Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

poruka: 22
|
čitano: 3.090
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD".
10 godina
protjeran
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

Pod fleksibilno radno vrijeme znači rad 7 dana u tjednu po 16 sati.A kad više ne možete bacite se sa zgrade.Pa što ako su Američki radnici skupi.Neka Iphone bude i 10.000 kn.Jer onaj koji ga bude htio dat će i hrpu love radi prestiža.A ne da se svaka budala hvali Iphoneom a napravili su ga za kikiriki.To je kao kad bi napravili Lamborginija u Kini a ne u Italiji.Onda bi ga i ja vozio.Pitanje je što nam treba i da li nam takve stvari trebaju.

Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

"Zatim, tvrtka Lens Technologies navela je kako američki radnici nisu fleksibilni po pitanju radnog vremena, a i očekuju osjetno veće plaće nego radnici s Istoka."

 

U prevodu ne žele raditi 20h dnevno za 3$ mjesečno.

Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Dijelove u Kini,zavrano sastavljanje u USA...nek mu dignu cijenu, fanboj nece primjetit razliku
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Drugim rijecima,zato sto radnici s Istoka jednom kada dodu na svoje radno mjesto idu doma tek,kada im se kaze da mogu ici doma za razliku od kolega sa Zapada.I rade za zdjelucu rize, pa onda tu nema ekonomske racunice.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

možda kinezi prebace proizvodnju xiaomija u usa. ionak je prejeftin u odnosu na kvalitetu (koja deeeeeeeeeeeebeeelooooo nadmašuje ajfone) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Crljo kaže...

 

U prevodu ne žele raditi 20h dnevno za 3$ mjesečno.

Komunistički socijalizam na djelu, dolje prljavi kapitalizam i buržoazija.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 11:56 (Prince-Artas).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Prince-Artas kaže...
Crljo kaže...

 

U prevodu ne žele raditi 20h dnevno za 3$ mjesečno.

Komunistički socijalizam na djelu, dolje prljavi kapitalizam i buržoazija.

 Upravo suprotno, prljavi kapitalizam na djelu. To su sve privatne kompanije iz Tajvana.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Visak kaže...
Prince-Artas kaže...
Crljo kaže...

 

U prevodu ne žele raditi 20h dnevno za 3$ mjesečno.

Komunistički socijalizam na djelu, dolje prljavi kapitalizam i buržoazija.

 Upravo suprotno, prljavi kapitalizam na djelu. To su sve privatne kompanije iz Tajvana.

 Sa hrpetinom tvornica po cijeloj kontinentalnoj Kini, izrabljuju radnike i uništavaju okoliš uz blagoslov partije.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Kapitalistički dinosaurusi se ne daju sputati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Prince-Artas kaže...

 Sa hrpetinom tvornica po cijeloj kontinentalnoj Kini, izrabljuju radnike i uništavaju okoliš uz blagoslov partije.

 Što ne mijenja činjenicu da se radi o čistokrvnom kapitalizmu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Visak kaže...
Prince-Artas kaže...

 Sa hrpetinom tvornica po cijeloj kontinentalnoj Kini, izrabljuju radnike i uništavaju okoliš uz blagoslov partije.

 Što ne mijenja činjenicu da se radi o čistokrvnom kapitalizmu.

 Koji bez problema djeluje na području navodno komunističke i socijalističke Kine. Partiji to ne smeta, glavno da je politički sustav jednostranačje.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 13:05 (Prince-Artas).
16 godina
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Abomb kaže...
Dijelove u Kini,zavrano sastavljanje u USA...nek mu dignu cijenu, fanboj nece primjetit razliku

 Oče itekako fučkaj ga sad, "američki šljaker je malo skuplji" pa bi po čistoj računici iPhone koštal minimalno 2000dolara.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

Vidi se da nemata pojma koliko se danas zaradjuje u Kini. Kakva zdjelica rize, kakvih $3. Njima su minimalne place preko $300, a kad treba nastancati za launch i $700, jest da je to za 70+ sati tjedno onda. Po satu je to nesto manje od $2. Kod nas si na minimalcu za cca 15 kuna po satu, sto je cca isto, a kad bi usporedio troskove.....

 

Stopa samoubojstava radnika u Foxconnu i Pegatronu je manja nego u generalnoj populaciji kine. Ali kad imas milijun radnika u jednoj tvornici, naravno da ce se njih par ubiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 13:47 (F10EXX).
 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

No shit?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Visak kaže...
Prince-Artas kaže...
Crljo kaže...

 

U prevodu ne žele raditi 20h dnevno za 3$ mjesečno.

Komunistički socijalizam na djelu, dolje prljavi kapitalizam i buržoazija.

 Upravo suprotno, prljavi kapitalizam na djelu. To su sve privatne kompanije iz Tajvana.

 Ma to vam je sve isto.

Koje ekonomsko uređenje je u Švedskoj?

15 godina
neaktivan
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

Neće se Apple nikad odreći profita. Mogao bi iPhone ostati na istoj cijeni i da se proizvodi u Americi ali bi zarađivali kao Samsung i ostali što im je totalno neprihvatljivo..

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Sve je za to kriv "cijenjeni" Steve Jobs. Nadam se da se kvalitetno okreće dok vidi kak mu je ekipa neinovativna...al kakav je čovjek bio, nije drugo ni zaslužio.

Svaka čast računalima, al iphone je uređaj ko i svaki drugi high end na tržištu.
 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

Pa očekuju i ovi na istoku veće plaće ali im ti robovlasnici ne daju! Oni nisu fleksibilniji nego su prisiljeni tako radit da bi preživjeli a zakon ih ne štiti! 

 
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
BlueMax kaže...
Visak kaže...
Prince-Artas kaže...
Crljo kaže...

 

U prevodu ne žele raditi 20h dnevno za 3$ mjesečno.

Komunistički socijalizam na djelu, dolje prljavi kapitalizam i buržoazija.

 Upravo suprotno, prljavi kapitalizam na djelu. To su sve privatne kompanije iz Tajvana.

 Ma to vam je sve isto.

Koje ekonomsko uređenje je u Švedskoj?

Socijalstički kapitalizam?

15 godina
odjavljen
offline
Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SAD

Trump puno prica, ali ce biti kao i svaki SAD-ov predsjednik. Koliko god on ima para, politiku vode ipak neki treci....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
Mrgud Veliki kaže...

Trump puno prica, ali ce biti kao i svaki SAD-ov predsjednik. Koliko god on ima para, politiku vode ipak neki treci....

Meni nije jasno, zašto bi pričao da će dovoditi proizvodnju ako neće?

Nema smisla, jer ako je netko treći tako moćan onda posjeduje i Trumpa i Hillary, tako da je toj osobi svejedno tko pobijedi?

Tom logikom mi nije jasno, zašto bi Trump lagao da pobijedi ako ta obećanja nisu u interesu te nadmoćne obitelji ili osobe?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 1:52 (lovacmaki).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ništa od prebacivanja proizvodnje iPhonea u SA
lovacmaki kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Trump puno prica, ali ce biti kao i svaki SAD-ov predsjednik. Koliko god on ima para, politiku vode ipak neki treci....

Meni nije jasno, zašto bi pričao da će dovoditi proizvodnju ako neće?

Nema smisla, jer ako je netko treći tako moćan onda posjeduje i Trumpa i Hillary, tako da je toj osobi svejedno tko pobijedi?

Tom logikom mi nije jasno, zašto bi Trump lagao da pobijedi ako ta obećanja nisu u interesu te nadmoćne obitelji ili osobe?

Zna se tko trese americkom politikom i tko je dilao oruzje jos tamo od gradjanskog rata i tko ima vecinu banaka/bogatstva/moci u rukama.

Politicar, kao i nasi. Obecas svasta, a kada dodjes na vlast, 'talasas'. Briga ove tko ce doci na vlast, pa su tako i dali Obami vlast...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice