LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

poruka: 73
|
čitano: 9.620
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats".
15 godina
neaktivan
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Samo što mi u Hrvatskoj još nismo prešli ni na Full HD sliku

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr

Sad ovo treba kupit za jedno 3 godine kad padne na razumnih 9-10k za 55-65"....ovo sada sve preskocit

15 godina
neaktivan
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Zašto nema niti jednog 32" ili 40" oled televizora koja se svrha velikih tv-ova pa nemamo mi penthouse od 120 m2 kao amerikanci.

 
5 2 hvala 0
15 godina
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Ja bi rado kupio OLED monitor.
Zašto li samo LG ima OLED televizore, a u mobitele stavlja IPS nije mi jasno.

:)
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Zaratustra kaže...

Ja bi rado kupio OLED monitor.
Zašto li samo LG ima OLED televizore, a u mobitele stavlja IPS nije mi jasno.

 Zato što televizor ne iznosiš na sunce, makar je OLED u današnje doba izrazito moćan i na suncu.

 

 

Uglavnom mislim da je zbog toga što je jeftinije napravit veći OLED panel nego manji, a i marža im je vjerojatno onda veća

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 19:26 (Mitch).
15 godina
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Naravno cijena OLED TV-a je prava sitnica.

 

Također OLED-u slabi osvjetljenje s vremenom i može imati problema s burn-inom kao i stara Plazma. To je cijena koja se plaća za super sliku i "beskonačni" kontrast.

Fortune favours the brave
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Hyperion kaže...

Naravno cijena OLED TV-a je prava sitnica.

 

Također OLED-u slabi osvjetljenje s vremenom i može imati problema s burn-inom kao i stara Plazma. To je cijena koja se plaća za super sliku i "beskonačni" kontrast.

 

Ništa nije vječno :-) ako kupuješ telku da bi ju imao i za 20 godina, onda preskoči ovo jer nećeš ni imati novaca :-)

Jedna od ovih telki je bila izložena na AV Showu ako se ne varam, lik je rekao da će koštati oko 60k kn :-) 

A slika je, istina, nešto fenomenalno.

15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Pa iskreno ne znam zašto se forsa taj HDR...paneli su dosta skuplji. A da ne pričamo da se televizija praktički nikad neće prenosit u tom formatu kod nas, a ni u EU


4K OLED, 55", borderless...ja zadovoljan.
15 godina
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Ma prosječnom korisniku je i LED LCD dosta, pa čak i ona najjeftinija Edge izvedba. Ak smo mogli preživiti TN matricu, možemo i puno bolju IPS.

 

Jest da LCD nema sliku ko moja stara Plazma, ali nema zajebancije sa: početnim uhodavanjem, ispiranjem slike koristeći snijeg ili RGB spektar solid boja, konstantnom brigom da ti se ne upeče logo od neke televizijske kuće ili HUD od neke igre, proširivanje filmova omjera 2:35:1 preko cijelog ekrana da se ravnomjerno "troši panel", itd.

 

Negdje sam čitao da OLED televizori nikad neće biti za "raju", jednostavno su preskupi za proizvodnju i primjereni jedino za male ekrane (smartphone/tablet). Pitanje je hoće li ta tehnologija uopće u dogledno vrijeme pojeftiniti.

 

Onaj Samsungov Quantum Dot bi mogao biti ono što je OLED trebao biti, sa naravno puno manjom cijenom.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 22:07 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Vlasnik sam LG-a UHD televizora serije iz 2015. i moram reći da sam vrlo zadovoljan. WebOS 2.0 i njihov način navigacije s daljinskim sa žiroskopom jako mi je sjeo. OLED-i su još poskupi, ali za 5-6 godina doći će ponovno Djed Božićnjak. :-)

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Mitch kaže...
Pa iskreno ne znam zašto se forsa taj HDR...paneli su dosta skuplji. A da ne pričamo da se televizija praktički nikad neće prenosit u tom formatu kod nas, a ni u EU
 

 HDR znači da u sceni negdje u prirodi možeš vidjeti sve detalje u sjeni ispod pergole, a sunce blješti s vrha ekrana kao da je doista tamo. Vjernost prikaza, ništa više.

 

Zemaljski program, naravno, nikada neće iskoristiti sve te mogućnosti, ali filmovi ...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
zeroname kaže...

Zašto nema niti jednog 32" ili 40" oled televizora koja se svrha velikih tv-ova pa nemamo mi penthouse od 120 m2 kao amerikanci.

 Teško je prodati skup panel u malom pakiranju. A što se tiče veličine, griješiš. 40 inča tv se gleda sa udaljenosti manje od dva metra da bi imao kino doživljaj, ostalo izračunaj sam.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Hyperion kaže...

Naravno cijena OLED TV-a je prava sitnica.

 

Također OLED-u slabi osvjetljenje s vremenom i može imati problema s burn-inom kao i stara Plazma. To je cijena koja se plaća za super sliku i "beskonačni" kontrast.

 Ovo nije istina..testiranje na hd televiziji govori upravo suprotno

 Cijene su takve jer još nitko osim LG-a nije uspješno usvojio tehnologiju proizvodnje oleda tako da su oni jedini na tržištu, a kad si sam i nemaš konkurencije..

 Ima još Panasonic oled, ali opet s LG oled ekranom.

 Plazma je prošlo svršeno vrijeme..

 

 

 

15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr

Samsung je pionir u ovom području ne znam o čemu pričaš....čak su je toliko razvili da su došli do Quantum dota i zaključili da je on isplativiji

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 23:34 (Mitch).
8 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Mitch kaže...

Samsung je pionir u ovom području ne znam o čemu pričaš....čak su je toliko razvili da su došli do Quantum dota i zaključili da je on isplativiji

 Quantum dot su drugi izmislili. Mislim da se ta tehnologija trenutno koristi uglavnom u LCD uređajima.

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr

Pa neka su ga drugi izmislili.

 

Pa ni Tesla Motors nisu izmislili električne aute pa su ih usavršili i time postali #1.

 

 

8 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Mitch kaže...

Pa neka su ga drugi izmislili.

 

Pa ni Tesla Motors nisu izmislili električne aute pa su ih usavršili i time postali #1.

 Pa da. Ali kaj si htio reći s prethodnom porukom, da su došli do quantum dota?

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr

Pa citao sam reviewe....deep black leveli skroz blizu OLEDa, cijena proizvodnje ravno duplo mala, nema burn-inanja a i u ovom stadiju presli su bez problema 1000 nita...nesto s cim ce se OLED dugo mucit.

 

 

Dakle Quantum dot bi bila OLED kvaliteta za mase...iako su u tehnoloskom smislu apsolutno razliciti. No ako LG uzme zamaha i veci kolac trzista i po ovim cijenama, mogli bi vidjet prilicno jeftine OLEDe jako brzo

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 0:56 (Mitch).
8 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Mitch kaže...

Pa citao sam reviewe....deep black leveli skroz blizu OLEDa, cijena proizvodnje ravno duplo mala, nema burn-inanja a i u ovom stadiju presli su bez problema 1000 nita...nesto s cim ce se OLED dugo mucit.

 

 

Dakle Quantum dot bi bila OLED kvaliteta za mase...iako su u tehnoloskom smislu apsolutno razliciti. No ako LG uzme zamaha i veci kolac trzista i po ovim cijenama, mogli bi vidjet prilicno jeftine OLEDe jako brzo

 Mislim da nisi dovoljno kritičan ako govorimo o top modelima i vrhunskoj tehnologiji. Samsung radi odlične televizore, ali 1000 nita nije ništa specijalno, to rade i drugi bez quantum dot tehnologije i sa još širim gamutom. Zanimljivo da top model ima (backlight) ledice postavljene samo na donjem rubu i kad je dolje crna traka, pozadinsko svjetlo probija tako da bode u oči.

 

Samsung po meni radi pametno; oled nije još spreman za velike formate, a u međuvremenu treba preživjeti ili uzeti pare tamo gdje se može. Za 10 godina QD će možda preuzeti tržište i potisnuti OLED po svim parametrima, a možda i neće. Rade na oba fronta tako da ih ne čekaju nikakva iznenađenja.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Feudalac kaže...
zeroname kaže...

Zašto nema niti jednog 32" ili 40" oled televizora koja se svrha velikih tv-ova pa nemamo mi penthouse od 120 m2 kao amerikanci.

 Teško je prodati skup panel u malom pakiranju. A što se tiče veličine, griješiš. 40 inča tv se gleda sa udaljenosti manje od dva metra da bi imao kino doživljaj, ostalo izračunaj sam.

 ja imam 55 zolla na nekih 2.5 -3m i da sam imao para isao bi na 65 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
CroVandal kaže...
Feudalac kaže...
zeroname kaže...

Zašto nema niti jednog 32" ili 40" oled televizora koja se svrha velikih tv-ova pa nemamo mi penthouse od 120 m2 kao amerikanci.

 Teško je prodati skup panel u malom pakiranju. A što se tiče veličine, griješiš. 40 inča tv se gleda sa udaljenosti manje od dva metra da bi imao kino doživljaj, ostalo izračunaj sam.

 ja imam 55 zolla na nekih 2.5 -3m i da sam imao para isao bi na 65 

 I kod mene 55" na 2,5 udaljenosti, ali UHD. Slažem se isto tako, da je bilo para uzeo bih 65". UHD rezolucija se  može gledati s malih udaljenosti bez problema, a kako sam na sajmu vidio - i OLED također.

14 godina
neaktivan
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

A šta vi tražite reflektor ili TV? Koja korist od više od 1000 nita osim da brže oćoravi čovjek? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Znači po svemu ovome OLED će završit kao plazma. Cijene će pasti ali nikad neće biti ispravljeni nedostatci do kraja. Potrošnja struje, burn in itd.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Feudalac kaže...

 

 HDR znači da u sceni negdje u prirodi možeš vidjeti sve detalje u sjeni ispod pergole, a sunce blješti s vrha ekrana kao da je doista tamo. Vjernost prikaza, ništa više.

 

 

To baš nije vjernost prikaza. Vjerni prikaz gledanja prema suncu bi bio da ništa ne vidiš :-)

16 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
Hyperion kaže...

 Također OLED-u slabi osvjetljenje s vremenom i može imati problema s burn-inom kao i stara Plazma. To je cijena koja se plaća za super sliku i "beskonačni" kontrast.

Svima televizorima, neovisno o tehnologiji, s vremenom slabi ovjetljenje. Led diode gube efikasnost s vremenom, plazma također, oled isto tako.

A što se tiče burn-ina, ponavljam, svi televizori pate od istog, ne samo plazma i oled. Stavi na LCD velikokontrasnu sliku 24 sata pa ćeš vidjeti. (primjetit će se i na starom CRT-u)

 

Ugl teške filozofije i prodavanje magle od LG i Samsunga već 10 godina, samo da se LCD-ovi obični, odavno zastarijeli mogu prodavai kao nešto novo i hi-tech, dok Oled (i Samsung-ov AMOLED) je the next big thing (a ništa posebno).

Najbolji kontrast koji sam ikada vidio na TV.u, štoviše i najbolju slliku koju sam ikada vidio je bio Pioneer Kudo 1FD iz 2007. Od tada nisam vidio niti jedan Samsung niti LG Oled koji bi bio bolji od toga (pa čak niti Panasonicove plazme - vlasnik sam jedne iz zadnje serije).

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr

Kako nije ništa posebno kada se nigdje nikada do sada crna boja nije bila na 0.00 cd/m2 kao na LG OLED TV ni najbolje plazme se s time nisu mogle mjeriti

15 godina
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr
mTamorf kaže...

Kako nije ništa posebno kada se nigdje nikada do sada crna boja nije bila na 0.00 cd/m2 kao na LG OLED TV ni najbolje plazme se s time nisu mogle mjeriti

 Pa što to znači?

 

Pusti nešto noćno na OLEDu...katastrofa, zvijezde na nebu izgledaju ko snijeg na CRTu...pogotovo ako im procesor/firmware voli dodatno pojačat kontrast pa sve tonove blizu tamnoplave crne, namjerno pokaže kao #000

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 10:56 (Mitch).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hr

Recenzije koje sam čitao po HD televiziji ne kažu tako, otici cu u neko prodajno mjesto i pogledat cu o cemu pricas iako mislim da boljega od OLED do sada nikada nije bilo

15 godina
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

Gledao sam malo one prve OLED telke što su došle iz LG-a tamo negdje početkom godine, možda čak i prošle godine, uglavnom, uz klasični nepovratni burn-in kod OLED-a postoji i problem green/pink tinte kad se ekran gleda pod i ne prevelikim kutem. Nisam još vidio ni jedan Samsungov smartphone s OLED ekranom koji nije patio od toga a isto tako i tih par LG-ovih OLED telki koje sam malo pregledavao, pa nekako ne vjerujem da za to ima rješenja. Meni su te dvije problematike OLED ekrana totalni party pooperi za sad, makar kad se gledaju ravno u mraku i kad naleti crna, heh, ono, dao bih lijevi bubreg za takvo nešto za gledati filmove, pogotovo svemirske  .

Deckard
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
LG-evi novi 4K HDR OLED televizori stigli u Hrvats

neka su oni stigli. ionako će ubrzo dalje, u njemačku ili irsku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice