NSA razvija kvantno računalo

poruka: 17
|
čitano: 3.656
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NSA razvija kvantno računalo".
15 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

za Enigmu je bio dovoljan Turing. {#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

Google poodavno koristi kvantno računalo koje je razvila kanadska tvrtka D-Wave. Ista tvrtka je nastavila razvoj kvantnih algoritama ( u čemu je sudjelovala i moja malenkonst kroz projekt Aqua@home) kao i kvantnih računala.

Elem, snaga kvantih računala je nezamisliva i onaj ko prvi uspije da razvije dobro kvantno računalo bukvalno će dobijati odgovore prije nego i postavi pitanje kvantnom računalu. Dolaze zanimljiva vremena...

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

Ma super, nije im dovoljno brzo ovo sad što imaju da nas špijuniraju pa eto 80 mil $ sića za takvo nešto.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

Neće postići ništa više od komercijalnih tvrtki. Nisu baš toliko dobri, i toliko pametniji. Zato su i radili to što su radili po razno raznim odborima, pošiljkama itd.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

Negdje sam pokupio informaciju da rešetka od 9 atoma (zaboravio sam kojeg elementa) u kvantnom računalu, ima snagu veću od svih postojećih računala zajedno.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

Ako je vjerovati podacima na Wikipediji, kvantno računalo ti omogući da ključ probijaš s korijen od n koraka gdje je n broj kombinacija.

U praksi to znači da ključ od 512 bita probijaš s brojem koraka koji je potreban za 256 bitni. Prijeđe se na duplo dulji ključ i badava im kvantna računala.

 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
NSA razvija kvantno računalo

Treba napomenuti da su, koliko se sjećam, kvantna računala znatno brža u rješavanju određenih problema koristeći specifične algoritme.

 

Isto tako, kvantna računala ne mogu ništa što u teoriji ne mogu i klasična računala, uz dovoljno vremena i memorije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
Avise kaže...

Treba napomenuti da su, koliko se sjećam, kvantna računala znatno brža u rješavanju određenih problema koristeći specifične algoritme.

 

Isto tako, kvantna računala ne mogu ništa što u teoriji ne mogu i klasična računala, uz dovoljno vremena i memorije.

Pa kad je poanta samog izračuna, šta bi drugo trebali dobit? Ne može radit proračun, a da umjesto rezultata stvori bananu, mislim ne vidim na šta si ciljao s ovom drugom rečenicom...

16 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo

ajd vec jednom konacno da netko to razvije, makar sumnjam... zadnjih 15 godina slusam o tim kvantnim racunalima, kak su ona cool i premocna i kak mogu i ovo i ono... izgleda da od svega toga na kraju racku... u tih 15 godina par firmica je sklepalo kvazi kvantne digitrone... kaj to je to??? wtf??? Ista obmana i proser kao i s racunalnom umjetnom inteligencijom... samo kaj AI prica traje od 80-tih... mozda i ranije... pa isto racku od racunalne svijesti....

 

 

16 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
phoenix2003 kaže...

Google poodavno koristi kvantno računalo koje je razvila kanadska tvrtka D-Wave. Ista tvrtka je nastavila razvoj kvantnih algoritama ( u čemu je sudjelovala i moja malenkonst kroz projekt Aqua@home) kao i kvantnih računala.

Elem, snaga kvantih računala je nezamisliva i onaj ko prvi uspije da razvije dobro kvantno računalo bukvalno će dobijati odgovore prije nego i postavi pitanje kvantnom računalu. Dolaze zanimljiva vremena...

a jesi naivan, kao hlebinac... dobiti odgovor prije nego postavis pitanje

12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
Aldo kaže...

ajd vec jednom konacno da netko to razvije, makar sumnjam... zadnjih 15 godina slusam o tim kvantnim racunalima, kak su ona cool i premocna i kak mogu i ovo i ono... izgleda da od svega toga na kraju racku... u tih 15 godina par firmica je sklepalo kvazi kvantne digitrone... kaj to je to??? wtf??? Ista obmana i proser kao i s racunalnom umjetnom inteligencijom... samo kaj AI prica traje od 80-tih... mozda i ranije... pa isto racku od racunalne svijesti....

 

 

Na polju AI ima ogromnih napredaka, ne znaš šta pričaš...

10 godina
neaktivan
offline
NSA razvija kvantno računalo

1. Kvanti računari mogu da ubrzaju rješavanje nekih enkripcija, ali ni to ne mogu da urade u realnom vremenu. Kriptografi misle o tome danu kada oni postanu stvarnost već 10-15 godina.

2. I kada bi nekim slučajem kvantni računar u pravom smislu te riječi (a ne onaj kao D-Wave koji je tek početak ere) sada postojao, trebalo bi bar još jedno 3-5 godina da se programeri prilagode. Programirati za kvantni računar je vrlo kompleksnije nego za obične računare.

 

Zaključak: bar još 10 godina nema ništa od ovoga, a i kada bude neće im donijeti puno koristi za razbijanje enkripcije.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
Aldo kaže...
phoenix2003 kaže...

Google poodavno koristi kvantno računalo koje je razvila kanadska tvrtka D-Wave. Ista tvrtka je nastavila razvoj kvantnih algoritama ( u čemu je sudjelovala i moja malenkonst kroz projekt Aqua@home) kao i kvantnih računala.

Elem, snaga kvantih računala je nezamisliva i onaj ko prvi uspije da razvije dobro kvantno računalo bukvalno će dobijati odgovore prije nego i postavi pitanje kvantnom računalu. Dolaze zanimljiva vremena...

a jesi naivan, kao hlebinac... dobiti odgovor prije nego postavis pitanje

Prvo se informiraj šta je to kvantna fizika pa onda donosi zaključke o bilo kome i bilo čemu. Ako nemaš šta da napišeš interesantno i vezano za temu bolje nemoj ništa pisati!

 

Da se vratimo na temu....najveći problem jeste u postavljanju pitanja kvantnom računalu. Kada savladaju taj problem sva su vrata otvorena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 12:19 (phoenix2003).
16 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
phoenix2003 kaže...
Aldo kaže...
phoenix2003 kaže...

Google poodavno koristi kvantno računalo koje je razvila kanadska tvrtka D-Wave. Ista tvrtka je nastavila razvoj kvantnih algoritama ( u čemu je sudjelovala i moja malenkonst kroz projekt Aqua@home) kao i kvantnih računala.

Elem, snaga kvantih računala je nezamisliva i onaj ko prvi uspije da razvije dobro kvantno računalo bukvalno će dobijati odgovore prije nego i postavi pitanje kvantnom računalu. Dolaze zanimljiva vremena...

a jesi naivan, kao hlebinac... dobiti odgovor prije nego postavis pitanje

Prvo se informiraj šta je to kvantna fizika pa onda donosi zaključke o bilo kome i bilo čemu. Ako nemaš šta da napišeš interesantno i vezano za temu bolje nemoj ništa pisati!

 

Da se vratimo na temu....najveći problem jeste u postavljanju pitanja kvantnom računalu. Kada savladaju taj problem sva su vrata otvorena.

Osim ako nisi eminentni teorijski fizicar, nemam sto s tobom raspravljati. Dok uhvatis vremena pogledaj http://www.scottaaronson.com/democritus/lec14.html

14 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
Aldo kaže...
phoenix2003 kaže...
Aldo kaže...
phoenix2003 kaže...

Google poodavno koristi kvantno računalo koje je razvila kanadska tvrtka D-Wave. Ista tvrtka je nastavila razvoj kvantnih algoritama ( u čemu je sudjelovala i moja malenkonst kroz projekt Aqua@home) kao i kvantnih računala.

Elem, snaga kvantih računala je nezamisliva i onaj ko prvi uspije da razvije dobro kvantno računalo bukvalno će dobijati odgovore prije nego i postavi pitanje kvantnom računalu. Dolaze zanimljiva vremena...

a jesi naivan, kao hlebinac... dobiti odgovor prije nego postavis pitanje

Prvo se informiraj šta je to kvantna fizika pa onda donosi zaključke o bilo kome i bilo čemu. Ako nemaš šta da napišeš interesantno i vezano za temu bolje nemoj ništa pisati!

 

Da se vratimo na temu....najveći problem jeste u postavljanju pitanja kvantnom računalu. Kada savladaju taj problem sva su vrata otvorena.

Osim ako nisi eminentni teorijski fizicar, nemam sto s tobom raspravljati. Dok uhvatis vremena pogledaj http://www.scottaaronson.com/democritus/lec14.html

Eto, ti, Higgs i Susskind. Šta ću vam ja?!

16 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
Dobiti odgovor prije nego postavis pitanje ... to su glupsoni govorili za "586" kompjutere u vrijeme 486-ca.
14 godina
offline
Re: NSA razvija kvantno računalo
H4X0R kaže...
Dobiti odgovor prije nego postavis pitanje ... to su glupsoni govorili za "586" kompjutere u vrijeme 486-ca.

Imaš još puno vremena da naučiš šta je Casimir efekt, Heisenbergova nesigurnost, kvantno preplitanje i šta je to realnost!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice