Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

poruka: 8
|
čitano: 2.095
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova".
15 godina
offline
Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

Samo mala ispravka, ne radi se o gresci u Samsungovim driverima.

 

Problem je otkriven prosle godine i manifestira se tako da je u nekim slucajevima sekvencijalna brzina pristupa dugo nekoristenim podacima na EVO driveu drasticno opadala s vremenom. To se desava zbog specificne strukture TLC NANDa koristenog u EVOu i normalne degradacije celija koja se desava na SSDima.

 

Samsung je onda izdao Performance restoration tool i noviju verziju firmwarea koja je trebala popraviti stvar. U novijoj verziji firmwarea su malo prilagodili algoritam za upravljanje NANDom da bude manje agresivan kod citanja. Mislilo se da je time sve rijeseno, ali kod nekih se korisnika problem opet pojavio.

 

Samsung je sada izjavio da ce u slijedecoj inacici Magician softwarea ukljuciti i Performance restoration tool. O novom firmwareu koji bi konacno rijesio problem nista ne govore pa postoji i pitanje da li uopce mogu rijesiti problem za stalno ili ce korisnici svako toliko morati koristiti novi alat.

 

Vazno je napomenuti da nema straha od gubljenja podataka, jedino je brzina citanja pogodjena.

 

Kod mene se problem recimo, nikada nije manifestirao. Najlakse ga je dijagnosticirati tako da pokrenete HDTach ili slican program i provjerite sekvencijalno citanje. Ako ima velikih padova u vrijednosti brzine citanja (graf nije vise-manje ravan), pogodjeni ste ovim problemom.

Moj PC  
5 0 hvala 4
9 godina
offline
Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

za one koji misle kupit Samsungov SSD ovo je manje vazna vijest jer je odličan 850 cijenom isti kao i 840

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2015 14:03 (skyactive).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

S ovakvim stanjem trebam napraviti Performance Restoration?

15 godina
offline
Re: Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova
emerik kaže...

S ovakvim stanjem trebam napraviti Performance Restoration?

Yup.

 

Samsungov Performance Restoration tool mozes skinuti sa:

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/us/html/support/downloads.html

 

Ako vec nisi, alat ce ti prvo updateati firmware na najnoviji, koji donekle ispravlja problem, a onda obaviti sto vec radi. Proces moze potrajati, ovisno o velicini drivea i kolicini podataka na njemu. Mislim da moras imati barem 10% slobodnog mjesta na disku da bi alat mogao odraditi svoje.

 

Koliko znam, problema sa alatom nema, ja sam ga koristio na par EVO SSDa, ali standardno, kada updeatas firmware/radis nesto po driveu dobro bi bilo imati backupe vaznijih stvari.

15 godina
offline
Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

Imao sam isto ogromne peakove i nakon update firmware-a i performance restorationa (za)sad se stanje čini ok 

 

Nisam uzeo screenshot stanja prije,ali sad izgleda ovako:

Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova
fromcelltohell kaže...

Imao sam isto ogromne peakove i nakon update firmware-a i performance restorationa (za)sad se stanje čini ok 

 

Nisam uzeo screenshot stanja prije,ali sad izgleda ovako:

 Da, sada izgleda kako treba izgledati sekvencijalno citanje.

 

Problem je u tome da ce izgleda trebati pokretati Performance Restoration tool svako toliko, jer ne uspijevaju rijesiti problem u potpunosti.

 

Vidjeti cemo sto ce napraviti sa novom verzijom Magician softwarea.

15 godina
odjavljen
offline
Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

Aha, znači, zato mi je komp usporen!

Prije Prije
Poslije Poslije
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Normalizacija performansi 840 EVO SSD-ova

Odradija san performance restorations i iops random write mi je vratija perfomanse, znaci bija je na 9k od 66k mogucih, sad je na 80k od 66k mogucih. Znaci radi softver.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice