Objavljene preliminarne specifikacije za 5G

poruka: 21
|
čitano: 2.831
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Objavljene preliminarne specifikacije za 5G".
8 godina
offline
Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
"Svaki uređaj dobit će do najviše 100 Mbps za download i 50 Mbps za upload." Moram priznat da sam od 5g ocekivo puno vise
 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
crnix kaže...
"Svaki uređaj dobit će do najviše 100 Mbps za download i 50 Mbps za upload." Moram priznat da sam od 5g ocekivo puno vise

 A koliko to? Realno za više od ovoga trenutno nema potrebe, jedino ako nekome ne padne na pamet sve fizičke veze zamijeniti bežičnima. 

7 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
crnix kaže...
"Svaki uređaj dobit će do najviše 100 Mbps za download i 50 Mbps za upload." Moram priznat da sam od 5g ocekivo puno vise

 Zapravo je to mudra odluka.

Modulacije višeg reda od trenutnih nemaju smisla pri korištenju zračnog sučelja, a ionak se bude pojavila mogućnost upotrebe više kanala od jednom, što je bolje rješenje od forsiranja jednog kanala.

I, k tome, daljni napredak u OFDM tehnologiji + napredniji QoS, i konačno to bude pouzdana mreža, a dodatni napredak na području optimizacije potrošnje uređaja također puno znači.

Uglavnom, po zahtjevima navedenim unutar preporuke se vidi da 5G sustav ima smisla i kao daily driver mreža za sve uređaje, a ne samo mobtele.

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Mozda nema potrebe danas ali sutra bi vec moglo biti. Mene vise brine da li ce postaviti dovoljno tih stanica jer ja sam mislim samo jednom uspio sa 4g ulovit ~40 mbps (max koliko sam uspio) a teoretski mogu lovit do 50.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
7 godina
offline
Objavljene preliminarne specifikacije za 5G

Baš sam prolistao do kraja, i ovo je fakat odličan napredak.

Znači, garantirani kanali do 100 Mbps uz Qos (dopušta latencije od 1-4 ms - kao optika), u startu mogućnost agregacije više carriera (npr. korištenjem 2 odmah uređaj dobiva 200 Mbps, itd.), mogućnost korištenja 1GHz kanala u dijelu spektra iznad  6 GHz (brzina od par Gbps) i brzi prelazak između power stanja.

A oprema u startu mora ciljati na paralelizaciju i minimalnu latenciju za milijun korisnika po kilometru kvadratnom.

Zakon !!!!

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
crnix kaže...
"Svaki uređaj dobit će do najviše 100 Mbps za download i 50 Mbps za upload." Moram priznat da sam od 5g ocekivo puno vise

 Nije najvise nego konstatno skoro kao minimum. Ne vjeruj sto pisu Bugovi dibidusi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
AA-d00d kaže...
Mozda nema potrebe danas ali sutra bi vec moglo biti. Mene vise brine da li ce postaviti dovoljno tih stanica jer ja sam mislim samo jednom uspio sa 4g ulovit ~40 mbps (max koliko sam uspio) a teoretski mogu lovit do 50.

 Ja 4G u Zagrebu hvatam stalno, i to carrier agregation. U centru kad ima puno ljudi speedtest je dao nekih 40-ak, a kad sam doma bez problema ode i preko 100mbps, tako da ne znam gdje si ti testirao. Moguće da je 50 mbps s uključenim overheadom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Najblize centru gdje sam testirao je bilo kod Holdinga - 40 mbps, doma (zapadni dio) mi lovi jos manje😁
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
EDIT: mislim lovim i ja 4g sve posud ali nekad mi se zna desit da mi je sporiji od 3ga, al to su vec na nekim ekstremnijim lokacijama pa kao sto rekoh prije: Neka postave vise tih stanica tako da kad se spojis na taj potencijalni 5g da onda i imas adekvatnu brzinu, a ne prakticki 3g (u najgorem slucaju).
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
U rvackoj 3378g. ali u paralelnom svemiru uz opciju 2dcl krvi xxxl za samo 3350kn mjesečno. Jedino Tele2 daje na prepaid 4g, ali sam od njih otišao jer kad si u BiH da bi zvao moraš upisivat predbroj! Za ne vjerovati!
 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
ja placam 70kn 7gb (4g) /1000min , brzina mi je oko 60mbps down. u tele2
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G

A sto ne stave flat i placas ga 300kn i gotovo, ovako 5g, 1000g, a limitiran na X gb ^^

13 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
@brk I bonbon ima 4g prepaid.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Brk kaže...
U rvackoj 3378g. ali u paralelnom svemiru uz opciju 2dcl krvi xxxl za samo 3350kn mjesečno. Jedino Tele2 daje na prepaid 4g, ali sam od njih otišao jer kad si u BiH da bi zvao moraš upisivat predbroj! Za ne vjerovati!

 Tomato - 6000 jedinica na 4G brzini bez uspostave poziva 80kn mjesečno. Odlična ponuda, ne znam o čemu ti pričaš. Ima odličnih ponuda i kod drugih operatera.

 

Za upisivanje predbroja nije istina, nego si ti upisivao kontakte bez +385.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Slazes li se ajfonu 4es?
Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
@Jozo SVI moji kontakti imaju medjunarodni predbroj jer puno putujem. Govorio sam o BiH pa ti provjeri. Takodjer sam govorio o prepaid, a ne o pretplati.
@mcf za bonbon nisam znao. Thx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Brk kaže...
@Jozo SVI moji kontakti imaju medjunarodni predbroj jer puno putujem. Govorio sam o BiH pa ti provjeri. Takodjer sam govorio o prepaid, a ne o pretplati.
@mcf za bonbon nisam znao. Thx

 Tomato prepaid za 80kn ima 6000 jedinica i nema uspostave poziva. S 4G brzinom. Nemoj govorit nešto bezveze bez da provjeriš.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
@jozo eto provjerio sam. U pravu si. Ja tomato plaćam 40kn i imam 3 x 1500 + uspostavu. Nisam nasao slicno sa 4G. Kako mene zovu, to mi je sasvim dovoljno. Za pozive unutar obitelji i frendova, viber, i sl....80kn mi je puno. A i ta uspostava je malo jaca prevara...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Brk kaže...
@jozo eto provjerio sam. U pravu si. Ja tomato plaćam 40kn i imam 3 x 1500 + uspostavu. Nisam nasao slicno sa 4G. Kako mene zovu, to mi je sasvim dovoljno. Za pozive unutar obitelji i frendova, viber, i sl....80kn mi je puno. A i ta uspostava je malo jaca prevara...

 Za 40kn je to odlična ponuda, ne znam zašto se žališ. Uspostava poziva nije nikakva prevara, već usluga. Ako operater to želi naplaćivati onda to može, kome se ne sviđa može otići na drugoga.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
Dok ima mamlaza koji ce to placati i treba. Ovce treba sisati..
14 godina
offline
Re: Objavljene preliminarne specifikacije za 5G
@jozo za isto para sam u tele2 imao 4G. Problem je bio u predbroju u BiH. Da, provider može naplaćivati što hoće, no to ne znaci da mu je to stvarni trošak. U ovom slučaju cista prevara.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice