NOKI - pametno zaključavanje doma

poruka: 17
|
čitano: 2.250
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NOKI - pametno zaključavanje doma".
16 godina
offline
NOKI - pametno zaključavanje doma

Sve je kriptirano, a kljuceve mozete naci na crnom trzistu. Cijene ovise o cijoj se kuci radi. Uz 20 eura mjesecno dobijete i cloud gdje mozete drzati svoje kljuceve uz koje mozete pisati i note (tipa - spavaca soba, puna najnovije elektronike, u periodu od 5.7. do 5.8. nema nikog doma). 

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma

Udreš ga nogom i ode cijela brava :)

15 godina
online
NOKI - pametno zaključavanje doma

jel mi netko može reći da li ima mana za korištenja auto brave kao brave za ulazna vrata?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Ges kaže...

jel mi netko može reći da li ima mana za korištenja auto brave kao brave za ulazna vrata?

 nema, osim što je konstrukcijski unešto zapetljano. a i čemu? ako se netko namjeri provaliti i maher je, nema te brave kroz koju neće proći. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Kresimir4 kaže...

Udreš ga nogom i ode cijela brava :)

 čisto sumnjam da će to netko stavljat na polunagrizena vrata od šperploće. A sigurnosna vrata moš tuć nogom dok ti noga ne pukne. 

15 godina
online
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Ajar kaže...
Ges kaže...

jel mi netko može reći da li ima mana za korištenja auto brave kao brave za ulazna vrata?

 nema, osim što je konstrukcijski unešto zapetljano. a i čemu? ako se netko namjeri provaliti i maher je, nema te brave kroz koju neće proći. 

 nije meni radi sigurnosti već radi praktičnosti, da samo stisneš gumb i otključaš si vrata

10 godina
neaktivan
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma

Meni se ne dopada opcija udaljenog otklučavanja, za početak nebi htio da bude dalje od 1 m od brave. Drugo ako bude ovo popularno onda bi stavio da bude više bravi, više bravi ce sigurno provalnicima otežati provalu. Zamislite to ovako, ako oni kojim slučajem imaju vaše ključeve no problem je u tome sto će njima otežati to sto neznaju koji ključ di ide. Bilo bi zgodno kada bi se takve brave istodobno otvarale kao da okrečete istodobno dva ključa u podmornici da bi aktivirali neku raketu. Vlasniku neče biti nista zakomplicirano jer ce on imati sve unapred podeseno.

 

Ako dolazimo u to doba, onda bi svakako trebalo proraditi na sigurnostnom sustavu, nesto poput kamere na ulaznim vratima, kamera da odma vidi odgovara li težina/visina barem vlasniku tj osobi koja otključava. 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Ges kaže...

 nije meni radi sigurnosti već radi praktičnosti, da samo stisneš gumb i otključaš si vrata

 onda se igraj. takve gotove brave bez smartfona praktički ne postoje. imaš sustav s čeličnim tipkama (kao sefovi) i četveroznamenkastim kodovima, a auto-sustav možeš (ak ti se da zajebavat a i skupo je) napravit tako da očita privjesak u džepu i otključa se bez dodira (dok ima struje, jasno). kako bilo, prilika za nekakav kick-starter. aj obogati se pa ćeš imati i sigurnosni razlog (uz praktičnost) kao motiv   

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
BlackDog22 kaže...
Kresimir4 kaže...

Udreš ga nogom i ode cijela brava :)

 čisto sumnjam da će to netko stavljat na polunagrizena vrata od šperploće. A sigurnosna vrata moš tuć nogom dok ti noga ne pukne. 

Da profi lopine sigurno nogama udaraju po vratima jer eto nemaju pametnijeg posla.

 

Kaj se tiče tog Noki rješenja, manje više po sigurnosti to je sve klasičan šminkerski šipak na kubik.

 

Ko hoče maksimalnu sigurnost, kaj se tiče klasičnih cilindar brava tu je Abloy Protec2(lockpicking nočna mora)disk cilindar brava.Takvu bravu ili recimo nekoliko njih, okačiš na ova dole vrata(drugi link) napravljena po naruđbi i eto nema frke.

 

 

 

A da mi ipak pozvonimo jel fučkaj ga sad.

 

 

 

 

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Brava je za postene. Ako se neko odluci uci, uci ce.
15 godina
odjavljen
offline
NOKI - pametno zaključavanje doma

Da li izvuće ključ dok nije u upotrebi ili ne? Ako ne, onda ključ iz vani ne radi na većini brava.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Elektricna brava u kojoj je kljuc i to je sigurno? Ko meni brani da razbijem kuciste i fino otkljucam vrata sa kljucem koji je u njemu?
9 godina
neaktivan
offline
NOKI - pametno zaključavanje doma

"Netko mi je hakirao fejs...ocu reci bravu na ulaznim vratima"

Kodove za ulazak drzati na telefonu, jer su oni jako poznati kao neprovaljivi sami po sebi. To je ko da drzis pravi kljuc od kuce u staklenoj boci pred kucnim vratima, jer staklo je nelomljivo i ne vidi se sto je u boci. 

Prvi crowd funding u kojemu su sudjelovali provalnici, gotta spend money to earn money. 

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
NEW_MAN kaže...
Elektricna brava u kojoj je kljuc i to je sigurno? Ko meni brani da razbijem kuciste i fino otkljucam vrata sa kljucem koji je u njemu?

 Pa pošto se to stavlja sa unutarnje strane brave, ako si već unutra nemaš potrebe razbijati kučište :)

 

Democracy is not for the people
16 godina
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Onda ok. Zabrijal sam da je kuciste s vanjske strane lol
13 godina
neaktivan
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Pa već postoji ovako nešto. August smart lock se zove.
Since the hard kick pioneered the scene, no words are fit to describe how explosive the sound has become. With the force of headbangers and die hard producers, we are now at maximum power.
16 godina
neaktivan
offline
Re: NOKI - pametno zaključavanje doma
Gamer6669 kaže...
Pa već postoji ovako nešto. August smart lock se zove.

 da, ali ovo je s kickstartera, alo....ti uopće nisi cool

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice