LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

poruka: 37
|
čitano: 5.904
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a".
9 godina
neaktivan
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

I tata bi sine...

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

Ako još malo porade i na plastiki da ne puca ko na G3 to bi lako mogao biti moj slijedeći smartphone.

 

Deckard
Moj PC  
1 3 hvala 1
13 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

još malo pa bumo na mobitelima virtualke win server 2012. mogli dizati {#} za 4 godine exchange za firmu od 50 ljudi {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
21 2 hvala 1
16 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

Google neoptimiziranim OS-om pogoduje proizvođačima SoC-a, da je Android iole bolje optimiziran nikakvih potreba za 4GB RAM-a ne bi bilo. Sa Lollipopom i napuštanjem Dalvika se nastojalo nešto napraviti u tom smjeru, ali daleko je to još.

 
10 15 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Osim što "neoptimizirani" android radi jako dobro na Moto G koja ima 1Gb RAM-a i slabašni Cortex A7 procesor, te priče o neoptimiziranom Androidu su za malu djecu, jer radi kako spada još od 4.1 verzije, a o trzavim mobitelima možemo samo pričati kao pod grešku proizvođača (khm Samsung)
 
24 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Lijepo, ali rađe bih htio vidjeti onu Droid Maxx bateriju od 3900 :D
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
15 godina
odjavljen
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

Vidi kao ovi iz suprotnog tabora pyzde da android "šteka". Da, 4.0.4 i niža verzija, koji je bio na uređajima koji je u rangu sa iP6 po HW spec...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Mitch kaže...
Lijepo, ali rađe bih htio vidjeti onu Droid Maxx bateriju od 3900 :D

Ni ova od 3500 nije loša, kad znamo da je s810 manje energetski zahtjevan odnosno ima manji proizvodni proces..

14 godina
protjeran
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
MARKOZD15 kaže...
Osim što "neoptimizirani" android radi jako dobro na Moto G koja ima 1Gb RAM-a i slabašni Cortex A7 procesor, te priče o neoptimiziranom Androidu su za malu djecu, jer radi kako spada još od 4.1 verzije, a o trzavim mobitelima možemo samo pričati kao pod grešku proizvođača (khm Samsung)

Nemoj mi molim te pricat kako radi Android na 1gb rama, za single tasking je odlican...

16 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

vec vidim koji mi je sljedeci flagship khmm khmm bit ce jak ko s6 a kostat ce opet manje ! jel treba sto dodati khmm khmm , {#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 11:33 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
nine kaže...

još malo pa bumo na mobitelima virtualke win server 2012. mogli dizati {#} za 4 godine exchange za firmu od 50 ljudi {#}

A to će se desiti nikada, jer ti je kolega forumaš Inovator ispod već objasnio.

 

Inovator kaže...

Google neoptimiziranim OS-om pogoduje proizvođačima SoC-a, da je Android iole bolje optimiziran nikakvih potreba za 4GB RAM-a ne bi bilo. Sa Lollipopom i napuštanjem Dalvika se nastojalo nešto napraviti u tom smjeru, ali daleko je to još.

Nema mi ništa draže nego vidjeti podjednak broj TD i TU što jasno sugeriše da je pola od jnih realnog mišljenja a pola od njih funboyskog da se tako izrazim.

Stoga neka se javi kome već nije preko glave najava najave OS iz Googla. 5.0 nije niti kako treba na nekim uređajima već je izašao 5.0.1 a najavljen 5.1 i predpostavljam do 5.5.5.5.5 (vjerojatno 5 petica).

 

Sum_of_all_fears kaže...

Vidi kao ovi iz suprotnog tabora pyzde da android "šteka". Da, 4.0.4 i niža verzija, koji je bio na uređajima koji je u rangu sa iP6 po HW spec...

Ja ne pyzdim, ali reću ću ti surovu istinu. Imam tablet Prestigio PMP5197D Ultra, koji ima 9.7" ekran identičan iPadu 2-generacije. Dakle upoređivan tablet do tableta. Tablet je inače izvrstan za gledanje filmova (već ga polak naveče u svojoj spavaćoj sobi mijenjam za TV) i serija. 720p materijal 40cm od očiju u krevetu izgleda fenomenalno. Dalje moji pusti snovi pretvorili su se u stvarnost: na stotine skinutih magazina (za koje bi mi inače trebalo na tisuće eura) sa torrenta sada je na njemu, od Hi-Fi, do Bug (njih 30-tak brojeva). Zatim dosta knjiga, skeniranih svesaka itd. Ali to je to, to mu je svrha i tu stajemo i postavljamo pitanje:

 

Kako to da ovaj tablet pogonjen Coretx A8 sa dvije jezgre i sa 1GB memorije radi kao krepana mačka u odnosu na prvi iPad koji ima svega 256 MB memorije i drugi iPad koji ima 512MB?

 

Dakle nedavno sam ga resetovao na tvorničke postavke, ionako već ne baš opremljen aplikacijama, neke tvorničke sam pobrisao da što više 'olakšam' tablet, ostale nadogradio, instalirao samo jednu jedinu aplikacuju (van ovih koji dolaze uz njega) tj. Adobe Reader i stavio ga u Airplane mod.. eto kako bi što lakše dolazio do spomenutih filmova, serija i magazina.

zaboravih reći Android je verzije 4.0.1 i nije me briga što ima novi (kada je nadogradnja koma, i zahtjeva SDcard, što je ajmo sada reći moja krivica) želim ovaj da radi kako radi, ali - ne radi. Jer surfanje defaultnim browserom je smor živi, Chrome nešto malo poboljšava, Opera daleko najbolja, ali odziv na dodir je užasan, štuckanje i trzanje na sve strane.

 

Stoga LG G4, dolazi sa frapidnom količinom od 'čak' 4GB RAM-a. Woooow, ukakio sam se od zadovoljstva. Ovo je najvažnija vijest od pojave Pentium 2 na 100 MHz-oj sabirici.


Dakle, od Googla, samo i samo tražilica te Gmail (Google Drive) a ostalo, nikad više i ni za kakve pare. Done.

10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Stavljaju 4gb jel ce tolko stavit i svi ostali u 2015-toj,mozda i nema neke realne koristi,al nema ni stete.
Imam G3 od kad je izasa,odlican mobitel,daleko najkompletniji android trenutno,al po fluidnosti,kameri i pogotovo aplikacijama ne moze donit vode iPhone-u i tu se malo toga moze prominit,taman i da stave 12gb rama
13 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

Ma marketing, ništ drugo. Radio bi on i sa 2gb čist dobro, ali kao budući flagship mora imati sve specifikacije naj naj.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Envy kaže...
..

zaboravih reći Android je verzije 4.0.1 i nije me briga što ima novi ..

I upravo u tome je problem. Kao što sam rekao, sve ispod 4.1 je sporo i nikakvo. JB i KitKat su odlični. Cura ima HTC Wildfire S sa JBom (custom ROM i kernel). Mob u odnosu na stock 2.3 ili 4.0 doslovce leti sa nevjerovatnih 512MB RAMa i 600 mhz procesorom. Dakle, taj tvoj tablet bi radio puno, puno, puno bolje.

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Inace meni iPad mini sa 512mb rama radi super,nista losije od nexus-a 7 sa 2gb
12 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Da android gasi sve moguce aplikacije u pozdaini radio bi ko urica. Ja nekad na svom g3 imam preko 10 aplikacija u pozadini i radini,sasvim pristojno. Kad se sve pogasi, ko na iOS... onda je ko svaki iphone sta se tice fluidnosti.
Stavis neki launcher i mobitel doslovno leti.

Pucanje plastike... kod ljudi sa kopijama circle maskama da, kod ostalih ne.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Inovator kaže...

Google neoptimiziranim OS-om pogoduje proizvođačima SoC-a, da je Android iole bolje optimiziran nikakvih potreba za 4GB RAM-a ne bi bilo. Sa Lollipopom i napuštanjem Dalvika se nastojalo nešto napraviti u tom smjeru, ali daleko je to još.

Brkate čisti Androd koji je recimo na Nexus uređajima, i "Android" koji se nalazi po Samsungu, LGu, Sonyu... Kad oni umoče prste u Android to je daleko od originalnog Googleovog, i to tom grmu leži zec. 

 

Prvak po tome je Samsung na kojem je najgora i najštekavija verzija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 12:56 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
SimeKZ kaže...
Pucanje plastike... kod ljudi sa kopijama circle maskama da, kod ostalih ne.

Ma nije samo frka u maskama, pucaju i ljudima koji su ih mazili i pazili bez maski i s maskama. I ne samo kod mikrofona, nego i kod USB porta, pa kod ir-a, gore... Previše se o tome piše po forumima širom neta da bi bilo sporadično i slučajno zbog maskice. To s maskom su bile najprije spike, a izgleda da ih ta maska i krši najviše. Bila je naka spika da je frka bila samo s nekom prvom serijom, pa daje frka samo s bijelima, kao da noviji primjerci imaju sitno drugačiji promjer otvora za mikrofon. Ima i na jubitu klipova revoltiranih korisnika. E sad, nije da to utjeće na rad moba, ali malo je bezveze dati toliko love za flagship i razmišljati hoće li ili neće puknuti plastika. Mobovi za parsto kuna ne pucaju. O tome se radi. I ako to nekoga ne smeta pa ako si kupi mob za potrošiti i onda baciti umjesto prodati ili dati/ostaviti nekome dalje, pa da je u očuvanom stanju, onda problema ni nema.

Deckard
16 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Envy kaže...

Ja ne pyzdim, ali reću ću ti surovu istinu. Imam tablet Prestigio PMP5197D Ultra, koji ima 9.7" ekran identičan iPadu 2-generacije. Dakle upoređivan tablet do tableta. Tablet je inače izvrstan za gledanje filmova (već ga polak naveče u svojoj spavaćoj sobi mijenjam za TV) i serija. 720p materijal 40cm od očiju u krevetu izgleda fenomenalno. Dalje moji pusti snovi pretvorili su se u stvarnost: na stotine skinutih magazina (za koje bi mi inače trebalo na tisuće eura) sa torrenta sada je na njemu, od Hi-Fi, do Bug (njih 30-tak brojeva). Zatim dosta knjiga, skeniranih svesaka itd. Ali to je to, to mu je svrha i tu stajemo i postavljamo pitanje:

 

Kako to da ovaj tablet pogonjen Coretx A8 sa dvije jezgre i sa 1GB memorije radi kao krepana mačka u odnosu na prvi iPad koji ima svega 256 MB memorije i drugi iPad koji ima 512MB?

 

Dakle nedavno sam ga resetovao na tvorničke postavke, ionako već ne baš opremljen aplikacijama, neke tvorničke sam pobrisao da što više 'olakšam' tablet, ostale nadogradio, instalirao samo jednu jedinu aplikacuju (van ovih koji dolaze uz njega) tj. Adobe Reader i stavio ga u Airplane mod.. eto kako bi što lakše dolazio do spomenutih filmova, serija i magazina.

zaboravih reći Android je verzije 4.0.1 i nije me briga što ima novi (kada je nadogradnja koma, i zahtjeva SDcard, što je ajmo sada reći moja krivica) želim ovaj da radi kako radi, ali - ne radi. Jer surfanje defaultnim browserom je smor živi, Chrome nešto malo poboljšava, Opera daleko najbolja, ali odziv na dodir je užasan, štuckanje i trzanje na sve strane.

 

Stoga LG G4, dolazi sa frapidnom količinom od 'čak' 4GB RAM-a. Woooow, ukakio sam se od zadovoljstva. Ovo je najvažnija vijest od pojave Pentium 2 na 100 MHz-oj sabirici.


Dakle, od Googla, samo i samo tražilica te Gmail (Google Drive) a ostalo, nikad više i ni za kakve pare. Done.

 

Mislim, što to ti uspoređuješ??? Pa koliko para toliko i muzike... Koliko je koštao taj Prestigio tablet, a koliko je koštao iPad 1 i 2 kad su izašli?? Pa uspoređuješ kruške i jabuke... Uopće nije bitno o kakvom se hardveru radi, probaj neki jači i skuplji Android tablet u cjenovnom rangu iPada pa onda ocjeni.

15 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
lllnuclearlll kaže...

Brkate čisti Androd koji je recimo na Nexus uređajima, i "Android" koji se nalazi po Samsungu, LGu, Sonyu... Kad oni umoče prste u Android to je daleko od originalnog Googleovog, i to tom grmu leži zec. 

 

Prvak po tome je Samsung na kojem je najgora i najštekavija verzija.

Što je da je, ali zato smo tu mi koji to dovedemo u red instalacijom drugog launchera, korištenjem alata poput greenifya, eventualno rootanjem i skidanjem bloatwarea. Naravno da korisnik vulgaris to nezna ili neće odraditi, i tu onda do smisla dolazi iphone {#} .

Deckard
10 godina
neaktivan
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

 

Ah, vidim da neznanje, bullshitting, predrasude i gluposti na Bug forumu are still going strong. 

Molim nekog od tih pametnjakovića da mi objasni kako je ovo moguće?!?!! 8o 

ANDROID TOUCH WIZZ EDITION BRŽI OD iOS-a NA VRHUNSKOM HARDVERU. 

 

 

 

 

Inače imam Note 3 i apsolutno mi je neshvatljivo kako nekome iPhone može biti brži i fluidniji u usporedbi, osim ako iste uređaje ne koristi za pozive i poruke. (u čemu su, ironično, Samsung stock aplikacije najsporije) 

 

Ali prava, bitna brzina je nešto sasvim drugo,i otkriva se korištenjem punog potencijala uređaja. 

Scrollanje na Safariju je apsurdni laggfest i traumatično mi iskustvo za mene naviknutog na sate Android surfanja dnevno. 

Kunem se da bih radije surfao čak i na mojem jeftinom Android tabletu (stock Android 4.2, 1GB RAM, 720p IPS I 4x Cortex A7 na 1.2GHz) nego na iPhone 6 plus Safariju. 

Btw, sam tablet radi fenomenalno obzirom na cijenu (650kn rabljeni sa 20mjeseci garancije). 

 

 

 

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Sum_of_all_fears kaže...
Envy kaže...
..

zaboravih reći Android je verzije 4.0.1 i nije me briga što ima novi ..

I upravo u tome je problem. Kao što sam rekao, sve ispod 4.1 je sporo i nikakvo. JB i KitKat su odlični. Cura ima HTC Wildfire S sa JBom (custom ROM i kernel). Mob u odnosu na stock 2.3 ili 4.0 doslovce leti sa nevjerovatnih 512MB RAMa i 600 mhz procesorom. Dakle, taj tvoj tablet bi radio puno, puno, puno bolje.

Tebi hvala do neba i odmah poslije nove godine idem da kupim SD karticu ili koju već da nadogradim na 4.1 ili ako može na 4.2 (već ima Update od 170 MB ali mora se pokrenuti sa SD kartice, neće čak ni sa USB-a), pa onda javim dojmove.. ali ne mogu se oteti dojmu da...

 

lllnuclearlll kaže...
* * *

 

* * * Koliko je koštao taj Prestigio tablet, * * *

... sam uređaj platio 500 KM (250€ je bio svuda u Evropi kao i nešto ispod 2000 kn u HR) i ne radi ono što mu je svrha da radi. ALO! 500 KM nije malo para!

 

A usporedba je bila da ima identičan ekran kao i iPad-a (vjeorjatno iz iste tvornice izlaze) što pozitivna stvar kao i dupo više memorije (odnosno 4-rostruko na prvi iPad) ali džaba kada ovaj uređaj par godina ispred prvog iPada radi kao krepana mačka.

Serem ti takav napredak.

15 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Inovator kaže...

Google neoptimiziranim OS-om pogoduje proizvođačima SoC-a, da je Android iole bolje optimiziran nikakvih potreba za 4GB RAM-a ne bi bilo. Sa Lollipopom i napuštanjem Dalvika se nastojalo nešto napraviti u tom smjeru, ali daleko je to još.

Proizvodaci uništavaju OS glupostima.

 

Nexus 5 radi savrseno, sa 2GB RAMa.


Galaxy Note 2 je isto radio savrseno i bio pojam u 2012. za fluidnost na Androidu, a ima 1GB RAMa i osjetnije slabiji procesor.

 

Tako da nije to bas tako, problem Androida je zbrda-zdola pisan kod u Honeycombu i ICSu te ubacivanje svakavih gluposti bez da se pratio neki red.

Previse promjena se zbilo od 2.3 do sada.

BTW 2.3.7 na Nexusu One kojeg imam u ladici, radi glatko kao bilo koji iPhone ili pak Nexus 5. I to je realna situacija. Taj OS je bio lagan, optimiziran, super za bateriju i s dobrim multitasking rjesenjima. UI je bio složen od boja i teksta, ništa komplicirano i zato je radio tako dobro.

Mogu video slozit ako bas zelite.

 

 

Toliko o sporom "dalviku" itd. Sve je to super radilo, dok se nije krenulo igrati s grafikom...

 

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
darko_sam kaže...

 

haha ovo je za pišati {#} hebeni cellphone sports sa komentatorom {#}

enivej, nakon toliko prčkanja 3 sec razlike.. who cares {#} oba lete..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 14:32 (nine).
13 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Mitch kaže...
Inovator kaže...

 

 

Nexus 5 radi savrseno, sa 2GB RAMa.


Galaxy Note 2 je isto radio savrseno i bio pojam u 2012. za fluidnost na Androidu, a ima 1GB RAMa i osjetnije slabiji procesor.

 

Tako da nije to bas tako, problem Androida je zbrda-zdola pisan kod u Honeycombu i ICSu te ubacivanje svakavih gluposti bez da se pratio neki red.

Previse promjena se zbilo od 2.3 do sada.

BTW 2.3.7 na Nexusu One kojeg imam u ladici, radi glatko kao bilo koji iPhone ili pak Nexus 5. I to je realna situacija. Taj OS je bio lagan, optimiziran, super za bateriju i s dobrim multitasking rjesenjima. UI je bio složen od boja i teksta, ništa komplicirano i zato je radio tako dobro.

Mogu video slozit ako bas zelite.

 

 

Toliko o sporom "dalviku" itd. Sve je to super radilo, dok se nije krenulo igrati s grafikom...

 

 

 

 

Note 2 ima 2GB RAM-a

12 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

Šta je ovo došlo,4GB RAMa za faking mobitel,ja imam na kompu 8 GB,ne znam kad je prešao preko 4 GB zauzeća!Hebeni marketing i ništa drugo,HTC One S dual core i 1 GB RAM radi bez problema,ali ja nisam mjerilo,mobitel koristim sam za pozive,poruke,mail,kamera,web..ne sapadam u rubriku nuklearnih fizičara koji rješavaju problem "crne rupe"..!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

a majke ti mile, na kompu sam do pred 2 tjedna imao 4GB. tehnologija grabi naprijed.

 

bez trolanja - kome treba ovoliko memorije na mobu? i za što?

Kappa
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Apachy kaže...

a majke ti mile, na kompu sam do pred 2 tjedna imao 4GB. tehnologija grabi naprijed.

 

bez trolanja - kome treba ovoliko memorije na mobu? i za što?

 

Treba korisnicima koji smartfon koriste za sve što inače drugi rade na pc-ju.

Npr, igranje GTA San Andreas i prebacivanje na drugu aplikaciju (Browser, Facebook, YouTube, video player) bez ponovnog učitavanja. 

Meni se eto puno puta dogodilo RAM zauzeće, a imam 3GB.

Razlog za više RAM-A je pragmatičan i identičan kao i na pc-ju- više RAM-a, bolji multitasking. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 16:34 (darko_sam).
12 godina
offline
LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a

Ubiti drugim riječima,ljudi kojima je prijeko potreban mobitel za posao i koji ga non-stop koriste (mail,web,pozivi,poruke,office..) ne treba više od 1-2 GB RAMa,dok djeci koji iz dosade peglaju igricu na 5 inčnom zaslonu treba 4 GB i više RAMa!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4, smartphone s 4 GB RAM-a
Uvik ista prica,stavi lančer ovi,mod oni,rom.......pre smisno
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice