Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima

poruka: 7
|
čitano: 1.014
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima".
15 godina
offline
Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima

lijenovo - for those who don't 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima

Od kad sam prvi ThinkPad imao uredno sam napravio recovery DVD-ove i formatirao sve partiicje i stavio Linux. Znate kad je to bilo? 2008. Od onda nisam niti za živu glavu instalirao Win Vista.

 

Danas isto tako sam izveo uz novi ThinkPad, dakle izvadio disk i napravio backup image-a te nisam dizao Win 8 / Win 7 direktno od vendora (Lenovo). Umjesto toga, radije koristim testne trial Windows verzije na virtualkama a za sve ostalo i ozbiljnije stvari tu je Linux (development).

 

Nikada ali baš nikada ne mogu vjerovati vendor OS-u koji je predinstaliran na računala jer znam da su dodatni softveri instalirani kojima ne mogu vjerovati. Prošlo je par godina i evo prava strana je pokazala da Lenovo službeno koristi špijunski softver bez znanja korisnika.

 

Isto tako mislim da vendor-preinstalirani OS-ove vrijede slične priče sa HP-om, ACER-om, TOSHIBA-om i ostalim mainstream modelima. Nažalost o tome se šuti ali uvjeren sam da i ostali modeli koriste unutar samog OS-a slične alate.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 4:38 (marin_sagovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima
marin_sagovac kaže...

Danas isto tako sam izveo uz novi ThinkPad, dakle

 Koji si uzeo ? :)

16 godina
offline
Re: Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima
marin_sagovac kaže...

Od kad sam prvi ThinkPad imao uredno sam napravio recovery DVD-ove i formatirao sve partiicje i stavio Linux. Znate kad je to bilo? 2008. Od onda nisam niti za živu glavu instalirao Win Vista.

 

Danas isto tako sam izveo uz novi ThinkPad, dakle izvadio disk i napravio backup image-a te nisam dizao Win 8 / Win 7 direktno od vendora (Lenovo). Umjesto toga, radije koristim testne trial Windows verzije na virtualkama a za sve ostalo i ozbiljnije stvari tu je Linux (development).

 

Drugim rijecima uopce ti ne trebaju Windowsi stalno za raditi i dual boot ti uopce nema smisla jer ih tak ionak koristis samo za testiranje pa ti je bez obzira na predinstalirane Windowse puno jednostavnije koristiti VM? Kakve ovo veze ima s clankom osim kaj slucajno koristis Lenovo laptop?

 

Mogao si napisati i da ti koristis Macbook pa da te ovo uopce ne dira. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima
ContoNick kaže...
marin_sagovac kaže...

Danas isto tako sam izveo uz novi ThinkPad, dakle

 Koji si uzeo ? :)

 t440p

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima

Stvar je u tome što sam od početka sumnjao na Lenovo softver još od 2008. Nekolicina kolega su se žalila na sporost Windows sustava sa preinstaliranim Lenovo dodacima i to ne radi odmah već nakon nekog izvjesnog vremena. Napominjem da on nije ništa instalirao u protkelih godinu dana a i niti nije često palio. Svom provjerom utvrdio sam da je fragmentacija diska ok, nema malware-a, očiščeni temporary, itd.. isto tako ponovnom instalacijom problem je nastao slično. Instalacijom nanovo od non-vendora (ne Lenovo) Windows sustava taj problem se više nije pojavio.

Recimo kod mene kako ne koristim Win, nikad ga nemam namjeru niti palit. Evo imam stari Win i uopće mi ne treba iz 2008. Isto će tako biti i sa Win8 a pogotovo što mi se još samo sučelje na Win8 uopće ne dopada. Po tome ja sam osiguran da nisam uopće digao OS sa lenovo vendor aplikacijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 14:34 (marin_sagovac).
10 godina
protjeran
offline
Nova sigurnosna rupa na Lenovovim računalima

 

Pa nije lenovo iznimka...  Dokaze nemam , ali duboko sam uvjeren

da lenovo nije usamljen u takvim igrama .....  Vjerojatno svi to rade,

no možda na perfidnije ili kvalitetnije načine pa ih se dosad nije otkrilo...

 

 

 

...................

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice