Monitor za Ethernet

poruka: 14
|
čitano: 1.992
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Monitor za Ethernet".
15 godina
offline
Monitor za Ethernet

A kaj kad prdne kisko switch?

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Monitor za Ethernet

ma ja bi sve stavljao na UTP... hebeš 214235 raznih kablića i standarda svakih par godina :D

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor za Ethernet
redrum781 kaže...

A kaj kad prdne kisko switch?

Sjedi i plači :D

:: I got you in my sight
16 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
Bolje ovako s 2341 kablica. Da su svi jednaki zamisli muke za laike, ovako bar guraju u sve i svsta pa gdje udje - njegov je :)
,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
16 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
redrum781 kaže...

A kaj kad prdne kisko switch?

  Niko neće uzeti switch samo da bi napajao monitore => kad crkne switch, glavni problemi su ti isti, koji god da ti je vendor switcha.

ukay1000 kaže...
Bolje ovako s 2341 kablica. Da su svi jednaki zamisli muke za laike, ovako bar guraju u sve i svsta pa gdje udje - njegov je :)

  Mislim da je nine mislio na nešto kao novi, poboljšani USB.

15 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
Po meni ovo je glupost. Imaš voip telefone i access pointove. Koji će ti qrac i poe monitor?
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
ukay1000 kaže...
Bolje ovako s 2341 kablica. Da su svi jednaki zamisli muke za laike, ovako bar guraju u sve i svsta pa gdje udje - njegov je :)

 

hah.. bilo bi više posla za servisere i slične, a laici se nebi usudili niš pipnuti (ko da je i sad neš bolje)..

 

ovak ne bi morao u dućan po s-video na cinch kabel, HDMI, Scart ili neka druga suluda gluparija, nego bi iz alata izvadio krimpalicu i konektore, i zakrimpao si kabel kakav mi treba {#}

a da ne pričam šta bi se sa patch panelima i utičnicama sve moglo radit :D

16 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
redrum781 kaže...
Po meni ovo je glupost. Imaš voip telefone i access pointove. Koji će ti qrac i poe monitor?

Zašto da ne? Prikaz streamovane slike direktno sa Etherneta ima smisla, eliminiše se neka glupa kutijica koja inače leži ili visi pored i konvertuje signal, a ako cela stvar može da radi sa samo jednim kablom, još bolje. Nepotrebno je kućnom korisniku ili radnim stanicama, ali za monitore prvenstveno namenjene prikazu streamovanog videa, znatno pojednostavljuje potrebne instalacije i sasvim je praktično. Jedino što je u pitanju vendor specific mogućnost, ali to je problem koji će vreme verovatno rešiti.

16 godina
odjavljen
offline
Monitor za Ethernet

Definitivan povratak terminala! A to je više nego dobro!

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
Ivan(4) kaže...
redrum781 kaže...
Po meni ovo je glupost. Imaš voip telefone i access pointove. Koji će ti qrac i poe monitor?

Zašto da ne? Prikaz streamovane slike direktno sa Etherneta ima smisla, eliminiše se neka glupa kutijica koja inače leži ili visi pored i konvertuje signal, a ako cela stvar može da radi sa samo jednim kablom, još bolje. Nepotrebno je kućnom korisniku ili radnim stanicama, ali za monitore prvenstveno namenjene prikazu streamovanog videa, znatno pojednostavljuje potrebne instalacije i sasvim je praktično. Jedino što je u pitanju vendor specific mogućnost, ali to je problem koji će vreme verovatno rešiti.

Aha, e to mi baš treba: cisco poe switch za par desetaka tisuća i ovaj samsung monitor da mogu streamat filmove doma {#}

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
16 godina
offline
Monitor za Ethernet

Čitaš li ti to što citiraš?! Da ponovim: "Nepotrebno je kućnom korisniku..."

 

A ako već guraš diskusiju na tu stranu, čak ni to ne bi bilo tako suludo ako bi se tehnologija za neko vreme otvorila ili licencirala drugim proizvođačima. Naravno, ne bi kupovao ceo switch visoke klase, nego bi npr imao ovu tehnologiju na integrisanom mrežnom priključku na matičnoj (PCI Express već može da da 75W) ili, što čak ima dosta smisla, na malom kućnom switchu nalik ovima koje već koristimo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 16:40 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
Besmisleno je vjerovati da bi jedan kisko otvorio svoju tehnologiju bilo kome, a kad bi tako nešto licencirao sumnjam da bi proizvod bio puno jeftiniji od samog kiska.

Meni sama tehnologija izgleda kao da je za kućnog korisnika, a ne poslovnog. Međutim, poznavajući kisko prosječnom korisniku će bit nedostižno, barem neko vrijeme.

Poslovna primjena mi nije baš jasna, a ako se radi o nekoj novoj formi terminala još neke stvari nedostaju.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor za Ethernet
redrum781 kaže...
Po meni ovo je glupost. Imaš voip telefone i access pointove. Koji će ti qrac i poe monitor?

Razni info ekrani po kolodvorima, aerodromima, razni sustavi nadzora i sl. gdje se i do sad video streamao ethernetom, samo je uz to još morala postojati i strujna utičnica i nekakav prijemnik koji bi taj stream prikazao na monitoru.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Monitor za Ethernet
MrBlc kaže...
redrum781 kaže...
Po meni ovo je glupost. Imaš voip telefone i access pointove. Koji će ti qrac i poe monitor?

Razni info ekrani po kolodvorima, aerodromima, razni sustavi nadzora i sl. gdje se i do sad video streamao ethernetom, samo je uz to još morala postojati i strujna utičnica i nekakav prijemnik koji bi taj stream prikazao na monitoru.

Ma ok, priznajem to, ali gledam sa strane naše realnosti gdje imaš veliki lcd/plazmu sa vga priključkom i iza njega mali kingov pc koji vrti filmić u win media playeru, a u boljim slučajevima stream ide preko koaksijalca.

 

Eventualno si to mogu priuštiti banke koje već ionako imaju voip, ali i imaju već razrađen sustav distribucije informacija na raznorazne panele.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice