima nema poboljšanja, pa nema smisla ni nadograđivati drivere.

 

inače, posjedujem i noviju i stariju grafičku, a na ovoj starijoj ne pamtim kad sam zadnji put nadogradio driver, sve igre rade ok, a ove najnovije ionako ne mogu igrati na njoj

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 15:01 (PaleRider).
13 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Da ovako mogu stvoriti probleme novim grafama
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Upravo mi se zgadili na ocima.{#}

Nothing lasts forever
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Već sam to primijetio. Imam HD 4850 i isprobavam Windows 8. AMD više ne podržava moju karticu - nema drivera za Windows 8. SketchUp mi užasno sporo radi (ne radi mi hardverska emulacija). Čini se da će Windows 7 ostati poslijednji OS za sve koji nemaju karticu iz linije HD 5000 ili noviju.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
DragonShit kaže...

Već sam to primijetio. Imam HD 4850 i isprobavam Windows 8. AMD više ne podržava moju karticu - nema drivera za Windows 8. SketchUp mi užasno sporo radi (ne radi mi hardverska emulacija). Čini se da će Windows 7 ostati poslijednji OS za sve koji nemaju karticu iz linije HD 5000 ili noviju.

Na Osmici nemaš AMD drivera ni za 7XXX seriju ,tak da Osmica ovdje (još) nije ni relevantna!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 15:53 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Probaj drivere za Win 7.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
FireMan97 kaže...
Probaj drivere za Win 7.

Već sam ih probao instalirati, instalacija normalno prođe ali ne otvara Catalyst Control Center. Mislim da ih Windows 8 uopće ne prepoznaje. SketchUp i Photoshop su i dalje spori (bez hardverske akceleracije). Neobično mi je da Windows 8 mora imati posebne drivere, da je toliko drugačiji jer Windows Vista i 7 dijele iste drivere. Ovo je sad Off Topic. Najbolje da se vratim na Windows 7 i zaboravim na Windows 8.

CCC CCC
Device Manager Device Manager
Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 17:05 (DragonShit).
13 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

eee dobra Nvidia, malo dosadna jer s njom nema problema oko drivera al stas. cak ima i za windows 8 drivere od samog pocetka. stvarno je dosadno posjedovati Nvidiu. A sto da kazem, meni odgovara njena dosada nekako

Moj PC  
4 4 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Evo ja imam Ati Radeon x1250 i Windows 8 mi ide bez problema kao i Photoshop CS5 i svi njemu slični programi.....Probaj ovo: prije nego pokreneš instalaciju idi na Properties->Compatibility->Run this program in compatibility mode for i izaberi Windows 7. Nakon toga spremi promjenu i pokreni instalaciju.....ako se ne varam nakon instalacije moglo bi ti proraditi(bar je meni bio takav slučaj za moju grafu )....

 

P.S. Malo možda off ali da pokušamo pomoći....

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 17:21 (Galiante).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Čekaj malo, znači li to da ja neću imati pristojne drivere na Win8? Kužim da već duže vrijeme novi driveri ne donose poboljšanja performansi za starije kartice, ali ako barem ne izdaju starije prilagođene za Win 8 kad dođu finalni AMD kunu od mene neće dobiti kad budem jednog dana uzimao novu konfu...

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice

Ne znam cemu cudenje...sta bi trebali peglat sluzbene drivere za ne znam koliko godina stare graficke kartice koje uostalmo rade ok i sa starijim driverima tj. sami ste rekli da sve radi ok?

 

Kada izade finalna verzija Win 8, imati cete sigurno ok drivere i za starije kartice...cemu se brinuti oko nekog OS-a koji jos uvijek nije vani u punoj verziji.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Pixidar kaže...

Zajebana ta 4000 linija, nekako se predugo drži...

U inat njihovim sugavim driverima cu prec na Nvidiu.

12 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

prelazim na nvidia {#}

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Ovo je još jedan dokaz bahatosti AMD.a

 

Žalim što imam njihov proc, ali sam sretan jer imam nVidia grafulju.

 

(i donator mi je predložio ati 7x da si nabavim, ali odustajem, za par godina ce i za nju prestat izdravat podršku)

R.I.P. Mentalist (2012) lzgr (2012) Che Guevara (1967)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj podrške za starije kartice

nije nikakva bahatost,kartice su već jako stare i teško da ima kakvih novih poboljšanja

neka se fokusiraju na nove kartice jer su driveri za 7000 seriju loši,može to i puno bolje

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Neki reaguju kao da će kartice odjednom prestati da im rade.

 

Definitivno nije odluka koja raduje, ali, dok krene da se sprovodi, i 5000 serija će biti stara već tri godine, a 4000 koja gubi podršku još godinu više, tako da sumnjam da će u driverima za nju ostati značajan neiskorišćeni potencijal za napredak. Sa druge strane, stvarno kapa dole Nvidiji, mada bih iskreno voleo da znam kad su poslednji put zaista išta promenili u driverima za GF6 seriju (osim oznake broja verzije), jer ako se pri svakom novom releaseu samo prepakuje ko zna kadašnja verzija, onda baš i nema razlike između dva pristupa (štaviše, deluje mi trunku poštenije otvoreno reći "Prestajemo sa daljim razvojem drivera za ovu seriju, ovo je finalna verzija.", nego zamazivati ljudima oči "novim verzijama").

 

Ono što mislim da AMD duguje svojim korisnicima je da za tri serije na koje se ova vest odnosi da objavi barem jedan set potpuno funkcionalnih i sertifikovanih drivera za Windows 8. Ako to ne urade, a prestanak podrške su zakazali za svega koji mesec pre lansiranja Windowsa 8, onda će me zaista razočarati.

Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Mozda izbace jos jednu verziju za WIN8 (onako neregularno)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kizo2703 kaže...
DragonShit kaže...

Već sam to primijetio. Imam HD 4850 i isprobavam Windows 8. AMD više ne podržava moju karticu - nema drivera za Windows 8. SketchUp mi užasno sporo radi (ne radi mi hardverska emulacija). Čini se da će Windows 7 ostati poslijednji OS za sve koji nemaju karticu iz linije HD 5000 ili noviju.

Na Osmici nemaš AMD drivera ni za 7XXX seriju ,tak da Osmica ovdje (još) nije ni relevantna!!

Kako nema za 7xxx seriju kad ja imam za svoju 6650m drivere na win8?

Po nekoj logici trebali bi prvo izaći 7xxx driveri pa onda 6xxx driveri...

 

14 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Ma ionako bez veze skidam svaki mjesec a isti k drugo pakovanje ionako su dosadni sa tim driverima vraćam se na generičke od sedmice koliko meni treba i oni su dobri

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Ranko Kukumar kaže...

Ako se ne varam, nvidia još uvijek podržava 6000 seriju. Što je u rangu ATi-eve X serije (X600, X800). A AMD/ATi već izbacuje HD 4000.

Ako je ovo istina,definitivno sljedeci put kupujem nvidiju.

14 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
DragonShit kaže...

Već sam to primijetio. Imam HD 4850 i isprobavam Windows 8. AMD više ne podržava moju karticu - nema drivera za Windows 8. SketchUp mi užasno sporo radi (ne radi mi hardverska emulacija). Čini se da će Windows 7 ostati poslijednji OS za sve koji nemaju karticu iz linije HD 5000 ili noviju.

To je druga prica, za win 8 ce prilagodit stare drivere 100%....

 

A ovo vezano za nVidiu kak jos podrzava jako stare kartice to je bullshit, kad god na 8600GT updateam drivere nema nikakvih poboljsanja, sve po starom, to samo pise da su novi driveri, a ubiti novi driveri utjecu samo na novije kartice jer iz starijih nemozes vise nista izvuci.

:D
15 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Mislim da bi trebali barem svako nekoliko mjeseci nadogradit drivere za te grafičke, jer ovako ostavljaju gorak okus svima koji imaju grafičku iz te serije (različite nekompatibilnosti sa raznim hardwareom i softwareom)

A što se tiče izdavanja tih grafički, imam osjećaj da su počeli jako ubrzano izbacivati nove serije.
Neznam jeli uopće tolika razlika između tih grafičkih u performansama, osim što služi kao marketinški trik.

Imam kod kuće računalo sa HD4890 (tvornički OC), koja skuplja prašinu jako dugo vremena, neće mi puno smetati to što ne izbacuju drivere xD ali mislim da mnogima nakon nekog vremena hoće.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kraj podrške za starije kartice

Samo kukavice prelaze kod konkurencije...sa sve ostale, postoje i alternative poput ove:

http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=section&id=1&Itemid=54

P♥L♥U♥R
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice