Office 2016 već ove godine

poruka: 49
|
čitano: 6.316
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Office 2016 već ove godine".
12 godina
protjeran
offline
Office 2016 već ove godine

Sve standardno i već očekivano.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 16:04 (NiramX).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Office 2016 već ove godine

Kak su počeli štancat ove Office, još malo pa će i DLC-ove izbacivat za njih. -.-

Moj PC  
4 7 hvala 0
15 godina
offline
Office 2016 već ove godine

Kako misliš štancat, i prije su Office verzije izlazile u razmacima od dvije-tri godine, otprilike? 2013 je izašla 2012. godine, 2016 stiže ove.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
Sickness kaže...

Kak su počeli štancat ove Office, još malo pa će i DLC-ove izbacivat za njih. -.-

 Kako?

 

Office for Windows 1990
Office 3.0 1992

Office 4.x 1993

Office 95 1995

Office 97 1996

Office XP 2001

Office 2003 2003

Office 2007 2007

Office 2010 2010

Office 2013 2012

Office 2016 2015

 

Čak ih i nešto rijeđe izdaju nego u prije.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Office 2016 već ove godine

Neznam šta više mogu donjet novog a da bi opravdavalo kupovinu 

pero_HR
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
peroko kaže...

Neznam šta više mogu donjet novog a da bi opravdavalo kupovinu 

 Kupuješ ako već nemaš, realno gledano ako zanemarimo podršku dobar dio korisnika bi svoje seminare i domaće radove mogao pisati u Officeu 4.0.

Najvjerojatnije će donijeti još veću integraciju sa OneDriveom, Outlook accountom i slično, vjerojatno internet-releated stvari.

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Office 2016 već ove godine

Realno još uvijek ljudi koristi office 2003 ako ne taj onda onaj iz 2007. Ako netko ima office 2010 ili 2013 nema potrebe da prelazi na 2016

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Office 2016 već ove godine

Za ljude kojima ne treba potpuna kompatibilnost s .docx formatom Open/Libre Office je i više nego dovoljan. Naravno, tvrtke su posve druga priča. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Office 2016 već ove godine
Nemojmo molim vas opet prica o OO i LO, kad vidim kako lome tablice bjezim glavom bez obzira...
16 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
koza.nostra kaže...
Nemojmo molim vas opet prica o OO i LO, kad vidim kako lome tablice bjezim glavom bez obzira...

 Pa za studente i nezahtjevne kućne korisnike koji rade svoje privatne stvari i ne treba im kompatibilnost s MS Officeom, LO je i više nego pristojna stvar.

 

A to što lomi tablice, jbg. da sve tvrtke koriste LO koji je free nebi lomio tablice. Lomi ih kad otvaraš s MS Officeom, za obrnuto ne znam... 

 

 

16 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
Imam 365 i ne sekiram se jer uvijek mogu imat najnovije. Unlimited cloud i gg
16 godina
offline
Office 2016 već ove godine
Outlook i Exchange bi mogli/trebali raditi puno bolje.

U Office paketu najveću vrijednost ima Excel. Za njega teško da postoji alternativna verzija.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Office 2016 već ove godine

Primjetio sam da se na novosti najviše žale "pirati" koji većinom niti ne kupuju software. Pa nitko vas ne tjera da kupujete.

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
PlayMaker10 kaže...

Primjetio sam da se na novosti najviše žale "pirati" koji većinom niti ne kupuju software. Pa nitko vas ne tjera da kupujete.

 Kako si to točno primjetio? Ne vidim da ikome ovdje na profilu piše da je pirat. 

 

A i zašto bi se pirat žalio? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 11:38 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Office 2016 već ove godine
lllnuclearlll kaže...
PlayMaker10 kaže...

Primjetio sam da se na novosti najviše žale "pirati" koji većinom niti ne kupuju software. Pa nitko vas ne tjera da kupujete.

 Kako si to točno primjetio? Ne vidim da ikome ovdje na profilu piše da je pirat. 

 

A i zašto bi se pirat žalio? 

 Ne kažem za tebe nego općenito se pirati žale, najviše se žale na Windowse, Office i tako dalje. Za tebe vrijedi ovo "nitko vas ne tjera da kupujete". Ako vam se ne sviđa nećete kupit i stvar je jednostavna. Ja osobno koristim Office 2010 i nitko me tjera da uzmem 2013. Ja niti ne vidim način da Office uopće napravi neki "veliki korak" osim nekakve cloud integracije koja bi bila na još višoj razini.

15 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
zeroname kaže...

Realno još uvijek ljudi koristi office 2003 ako ne taj onda onaj iz 2007. Ako netko ima office 2010 ili 2013 nema potrebe da prelazi na 2016

 -nema potrebe? realno da, što se tiće mogućnosti 'pisaće mašine'.. ali u RL se mora.

MS već godinama ide na 3-godišnji ciklus MSOa (i gluparija s godinama koje su sad jedna ranije).

istovremeno postoji support za 3 generacije, izlaskom nove, gasi se starija.. i tad može u 'smeće' jer počinju problemi... (ne slučajni) npr mail, dok većinu guraju drugi zbog kompatibilnosti ('svi imaju najnovije... ' s TPBa i sl jer je lako). Dok traje support sve OK, nakon tog problem i kreće novi ciklus.

Realno kućni pirati (i firmice) su oni koji to guraju čak (ima smisla) uz blagoslov MSa.. MSO nema posebnu zaštitu. Još 'tužnije' većini nije ni potreban, ali tu je pri ruci, đabe.. a firme ga tad ionako kupuju zbog licence, novi PC, novi win.. nema više starog i svi uzimaju OEM (manje firme).. dok partneri imaju izbor i free prelazak na nove.

Izbor MSOa je ograničen vremenski, btw na mom radnom konju je 2003.. ne trebam, ali ostali u uredima (Štefice) trebaju. Perica ima (bez potrebe) i tu je priči kraj.

 

PlayMaker10 kaže...
lllnuclearlll kaže...
PlayMaker10 kaže...

Primjetio sam da se na novosti najviše žale "pirati" koji većinom niti ne kupuju software. Pa nitko vas ne tjera da kupujete.

 Kako si to točno primjetio? Ne vidim da ikome ovdje na profilu piše da je pirat. 

 

A i zašto bi se pirat žalio? 

 Ne kažem za tebe nego općenito se pirati žale, najviše se žale na Windowse, Office i tako dalje. Za tebe vrijedi ovo "nitko vas ne tjera da kupujete". Ako vam se ne sviđa nećete kupit i stvar je jednostavna. Ja osobno koristim Office 2010 i nitko me tjera da uzmem 2013. Ja niti ne vidim način da Office uopće napravi neki "veliki korak" osim nekakve cloud integracije koja bi bila na još višoj razini.

-ipak kažeš svima.. jer to je forum, internet.. pa ili budi konkretniji ili ograniči izjave na prihvatljive.

-kao što si (točno) primijetio, pirati (većinom? postoje koji kupe i dalje su pirati?) ne kupuju, samo skinu. Tad je to nihov izbor neovisno o potrebi. Trebanje (potreba)? Vjerojanto da ga ni ne trebaju ili ne upale, možda samo word ili ppt.. a i to bi mogli imati legalan free npr viewer-MSO i sl. Ali oni odabiru MSO-najnoviji (ne najjeftiniji, najstariji itd..). Čak je veća šansa da će kućni pirat prije skinuti novi MSO umjesto updateati/upgradeati stariji npr za kompatibilnost.. i to (po meni) s blagoslovom MSa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 15:58 (ihush).
15 godina
offline
Office 2016 već ove godine

2007 još uvijek najbolji office, 2010 nije loš.

2013 katastrofa.

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
nsoul kaže...

2007 još uvijek najbolji office, 2010 nije loš.

2013 katastrofa.

 ne znam jel najbolji ali i ja koristim 2007 i radi sve kaj treba...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
9 godina
neaktivan
offline
Re: Office 2016 već ove godine
zeroname kaže...

Realno još uvijek ljudi koristi office 2003 ako ne taj onda onaj iz 2007. Ako netko ima office 2010 ili 2013 nema potrebe da prelazi na 2016

 Čitam upute za nešto što trebam poslati, pa u njima piše: "Please save you submission as a .doc file (MS Word 97-2003).". I nije to izolirani slučaj.

 

13 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
BudalastoStvorenje kaže...

 Čitam upute za nešto što trebam poslati, pa u njima piše: "Please save you submission as a .doc file (MS Word 97-2003).". I nije to izolirani slučaj.

 

Možda zato što druga strana, kojoj šalješ, uopće ne koristi MS Office (ima i toga).

 

Što bi trebali, otpustiti cjelokupnu ekipu koja radi na Office-u zato jer je dostatan i MSO 2003? Njihov potez je legitiman i logičan, pitanje je samo koliko će licenca prodati. Mislim da će većina tih licenci biti ona iz raznoraznih pretplata jer se automatski upgreadju na novu verziju (pretplate).

 

Što se tiče potreba korisnika, koga to još uopće zanima?

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
BudalastoStvorenje kaže...
zeroname kaže...

Realno još uvijek ljudi koristi office 2003 ako ne taj onda onaj iz 2007. Ako netko ima office 2010 ili 2013 nema potrebe da prelazi na 2016

 Čitam upute za nešto što trebam poslati, pa u njima piše: "Please save you submission as a .doc file (MS Word 97-2003).". I nije to izolirani slučaj.

 

 .. to je 'samo' format (fileformat, standard.. ) ili za juzere, doc slično docx.. ali različito. 99% office paketa može otvarati stare doc i da se baš ne raspadne formatiranje. Ako ne postoji neki 'poseban' razlog, npr dovoljna je 'netique-pristojnost' tad se šalje kao doc (97-2003). tad druga strana može otvroriti. Drugo rješenje je npr PDF.

 

kako? ..  save as..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 18:11 (ihush).
14 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
ihush kaže...

 Drugo rješenje je npr PDF.

 

kako? ..  save as..

 To je jedino rješenje. Pod uvjetom da druga strana ne treba raditi izmjene.

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Office 2016 već ove godine
mario.L_hr kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

 Čitam upute za nešto što trebam poslati, pa u njima piše: "Please save you submission as a .doc file (MS Word 97-2003).". I nije to izolirani slučaj.

 

Možda zato što druga strana, kojoj šalješ, uopće ne koristi MS Office (ima i toga).

 

Što bi trebali, otpustiti cjelokupnu ekipu koja radi na Office-u zato jer je dostatan i MSO 2003? Njihov potez je legitiman i logičan, pitanje je samo koliko će licenca prodati. Mislim da će većina tih licenci biti ona iz raznoraznih pretplata jer se automatski upgreadju na novu verziju (pretplate).

 

Što se tiče potreba korisnika, koga to još uopće zanima?

Druga strana korisi MS Office, ali moli da se šalje .doc, a ne .docx, premda ni njega ne bi odbili. I ponavljam, to nije izoliran slučaj. Korisnici su rekli svoje. :-)

 

ihush kaže...

 .. to je 'samo' format (fileformat, standard.. ) ili za juzere, doc slično docx.. ali različito. 99% office paketa može otvarati stare doc i da se baš ne raspadne formatiranje. Ako ne postoji neki 'poseban' razlog, npr dovoljna je 'netique-pristojnost' tad se šalje kao doc (97-2003). tad druga strana može otvroriti. Drugo rješenje je npr PDF.

 

kako? ..  save as..

Nisam pitao za kratki tečaj snimanja u razne formate nego dajem primjer da i u 2015. ljudi i dalje traže da im se šalje stari format. PDF nisu tražili. Da jesu, dobili bi ga.

 

9 godina
odjavljen
offline
Office 2016 već ove godine

Zna li tko koji office 2010, 2013, 2016 kupuju ili se mogu skinuti za windows 7?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Office 2016 već ove godine

Office 2013 uredno radi na Win7 SP1.

My name is Legion... For we are many!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Office 2016 već ove godine
Sum_of_all_fears kaže...

Office 2013 uredno radi na Win7 SP1.

 Jel to znači da si platio i koliko?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Office 2016 već ove godine

Nisam ja, firma je. Office365 dolazi sa Officeom 2013 i 5 licenci po korisniku (jedan key za 5 PCja).

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Office 2016 već ove godine
keyofdestiny13 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Office 2013 uredno radi na Win7 SP1.

 Jel to znači da si platio i koliko?

 Za nekog tko hoce privatno legalno imati Office, nema boljeg od ovog https://products.office.com/en-us/office-365-home. Office licenca za 5 korisnika, svakom po 1TB OneDrive for Business, 60 min Skype poziva ...

Yes, I work for Microsoft!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 21:28 (mfrankovic).
11 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine

Meni osobno je to valjda najgora opcija, a sumnjam da sam jedini. Mozda bih mogao naci 1-2 osobe s kojima bi to mogao podijelit, a 1TB OneDrive i Skype kombinirano za mene imaju vrijednost $0 (pretvoreno po srednjem tecaju HNB: 0kn).

Inace imam preko posla i MS HUP programa: $11 iliti 60-70kn za Office 2013 Pro verziju. Daleko povoljnije. Cak i obicna Home&Student verzija bi mi se vise isplatila nakon 2-3g negoli 365. Da nemam HUP opciju, koristio bih LibreOffice kao sto sam koristio prije, koliko meni treba, sasvim dosta...

15 godina
offline
Re: Office 2016 već ove godine
mfrankovic kaže...
keyofdestiny13 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Office 2013 uredno radi na Win7 SP1.

 Jel to znači da si platio i koliko?

 Za nekog tko hoce privatno legalno imati Office, nema boljeg od ovog https://products.office.com/en-us/office-365-home. Office licenca za 5 korisnika, svakom po 1TB OneDrive for Business, 60 min Skype poziva ...

 -izuzetno Vas cijenim, ali potreban Vam je reality check. Home/99$/godina (kasnije su nabacali skype etc ali početna cijena je nebulozna) nije ni po čemu povoljno za kućnog juzera. Odnosno, potraži jedan primjer da je itko kupio. (a za firmu licenca ne pokriva). 450$ MAPS.. je OK za firmu ili bilo koji partner paket, dok su stare home/student licence (2007-2010) bile cca 400kn prihvatljive, sad su ako se ne varam 800-1000kn? Realno kućni user može mirno živjeti bez MSOa (s besplatnim alternativnim rješenjima ili jednako besplatnim alternativnim MSOom). Npr dovoljno je instalirati free MSO-viewere za korištenje (ne kreiranje) dokumenta a tipkanje može zadovoljiti i wordpad. Što je od tog realnije?

 

MSO počinje ličiti na FIFA-u?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice