Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

poruka: 92
|
čitano: 16.420
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael".
16 godina
neaktivan
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Hvala na prijedlogu, ali nekako mi se ne živi u državi gdje periodično padaju rakete, eksplodiravaju ljudi na autobusima, pola stanovništva tretiraju kao gamad, zatvaraju golemim zidovima i maltretiraju checkpointima, gdje još nezreli dečki i curice moraju obavezno obući uniforme i ubijati za luđake gladne teritorija, gdje veći dio stanovništva živi u konstantnom strahu i paranoidno-rasističko-fašističkom mentalitetu, i gdje sekta biblijskih fundamentalističkih luđaka organizirano otkupljuje kuće i stanove u prstenu oko Jeruzalema da bi ostvarili svoj san o čisto židovskom Jeruzalemu, dok vlada neprekidno buldožerima čisti nepoželjnike iz njihovih kuća u Gazi i Zapadnoj obali u sklopu politike postepenog i prolongiranog etničkog čišćenja...

Dakle ako ću ići van odavde ići ću negdje civiliziranije. A ne samo bogatije i tehnološki naprednije.

 
143 6 hvala 32
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Zašto države u velikim problemima mogu se razvijati puno više nego HR? U izraelu padaju bombe možda i duže nego što sam ja živ.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
9 godina
protjeran
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Primamljivo, no sto je s jezikom, da li je dovoljan samo engleski ili je zahtjev poznavanje nativnog jezika veci zahtjev, sto doduse mladima nebi trebao biti prevelik problem. Malo predobro zvuci ... takodjer citajuci fb tekst cini se da bi im dobro doslo uposliti ekipe za cistocu .

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Prije bih otišao u Iran, nego u Izrael.

Neka hvala 

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 12:13 (Chico12).
Moj PC  
17 2 hvala 0
15 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

svugdje prije nego u državu koja je neprekidno u ratu. osim toga, valuta joj je novi šekel a ne šakal. nikako dokučiti zbog čega u Bug-u toliko ne podnose lektore ili bar provjeru pravopisa. ili su i oni već otišli iz Hrvatske? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 5
16 godina
moderator
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
Ajar kaže...

svugdje prije nego u državu koja je neprekidno u ratu. osim toga, valuta joj je novi šekel a ne šakal. 

 Ispravljeno, thx! 

drpetric
10 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Hm, pa da mi se pruži prilika išao bi u Izrael. To je divna zemlja, puna kulture, povijesti, čak štoviše svaki kamen tamo je povijest.

 

To što padaju granate i lete rakete sa jedne i druge strane, ne bi trebalo smetati nekom da ide tamo za svojom profesinalnom karijerom. Osobna sreća mora biti iznad toga. Živjeti u dobru sa svima, te svima pomagati, ali nikome se ne dati žmigati. Ta, više novaca ima Izrael od turizma, nego Hrvatska unatoč svim terorističkim djelovanjima.

 

Kao, da neću piti Coca-Colu, zbog "američkog imperijalizma" ili pak nositi "Nike" zbog toga što ga izrađuju djeca u nehumanim uvjetima.

 

Pronađite se neki moralni kompas u životu, te se njega držite, al' nemojte se zamarati oko stvari koje ne može promijeniti.

Puno se ljudi vole baviti "svjetskim nepravdama", a ne vide svog brata u svojem bližnjem koji do njega odmah živi u krajnjoj bijedi, primjerice.

 

Shema Yisrael!

Panzerkampfwagen
Moj PC  
4 22 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
Ha-Go kaže...

pravi rvat nikad neće šuravoat sa židovima

 Sjeti se samo šta smo im radili u Jasenovcu, he he!

PzKpfw kaže...

Hm, pa da mi se pruži prilika išao bi u Izrael. To je divna zemlja, puna kulture, povijesti, čak štoviše svaki kamen tamo je povijest.

 

To što padaju granate i lete rakete sa jedne i druge strane, ne bi trebalo smetati nekom da ide tamo za svojom profesinalnom karijerom. Osobna sreća mora biti iznad toga. Živjeti u dobru sa svima, te svima pomagati, ali nikome se ne dati žmigati. Ta, više novaca ima Izrael od turizma, nego Hrvatska unatoč svim terorističkim djelovanjima.

 

Kao, da neću piti Coca-Colu, zbog "američkog imperijalizma" ili pak nositi "Nike" zbog toga što ga izrađuju djeca u nehumanim uvjetima.

 

Pronađite se neki moralni kompas u životu, te se njega držite, al' nemojte se zamarati oko stvari koje ne može promijeniti.

Puno se ljudi vole baviti "svjetskim nepravdama", a ne vide svog brata u svojem bližnjem koji do njega odmah živi u krajnjoj bijedi, primjerice.

 Ti si u nekoj teškoj zabludi?

 

Govoriš ljudima da pronađu osobnu sreću iznad konstantnih raketa i ubijanja u kamenu koji je štoviše povijest. Jesi li to vidio na televiziji? 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
10 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

U Izraelu ima milijun Arapa koji su svoju sreću pronašli u toj zemlji. Zašto, poneki Hrvat ne bi bio kao oni?

 

Ostavite se tog idealističkog pogleda na svijet. Vi tu ništa ne možete promijeniti, nego možete mjenjati samo sebe.

Mjenjajući sebe, mjenjati će svijet. A, upravo to je i poanta ovog članka, da poneki mladi naš suzemljak, ode eventualno tamo potražiti svoju sreću.

 

Panzerkampfwagen
Moj PC  
3 13 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
PzKpfw kaže...

U Izraelu ima milijun Arapa koji su svoju sreću pronašli u toj zemlji. Zašto, poneki Hrvat ne bi bio kao oni?

 

Ostavite se tog idealističkog pogleda na svijet. Vi tu ništa ne možete promijeniti, nego možete mjenjati samo sebe.

Mjenjajući sebe, mjenjati će svijet. A, upravo to je i poanta ovog članka, da poneki mladi naš suzemljak, ode eventualno tamo potražiti svoju sreću.

 

 Pa zašto onda ne ostane ovdje i ne pronađe svoju sreću?

 

Ostavi se tog stoičkog pogleda na svijet.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
15 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Navodono i ISIL trazi it-evce dobra je plata...Iskreno nisam cito dalje od naslova jer je i on nebulozan. Mislim nude se poslovi u sibiru, aljasci, africi, naftnim platformama za dobre pare. Postoji razlog zasto su dobre pare tamo.

 
2 4 hvala 0
10 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Nikada mi nisu bili jasni forumaši poput mentalista, koji mijenjaju mišjenje svako 5 min.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
PzKpfw kaže...

U Izraelu ima milijun Arapa koji su svoju sreću pronašli u toj zemlji. Zašto, poneki Hrvat ne bi bio kao oni?

 

Ostavite se tog idealističkog pogleda na svijet. Vi tu ništa ne možete promijeniti, nego možete mjenjati samo sebe.

Mjenjajući sebe, mjenjati će svijet. A, upravo to je i poanta ovog članka, da poneki mladi naš suzemljak, ode eventualno tamo potražiti svoju sreću.

 

 Radije bi tražio sreču u HR bez novca, nego tamo di me može raketa pogoditi dok odem na ručak. Ili bombaš samoubojca dok idem kupiti žvake.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
14 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Židovu ne bi palo na pamet nazvati svoju zemlju "rupom". Neka gospodin Petric tamo i ostane te osnuje židovski Bug kad mu ova "rupa" ili njegovi pretpostavljeni ne mogu dati plaću kakvu on misli da zaslužuje.
Ne znam je li autor zaboravio da Židovi drže većinu svjetski relevantnih medija, uključujući Hollywood, uz dobar dio bankarskoga sektora, trgovine dragim kamenjem i tko zna što još, te da Židovi investiraju u svoju zemlju na religijski fanatičnoj razini. U Hrvatskoj dok je bio rat, nitko nije otvorio ni trgovinu pod izlikom "kapital bježi od rata", dok recimo jednome Intelu nije nikakav problem otvoriti tamo više industrijskih pogona.

A ako se pitate koji je pravi razlog izraelskog gospodarskog uspjeha, mišljenja sam da se sve svodi na mentalitet: dok se Hrvati smiju hrvatskome jeziku i najradije bi prešli na engleski, Židovi su rekonstruirali izumrli hebrejski jezik i razvijaju ga izmišljajući informatičku terminologiju. Nikome ne pada na pamet vidjeti nešto nakaradno u hebrejskim neologizmima za avatar, internet, malware, "neprevedivim anglizmima na hrvatskome jeziku".

 
20 2 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
Ajar kaže...

svugdje prije nego u državu koja je neprekidno u ratu. osim toga, valuta joj je novi šekel a ne šakal. nikako dokučiti zbog čega u Bug-u toliko ne podnose lektore ili bar provjeru pravopisa. ili su i oni već otišli iz Hrvatske? 

 U Bugu ima lektora, ali koliko znam ne prolazi tekst za web, preopterećen tiskom. :) No, da, ili stoje doma nezaposleni ili su otišli. Ne odnosi se na Bug, ali prvi tko dobije otkaz u mediju kad ga preuzme 'Rvat je - lektor. 

16 godina
neaktivan
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Preko je trava uvijek zelenija. Ne znam zašto bi nekom čovjeku novac bio jedini motiv u životu? Mogu li u Izraelu ići nedjeljom ujutro s djecom slobodno brati gljive u šumu, mogu li baki ostaviti djecu, mogu li djedu otići na grob? 

 

There is no job like cron job!
 
11 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
BarbaVeli kaže...

Židovu ne bi palo na pamet nazvati svoju zemlju "rupom". Neka gospodin Petric tamo i ostane te osnuje židovski Bug kad mu ova "rupa" ili njegovi pretpostavljeni ne mogu dati plaću kakvu on misli da zaslužuje.
Ne znam je li autor zaboravio da Židovi drže većinu svjetski relevantnih medija, uključujući Hollywood, uz dobar dio bankarskoga sektora, trgovine dragim kamenjem i tko zna što još, te da Židovi investiraju u svoju zemlju na religijski fanatičnoj razini. U Hrvatskoj dok je bio rat, nitko nije otvorio ni trgovinu pod izlikom "kapital bježi od rata", dok recimo jednome Intelu nije nikakav problem otvoriti tamo više industrijskih pogona.

A ako se pitate koji je pravi razlog izraelskog gospodarskog uspjeha, mišljenja sam da se sve svodi na mentalitet: dok se Hrvati smiju hrvatskome jeziku i najradije bi prešli na engleski, Židovi su rekonstruirali izumrli hebrejski jezik i razvijaju ga izmišljajući informatičku terminologiju. Nikome ne pada na pamet vidjeti nešto nakaradno u hebrejskim neologizmima za avatar, internet, malware, "neprevedivim anglizmima na hrvatskome jeziku".

Teško bih se odlučio reći da je rupa, priroda nam je prekrasna tamo gdje tajkuni nisu sagradili betonsko čudovište 20cm od mora ili socijalisti nasrali tvornicu u zaljev, ali tehnički jest korumpirana rupetina trećeg svijeta, šupak Europe bez Netflixa i iMusica zbog ZAMP-a, bure balkanskog baruta zbog dozvoljenog fašizma i fašističkih stranaka, mafijaška močvara u nogometu, pravosuđu, politici... dakle, po svemu smo banana država. Osim što ne pričamo dijalektom španjolskog. S obzirom da su lektorima dali otkaze (jer "je bitno što kažem, ne kako") i da nam je i obrazovanje rupa, predlažem da uvedemo španjolski kao službeni jezik i upotpunimo sliku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
Tonči kaže...

Teško bih se odlučio reći da je rupa, priroda nam je prekrasna tamo gdje tajkuni nisu sagradili betonsko čudovište 20cm od mora ili socijalisti nasrali tvornicu u zaljev, ali tehnički jest korumpirana rupetina trećeg svijeta, šupak Europe bez Netflixa i iMusica zbog ZAMP-a, bure balkanskog baruta zbog dozvoljenog fašizma i fašističkih stranaka, mafijaška močvara u nogometu, pravosuđu, politici... dakle, po svemu smo banana država. Osim što ne pričamo dijalektom španjolskog. S obzirom da su lektorima dali otkaze (jer "je bitno što kažem, ne kako") i da nam je i obrazovanje rupa, predlažem da uvedemo španjolski kao službeni jezik i upotpunimo sliku.

 

Yo no entiendo, por favor repito !

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Puedo explicar en español, si lo desea. No estoy seguro si estamos listos todavía. ¿Cuántas personas hablan español aquí?

12 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Jeli možda još neko bio u Izraelu osim gospodina Petrića ili samo pumpate informacije koje ste čuli i vidjeli u medijima. Bez ljutnje :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

napokon nesto doista zanimljivo od dragana. s nestrpljenjem ocekujem prilog i naravno

da je ideja financiranja startupa - cak i po cijenu toga da vecina propadne fantasticna stvar,

bas kao i ideja u skandinavskim zemljama da sto veci broj mladih ljudi studira jer u konacnici

profitira cijelo drustvo - prosvjecenost, veca tolerancija, otvorenost prema novome isl.

 

drugu stranu medalje tj. vlade - dragan ovdje ni ne spominje, ali neki su se s pravom uhvatili

goleme nepravde koju skupno mozemo staviti pod masnu krvavu crticu zvanu politika.

 

iz prve ruke mogu govoriti i o nekim izraelskim poslovnim kolegama koji su fuzijom zapali u isti koncern -

npr. briljantni matematicari, vrlo lukavi - da ne velimo zajebani pregovaraci, ekonomski debelo

osvijesteni, produkt im je prva liga, technicki top notch - puca od inovacije, elegancije i inteligencije. 

no i tu je ono "ali" - kad malo zagrebes o obicnim, dnevnim stvarima - jednom liku koji se

rekli bi to fetivi zagrepcanci "detepel" negdje iz bivseg SSSR-a, tako je nonsalantno izletio monstruozni 

toksicni oblak cistog fasizma i - rasizma s takvom imperijalnom mrznjom, kao da ga je odgajalo u

hrvatskoj na obroncima nekog franjevackog samostana - doduse s drugim predznakom; al ono

tomato, tomejto - svi su primitivci nalik kao jaje jajetu.

 

isto mogu reci i za jednog poznanika, vrhunskog znalca - koji je otisao u jednu - reicmo to - kraljevinu

i tamo je ugledni profesor. ima kintu basnoslovnu (s 0% poreza), sve sto god pozeli - i vrhunske ljude oko

sebe. al on ionako ne voli alkohol i nije mu stalo do krscanske tradicije za koju tamo ljudi redovno

fasuju bicevanja ili slicne oblike "tolerancije" poput kamenovanja.

 

ostao dragan fasciniran dobrim - i lijepo da je tako. poredio je hrvatsku s jednim gigantom po inovaciji

pa ga tu napali... kao da te na ovim prostorima ne moze pokosit zalutali metak, zlatna mladez tatinim kolima

ili te nece sasjec birokratska hidra hdzsdp hljebisnice? ili su hrvati (...ostale nadodaj prema ukusu) oslobodjeni

uskogrudnosti, fasizma i netrpeljivosti prema (...nadodaj prema ukusu)? 

 

nije na draganu da sudi o politici - jer je bug prvenstveno tehnicka novina. jest ponekad i mlogo sere kao

corporate pudlica, al voli brate covjek pare - pa sta. nek se i on nakon bljestavila vegasa osupnuo necim -

fascinantnim. da i nama pritekene malo takvog entuzijazma i pameti, gdje bi nam kraj bio...

ali budimo realni. dajte bar jedno ime i prezime nekog politicara koji bi shvatio ista od toga - cista

indurijali... idustijali... indusrijalizacija.

 

iskreno se radujem vidjeti prilog o tome kako izraelci poticu znanje i inovaciju na sveopci prosperitet!

 

 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
77ari kaže...
PzKpfw kaže...

U Izraelu ima milijun Arapa koji su svoju sreću pronašli u toj zemlji. Zašto, poneki Hrvat ne bi bio kao oni?

 

Ostavite se tog idealističkog pogleda na svijet. Vi tu ništa ne možete promijeniti, nego možete mjenjati samo sebe.

Mjenjajući sebe, mjenjati će svijet. A, upravo to je i poanta ovog članka, da poneki mladi naš suzemljak, ode eventualno tamo potražiti svoju sreću.

 

 Radije bi tražio sreču u HR bez novca, nego tamo di me može raketa pogoditi dok odem na ručak. Ili bombaš samoubojca dok idem kupiti žvake.

 onda bolje da ne ides u svedsku,britaniju francusku,njemacku, itd

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
odjavljen
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Otići tamo i za jedno 10ak godina put pod noge preko Balkanske rute do Njeme ili Švedske 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 15:45 (Dex.pwn).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

je li moguće da postoji država s nekorumpiranim političarima

 

Jeli tebi poznato da Bibija redovito optužuju za korupciju, a da ne pričamo kako skreće s teme o dugu države (ili neke slične neugodne teme) na temu Hamasa ili Irana? 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Ta računica koja se spominje očito mora biti "ajde da 3% startupa vrati državi 90% ulaganja u njih, i 100% ulaganja u 97% propalih startupa, i još više od toga kako bi i država nešto zaradila". Ne zvuči baš primamljivo...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael

Inače, što se tiče kontroliranja mislima, takvih uredjaja već godinama ima na tržištu.

http://www.hongkiat.com/blog/brain-controlled-gadgets/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
Enkidu kaže...

Hvala na prijedlogu, ali nekako mi se ne živi u državi gdje periodično padaju rakete, eksplodiravaju ljudi na autobusima, pola stanovništva tretiraju kao gamad, zatvaraju golemim zidovima i maltretiraju checkpointima, gdje još nezreli dečki i curice moraju obavezno obući uniforme i ubijati za luđake gladne teritorija, gdje veći dio stanovništva živi u konstantnom strahu i paranoidno-rasističko-fašističkom mentalitetu, i gdje sekta biblijskih fundamentalističkih luđaka organizirano otkupljuje kuće i stanove u prstenu oko Jeruzalema da bi ostvarili svoj san o čisto židovskom Jeruzalemu, dok vlada neprekidno buldožerima čisti nepoželjnike iz njihovih kuća u Gazi i Zapadnoj obali u sklopu politike postepenog i prolongiranog etničkog čišćenja...

Dakle ako ću ići van odavde ići ću negdje civiliziranije. A ne samo bogatije i tehnološki naprednije.

Htjedoh napisati post, ali nakon tvojega zaista nemam više što dodati. Zapravo, imam samo jednu malu sitnicu: da ikad odlučim otići definitivno bih išao u SAD, koliko god to bila imperijalistička zemlja i što sve ostalo već, no treba znati razdvojiti američku politiku i poslovni svijet.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
southy kaže...
Enkidu kaže...

Hvala na prijedlogu, ali nekako mi se ne živi u državi gdje periodično padaju rakete, eksplodiravaju ljudi na autobusima, pola stanovništva tretiraju kao gamad, zatvaraju golemim zidovima i maltretiraju checkpointima, gdje još nezreli dečki i curice moraju obavezno obući uniforme i ubijati za luđake gladne teritorija, gdje veći dio stanovništva živi u konstantnom strahu i paranoidno-rasističko-fašističkom mentalitetu, i gdje sekta biblijskih fundamentalističkih luđaka organizirano otkupljuje kuće i stanove u prstenu oko Jeruzalema da bi ostvarili svoj san o čisto židovskom Jeruzalemu, dok vlada neprekidno buldožerima čisti nepoželjnike iz njihovih kuća u Gazi i Zapadnoj obali u sklopu politike postepenog i prolongiranog etničkog čišćenja...

Dakle ako ću ići van odavde ići ću negdje civiliziranije. A ne samo bogatije i tehnološki naprednije.

Htjedoh napisati post, ali nakon tvojega zaista nemam više što dodati. Zapravo, imam samo jednu malu sitnicu: da ikad odlučim otići definitivno bih išao u SAD, koliko god to bila imperijalistička zemlja i što sve ostalo već, no treba znati razdvojiti američku politiku i poslovni svijet.

vec sam tjedan dana u okolici washingtona (mozda cak i jacoj/poznatijoj od izraelske silicijske doline :)) i potvrdio bih isto.

cak niti ljudi nisu "tipicni glupi amerikanci" kao sto se cesto prezentira.

da je prilike, sutra vih preselio ovdje. ko zna, mozda se i dogodi uskoro..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
nixass kaže...

vec sam tjedan dana u okolici washingtona (mozda cak i jacoj/poznatijoj od izraelske silicijske doline :)) i potvrdio bih isto.

cak niti ljudi nisu "tipicni glupi amerikanci" kao sto se cesto prezentira.

da je prilike, sutra vih preselio ovdje. ko zna, mozda se i dogodi uskoro..

 

Vratio bi se ti u Dublin brzo

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Ako odlazite iz Hrvatske, odaberite Izrael
Samo ne znam sto bi nasi ljudi u Izraelu(?). Naravno da i mi imamo genijalaca i ljudi koji rade odlicne stvari, ali izraelski obrazovni sustav je desetljecima ispred naseg. Totalno smo nekonkurentni.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice