Nexus 5

poruka: 74
|
čitano: 13.604
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nexus 5".
15 godina
offline
Nexus 5

Mislim da je dostojan nasljednik za moju iPhone peticu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2013 21:30 (Mitch).
 
3 4 hvala 0
16 godina
offline
Nexus 5

Dostojna zamjena za moju Nokiu 3310 {#}

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nexus 5
koliko treba da nexus 4 dode na naš g play peticu mozemo ocekivat 2016
s'trolo sam te ko' odojka
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

5,2" ? uzas :(

 
0 11 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
LudaRajcica kaže...

5,2" ? uzas :(

Duzi je od Galaxy S3 za samo 2mm, dok su ostale dimenzije skoro pa iste. Bolje ti je da se malo informises o uređaju prije nego sto krenes pljuvat po njemu...

The future is Fusion - AMD
12 godina
neaktivan
offline
Nexus 5
Iako nisam ljubitelj Androida, mislim da bi ovo mogao biti moj sljedeći telefon nakon iPhone-a 5, vidjet ćemo šta će izbaciti Apple, ali po svemu sudeći ovo će biti jako jako dobar uređaj!
Tony Soprano
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Tony.Soprano kaže...
Iako nisam ljubitelj Androida, mislim da bi ovo mogao biti moj sljedeći telefon nakon iPhone-a 5, vidjet ćemo šta će izbaciti Apple, ali po svemu sudeći ovo će biti jako jako dobar uređaj!

 

I ja mislim, samo gdje se nexus kod nas moze nabaviti? Jel se zna vec nesto o androidu 5.0?
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2013 0:04 (miki-os).
12 godina
neaktivan
offline
Nexus 5
To ne bih znao gdje se kod nas može nabaviti, na oglasniku će ih sigurno biti, ali naravno na početku će cijena isto biti paprena, ja ću svoj negdje vani nabaviti, Njemačka ili Italija, to je najisplativije kupnja negdje vani..
Tony Soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Nexus 5

do austrije skocis samo tako i uzmes, po puno manjoj cijeni nego sto ce bit kod nas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
MaXt0r kaže...
LudaRajcica kaže...

5,2" ? uzas :(

Duzi je od Galaxy S3 za samo 2mm, dok su ostale dimenzije skoro pa iste. Bolje ti je da se malo informises o uređaju prije nego sto krenes pljuvat po njemu...

 

a s3 je vrlo mali i kompaktan uredjaj... LOL

smiri hormone :)

 

uredjaj s takvim ekranom je uzas i tocka :)

16 godina
offline
Re: Nexus 5
LudaRajcica kaže...
MaXt0r kaže...
LudaRajcica kaže...

5,2" ? uzas :(

Duzi je od Galaxy S3 za samo 2mm, dok su ostale dimenzije skoro pa iste. Bolje ti je da se malo informises o uređaju prije nego sto krenes pljuvat po njemu...

 

a s3 je vrlo mali i kompaktan uredjaj... LOL

smiri hormone :)

 

uredjaj s takvim ekranom je uzas i tocka :)

Pa tebi jesu. Meni su recimo uređaji s 3.5-4" ekranom užas ;)

15 godina
offline
Nexus 5

Koliko god ti ekrani veliki bili, meni je najugodnije surfat na 4" odnosno na iP5 (imam i S4) jer nema nikakvog ograničenja za ekran, 16:9 i sve možeš s jednim dlanom.

Na S4 takva situacija i nije baš moguća, tako da Samsung/LG prije svega trebaju razmišljat o ergonomiji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
MaXt0r kaže...
LudaRajcica kaže...

5,2" ? uzas :(

Duzi je od Galaxy S3 za samo 2mm, dok su ostale dimenzije skoro pa iste. Bolje ti je da se malo informises o uređaju prije nego sto krenes pljuvat po njemu...

nisu čak ni dimenzije uređaja bitne..

bitna je ergonomija za prste.. a tu 5.2" definitivno ima problema sa prosječnim čovjekom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Koliko god ti ekrani veliki bili, meni je najugodnije surfat na 4" odnosno na iP5 (imam i S4) jer nema nikakvog ograničenja za ekran, 16:9 i sve možeš s jednim dlanom.

Na S4 takva situacija i nije baš moguća, tako da Samsung/LG prije svega trebaju razmišljat o ergonomiji.

Bullshit.

 

Ergonomija se bavi proučavanjem fizičkih potreba pojedinica. Po meni mobiteli sa ekranima oko 5" zadovoljavaju ergonomske potrebe pojedinaca. Jedini "opravdani" slučaj gdje trebaš jednu ruku za korištenje mobitela je kod javljanja na mobitel (što lagano možeš napraviti jer kontrole za javljanje na mobitel se nalaze u donjem dijelu mobitela). Već duže vrijeme nisam nikog vidio da piše poruku sa jednom rukom. Iako niti to nije problem, jer tipkovnica se diže do 40% veličine ekrana, gdje palac prosječne ruke može savršeno do svega. Možda bi ti jedini problem bio notifikacija, ali i one se mogu aktivirati slide-anjem notifikacija u desnom ili lijevom kutu (ovisno o ruci u kojoj je mobitel).

Ja ne znam kakvu ti rukicu imaš, ali ja sa svojom prosječnom rukom mogu palcem doseći lijevi gornji kut mobitela(ako se nalazi u desnoj ruci) bez prevelikog napora.

A da ne govorim o "ergonomiji" koju imaš kada moraš buljiti u malecki ekran (4"). Koristeći 4" 3 godine, uvijek sam mislio da je "dosta". Kada se prebaciš na veći ekran, 4" izgleda kao igračka, smiješno mi je bilo kako sam uopće to mogao smatrati dovoljnim za surfanje.

Znam da si nedavno postao veliki pobornik IP-a, ali nemoj tu hebenu "ergonomiju" spominjati svugdje. To je još očito zadnji argument sa kojim se mogu boriti IP korisnici.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
offline
Nexus 5

Vidim da TU idu za pohvale prema vecim ekranima a cim spomenes da je preveliko TD.... eto, SVIMA VAM ZELIM 6" ekrane na mobitelima pa da se mozete pre*eravati.... i mozda shvatite sto je preveliko a sto je taman....

 

Jel netko od vas ima 3,5 ili 3,7 ili 4,5 ili 4,7 ili 5" uredjaj ? Ja ih imam sve navedene i tvrdim da je 4,5" taman za moju ruku... a sto je sa prosjecno velikim prstima ili onim manjim? 

 

5,2"... san snova bi im bila kita tih dimentzija!!! :)))))))

 
4 12 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nexus 5
LudaRajcica kaže...

Vidim da TU idu za pohvale prema vecim ekranima a cim spomenes da je preveliko TD.... eto, SVIMA VAM ZELIM 6" ekrane na mobitelima pa da se mozete pre*eravati.... i mozda shvatite sto je preveliko a sto je taman....

 

Jel netko od vas ima 3,5 ili 3,7 ili 4,5 ili 4,7 ili 5" uredjaj ? Ja ih imam sve navedene i tvrdim da je 4,5" taman za moju ruku... a sto je sa prosjecno velikim prstima ili onim manjim? 

 

5,2"... san snova bi im bila kita tih dimentzija!!! :)))))))

TU - znači slažemo se s tobom

TD - ne slažemo se.

 

Očito ako spomeneš da ti je preveliko da se ljudi s tobom - ne slažu. I zato si dobio 10 TD u roku pola sata, a dobit ćeš ih vjerojatno još toliko. Sigurno će se naći netko tko će se i složiti (npr. ezio), pa nije isključeno da ćeš dobiti i TU ;)

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
12 godina
offline
Re: Nexus 5

ne trazim ja TU samo ne razumijem kako mislite jednom rukom, komotno, koristiti uredjaj...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Koliko god ti ekrani veliki bili, meni je najugodnije surfat na 4" odnosno na iP5 (imam i S4) jer nema nikakvog ograničenja za ekran, 16:9 i sve možeš s jednim dlanom.

Na S4 takva situacija i nije baš moguća, tako da Samsung/LG prije svega trebaju razmišljat o ergonomiji.

 

Ljubitelj sam Applea, ali meni osobno taj ekran 16:9 na mobitelima i tabletima katastrofa. Bas iz tog razloga nema sance da kupim ip5, ako apple ne izbaci format ekrana kao galaxy s4, prelazim na samsung i ne meni dragom androidu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
miki-os kaže...
Ljubitelj sam Applea, ali meni osobno taj ekran 16:9 na mobitelima i tabletima katastrofa. Bas iz tog razloga nema sance da kupim ip5, ako apple ne izbaci format ekrana kao galaxy s4, prelazim na samsung i ne meni dragom androidu.

A koji je to omjer strana na s4-orki koji bi ti želio na iphone 5S-u da bude?

Live and let live.
12 godina
protjeran
offline
Re: Nexus 5
miki-os kaže...
Mitch kaže...

Koliko god ti ekrani veliki bili, meni je najugodnije surfat na 4" odnosno na iP5 (imam i S4) jer nema nikakvog ograničenja za ekran, 16:9 i sve možeš s jednim dlanom.

Na S4 takva situacija i nije baš moguća, tako da Samsung/LG prije svega trebaju razmišljat o ergonomiji.

 

Ljubitelj sam Applea, ali meni osobno taj ekran 16:9 na mobitelima i tabletima katastrofa. Bas iz tog razloga nema sance da kupim ip5, ako apple ne izbaci format ekrana kao galaxy s4, prelazim na samsung i ne meni dragom androidu.

 

S4, HTC1, itd. = 16:9. Svi odreda. Osim Notea, ali Notea1, dvojka je takodjer 16:9. Slazem se da je to za mobitele debilan omjer, no izbora ili nemamo, ili je nikakav.

15 godina
offline
Re: Nexus 5
miki-os kaže...
Mitch kaže...

Koliko god ti ekrani veliki bili, meni je najugodnije surfat na 4" odnosno na iP5 (imam i S4) jer nema nikakvog ograničenja za ekran, 16:9 i sve možeš s jednim dlanom.

Na S4 takva situacija i nije baš moguća, tako da Samsung/LG prije svega trebaju razmišljat o ergonomiji.

 

Ljubitelj sam Applea, ali meni osobno taj ekran 16:9 na mobitelima i tabletima katastrofa. Bas iz tog razloga nema sance da kupim ip5, ako apple ne izbaci format ekrana kao galaxy s4, prelazim na samsung i ne meni dragom androidu.

A S4 ima točno koji omjer?

 

 

Mali hint, 1080p = 16:9

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

A S4 ima točno koji omjer?

 

 

Mali hint, 1080p = 16:9

Zapravo točno bi bilo 1920:1080 = 16:9. Jer 1080p može biti i 21:9 recimo cinema omjer 2520:1080, dok p stoji za progressive scan a ne stari interlaced ;)

 

S obzirom da često koristim smartphone za multimediju nemam ništa protiv 16:9, dapače.

Live and let live.
15 godina
offline
Nexus 5

Istina, ali 21:9 na mobitelu bi bilo očajno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Istina, ali 21:9 na mobitelu bi bilo očajno

Naravno i to se neće nikad ni dogodit. Nadam se da neće ni na televizore doć taj standard. Okej mi je za kina, al doma, pa hrt je još na 4:3.

Live and let live.
15 godina
offline
Nexus 5

ako bude cijena kao što lik kaže... ufff... do jaja.... :) wireless charging :D

 

video

 

specs

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2013 12:43 (MujagaWudakhi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nexus 5
MujagaWudakhi kaže...

ako bude cijena kao što lik kaže... ufff... do jaja.... :) wifi charging :D

 

video

 

specs

O čemu ti to?

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2013 12:29 (gin.tonic).
15 godina
offline
Re: Nexus 5
gin.tonic kaže...
MujagaWudakhi kaže...

ako bude cijena kao što lik kaže... ufff... do jaja.... :) wifi charging :D

 

video

 

specs

O čemu ti to?

pardon, - Wireless charging :)

 

MuWu
12 godina
offline
Nexus 5

nemože se mijenjati baterija, nema micro sd kartica....

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nexus 5
MujagaWudakhi kaže...
gin.tonic kaže...
MujagaWudakhi kaže...

ako bude cijena kao što lik kaže... ufff... do jaja.... :) wifi charging :D

 

video

 

specs

O čemu ti to?

pardon, - Wireless charging :)

 

Ima to i Nexus 4, imaš njihov Orb charger za kupiti.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
13 godina
protjeran
offline
Re: Nexus 5
nex987 kaže...

nemože se mijenjati baterija, nema micro sd kartica....

Napravi se kompromis zbog cijene.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice