Norveška napušta FM radio

poruka: 13
|
čitano: 3.282
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Norveška napušta FM radio".
15 godina
offline
Norveška napušta FM radio

Radio slušam kad moram, i to je onda večinom na nekom prastarom prijemniku (tipa grunding iz 76.te) kad u blizini nema boljeg izvora glazbe, dajte kakav dvb.. šta cemo onda sa svom tom starudijom od radija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Norveška napušta FM radio

Mene bi interesirao DAB ako ništa drugo da imaju bar neki testni, čisto zato da mi media centar ima i radio streaming ukućanima i susjedima.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Norveška napušta FM radio

Ja radio slušam u autu, imaju li svi DAB u autima? Jedino andromedu slušam ciljano i to ili iz auta ili preko interneta kad stignem. Pa sad informacije na cesti na toj i toj stanici, a ti imaš stari FM autoradio?!? Ili obrnuto Norvežanin sa DAB prijemnikom u autu prolazi kroz naše tunele :))) koji imaju info kanal na FM-u...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Norveška napušta FM radio
Postoje kombinirani prijemnici i uvjeren sam da Norvežani imaju takve u autima.

Kod nas je bilo testno emitiranje prije par godina, koje je naravno završilo (poput HD TVa) i ne znaju se daljnji planovi (poput HD TVa).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Norveška napušta FM radio
Visak kaže...

Kod nas je bilo testno emitiranje prije par godina, koje je naravno završilo (poput HD TVa) i ne znaju se daljnji planovi (poput HD TVa).

Kako to misliš, ne znaju se daljnji planovi za emitiranje? Koliko se sjećam, Radman je obećao da će se to uvesti negdje 2017, na kraju modernizacije tehnologije HRTa.

DAB je nezgodan jer podrazumijeva kupovinu novih radio uređaja, koji, za razliku od TV prijemnika, ne dolaze u malim kutijicama za 120 kuna.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
12 godina
offline
Norveška napušta FM radio

http://www.expert.no/digital-dab-og-internett/sony/p/10981/?dfw_tracker=3101-10981&gclid=CK2PwvWeh8UCFUMDcwod-wwA2Q

nisu ni puno vise...naravno, uz bolju kvalitetu idu i vise cijene, ali eto za 300 kr-kn ima se nesto za pocetak.

i pravi tv reciver dodje dosta vise od 120kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Norveška napušta FM radio
Ovo s boljom kvalitetom je vrlo upitno, jer kao i na DVBTu imaš ukupni bitrete koji možeš dijeliti, pa ovisno o broju kanala možeš imati i vrlo lošu kvalitetu. A iskustva nisu ružičasta.

Upravo zbog potrebe kupovine novih prijemnika trebalo bi što prije pokrenuti testno DAB emitiranje, jer bi tako lkudi postali svjesni što dolazi, a u dućanima bi se prodavali prijemnici i polako bi se povećavala baza. Ovako ljudi koji danas kupuju radio aparate nemaju pokma da će im zastariti za koju godinu (ili desetljeće).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Norveška napušta FM radio

Nekako vam je svima promakla informacija da je DAB 8x jeftiniji nego FM emitiranje. Pitanje je koliko je onda prelazak na digitalni signal DVB-T pojeftinio emitiranje televizijskog analognog signala. A svima nama i dalje naplačuju 80kn kao i prije za pretplatu!?

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Norveška napušta FM radio
Država je kod DVBTa dobro zaradila (prodajom frekvencija telekomima), pa se u to išlo nabrzinu (i odabralo glupi MPEG2), a kod FMa neće biti love, pa je pitanje hoće li se ikada prijeći.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Norveška napušta FM radio
Father_Dougal kaže...
Visak kaže...

Kod nas je bilo testno emitiranje prije par godina, koje je naravno završilo (poput HD TVa) i ne znaju se daljnji planovi (poput HD TVa).

Kako to misliš, ne znaju se daljnji planovi za emitiranje? Koliko se sjećam, Radman je obećao da će se to uvesti negdje 2017, na kraju modernizacije tehnologije HRTa.

DAB je nezgodan jer podrazumijeva kupovinu novih radio uređaja, koji, za razliku od TV prijemnika, ne dolaze u malim kutijicama za 120 kuna.

Čekaj malo fučkaj ga sad, pa nije moguče da se ti hvataš za to kaj je rekel smotani i nesposobni gosn Radman.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/vladajuci-i-oporba-o-izvjescu-ravnatelja-hrta-radman-laze-sramoti-ignorira-i-radi-protuzakonito/809948.aspx

 

Vrati se u realnost ako živiš u Hrvatskoj, kakav hebeni Digitalni DAB radio prijem, koga to uopče zanima u državi koja je pred okvirnim bankrotom.Kaj se tiče radio prijema u Hrvatskoj, to če ti ostat na klasičnom FM-u sljedečih deset godina ako ne i duže bez greške.

 

Norveška može radit kaj god hoče, jer oni spadaju pod jednu od tri države sa najvišim standardom života na svijetu.Nema nikakvog smisla gledat/uspoređivat kaj rade Norvežani, jer to je iz Hrvatskog kuta kao da gledamo u neke tamo Vanzemaljce udaljene pet svjetlosnih godina.

 

Jura iz druge galaksije kaže...

Nekako vam je svima promakla informacija da je DAB 8x jeftiniji nego FM emitiranje. Pitanje je koliko je onda prelazak na digitalni signal DVB-T pojeftinio emitiranje televizijskog analognog signala. A svima nama i dalje naplačuju 80kn kao i prije za pretplatu!?

Kaj si i ti zaboravil da je ovo Hrvatska, pa ko još kod nas gleda na neke konkretne uštede na bilo kojem području???Da se kod nas gledalo na neke uštede/racionalizaciju, i to barem u zadnjih petnaest godina, pa moglo se uštedit milijarde kuna na puno bitnijim pitanjima.

 

Zamisli ti to DAB je 8x jeftiniji, ma super da ali to u Hrvatskoj znači kao da je Žaba prdnula bez greške.

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 18:59 (rambox).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Norveška napušta FM radio
siguran sam ako to dodje kod nas kupovat cemo digitalni prijamnik u obliku punjaca ili fm transmitera koji se gura u auto punjac. na radiju ce biti dosta samo podesit odredenu frekvenciju a na tom digitalnom punjacu tj prijamniku cemo mjenjati kanale.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Norveška napušta FM radio
rambox kaže...
Kaj si i ti zaboravil da je ovo Hrvatska, pa ko još kod nas gleda na neke konkretne uštede na bilo kojem području???Da se kod nas gledalo na neke uštede/racionalizaciju, i to barem u zadnjih petnaest godina, pa moglo se uštedit milijarde kuna na puno bitnijim pitanjima.

 

Zamisli ti to DAB je 8x jeftiniji, ma super da ali to u Hrvatskoj znači kao da je Žaba prdnula bez greške.

 

 

 

Bolest ne bira.

Zora puca, bit će dana ...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice