Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

poruka: 46
|
čitano: 6.821
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara".
8 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

A ne, dobit će punu podršku valjda na XP-u. Ili Raspbianu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

jak taj MS kad proizvođače CPU-a natera da daju samo poršku za Win.10 a ne i ostale OS 

 
6 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Baš me zanima koliko stotina miliona je M$ platio AMD-u da Windows 7 ne bude podržan.

 

Cijenite više pitku vodu.
 
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
Glavas_ZG kaže...

Baš me zanima koliko stotina miliona je M$ platio AMD-u da Windows 7 ne bude podržan.

 

 prije je koliko je amd love uštedio što ne daje podršku za win 7

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

u čemu je problem što će punu odgovarajuću podršku dobiti samo sa win10?

Moj PC  
10 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
izzy007 kaže...

u čemu je problem što će punu odgovarajuću podršku dobiti samo sa win10?

 

Zato sto ima hrpa ekipe kojima su win7 "najbolji windowsi ikad". Prije koji dan frend kupio novi laptop (solidan stroj) i zove me jel mu mogu gore SEDMICU instalirati. Pitam ja "pa jel nisi dobio win s njim?". Kaze on "ma jesam buraz ove nove windows 10, ali to nesto ne radi dobro - sedmica je puno bolja". Mda, lud sam ti sad stavljati sedmicu...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
Friday kaže...
izzy007 kaže...

u čemu je problem što će punu odgovarajuću podršku dobiti samo sa win10?

 

Zato sto ima hrpa ekipe kojima su win7 "najbolji windowsi ikad". Prije koji dan frend kupio novi laptop (solidan stroj) i zove me jel mu mogu gore SEDMICU instalirati. Pitam ja "pa jel nisi dobio win s njim?". Kaze on "ma jesam buraz ove nove windows 10, ali to nesto ne radi dobro - sedmica je puno bolja". Mda, lud sam ti sad stavljati sedmicu...

 Proslijedi ga u servis pa neka mu oni naplate stavljanje "najboljih windowsa ikada"

 

14 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Pa i Intelov Kaby Lake podržava samo windows 10?? 

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
izzy007 kaže...
Friday kaže...
izzy007 kaže...

u čemu je problem što će punu odgovarajuću podršku dobiti samo sa win10?

 

Zato sto ima hrpa ekipe kojima su win7 "najbolji windowsi ikad". Prije koji dan frend kupio novi laptop (solidan stroj) i zove me jel mu mogu gore SEDMICU instalirati. Pitam ja "pa jel nisi dobio win s njim?". Kaze on "ma jesam buraz ove nove windows 10, ali to nesto ne radi dobro - sedmica je puno bolja". Mda, lud sam ti sad stavljati sedmicu...

 Proslijedi ga u servis pa neka mu oni naplate stavljanje "najboljih windowsa ikada"

 

 

Tako je i bilo

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Ovo da podržava samo Win10...

 

Jel to znači da ne podržava Linux il se to odnosi samo na MS proizvode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
lllnuclearlll kaže...

Ovo da podržava samo Win10...

 

Jel to znači da ne podržava Linux il se to odnosi samo na MS proizvode?

 

Jbg, linux mozes instalirati i na vesmasinu. Vjerojatno ce biti kompatibilno

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Nije mi to općenito jasno...

 

Na x86 procesor bi trebalo moći instalirati bilo koji x86 OS... To je nekakav standard i nit vodilja.

 

Ovo je debeli korak nazad... Ima softwarea koji ne radi na novim verzijama OSa i sl... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 11:19 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
lllnuclearlll kaže...

Nije mi to općenito jasno...

 

Na x86 procesor bi trebalo moći instalirati bilo koji x86 OS... To je nekakav standard i nit vodilja.

 

Ovo je debeli korak nazad... Ima softwarea koji ne radi na novim verzijama OSa i sl... 

Za takve stvari postoje virtualke pa dok se ne napravi novi software. I eto posla za informatičare  .

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
lllnuclearlll kaže...

Nije mi to općenito jasno...

 

Na x86 procesor bi trebalo moći instalirati bilo koji x86 OS... To je nekakav standard i nit vodilja.

 

Ovo je debeli korak nazad... Ima softwarea koji ne radi na novim verzijama OSa i sl... 

 

Lol zar vi mislite da će vam prilikom instalacije Win7 izbaciti poruku u stilu " Ryzen/Kabylake detected! Sry bruh :'( ".

Moći ćeš i dalje koristiti Ryzen (ili Kabylake) CPU na Win7, samo što nećeš imati podršku

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Znaci u Hrvatistana cca 700 eur?

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
lllnuclearlll kaže...

Nije mi to općenito jasno...

Na x86 procesor bi trebalo moći instalirati bilo koji x86 OS... To je nekakav standard i nit vodilja.

Ovo je debeli korak nazad... Ima softwarea koji ne radi na novim verzijama OSa i sl... 

 Ni prvi ni zadnji slučaj. Ja sam pokušao instalirati Win 7 na jedan stariji pc, jednojezgreni AMD... Duron, ak se ne varam.

I instalacija stane.. stoji pola sata, bez ikakve obavijesti. I probam opet, i opet isto.

Odem na Google, a kad tamo, Win 7 i noviji trebaju set instrukcija koji se ne nalazi u tom procesoru.

A svaka generacija procesora doda neki novi set instrukcija.. zašto bi bilo čudno što proizvođač OSa to želi iskoristiti.

Naravno, bilo bi OK da podržava i starije procesore, ali to znači pisanje duplih programa za neke zadaće.. veći troškovi, dulje vrijeme razvoja... Itd..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
toninho kaže...

Znaci u Hrvatistana cca 700 eur?

 500$=cc 5000 kn otprilike u maloprodaji.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
AA-d00d kaže...
lllnuclearlll kaže...

Nije mi to općenito jasno...

 

Na x86 procesor bi trebalo moći instalirati bilo koji x86 OS... To je nekakav standard i nit vodilja.

 

Ovo je debeli korak nazad... Ima softwarea koji ne radi na novim verzijama OSa i sl... 

 

Lol zar vi mislite da će vam prilikom instalacije Win7 izbaciti poruku u stilu " Ryzen/Kabylake detected! Sry bruh :'( ".

Moći ćeš i dalje koristiti Ryzen (ili Kabylake) CPU na Win7, samo što nećeš imati podršku

 Mislim da Windows kod AMD-a neće moć neke instrukcije koristit, vjerovatno će biti zaključane, iako ako se zainate i ako imaju takav dogovor sa Microsoftom Windowse jednostavno nećeš moć instalirat, i to je opcija.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
XXX kaže...
toninho kaže...

Znaci u Hrvatistana cca 700 eur?

 500$=cc 5000 kn otprilike u maloprodaji.

 Tako sam i mislio, jedva cekam da izadu cijene svih modela. Nadam se da nece bit razocaranje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
PlayMaker10 kaže...

 1) Mislim da Windows kod AMD-a neće moć neke instrukcije koristit, vjerovatno će biti zaključane,

 

2) iako ako se zainate i ako imaju takav dogovor sa Microsoftom Windowse jednostavno nećeš moć instalirat, i to je opcija.

1) Moguće. Međutim ništa posebno za normalan rad. Kome će te instrukcije trebat za rad, taj neće jednostavno uzeti tu kombinaciju softvera i hardvera.

 

2) To nije ni Intel napravio pa sumnjam da će AMD (jer oni su obicno manje ekstremni).

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
11 godina
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
XXX kaže...
toninho kaže...

Znaci u Hrvatistana cca 700 eur?

 500$=cc 5000 kn otprilike u maloprodaji.

 baš sam pitao u drugoj temi, ali izgleda nitko nema pojma - čemu uopće davati 5000 kuna za 1800x, ako možeš uzeti ryzen 1700 za 3000 kuna (bubam), a razlika će eventualno biti u parsto mhz

 

...ili će ipak biti veće razlike?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola

Fx 8300=880 kn vs FX 9590 1800 kn. Isti procesor ali jedan je bolje prošao na waferu a drugi lošije. Ovaj koji je prošao bolje ima zagarantirane klokove, onaj koji je prošao lošije ima to isto ali niže. Ovaj lošiji uz malo sreće klokne se do ovog boljeg. Znači niš novoga. Tko kupuje za posao i bitna mu je zagarntirana kvaliteta uzme skuplji, gamer ili hobista kojem je do igranja sa hradverom uzme lošiji, pa se igra. Ovih boljih vjerojatno ima manje, lošijih više, na kraju prodaju jedne i druge.

11 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

mda, ubili su se od prodaje fx 9xx serije, a tako će izgleda i od ovih skupljih 8/16 rajzena

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

A hebiga , kaj da ti velim...samo pokušavam odgovoriti na tvoje pitanje. A da će preokrenuti situaciju na tržištu teško, bez obzira kakav procesor napravili. Čak i da ih dijele skroz besplatno brijem da bi nrpa ljudi svejedno platila za Intel. Brijem da je neki strah prisutan od AMD hardvera 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Nema od toga kruha, mora se napraviti bolji proizvod ne jeftiniji...dakle nema ni vise fps-a! nitko ne kupuje one jeftine poljske cokoladice po 2k vec snicker po 5 intel "zivi" iskljucivo od prodaje i7 ostali su nebitni( 4790k, 6700k, 7700k sve najprodavaniji modeli kod intela u zadnje 3g)LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 15:19 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola
AA-d00d kaže...
PlayMaker10 kaže...

 1) Mislim da Windows kod AMD-a neće moć neke instrukcije koristit, vjerovatno će biti zaključane,

 

2) iako ako se zainate i ako imaju takav dogovor sa Microsoftom Windowse jednostavno nećeš moć instalirat, i to je opcija.

1) Moguće. Međutim ništa posebno za normalan rad. Kome će te instrukcije trebat za rad, taj neće jednostavno uzeti tu kombinaciju softvera i hardvera.

 

2) To nije ni Intel napravio pa sumnjam da će AMD (jer oni su obicno manje ekstremni).

 Probaj na novom laptopu sa 7xxx serijom Intela stavit Windows 7 (barem na većini koje sam radio), jednostavno izbacuje grešku da ne postoji driver. Vjerovatno se i može instalirat ali više svraba navučeš nego koristi.

9 godina
neaktivan
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Dobro dal netko moze sad pojasniti kaj je bolje uzet za gaming na 4K ili 2K recimo,ryzena ili i7 7700K, i7 6700K,dal je intel jos uvijek bolji u nekim stvarima ili prelazak na amd (ponovo makar sam rekao nikad vise),lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dola

Kako ti to neko moze odgovoriti kad testova jos nema. Sve se zasniva na PR-u  jos uvijek.....

16 godina
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

najbolje je uzet flagship gpu

cpu vise skorom ne igra tolku ulogi kao prije

cak i3 kaby lake moze parirat nekom i5 od ib ili sb-a

ako igras i preferiras single play uzmi i5 ili ekvivalent tom ryzeoni

i mislis furat single gpu rjesenja ...za sve jace i bolje znas i sam ;-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 15:50 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Najbolji AMD-ov Ryzen procesor za oko 500 dolara

Ne znam što se se uzhebali oko tih Windowsa, ako vam je Win7 toliko drag ne sumnjam da ćete napisati drivere...

 

Jel tak?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice