Najveći Eee PC s Linuxom

poruka: 27
|
čitano: 4.775
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveći Eee PC s Linuxom".
14 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Odlično.Upravo si želim jedan takav maleni laptop za faks.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Zar je stvarno bilo potrebno napomenuti da će se besplatno moći nadograditi i na posljednju verziju Ubuntua?

Moj PC  
8 1 hvala 2
14 godina
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Uf da taman za fax, vrijeme autonomije 8h.

 

http://www.smartphone-time.com/ =tražim suradnike za= http://www.smartphone-time.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

zašto česšće ne stavljaju ubuntu na laptope bar za kućne korisnike,on je sasvim dovoljan za 90 % kućnih korisnika,ipak ne igraju svi igrice

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
blackalbum kaže...

zašto česšće ne stavljaju ubuntu na laptope bar za kućne korisnike,on je sasvim dovoljan za 90 % kućnih korisnika,ipak ne igraju svi igrice

Pretpostavljam da M$ ima veze s tim.

alrighty then
15 godina
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Mislim da je besplatno pored ubuntu visak u istoj recenici...

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 21:23 (malina22).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
blackalbum kaže...

zašto česšće ne stavljaju ubuntu na laptope bar za kućne korisnike,on je sasvim dovoljan za 90 % kućnih korisnika,ipak ne igraju svi igrice

iz istog razloga sto se u skoli ne uci tablicni kalkulator, nego excell, ne word procsor, nego ms word...

ne uci se rad na racualu, nego rad na windowsima... itd itd :P

 

kapitalizam, lobiji, plave koverte...

16 godina
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Meni nije jasno kako prodaju te jedne te iste atome bez ikakvog napretka vec xy godina...

Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

pa nisu isti sad su dvojezgreni bemu :p

bug caruje, um klade valja
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

To *besplatno* je i mene ubolo u oči, dalje nisam ni čital :D

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Netbook bi se trebao isporučivati s OS-om Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat, no besplatno će se moći nadograditi i na posljednju verziju Ubuntua

No shit Sherlock.

Better safe than Sony
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
miki1981 kaže...

Zar je stvarno bilo potrebno napomenuti da će se besplatno moći nadograditi i na posljednju verziju Ubuntua?

bilo je potrebno

takav članak može pročitati i netko tko nezna da je ubuntu besplatan i za privatne i za pravne korisnike

zaboravljaš da je 80% populacije na Win koje treba plaćati (iako mnogi nađu načina da to zaobiđu)

gle ja radim sa ljudima koji znaju samo za win i kad im spomeneš linux samo kaj infarkt ne dobe (jer ih hoću nekaj podvaliti)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 7:47 (Darky).
15 godina
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Fino si to rekao. A sad mi reci koliki je postotak takvih, informaticki nepismenih koji posjecuju bug online a jos vise citaju clanke o linuxu? 0,1%

He who dares, wins
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
malina22 kaže...

Fino si to rekao. A sad mi reci koliki je postotak takvih, informaticki nepismenih koji posjecuju bug online a jos vise citaju clanke o linuxu? 0,1%

Ali ipak ima čovjek i pravo. Jer iako je na bug on lineu i većina znamo to, ipak je tekst pisan za sve, pa i za one koje o tome pojma nemaju i slučajno nalete na članak preko neke tražilice, i za one koji će vijest eventualno prenijeti na neki drugi portal ili tiskovinu i čiji novinar i čitatelji nemaju pojma o linuxu. U tom slučaju je i bolje da se napomene. Druga stvar je što smo mi ovdje malo upućeniji u te stvari pa odmah lajemo čim nam nešto ne paše, a budimo iskreni, ovako pametnima kakvi jesmo to je vrlo često hehe.

 

 

15 godina
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
malina22 kaže...

Fino si to rekao. A sad mi reci koliki je postotak takvih, informaticki nepismenih koji posjecuju bug online a jos vise citaju clanke o linuxu? 0,1%

svaki novinarski članak uvijek mora dati odgovore

- tko?

- što?

- kako?

- gdje?

- zašto?

 

to kaj si ti navikao na polupismene novinare i još gore njihove uradke je posebna priča

ovo je jedan od rijetko dobro napisanih članaka

i navesti da je nadogradnja besplatna je jako bitna stvar

 

Znaš li ti koliko je računala sa omrženom MS Vistom prodano nakon što je rečeno da će svaki od kupaca dobiti besplatni upgrade na win 7?

 

14 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

cudim se na netko nije uletio sa spikom da nema dobru graficku, da se nece moci igrati igrice i sve te spike..hahahahah

laptop je malo veci od a4 papira...

ja sam imao od 10" i bio je premali... :D

mogli su staviti i i3 procesor najslabiji staviti samo da ga bolje prodaju, a izgubili bi mozda 1h na bateriji ako je underclockan...:)

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

imam jedno kratko pitanje za one koji se kuže u linux

nije mi konkretno jasno:
1. dal' linux ima isto .exe datoteke za instalacije, dal' se na njega može staviti office Autocad i photoshop
(naravno sve sigurnosne kopije)

 

2. koliko je ili nije kompatibilan recimo sa printerima, skenerima, forićima... ??

gdi nađem drivere za to...

 

HVALA
iako praktički živim od servisiranja PC-a i tu i tamo Mc-a o Linuxu nemam blage veze osimda mu je drevni UNIX baza...

ko' ex windowsima Dos

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
@krastavac.
cad i photoshop ne rade, ali postoje alternative koje podrzavaju formate zapisa i imaju slicna sucelja(gimp, incscape, brixcad..). driveri su mahom u kernelu vec i vecina hwa radi out of the box.


jel netko skuzio da je proslo vise od 24h od zadnjeg clanka na BOLu?
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
funat kaže...
@krastavac.
cad i photoshop ne rade, ali postoje alternative koje podrzavaju formate zapisa i imaju slicna sucelja(gimp, incscape, brixcad..). driveri su mahom u kernelu vec i vecina hwa radi out of the box.


jel netko skuzio da je proslo vise od 24h od zadnjeg clanka na BOLu?

Pa vrijeme je GO-a...a vjerojatno nema nečeg baš jako bitnog da bi mi dan propao ako ne pročitam hehe

15 godina
protjeran
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
drveni krastavac kaže...

imam jedno kratko pitanje za one koji se kuže u linux

nije mi konkretno jasno:
1. dal' linux ima isto .exe datoteke za instalacije, dal' se na njega može staviti office Autocad i photoshop
(naravno sve sigurnosne kopije)

 

2. koliko je ili nije kompatibilan recimo sa printerima, skenerima, forićima... ??

gdi nađem drivere za to...

 

HVALA
iako praktički živim od servisiranja PC-a i tu i tamo Mc-a o Linuxu nemam blage veze osimda mu je drevni UNIX baza...

ko' ex windowsima Dos

  nema exe, ms office radi 100% savrseno preko winea, ostale nisam ni pokusavao dugo pokrenuti, ali zadnji put kad sam probao autocad prije par god, nije radilo, printeri skeneri, fotici i slicno rade svi koje sam ikada probao bez ikakve instalacije dodatnih drivera

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
drveni krastavac kaže...

imam jedno kratko pitanje za one koji se kuže u linux

nije mi konkretno jasno:
1. dal' linux ima isto .exe datoteke za instalacije, dal' se na njega može staviti office Autocad i photoshop
(naravno sve sigurnosne kopije)

 

2. koliko je ili nije kompatibilan recimo sa printerima, skenerima, forićima... ??

gdi nađem drivere za to...

 

HVALA
iako praktički živim od servisiranja PC-a i tu i tamo Mc-a o Linuxu nemam blage veze osimda mu je drevni UNIX baza...

ko' ex windowsima Dos

linux, konkrentno ubuntu ima svoju bazu (repozitorij) programa

kaj se tiče photoshopa i autocada, to moraš pitati na stranicama proizvođača (postoje neke verzije koje znaju raditi na nekim linuxma ili unixima, ali to onda proizvođač specificira)

dobar dio win aplikacija uredno radi preko wine sučelja (word, excel, outlook rade anjc, a, jedino powerpoint i access znaju ne raditi)

 

kaj se tiče printera i skenera kod kupnje traži da imaju podržšku za linux (obično je naveden kernel od kojeg je podržano)

ja osobno imam iskusva sa OKI multifunkcijskim, "iako ima drivere" na CDu nisam ih uspio natjerati da radi (bog zna zbog čega), ali sa generičkim driverom sve radi bez problema

 

ako se baviš servisiranjem PC-a trebao bi imati barem jedan PC sa linuxom da vidiš kako to radi

 

 

16 godina
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
mihaeeel kaže...

cudim se na netko nije uletio sa spikom da nema dobru graficku, da se nece moci igrati igrice i sve te spike..hahahahah

laptop je malo veci od a4 papira...

ja sam imao od 10" i bio je premali... :D

mogli su staviti i i3 procesor najslabiji staviti samo da ga bolje prodaju, a izgubili bi mozda 1h na bateriji ako je underclockan...:)

Kaj ce u tak necemu i3 proc samo ce povecat njegovu cijenu, i to za puno no nit Atom nije dobro rješenje isto tak a cuj a zakaj ne bi mogal imal mogucnost igranja igrica ko oce na 12 Netbook kad možeš itekak fuckaj ga.{#}

 

Na ovom Asus Eee se sigurno, ne bude igralo jer je grafička u debeloj banani za takve stvari tu bi itekak pasal "AMD E-350 APU umjesto tog Atoma jer je cijena tog AMD APU ista ko taj spomenuti Atom."{#}Dost ljudi ce tu htjet i Windowse stavit, itekak bez obzira kaj on dolazi sa LInux a u tom slucaju se mogu i zaigrat igrice na tom 12 Netbook-u u slucaju da je on opremljen sa AMD E-350 APU no kak on dolazi sa Atom procom na igrice moš samo zaboravit.{#}{#}

 

Znaci kažu cijena tog 12 Netbook-a, je 280 eura vani tj u Europi Njemačka, Austrija i slicno kaj bi znacilo 1850kn vani jel no kad dođe kod nas bit ce sigurno oko 2200kn bez greške ili malo vise.{#}

 

Ajmo vidit kaj sad trenutno dobiješ kod nas, za tu cijenu od recimo 2300kn ok to je 15 Laptop a ne Netbook nemojte mu zato previše zamjerit a rezolucija  ekrana je ista bez obzira kaj je veci. Normalno pogoni ga AMD E-350 APU, na kojem se može i fino poigrat igrice i to je to korisnik zadovoljan nema razloga za nezadovoljstvo sigurno kaj drugo zakaj da korisnik nema mogucnost malo zaigrat igrice ak se odluci za tak nekaj jer to na onom gore Atom procu i na tom modelu ne bude išlo nikak.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/notebook-hp-635-lh426ea--torba/46481

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
rambox kaže...
mihaeeel kaže...

cudim se na netko nije uletio sa spikom da nema dobru graficku, da se nece moci igrati igrice i sve te spike..hahahahah

laptop je malo veci od a4 papira...

ja sam imao od 10" i bio je premali... :D

mogli su staviti i i3 procesor najslabiji staviti samo da ga bolje prodaju, a izgubili bi mozda 1h na bateriji ako je underclockan...:)

Kaj ce u tak necemu i3 proc samo ce povecat njegovu cijenu, i to za puno no nit Atom nije dobro rješenje isto tak a cuj a zakaj ne bi mogal imal mogucnost igranja igrica ko oce na 12 Netbook kad možeš itekak fuckaj ga.{#}

 

Na ovom Asus Eee se sigurno, ne bude igralo jer je grafička u debeloj banani za takve stvari tu bi itekak pasal "AMD E-350 APU umjesto tog Atoma jer je cijena tog AMD APU ista ko taj spomenuti Atom."{#}Dost ljudi ce tu htjet i Windowse stavit, itekak bez obzira kaj on dolazi sa LInux a u tom slucaju se mogu i zaigrat igrice na tom 12 Netbook-u u slucaju da je on opremljen sa AMD E-350 APU no kak on dolazi sa Atom procom na igrice moš samo zaboravit.{#}{#}

 

Znaci kažu cijena tog 12 Netbook-a, je 280 eura vani tj u Europi Njemačka, Austrija i slicno kaj bi znacilo 1850kn vani jel no kad dođe kod nas bit ce sigurno oko 2200kn bez greške ili malo vise.{#}

 

Ajmo vidit kaj sad trenutno dobiješ kod nas, za tu cijenu od recimo 2300kn ok to je 15 Laptop a ne Netbook nemojte mu zato previše zamjerit a rezolucija  ekrana je ista bez obzira kaj je veci. Normalno pogoni ga AMD E-350 APU, na kojem se može i fino poigrat igrice i to je to korisnik zadovoljan nema razloga za nezadovoljstvo sigurno kaj drugo zakaj da korisnik nema mogucnost malo zaigrat igrice ak se odluci za tak nekaj jer to na onom gore Atom procu i na tom modelu ne bude išlo nikak.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/notebook-hp-635-lh426ea--torba/46481

daj samo sam sarkasticno naveo sta obicno kolege stave na slicne teme hahahaha

ja sam igrao san andreas i radio je odlicno, ali to je vrh... moze jos i nfs u2 i nista vise...

super je laptop, ali atom je preforsiran.. je istina da toliko malo trosi da imas dojam da cak i puni bateriju, ali opet treba fanjski cekati za stranicu na netu otvoriti... ali mogli su barem i3 staviti, taman bio atom, ali da mu promijene naziv samo da je melodicnije i prihvatljivije hahaha

tko ima love i treba mu tablet, neka rade ovo cudo malo uzme, opet je u dobitku :)

btw, malo vise od 24h od zadnje vijesti..

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom
Omg trebaju preimenovat Atom u Core i1...
3.650 postova - Black Ops : Troll] U mad bro | Prestige 2, Level 31
13 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

Čak možeš besplatno Debian instalirat :) (i ne samo to - na bilo koje drugo računalo - i ne samo to - skoro pa ga na drvenu dasku instaliraš)

Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Eee PC s Linuxom

trollol na debian, izdajica..

stavio ga na novi hp i nije prepoznao sljedece:

desni klik

tipku za wirelles

2 finger scroll

bluetooth

novi kernel, nakon sta je kernel 2.39.3 deb instaliran(header i image)

ext hard disk od 60gb i slicno...

 

ali takoder i update za debian je dzabe!! for the W/Lin hahahha

 

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
12 godina
neaktivan
offline
Najveći Eee PC s Linuxom

ovo bi trebalo biti oko 2k kuna? jos imam onaj prvi eeepc (7001verzija) i jos radi, jedino sto su prestali updatirati xandros linux na njemu.

ubuntu 04 11 - (novija verzija od 10 10) meni nije legla, pravi mi problem sa reprodukcijom videa - idem koristit seek funkciju na vlc-u i on  se zbuni i odlogira me :p

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 10:56 (dravid).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice