Mlazno hlađenje

poruka: 15
|
čitano: 3.389
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mlazno hlađenje".
12 godina
neaktivan
offline
Mlazno hlađenje

Ovo je inovacija.

Mobiteli, laptopi i tableti mogu postati jos tanji, laksi i jaci. Mozda populizira x86 procesore u mobitelima i tabletima.

Potpis
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mlazno hlađenje
Stotinjak herca ondosno 150 puta u sekundi... Onda je 150 herca...

15 godina
offline
Mlazno hlađenje

Napokon jedan patent uistinu dostojan da to i bude{#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mlazno hlađenje
markez_cro kaže...
Stotinjak herca ondosno 150 puta u sekundi... Onda je 150 herca...

Ako već stavljaš navod, onda ga kopiraj, bez iskrivljenog prepričavanja.

 

Navod je glasio:

 

"..a sve se odvija na frekvenciji od stotinjak herca, odnosno do 150 puta u sekundi.."

 

Dakle radi se o frekvenciji koja se kreće od 100 (možda nešto manje ili nešto više) do 150 Hz.

15 godina
offline
Mlazno hlađenje

Lijepo je vidjeti da još uvijek postaje prvi izmitelji, nadam se skoroj primjeni ovakvih hlađenja u ultrabook-tablet riješenjima...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mlazno hlađenje

kako to da je promjena tlaka zraka od oko 150Hz necujna? zar nebi za necujno terbalo bit do cca 20Hz ili preko 20kHz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mlazno hlađenje

Daj pričitaj kaj si napisao/la, promjena tlaka zraka ne može biti u hertzima nikako, a i naveo si rub čujnog spektra za ljudsko uho u drugoj vrijednosti.....

......naime pločice titraju brzinom od max 15o Hz-a odnosni 150 titraja u sekundi, što vrlo vjerojatno proizvodi odrađeni šum, ali on nema veze sa titrajima zvučnih valova,

odnosno ljudskim čujnim spektrom.....

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only apear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Mlazno hlađenje

Svaka čast na izumu novog načina hlađenja ali

- 150Hz je u  audio spektru i to nije zanemarivo.

- piezo elementi su poprilično neefikasni.

- kapacitet ovakvih hladnjaka je mizeran.

 

If I could draw better, my computer would be full of hentai....wait a second...it is full of hentai. Nvm, still I wish i could draw better
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Mlazno hlađenje

150 Hz je u ćujnom spektru ako se radi o zvučnim valovima te frekvencije, ali ti ovdje imaš pokret koji se odvja do 150 puta u sekundi, i on jednim svojim pokretom potisne zrak (ukupno do 150 puta u sekundi) što ne znaći da zrak dalje titra tom frekvenzijom (odnosno širi zvučne valove od 150 Hz-a).....zvučni val na 150 Hz-a i potiskivanje zraka nećima što radi nekakav "mehanički" rad na toj frekvenciji, nisu ista stvar.....

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only apear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mlazno hlađenje

ma da malo sam se krivo izrazio, mislio sam na brzinu promjene.

 

ako se ta membrana pomakne 150 puta u sekundi, toliko ce se pomaknuti i zrak ispred i iza nje, tj zrak ce titrati 150 puta u sekundi ilitiga frekvom od 150Hz.

 

ako ja na zvucnik pustim frekvu od 150Hz, koliku ce frekvenciju imat proizvedeni zvucni val? (piezo se koristi kod jeftinjara zvucnika umjesto tweetera, jedino neznam dal bi "odsvirao" 150Hz, ali lako napravim pokus jer ima 1komad tu sa strane od spaljenog para)

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 17:07 (Toni2000).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mlazno hlađenje
Toni2000 kaže...

ma da malo sam se krivo izrazio, mislio sam na brzinu promjene.

 

ako se ta membrana pomakne 150 puta u sekundi, toliko ce se pomaknuti i zrak ispred i iza nje, tj zrak ce titrati 150 puta u sekundi ilitiga frekvom od 150Hz.

 

ako ja na zvucnik pustim frekvu od 150Hz, koliku ce frekvenciju imat proizvedeni zvucni val? (piezo se koristi kod jeftinjara zvucnika umjesto tweetera, jedino neznam dal bi "odsvirao" 150Hz, ali lako napravim pokus jer ima 1komad tu sa strane od spaljenog para)

Da, ali tu imaš puno mjehurića od kojih su pola u protufazi pa se ukupni efekt poništava (svi "gledaju" na istu stranu).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Mlazno hlađenje
Katana kaže...

Svaka čast na izumu novog načina hlađenja ali

- 150Hz je u  audio spektru i to nije zanemarivo.

- piezo elementi su poprilično neefikasni.

- kapacitet ovakvih hladnjaka je mizeran.

 

- to što ovo radi na 150hz ne znači da i proizvodi zvuk od 150Hz (stuja kroz gradsku el. mrežu radi na 50hz, čuješ li ju???)

- piezo elementi imaju jako veliku primjeni i negdje su ne zamjenjivi, ako si mislio da se od ovoga rade samo mikrofoni i zvučnici (koji su uistinu nekvalitetni) - varaš se

- ti si radio na ovome projektu ili ti netko iz GE odao točne specifikacije ovog hladnjaka pa točno znaš koje su mu specifikacije?? (ako je odaj ih i nama)

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 22:40 (sisko93).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mlazno hlađenje
sisko93 kaže...

- to što ovo radi na 150hz ne znači da i proizvodi zvuk od 150Hz (stuja kroz gradsku el. mrežu radi na 50hz, čuješ li ju???)

Ali znači da vibrira 150 puta u sekundi, a vibrira na sličan način na koji to radi membrana zvučnika jer mora potiskivati zrak. Što znači da stvara područja niskog i visokog tlaka, odnosno zvučne valove.

0xBADC0DE
16 godina
offline
Re: Mlazno hlađenje
sisko93 kaže...

- to što ovo radi na 150hz ne znači da i proizvodi zvuk od 150Hz (stuja kroz gradsku el. mrežu radi na 50hz, čuješ li ju???)

Struju ne čuješ jer ne stvara mehaničke valove. Spoji dovoljno jak zvučnik direkt na gradsku mreži i imat ćeš zvuk od 50Hz :)
Ako ovo čudo vibrira u nekom mediju onda automatski stvara mehaničke valove u tom istom mediju koji bi u ovom slučaju upali u čujno područje. E sad, je li taj intezitet dovoljno velik da bi ga se čulo... to je već druga stvar.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mlazno hlađenje
sisko93 kaže...

- to što ovo radi na 150hz ne znači da i proizvodi zvuk od 150Hz (stuja kroz gradsku el. mrežu radi na 50hz, čuješ li ju???)

 

Da!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mains_hum

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice