Michio Kaku i Mooreov zakon

poruka: 42
|
čitano: 6.651
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Michio Kaku i Mooreov zakon".
15 godina
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

AMD je kriv za to usporavanje jer neizbacuje dovoljno jake proizvode da konkurira intelu.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
1 27 hvala 0
12 godina
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Čini mi se grafički procesori "gaze" Mooreov zakon, već godinama.

Samo da unaprijede GPGPU, pa više neću (brigat i) mijenjat procesore na

socketima (CPU), već samo grafičke kartice na PCI-E x16. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Na ljestvici gluposti i mentalne nezrelosti, od 1-10, ovaj prvi post je negdje oko 673. Pa covjece jesi li procitao sta si napisao???

 

Samo toliko... Ovo me je ubilo... Nemam rijeci...

 
16 1 hvala 3
16 godina
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
brainiac kaže...

Na ljestvici gluposti i mentalne nezrelosti, od 1-10, ovaj prvi post je negdje oko 673. Pa covjece jesi li procitao sta si napisao???

 

Samo toliko... Ovo me je ubilo... Nemam rijeci...

to je zahebancija :)

hoce isprovocirati amd-ovce :)

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
15 godina
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
syncmaster245b kaže...

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

Ne ulazeći u umne kapacitete Žutoga te njegovu razinu znanja,

naprosto mi ne može parirati Saganu.

 

Taj čovjek je jednostavno imao 'ono nešto' učiteljsko u sebi,

mogao je jako komlicirane stvari i pojmove približiti prosječnom čovjeku

na zanimljiv i zabavan način.

 

 

For shits and giggles.
12 godina
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

"Loša vijest je da ćemo za komercijalno dozrijevanje tehnologije potrebne za kvantna računala vjerojatno morati čekati do kraja stoljeća…" Uf pravo mi se neda toliko čekati, ali tko čeka taj dočeka. :)

Tom Hanks u slobodno vrijeme. Drago mi je!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
Blue_Fatal1ty kaže...

AMD je kriv za to usporavanje jer neizbacuje dovoljno jake proizvode da konkurira intelu.

Iz kojeg kutka mozga dolaze takvi biserčići?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
syncmaster245b kaže...

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

Slazem se imam 2 knjige vec njegove i pogledao sam sve dokumentarce sto je radio na discovery :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon

 

Čini mi se grafički procesori „gaze“ Mooreov zakon, već godinama. Samo da unaprijede GPGPU, pa više neću (brigat i) mijenjat procesore na socketima (CPU), već samo grafičke kartice na PCI-E x16.

Danas na bugovom forumu korisnik koji zna više od inžinjera i fizičara zajedno...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 19:59 (semso123456).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon

Fale ti navodni znaci iznad zna.

15 godina
neaktivan
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Davna vijest.

 

Nažalost, isti Michio Kaku izjavljuje potpune gluposti vezane za meteorologiju i klimatologiju.

www.bug.hr/forum/suspended/
 
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Morat ćemo čekati kvantna računala do kraja stoljeća..... tko piše ovakve gluposti, pa još prošle godine kompanija D-Wave je započela s izgradnjom prvog komercijalnog kvantnog računala s tim da su još prije napravljene verzije sa slabijim procesorima za izvođenje raznih testova

http://www.dwavesys.com/en/dw_homepage.html 

D-Wave znam po tome što su koristili  resurse BOINC-a kako bi optimizirali svoje kvantne procesore, a što sam sad malo istraživao našao sam i podatak da su još razna veleučilišta u SAD-u napravila kvantna računala s slabijim procesorom od D-Wavea.

U svakom slučaju 20 godina max dok se ne počne prodavati za osobne korištenje...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
Random. kaže...

 Nažalost, isti Michio Kaku izjavljuje potpune gluposti vezane za meteorologiju i klimatologiju.

I kako je za napredak čovječanstva potrebna svjetska vlada..

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
syncmaster245b kaže...

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

 

OFFTOPIC:

Gluposti. Ako je itko uspio nastaviti što je spomenuta legenda započela, onda je to Neil deGrasse Tyson. {#}

 

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon

Neznam semso123456, ali sine ira et studio pročitaj ovo.

15 godina
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Michio Kaku je nadaleko poznati popularist i znanstveno-fantastični "laprdac".

Njegove zamisli zvuče fantastično i dobro osmišljene samo je uvijek problem što će se to "nešto" dogoditi za 50-100 godina.

 

Previše se povodi za tipičnim Amerom koji traži senzacionalizam umjesto za nečim korisnim i sada izvedivim.

Uvijek se sjetim one emisije o putovanju na druge planete udaljene po 50 svj. godina. To je sve prenategnuto i nezamislivo još barem 300 godina.

Svatko tko je gledao njegove emisije na Discovery programima složit će se samnom bar u jednom pogledu :)

 

Što se tiče teme, smatram da se kvantna računala već mogu proizvesti a lako moguće da i prostoje pošto ljudi od struke znaju kvantnu teoriju puuuno bolje od nas običnih smrtnika.

 

P.S. Da se ne shvati krivo, volim njegove dokumentarce i manje više sam sve i pogledao. On je tu da nam približi na najjednostavniji način kompleksnu znanost, to kužim...Al mi osobno nije neko ogledalo trenutne znanosti pošto teoretizira o svemu, nema neku određenu granu znanosti.

IGRA ili IGRICA, isti je k***c...odrastite i prestanite se živcirat oko gluposti. Nitko vam nije opsovao majku.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 20:49 (mrxa1).
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Silicij završava na 10nm, ali nije ni bitno - grafen postaje zabavan tek ispod toga, tako da teško da nas očekuje kraj smanjivanja, ali prijelaz na nanotehnološke procese u izradi tranzistora svakako jest. Prije nekoliko godina već je napravljen tranzistor od par atoma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 20:52 (Tonči).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
bed kaže...
Random. kaže...

 Nažalost, isti Michio Kaku izjavljuje potpune gluposti vezane za meteorologiju i klimatologiju.

I kako je za napredak čovječanstva potrebna svjetska vlada..

 

ironija/ON 
Po mogućnosti naravno anglo/frankofono-saksonska vlada na čelu sa bankarsko managerskim lobijem.
Afrika, južna amerika, i azija ima da budu kuš, radišni sluge i smanje to zagađenje populacijom.
ironija/OFF 
Nisam ziher jel samo utopist, i naivan ili je podmukao. Što se tiče sveznadarstva o svemu, mislim da mu je malo

slava sa tv dokumentaraca udarila u glavu, pa je prestao ikakav trud i razvoj na M-teoriji u kojoj je bio poznat
(mislim da je on jedan od osnivača teorije struna) i pretvorio se u egocentričnog filozofa.
Reko bi čovjek sheldon iz BBtheory u stvarnosti ;)
No volim poslušati, nemogu poreći. Bolje i to, nego "necenzuriran" snimak

krelaca u survivoru koji čačkajući noge necenzurirano umiru od lijenosti, nesposobnosti, kretenizma i dosade.

16 godina
protjeran
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Još malo pa će Kaku i iz paštete početi iskakati.. bio je zanimljiv na početku ali sada .. je ##### dosadan..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
vlad0 kaže...
syncmaster245b kaže...

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

 

OFFTOPIC:

Gluposti. Ako je itko uspio nastaviti što je spomenuta legenda započela, onda je to Neil deGrasse Tyson. {#}

 

 

 

Iako i meni Tyson bolje lezi i zanimljiviji mi je (valjda zato sto je on astrofizicar, dok Kaku je teoreticar) po pitanju popularizacije Kaku je ipak ispred i volim pogledati svaku njegovu emisiju, pa cak i onu kada simplificira neke stvari preko svake mjere i ukusa.

 

Volio bih kada bi Tyson imao malo vise emisija, jer tip je legendaran na svoj nacin.

 

btw. Sagan je jos uvijek nedodirljiv.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Tyson je super zabavan, to da:)
Jedino, i on je znao u neke sektaške obračune na onim

dawsonovim ateističkim predavanjima.

Da se vratim Mooreovom zakonu: zašto se mora ići u beskonačno smanjivanje

proizvodnog procesa? Ići će se u druga arhitekturalna rješenja, neuralne mreže,

"analogno" procesiranje, i masivni paralelizam. Plus naravno, pravi 3d sklopovi,

drugi materijali, moguće i svjetlosni sklopovi i kvantna računala(mozak se smatra da radi na kvantnom principu).
Vjerojatno će paralelizmom procesori biti sve sličniji

modernim GPGPU "grafičkim" karticama, i obratno, što je već na djelu:

Tesla kartice su iznikle iz grafičkih procesora, a uredno se koriste kao

koprocesori. Mogo je Michio ipak malo pažljivije proučiti novosti u IT svijetu:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
syncmaster245b kaže...
vlad0 kaže...
syncmaster245b kaže...

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

 

OFFTOPIC:

Gluposti. Ako je itko uspio nastaviti što je spomenuta legenda započela, onda je to Neil deGrasse Tyson. {#}

 

 

 

Iako i meni Tyson bolje lezi i zanimljiviji mi je (valjda zato sto je on astrofizicar, dok Kaku je teoreticar) po pitanju popularizacije Kaku je ipak ispred i volim pogledati svaku njegovu emisiju, pa cak i onu kada simplificira neke stvari preko svake mjere i ukusa.

 

Volio bih kada bi Tyson imao malo vise emisija, jer tip je legendaran na svoj nacin.

 

btw. Sagan je jos uvijek nedodirljiv.

 

Huh? {#}

 

 

ONTOPIC:

"Kaku tvrdi da je budućnost vjerojatno u organskim čipovima i kvantnim računalima koji će zamijeniti silicij na našim stolovima. Loša vijest je da ćemo za komercijalno dozrijevanje tehnologije potrebne za kvantna računala vjerojatno morati čekati do kraja stoljeća…"

 

Nije mi jasno po čemu ovo uopće upada u kategoriju "vijesti"? Na istu foru se može uzeti bilo koja SF knjiga / film / serija, uzeti neki citat vezan uz tehnologiju i napraviti "vijest" od toga. Štajaznam... Možda bi mogli sutra malo diskutirati o praktičnoj primjeni teorije struna kroz nekih 10-ak stoljeća? {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
protjeran
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
semso123456 kaže...

 

Čini mi se grafički procesori „gaze“ Mooreov zakon, već godinama. Samo da unaprijede GPGPU, pa više neću (brigat i) mijenjat procesore na socketima (CPU), već samo grafičke kartice na PCI-E x16.

Danas na bugovom forumu korisnik koji zna više od inžinjera i fizičara zajedno...

 

Lupetas, jer jednostavno nemas pojma o cemu govoris... odgovorno tvrim Mooorev zakon je vec od 2015. mrtav, barem kad je rijec o GPU-ovima (Intel ce na racun svog neprikosnovenog R&D jos gurat jedno vrijeme, vjerojatno do tih famoznih sub 5 nm)
Za razliku od tebe ja ne lupetam, imao sam priliku pogledat jednu odlicnu prezentaciju (i to Nvidijinu) tako da kod mene zabune nema. Moorev zakon cak nece ubit, barem ne odmah, neka tehnicke preprke vec jednostavno neodrziv financijski model, cijena wafera ce u prilikom prelaska na novi node dosadasnjim adopterima (ATI/AMD Nvidia) jednostavno postat komercijalno neisplativa, ako ne vjerujes pogledaj vec sad situaciju : ~300mm2 chipovi koji su se dosad u startu prodavali po najvise 300-injak $ dolara sada su vec 500$ a da tek vidis predvijeni skok cijene za 20nm...  brrrrr

 

 

Random. kaže...

Davna vijest.

 

Nažalost, isti Michio Kaku izjavljuje potpune gluposti vezane za meteorologiju i klimatologiju.

Ajde daj koji link umjesto da samo pljujes...  btw pljuca se i po nasem akedemiku Paaru, mogu rec uglavnom neopravdano.

 

Michio Kaku je faca, mozda nije novi Sagan ali je najbolje sta Ameri imaju kad je rijec o popularizaciji znanosti i prosvjetljavanju priglupog puka, znanstvenik sposoban priglupoj masi na najjednostavniji moguci a opet dovoljno strucan a ujedno i zanimljiv nacin objasnit neke stvari.

 

btw ima jedan predobar video, zapravo snimak debate, gdje majstor odlicno simplificira ono sta ja godinma uzaludno tvrdim, cak i ovdje po forumu (pogotovo u temama vezanim za Apple) - Ameri su nacija debila, i kao takvi nisu, niti bi trebali nama Europljanima biti mjerodavni u icemu. Naravno da je redovna kontrateza dezurnih idiota (jednostavno nemam bolje rijeci) - a zasto su onda tehnoloska sila No.1., a na to od nedavno lijepim samo Kakuov video

 

Povratak sina razmetnog - aka sitne duse mogu samo da mi ga...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 22:29 (R4sput1n).
16 godina
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Tehnološka su supersila jer kao i bogati sportski klubovi kupe/pridobiju

najbolje znanstvenike svijeta. Pogledajte malo ljude koji su među

istaknutijima po američkim istraživačkim sveučilišnim odjelima,

prezimena indijskog, ruskog, njemačkog, talijanskog itd porijekla.

Prilično ih je uzdrmao gubitak primata u hardveru (čestični akceleratori)

pa je popriličan broj teoretičara "prebjegao" u švicarsku.

No, sad, zašto pak Michio Kaku malo bahat prema udomaćenim amerima..

a pa valjda je jasno kad je čovjek porijeklom japanac (ako ništa, odgojen od japanskih roditelja) ;)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon

Mnogi od njih su odavno Ameri, jer je SAD od svoga početka useljenička zemlja.

13 godina
neaktivan
offline
Michio Kaku i Mooreov zakon

Mislim da bismo se trebali maknuti iz crno-bijele perspektive gledanja na Mooreov zakon. Ali tad Mooreov zakon nebi bio Mooreov zakon.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
royalhero kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...

AMD je kriv za to usporavanje jer neizbacuje dovoljno jake proizvode da konkurira intelu.

Iz kojeg kutka mozga dolaze takvi biserčići?

Mozgovi dolaze u zaobljenom pakiranju.

16 godina
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
syncmaster245b kaže...
vlad0 kaže...
syncmaster245b kaže...

Michio Kaku je zakon.

 

Osobno ga smatram nasljednikom Carla Sagana u popularizaciji znanosti.

 

OFFTOPIC:

Gluposti. Ako je itko uspio nastaviti što je spomenuta legenda započela, onda je to Neil deGrasse Tyson. {#}

 

 

 

Iako i meni Tyson bolje lezi i zanimljiviji mi je (valjda zato sto je on astrofizicar, dok Kaku je teoreticar) po pitanju popularizacije Kaku je ipak ispred i volim pogledati svaku njegovu emisiju, pa cak i onu kada simplificira neke stvari preko svake mjere i ukusa.

 

Volio bih kada bi Tyson imao malo vise emisija, jer tip je legendaran na svoj nacin.

 

btw. Sagan je jos uvijek nedodirljiv.

Iduce godine nam dolazi nastavak Cosmosa sa Tysonom. Tako da, gledat cemo ga u nastavku najbolje emisije ikad, Kaku o tome ne moze ni sanjat :D

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Michio Kaku i Mooreov zakon
R4sput1n kaže...
Random. kaže...

Davna vijest.

 

Nažalost, isti Michio Kaku izjavljuje potpune gluposti vezane za meteorologiju i klimatologiju.

Ajde daj koji link umjesto da samo pljujes...  btw pljuca se i po nasem akedemiku Paaru, mogu rec uglavnom neopravdano.

  Evo.

www.bug.hr/forum/suspended/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice