Nikon D7200 za entuzijaste

poruka: 25
|
čitano: 7.089
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikon D7200 za entuzijaste".
14 godina
neaktivan
offline
Nikon D7200 za entuzijaste
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Nikon D7200 za entuzijaste

Čekamo testove brzine i kvalitete fokusiranja i što je još važnije, dinamičkog raspona senzora i performansama pri ISO3200+. 

 

S obzirom da je D7100 imao Toshibin senzor, a D7200 ima Sonyjev, razlike bi mogle biti fakat solidne. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Denis kaže...

 

 

S obzirom da je D7100 imao Toshibin senzor, a D7200 ima Sonyjev, razlike bi mogle biti fakat solidne. 

Kako znaš da ima Sony?

Thom navodi Toshibu:

http://www.dslrbodies.com/cameras/current-camera-database/nikon-d7100-specifications.html

(stranica vodi na 7200 mada je u nazivu linka 7100)

I zašto bi bile solidne razlike? Toshiba je po svemu kao Sony osim možda u shadow recovery, po testovima. I dxo ih rangira slično.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 11:01 (DrNasty).
15 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Pomalo razocaran, iako je super cijena u odnosu na 7D2.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
12 godina
neaktivan
offline
Nikon D7200 za entuzijaste

Većina Nikonaša je razočarana, očekivalo se puno više od D7200. Nije da nema poboljšanja, ali D7100 je predstavljen još prije pune dvije godine - u veljači 2013.

 

Nadam se poput još nekih da Nikon pravu stvar - high end DX DSLR - čuva za drugi dio godine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
pohana prezla kaže...

Većina Nikonaša je razočarana, očekivalo se puno više od D7200. Nije da nema poboljšanja, ali D7100 je predstavljen još prije pune dvije godine - u veljači 2013.

 

 

Iteracija consumer tijela, ništa neočekivano.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Denis kaže...

Čekamo testove brzine i kvalitete fokusiranja i što je još važnije, dinamičkog raspona senzora i performansama pri ISO3200+. 

 

S obzirom da je D7100 imao Toshibin senzor, a D7200 ima Sonyjev, razlike bi mogle biti fakat solidne. 

 

Senzor je isti kao i d5300

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
pohana prezla kaže...

Većina Nikonaša je razočarana, očekivalo se puno više od D7200. Nije da nema poboljšanja, ali D7100 je predstavljen još prije pune dvije godine - u veljači 2013.

 

Nadam se poput još nekih da Nikon pravu stvar - high end DX DSLR - čuva za drugi dio godine.

 

Nikon se sve više fokusira na FF tijela i zato im spušta cijene. 7200 će biti flagship DX serije i kao takvom mu ništa ne fali. Bolji je od d7100 i to je dovoljno. To što ljudi nerealno očekuju performanse jednog d4 u DX tijelu, to je druga stvar.

16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Trickortreat kaže...

olji je od d7100 i to je dovoljno. To što ljudi nerealno očekuju performanse jednog d4 u DX tijelu, to je druga stvar.

 Ljudi ne očekuju performanse D4 (šta već pod tim misliš), očekuju (semi)pro tijelo, sa više direktnih kontrola i bolje izrađen od consumera kakav je D7200, pa i da ima isti senzor/performanse. ;)

15 godina
offline
Nikon D7200 za entuzijaste

Zasto bi samo FX tijela bila pro lol. Pa Scott Kelby za NY Times koristi 1DX na monopodu, a 7D2 u ruci. Ja osobno ni ne znam, ne vidim razliku s cime je sto.slikano. Ako je napravlje o da preko njega prijede tenk, ima odlicne mehanicke i autofokus sposobnosti, onda nema problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nikon D7200 za entuzijaste

Evo iskopao sam, da demantiram svoj prvi izvor. Ako ima isti kao D5300, onda je Sony:

https://chipworks.secure.force.com/catalog/Products?cartID=&g=&operation=quickSearch&searchText=nikon&searchType=devices

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...
Trickortreat kaže...

olji je od d7100 i to je dovoljno. To što ljudi nerealno očekuju performanse jednog d4 u DX tijelu, to je druga stvar.

 Ljudi ne očekuju performanse D4 (šta već pod tim misliš), očekuju (semi)pro tijelo, sa više direktnih kontrola i bolje izrađen od consumera kakav je D7200, pa i da ima isti senzor/performanse. ;)

 

Opet ne vidim što bi više očekivali. Koje direktne kontrole fale 7200? Koliko bolje izrađen? 7100 je sasvim dobra kamera npr. Ne vidim nikakve kompromise u kvaliteti izrade njegovog tijela, kao ni kod 7200.

Pod performanse sam mislio na brzinu AFa, treckinga, veličinu i brzinu buffera. Glavno da ljudi po forumima kukaju. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 13:08 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

Evo iskopao sam, da demantiram svoj prvi izvor. Ako ima isti kao D5300, onda je Sony:

https://chipworks.secure.force.com/catalog/Products?cartID=&g=&operation=quickSearch&searchText=nikon&searchType=devices

 

Yep, znači 3300, 5500 i 7200 imaju iste senzore. Ipak će onda biti ono što se sve više šuška po netu da će nikon svoje pogone za proizvodnju senzora polako gasiti i outsourceati većim proizvođačima kojima je proizvodnja cmosa isplativa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 13:06 (Trickortreat).
16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Trickortreat kaže...

 

Opet ne vidim što bi više očekivali. Koje direktne kontrole fale 7200? Koliko bolje izrađen? 7100 je sasvim dobra kamera npr. Ne vidim nikakve kompromise u kvaliteti izrade njegovog tijela.

 

Umjesto PSAM/scene kotača imaš odvojene kontrole za WB, ISO koji na consumer tijelima dijele dugmad/gumbe sa kontrolama zooma (u playback modu). Isto je i za metering, onda imaš PC sync, puno magnezijsko kućište itd...

Što se fokusa tiče, mislim da D7200 ne može birati grupe AF tačaka.

Ja se isto ne zamaram s tim i radije bi uštedio nešto para jer ne koristim aparat u teškim uvjetima nit zarađujem pare s njim da bi mi se isplatio ili da gledam gdje ću uštediti vremena kod kontrola, ali opet ne zamjeram ljudima koji to žele/trebaju.

Što se tiče flagshipa za DX, što se više odgađa to će biti teže napraviti nešto aktuelno jer tržište će tražiti nešto drugo (a i dalje nemaju dx objektive).

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 13:14 (DrNasty).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

 

Umjesto PSAM/scene kotača imaš odvojene kontrole za WB, ISO koji na consumer tijelima dijele dugmad/gumbe sa kontrolama zooma (u playback modu). Isto je i za metering, onda imaš PC sync, puno magnezijsko kućište itd...

Što se fokusa tiče, mislim da D7200 ne može birati grupe AF tačaka.

Ja se isto ne zamaram s tim i radije bi uštedio nešto para jer ne koristim aparat u teškim uvjetima nit zarađujem pare s njim da bi mi se isplatio ili da gledam gdje ću uštediti vremena kod kontrola, ali opet ne zamjeram ljudima koji to žele/trebaju.

Što se tiče flagshipa za DX, što se više odgađa to će biti teže napraviti nešto aktuelno jer tržište će tražiti nešto drugo.

 

Sve te kontrole možeš konfigurirati tako da uopće nije bad. Bez problema blendu, ISO i ostalo što često koristiš možeš prebaciti na kotačiće. Za AF točke nisam siguran niti ja, treba pričekati punu recenziju. Za PC sync.. pfft, big deal - evo ga http://www.adorama.com/NKAS15.html?utm_term=Other&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Other&utm_source=rflAID021866&cvosrc=affiliate.021866

Puno magnezijsko kućište mu niti ne treba. Nije to FF aparat velikih dimenzija da mu je potrebna neka iznimno čvrsta konstrukcija. Koristio sam 7100 i sasvim je robustan. Daleko će prije crknut neki objektiv ako ti padne nego aparat tako da niti ne vidim neku potrebnu za nekim pretjerivanjem oko kućišta. To mi je čisto marketinška fora. Weather sealing mu je i više nego dobar. 7200 nudi sasvim dovoljno.

Da, izostanak nekog konkretnog roadmapa što se tiče DX objektiva je i jedan od razloga zašto sam prešao sa Nikona na Pentaxa, mada i nije neki veliki problema ako se uzmu 3rd party proizvođači koji danas rade objektive koji su barem na razini najpoznatijih proizvođača foto opreme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 13:21 (Trickortreat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Denis kaže...

Čekamo testove brzine i kvalitete fokusiranja i što je još važnije, dinamičkog raspona senzora i performansama pri ISO3200+. 

 

S obzirom da je D7100 imao Toshibin senzor, a D7200 ima Sonyjev, razlike bi mogle biti fakat solidne. 

 

Misliš možda čak pola koraka nazad na visokom ISO-u? Toshiba kada se pojavila ja tadašnju generaciju Nikon i Sony 24 MP odrala sa DR-om na visokom ISO-u što je dalo neku 2/3 blende fore u dojmu šuma.

16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Trickortreat kaže...

 

Sve te kontrole možeš konfigurirati tako da uopće nije bad. Bez problema blendu, ISO i ostalo što često koristiš možeš prebaciti na kotačiće. Za AF točke nisam siguran niti ja, treba pričekati punu recenziju. Za PC sync.. pfft, big deal - evo ga http://www.adorama.com/NKAS15.html?utm_term=Other&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Other&utm_source=rflAID021866&cvosrc=affiliate.021866

Puno magnezijsko kućište mu niti ne treba. Nije to FF aparat velikih dimenzija da mu je potrebna neka iznimno čvrsta konstrukcija. Koristio sam 7100 i sasvim je robustan. Daleko će prije crknut neki objektiv ako ti padne nego aparat tako da niti ne vidim neku potrebnu za nekim pretjerivanjem oko kućišta. To mi je čisto marketinška fora. Weather sealing mu je i više nego dobar. 7200 nudi sasvim dovoljno.

Da, izostanak nekog konkretnog roadmapa što se tiče DX objektiva je i jedan od razloga zašto sam prešao sa Nikona na Pentaxa, mada i nije neki veliki problema ako se uzmu 3rd party proizvođači koji danas rade objektive koji su barem na razini najpoznatijih proizvođača foto opreme.

Gledaš to previše usko, odnosno po svom (nhf).

Ako tebi ne treba, ne znači da drugima ne treba. Neće svi da sklanjaju oko sa tražila da bi vidjeli da li pritišću ISO, WB, Qual, već da napipaju.  Dosta njih koristi D4/D800 (a Dxxx kao backup ili za long reach) sa istim rasporedom i taj raspored im je u muscle memory, odnosno u podsvijesti, a ne da moraju učiti nove kontrole.

Jače kućište dobro dođe ako navrćeš neki teški tele zoom (DX je pogodan jer ima veću gustoću od FX-a a koristi sweet spot odnosno sredinu projekcijskog kruga objektiva).

Nikon ima odliv DX korisnika (što zbog tijela što zbog objektiva). Neki su otišli na ff, a neki su potražili sreću u drugom sistemu koji osim tijela ima i ponudu adekvatnih objektiva.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

 Ljudi ne očekuju performanse D4 (šta već pod tim misliš), očekuju (semi)pro tijelo, sa više direktnih kontrola i bolje izrađen od consumera kakav je D7200, pa i da ima isti senzor/performanse. ;)

  Vidi, ovdje i ja mislim da je D7200 kao tijelo dovoljno. Pa pazi kod FF kao tijelo realno ti ne treba ništa više od D750, čak i za masu profi radnji. Ovdje u ovom aparatu za cijenu je sve super osim možda da ima 8 fps kako su i buffer povečali.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

Gledaš to previše usko, odnosno po svom (nhf).

Ako tebi ne treba, ne znači da drugima ne treba. Neće svi da sklanjaju oko sa tražila da bi vidjeli da li pritišću ISO, WB, Qual, već da napipaju.  Dosta njih koristi D4/D800 (a Dxxx kao backup ili za long reach) sa istim rasporedom i taj raspored im je u muscle memory, odnosno u podsvijesti, a ne da moraju učiti nove kontrole.

Jače kućište dobro dođe ako navrćeš neki teški tele zoom (DX je pogodan jer ima veću gustoću od FX-a a koristi sweet spot odnosno sredinu projekcijskog kruga objektiva).

Nikon ima odliv DX korisnika (što zbog tijela što zbog objektiva). Neki su otišli na ff, a neki su potražili sreću u drugom sistemu koji osim tijela ima i ponudu adekvatnih objektiva.

 

A jbg, znam da gledam usko ali gledam sa stajališta prosječnog korisnika koji je i koristio DSLRe daleko unazad kada ove digitalne fore nisu ni bile dostupne i analogni kotačići su bili jedino čime se moglo nešto kontrolirati.

I sada, kada upoznam aparat, mogu sasvim dobro postaviti sve najčešće korištene funkcije na par kotačića i uopče ne micati oko sa viewfindera. Je da je sa dediciranim analognim kontrolama sve od početka ugodnije, ali stvarno ni ovo o čemu ja govorim nije teško kad se čovjek privikne na svoj aparat.

U današnje vrijeme nije niti potrebno nositi dodatni aparat za long reach jer svi imaju mogućnost korištenja senzora u crop modu.

Ne kažem da Nikon nije mogao napraviti bolji d7200, ali čemu? za 99% korisnika je dovoljno dobar, a oni kojima nije će kupiti nešto primjerenije njima. I ja bih volio imati neki mini DF, ali tako je kako je.

Aparat je solidan. Nije vrh, ali ko to i može očekivat za nekih 1000$ A prema nikonovoj politici, koliko vidim, svaki dediciranu analognu kontrolu naplate 200$ više :S

16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Bara kaže...

  Vidi, ovdje i ja mislim da je D7200 kao tijelo dovoljno. Pa pazi kod FF kao tijelo realno ti ne treba ništa više od D750, čak i za masu profi radnji. Ovdje u ovom aparatu za cijenu je sve super osim možda da ima 8 fps kako su i buffer povečali.

 A za cijenu jest, kao što je i D750 koji je ono što je D600 trebao biti. Ali nije na nivou D8xx. Raspored AF tački i 1/200 sync su mi meh, za nešto što košta preko 2k $.

Trickortreat kaže...

Ne kažem da Nikon nije mogao napraviti bolji d7200, ali čemu? za 99% korisnika je dovoljno dobar, a oni kojima nije će kupiti nešto primjerenije njima. I ja bih volio imati neki mini DF, ali tako je kako je.

Aparat je solidan. Nije vrh, ali ko to i može očekivat za nekih 1000$ A prema nikonovoj politici, koliko vidim, svaki dediciranu analognu kontrolu naplate 200$ više :S

 Ma stvar je šta Nikon uopće želi napraviti od DX-a. Oni bi najradije da svi kupuju FX.

Možda DX presele u mirrorless pa ponude objektive za njega.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 13:53 (DrNasty).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

 Ma stvar je šta Nikon uopće želi napraviti od DX-a. Oni bi najradije da svi kupuju FX.

Možda DX presele u mirrorless pa ponude objektive za njega.

 

A da.. manja je konkurencija na FF :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

 Ma stvar je šta Nikon uopće želi napraviti od DX-a. Oni bi najradije da svi kupuju FX.

Možda DX presele u mirrorless pa ponude objektive za njega.

 

Imaš li i nakon novog D500 i dalje ovo mišljenje? 

16 godina
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
Bara kaže...

 

Imaš li i nakon novog D500 i dalje ovo mišljenje? 

 Tijelo je odlično, samo staklo ostaje... :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

 Tijelo je odlično, samo staklo ostaje... :D

  Slažem se, mada barem danas ima third party opcija koje su bolje nego ikad. Najtanji su specijalizirana DX stakla na tele dijelu gdje bi kroz masu mogla biti najveća ušteda.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D7200 za entuzijaste
DrNasty kaže...

I zašto bi bile solidne razlike? Toshiba je po svemu kao Sony osim možda u shadow recovery, po testovima. I dxo ih rangira slično.

 

Evo nakon skoro godinu dana mogu reći da je definitvno Toshiba. Druga maska s obzirom na D7100. Pogledaj pakiranje, isto je kao na D7200 i različito od Sony senzora u D5300/D5500. Čak i Chipworks kaže da je Toshiba. Zanimljivo da ima skoro identične performanse kao najnovji Sony APS-C iste pikselaže i veličine. Sa ovim je Toshuba eliminirala banding no t može biti i do novijeg EXPEED 4 procesora.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice