Mađari nastavljaju s prosvjedima

poruka: 46
|
čitano: 4.514
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mađari nastavljaju s prosvjedima".
13 godina
neaktivan
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Bilo bi fora da operateri podupru prosvjednike tako da na tren prekinu svoje usluge čitavoj državi ili samo njihovoj vladi,nešto tako.To bi onda doprlo do njih.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

100.000 ljudi? Pa mi tolko ne bi skupili na koncertu Thompsona, a di na nekom prosvjedu. Velika većina građana kod nas predobro živi da bi se stvorila nekakva kritična masa od kakvih 50.000 ljudi koja bi marširala na vladu. Kod nas kad se svi sindikati ujedine i skupe 1200 prosvjednika nakon 6 mj prijetnji i planiranja to je uspjeh, a ovako spontano jedva da inicijatori dođu. 

 
10 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Po meni je dodatni porez na gigabajte odlična ideja jer se time indirektno smanjuje i stopa internetskog kriminala ilegalnog preuzimanja sadržaja. Nadam se da će nešto slično razmotriti i HAKOM.

 
3 46 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Po meni je dodatni porez na gigabajte odlična ideja jer se time indirektno smanjuje i stopa internetskog kriminala ilegalnog preuzimanja sadržaja. Nadam se da će nešto slično razmotriti i HAKOM.

Ja mislim da bi bila odlična ideja da te moderatori riješe muka jednim lijepim banom zauvijek. Ne znam je li si već trol ili bedak.

16 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
BlackDog22 kaže...

Velika većina građana kod nas predobro živi da bi se stvorila nekakva kritična masa od kakvih 50.000 ljudi koja bi marširala na vladu. Kod nas kad se svi sindikati ujedine i skupe 1200 prosvjednika nakon 6 mj prijetnji i planiranja to je uspjeh, a ovako spontano jedva da inicijatori dođu. 

Velika većina u HR živi predobro? Pa s obzirom na golemu armirano-betoniranu državnu birokraciju to nije daleko od istine, ali to i dalje nije većina. Mi imamo problem s intertnosti, kolektivnim tupilom i brigom za nebitnim ili iskrivljenim činjenicama (npr. ovih sad par zaredalih referenduma).

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Po meni je dodatni porez na gigabajte odlična ideja jer se time indirektno smanjuje i stopa internetskog kriminala ilegalnog preuzimanja sadržaja. Nadam se da će nešto slično razmotriti i HAKOM.

A firma koja radi ~1TB prometa mjesečno, neki hosting servis ili vjerovao ili ne, korisnik koji legalno kupuje glazbu i igre? Oni bi trebali reći "ma ok, to je za opće dobro"?

 

Koji si ti k*****.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sum_of_all_fears kaže...

A firma koja radi ~1TB prometa mjesečno, neki hosting servis ili vjerovao ili ne, korisnik koji legalno kupuje glazbu i igre? Oni bi trebali reći "ma ok, to je za opće dobro"?

 

Koji si ti k*****.

 

Korisnici koji legalno preuzimaju velike sadržaje poput igara na Steamu su kolektivne žrtve posljednjih dvadeset godina krađe.

Trebali bi razmotriti ako im cijena igre na Steamu plus cijena preuzimanja igre odgovara računici. Možda je u tom slučaju isplativije kupiti fizičko izdanje.

 

Tvrtke koje rade velike promete bi trebale cijenu gigabajta uračunati u troškove poslovanja. Ako je neodrživo, možda i ne posluju tako dobro.

Uostalom, uvijek se može pronaći kompromis da tvrtke s opravdano velikom potrošnjom prometa budu izuzete od odredbe zakona.

 

16 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Po meni je dodatni porez na gigabajte odlična ideja jer se time indirektno smanjuje i stopa internetskog kriminala ilegalnog preuzimanja sadržaja. Nadam se da će nešto slično razmotriti i HAKOM.

To tvoje kratkovidno "indirektno" rješavanje jednog problema, i to vrlo upitno, povlači za sobom 10ak direktnih problema, a kratkovidnost u rješavanju problema je tradicija ovog društva koje bi se malo po malo trebalo riješiti, a ne uvoditi nove glupaste ideje.

Ne znam jesi li čuo za flat rate uslugu, pa ti bi sad zbog indirektnog rješavanja problema s ilegalcima zakinuo sve legalne korisnike interneta?!? Dakle da oni koji se pravila pridržavaju plaćaju nestašluk onih koji za to ne mare. Izokrenuo bi tržište naglavačke, i to tržište koje u omjeru usluge i platežne moći iovako preskupo.

Dalje, svaka preuzeta datoteka se može ispratiti i relativno je lako doći do konkretnog ilegalca koji zakon krši - međutim problematično je provođenje jer se to nekom neda, nema resursa za provođenje i ne postoji takva praksa koja u konačnici nema ni nekog velikog smisla ako prekšitelj nije stvarno prekoračio neke granice.

Dakle, za postizanje tvog uzvišenog cilja - "smanjenja stope internetskog kriminala ilegalnog preuzimanja sadržaja" dovoljno je za početak uputiti barem upozorenja onima koji su evidentirani po ilegalnom preuzimanju da sa istim radnjama prekinu ili će se protiv njih poduzeti pravne mjere. I sve to bez uvođenja poreza na Internet promet kako bi HAKOM zaštitio autorske interese (ZAMP i slični). Zamisli?!? Vuk sit i ovce na broju. A sve bez uvođenja ovanovog genijalnog "rješenja" koje u Mađarskoj uostalom nema veze sa ilegalnim sadržajem nego sa punjenjem prazne državne blagajne.

Tebi ne da su svi lončići polupani nego si ih sve vlastitom glavom porazbijao i onda izvalio to što jesi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 14:51 (Jazzer).
15 godina
online
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Samo čekam kad će pitanje internet prometa prerasti u pitanje nacionalnosti, desničarskog opredeljenja, izlaska iz eu, rata te odcijepljenja regije a sve po Ukrajinskom scenariju kako i inače završavaju oni koji diraju u korporacijsku mafiju

 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Jazzer, dobro si spomenuo ZAMP.

Prije nekoliko godina je uveden dodatni porez na sve uređaje i medije za pohranu podataka.

Jednostavno je integrirano u cijenu i danas se oko toga više nitko ne buni.

SSD-ovi se praktički nikad nisu ni prodavali bez tog nameta.

 

Meni je to bio u redu potez, što mi je i ovaj. Neke probleme možeš riješiti skalpelom, dok za neke ni sjekira nije dovoljna. U ovom slučaju je najveća sjekira brzo i efikasno rješenje.

 
0 27 hvala 0
12 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Izvanredan potez za podupiranje rasta državne birokracije i pad standarda građana.

 
9 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Meni je to bio u redu potez

 

{#}

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Jazzer, dobro si spomenuo ZAMP.

Prije nekoliko godina je uveden dodatni porez na sve uređaje i medije za pohranu podataka.

Jednostavno je integrirano u cijenu i danas se oko toga više nitko ne buni.

SSD-ovi se praktički nikad nisu ni prodavali bez tog nameta.

 

Meni je to bio u redu potez, što mi je i ovaj. Neke probleme možeš riješiti skalpelom, dok za neke ni sjekira nije dovoljna. U ovom slučaju je najveća sjekira brzo i efikasno rješenje.

Ti jednostavno neznaš šta pričaš...

Svi ti porezi sluze da bi se napunio proračun, tj manjak u proračunu a ne da se rješavaju problemi autorskih prava i piratstva.

Ljudi se bune zbog toga jer je to još jedan u nizi parafiskalnih nameta, država ti uzme preko polovice od onog što zaradiš pa bi sad još malo (tj pitanje jel ti uopce radis, da radis znao bi šta znaci kad ti država samo udara poreze).

Ti si sigurno jedan od onih koji odobravaju takozvano zaposljavanje za 1600kn, tj u prijevodu legalno izrabljivanje radi smanjenja broja nezaposlenih u statistici HZZ-a.

its summer in here...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 15:10 (agent_00klc).
15 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

dobro je govoril moj deda da je bilo bolje prvo za austro-ugarske, a poslije za stare juge. ok, nije bilo interneta no on je mislio načelno. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Korisnici koji legalno preuzimaju velike sadržaje poput igara na Steamu su kolektivne žrtve posljednjih dvadeset godina krađe.

Trebali bi razmotriti ako im cijena igre na Steamu plus cijena preuzimanja igre odgovara računici. Možda je u tom slučaju isplativije kupiti fizičko izdanje.

 

Tvrtke koje rade velike promete bi trebale cijenu gigabajta uračunati u troškove poslovanja. Ako je neodrživo, možda i ne posluju tako dobro.

Uostalom, uvijek se može pronaći kompromis da tvrtke s opravdano velikom potrošnjom prometa budu izuzete od odredbe zakona.

 

Gledaj sad ti... Dakle, ako neka hosting tvrtka zbog 5% poreza na glupost jednostavno kaže f*ck this s*it, ode van i država fino ostane bez tih 5%, ostane i bez prihoda bez poreza i dobije 20 novih nezaposlenih. Takva kratkoročna "rješenja" (poput ovog idiotnog poreza) su nas i dovela gdje jesmo a tebi bi preporučio da malo razmisliš o svojim izjavama.

 

BTW, gdje će tvrtka ukalkulirati taj "porez na internet"? To je čisti glupi trošak ljudi koji ne mogu pojmiti što znači 1GB i koliko on brzo ode u imalo većem okruženju. Nama dnevno 5GB rade mailovi između Rijeke, Zagreba, Splita, Slovenije, Srbije, BiH i Slovenije! Gdje je tu sharing dokumenata, projekti i ostala hrpetina prometa? Mjesečni prosjek nam je oko 5TB i tom računicom bi nas došao račun za internet lijepih +19000kn!!!! To su plaće za 4 zaposlena!

 

I koje je rješenje? Otpustiti 4 radnika, dignuti cijene pa izgubiti dio kupaca ili kompletno prekrižiti ovu smijuriju od države i otići van? Nekako je ovo zadnje najizglednije jer je - najisplatljivije.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Sa ZAMPom i slični nametom koji Mađarska vlada želi nametnuti svojim građanima može se slagati samo osoba koja radi u tim krugovima koji imaju koristi od tih nameta, ako nije onda nije normalan. Ni jedan normalni građanin i s pola grama mozga neće se slažiti s tim što ovi birokrati nameću.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 15:17 (vrinho).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
g12356 kaže...

Bilo bi fora da operateri podupru prosvjednike tako da na tren prekinu svoje usluge čitavoj državi ili samo njihovoj vladi,nešto tako.To bi onda doprlo do njih.

Bila bi "fora" da prosvjednike "podupru" isti oni i iskoriste ih koji su zakuhali i u Ukrajini..a vec su i najavili sankcije Mađarskoj..{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sum_of_all_fears kaže...
BTW, gdje će tvrtka ukalkulirati taj "porez na internet"? To je čisti glupi trošak ljudi koji ne mogu pojmiti što znači 1GB i koliko on brzo ode u imalo većem okruženju. Nama dnevno 5GB rade mailovi između Rijeke, Zagreba, Splita, Slovenije, Srbije, BiH i Slovenije! Gdje je tu sharing dokumenata, projekti i ostala hrpetina prometa? Mjesečni prosjek nam je oko 5TB i tom računicom bi nas došao račun za internet lijepih +19000kn!!!! To su plaće za 4 zaposlena!

 

Zanemariv trošak za srednje uspješnu tvrtku.

A ako je 19000 kuna trošak četiri plaće, moram te upozoriti da radiš za jako nisku plaću, gotovo minimalac.

Taj iznos je jedva dovoljan za dvije prosječne plaće na državnoj razini od 5500 kuna s ostalim davanjima i troškovima pored neto isplate.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
agent_00klc kaže...

Ti jednostavno neznaš šta pričaš...

Svi ti porezi sluze da bi se napunio proračun, tj manjak u proračunu a ne da se rješavaju problemi autorskih prava i piratstva.

Ljudi se bune zbog toga jer je to još jedan u nizi parafiskalnih nameta, država ti uzme preko polovice od onog što zaradiš pa bi sad još malo (tj pitanje jel ti uopce radis, da radis znao bi šta znaci kad ti država samo udara poreze).

Ti si sigurno jedan od onih koji odobravaju takozvano zaposljavanje za 1600kn, tj u prijevodu legalno izrabljivanje radi smanjenja broja nezaposlenih u statistici HZZ-a.

 

Proračun nije crna rupa u koju novac odlazi bez razloga. Potrebno je vratiti vanjski dug, isplatiti socijalna davanja, uložiti u školstvo, zdrastvo, infrastrukturu... tu se pronađe i koji automobil za vladajuću garnituru i isplatu plaća državnim namjesnicima, no na njih su ljubomorni samo oni koji zarađuju manje.

 

15 godina
online
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
BlackDog22 kaže...

100.000 ljudi? Pa mi tolko ne bi skupili na koncertu Thompsona, a di na nekom prosvjedu. Velika većina građana kod nas predobro živi da bi se stvorila nekakva kritična masa od kakvih 50.000 ljudi koja bi marširala na vladu. Kod nas kad se svi sindikati ujedine i skupe 1200 prosvjednika nakon 6 mj prijetnji i planiranja to je uspjeh, a ovako spontano jedva da inicijatori dođu. 

nažalost sve mi se više čini da kod nas većina ljudi jako dobro razumije da smo raspadom juge potpisali ugovor s vragom i da je zbog toga bolje šutit i trpit silovanje neg krenut u nekakve revolucije i završit kao sve revolucije po arapskom svijetu i sad ukrajini.

prošlo je doba nacionalnih država i ideologija i sad samo para okreće svijet i samo je pitanje čiji korporacijsko-mafijaški konglomerat će posjedovati vaše živote a naftno-farmaceutsko-conistički je je*eno uvjerljiv sa svojim smrtonosnim "igračkama" u dokazivanju da baš oni moraju biti svjetski gazde

14 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...
agent_00klc kaže...

Ti jednostavno neznaš šta pričaš...

Svi ti porezi sluze da bi se napunio proračun, tj manjak u proračunu a ne da se rješavaju problemi autorskih prava i piratstva.

Ljudi se bune zbog toga jer je to još jedan u nizi parafiskalnih nameta, država ti uzme preko polovice od onog što zaradiš pa bi sad još malo (tj pitanje jel ti uopce radis, da radis znao bi šta znaci kad ti država samo udara poreze).

Ti si sigurno jedan od onih koji odobravaju takozvano zaposljavanje za 1600kn, tj u prijevodu legalno izrabljivanje radi smanjenja broja nezaposlenih u statistici HZZ-a.

 

Proračun nije crna rupa u koju novac odlazi bez razloga. Potrebno je vratiti vanjski dug, isplatiti socijalna davanja, uložiti u školstvo, zdrastvo, infrastrukturu... tu se pronađe i koji automobil za vladajuću garnituru i isplatu plaća državnim namjesnicima, no na njih su ljubomorni samo oni koji zarađuju manje.

 

Je, uvjeri me suprotno ako možeš... Vanjski dug je velik pitanje dal se vraća, isplaćuju se velika socijalna davanja (djelom onima koji ih ne zasluzuju), ne ulaže se skoro u ništa, o automobilima se stalno priča. I o koje kakvim glupostima da se skrene pažnja sa bitnih stvari...

Sad mi je jasno i ti si jedan od onih koji su na državnom aparatu.

its summer in here...
13 godina
neaktivan
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Ne želim ulaziti u političke diskusije jer je ovdje povučeno prvenstveno ekonomsko pitanje.

 
0 12 hvala 0
12 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Uopće nije bitan sam zakon, niti taj parafiskalni namet. Ne ulazeći u opravdanost istog, moram spomenuti kako se radi o jednom prosvjedu koji se već dugo očekuje u Mađarskoj, iz razloga što Mađarski premijer Orban ne igra onako kako to žele Washington i Brussels, već igra drugačiju vanjsku politiku u kojoj dosta dobro surađuje sa Rusijom i Kinom. Ovaj zakon je samo okidač da EU i SAD pokrenu mnogobrojne nevladine organizacije koje financiraju po svijetu (između ostalog i u Mađarskoj), sa ciljem da svrgnu Orbanovu vladu (ili joj nanesu veću štetu). Ovo bi mogla biti još jedna od mnogobrojnih orkestriranih obojenih revolucija, ukoliko se postigne dobar momentum, te na prosvjed izađe i masa tzv "korisnih budala".

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Odustajem jer se sa ovdje nazočnim trollovima ne da raspravljati.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Sinatra, jesi li ironični trol ili obično birokratsko gov{#}? Kako god, nijedno ti ne ide na čast.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Jazzer, dobro si spomenuo ZAMP.

Prije nekoliko godina je uveden dodatni porez na sve uređaje i medije za pohranu podataka.

Jednostavno je integrirano u cijenu i danas se oko toga više nitko ne buni.

SSD-ovi se praktički nikad nisu ni prodavali bez tog nameta.

 

Meni je to bio u redu potez, što mi je i ovaj. Neke probleme možeš riješiti skalpelom, dok za neke ni sjekira nije dovoljna. U ovom slučaju je najveća sjekira brzo i efikasno rješenje.

Odi pa trolaj na forum "Tvornice Parnih Kotlova" jer ovo tu nema nikakvog efekta.Smijeh

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Da iz njihovog državnog proračuna (kao i našeg) ne teku / nestaju / troše se na gluposti novci uplaćeni raznoraznim postojećim porezima do ovoga nikada ne bi došlo. Vanjski dugovi su im toliko veliki a ne vide načina kako to sanirati (pitanje može li se / možemo li i mi). Pokušali su ovo progurati ali nije im prošlo (vjerojatno metoda APP).

Nije mi samo jasno kad neki političari i vlada radi neke druge dramatičnije stvari i donose neke druge nebuloze, kako se onda nitko ne budi već samo sada kad su dirnuli u Internet koji ono.

 

Sinatra kaže...

 

Proračun nije crna rupa u koju novac odlazi bez razloga. Potrebno je vratiti vanjski dug, isplatiti socijalna davanja, uložiti u školstvo, zdrastvo, infrastrukturu... tu se pronađe i koji automobil za vladajuću garnituru i isplatu plaća državnim namjesnicima, no na njih su ljubomorni samo oni koji zarađuju manje.

 

To točno vidimo na primjeru naše države, proračun je prčija trenutne vlaste da "zgrne" što više love kroz svoje institucije gdje su njihovi podobni strnački uhljebljenici kako bi se kasnije kad izgube vlast mogli financirati

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 16:05 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Jazzer, dobro si spomenuo ZAMP.

Prije nekoliko godina je uveden dodatni porez na sve uređaje i medije za pohranu podataka.

Jednostavno je integrirano u cijenu i danas se oko toga više nitko ne buni.

SSD-ovi se praktički nikad nisu ni prodavali bez tog nameta.

 

Meni je to bio u redu potez, što mi je i ovaj. Neke probleme možeš riješiti skalpelom, dok za neke ni sjekira nije dovoljna. U ovom slučaju je najveća sjekira brzo i efikasno rješenje.

Iskreno, mislio sam da se prvim postom sarkastično osvrćeš na ovo - što je u bit naša "fully ARMED and OPERATIONAL" verzija mađaronskog prijedloga.

K
16 godina
offline
Re: Mađari nastavljaju s prosvjedima
Sinatra kaže...

Jazzer, dobro si spomenuo ZAMP.

Prije nekoliko godina je uveden dodatni porez na sve uređaje i medije za pohranu podataka.

Jednostavno je integrirano u cijenu i danas se oko toga više nitko ne buni.

SSD-ovi se praktički nikad nisu ni prodavali bez tog nameta.

 

Meni je to bio u redu potez, što mi je i ovaj. Neke probleme možeš riješiti skalpelom, dok za neke ni sjekira nije dovoljna. U ovom slučaju je najveća sjekira brzo i efikasno rješenje.

a kome da se covjek zali na ZAMPove namete? Upravi vodovoda? Ajd ne kenjuckaj. 

15 godina
offline
Mađari nastavljaju s prosvjedima

Pod hitno treba osnovati vladinu agenciju "za praćenje internetskog prometa" sa najmanje 50 zaposlenih koji će skidanjem filmova, serija i muzike testirai opterećenje mreže te na osnovi rezultata predložiti osnivanje sličnih agencija na nivou svake županije {#}

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice