Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

poruka: 22
|
čitano: 2.356
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu".
8 godina
neaktivan
offline
Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

The capitalist mindset: A project doesn't work and is slow in its progress? Fire everyone on it!

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

Koje je tvoje rješenje? Plaćati ih tjednima, mjesecima, godinama za to da sjede tamo i ništa ne rade?

15 godina
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
GNU+Linux kaže...

The capitalist mindset: A project doesn't work and is slow in its progress? Fire everyone on it!

 Pa logično, zamisli da ti imaš firmu i da si u sličnoj situaciji, šta bi uradio otpustio pola radnika il gurao još godinu pa zatvorio firmu i otpustio sve radnike.

12 godina
offline
Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

Upravo to,a sta drugo nego "seci rukav i bezi",a ne ulaziti u jos vece dubioze i minuse..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
mbaksa kaže...

Koje je tvoje rješenje? Plaćati ih tjednima, mjesecima, godinama za to da sjede tamo i ništa ne rade?

 Otpustiti voditelja tog odjela.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
AA-d00d kaže...
mbaksa kaže...

Koje je tvoje rješenje? Plaćati ih tjednima, mjesecima, godinama za to da sjede tamo i ništa ne rade?

 Otpustiti voditelja tog odjela.

I što bi točno time dobio?

16 godina
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
Old Iggy kaže...
AA-d00d kaže...
mbaksa kaže...

Koje je tvoje rješenje? Plaćati ih tjednima, mjesecima, godinama za to da sjede tamo i ništa ne rade?

 Otpustiti voditelja tog odjela.

I što bi točno time dobio?

 Baš. Očito je zaposleno ljudi za planirano puno veće tržište, tj. Pokrivenost, a vjerojatno je došlo do smanjenja interesa zbog zasićenosti i konkurencije i ljudi  u alphabetu procijenili da su se zaletjeli i da neide. Pogotovo sad kad su bežični standardi i tehnologija daleko povoljniji, gotovo za kućnog korisnika dovoljno brzi i dostupni bez kopanja, bušenja i instaliranja. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
Čak je i našim ISP-evima došlo do mozga da su WiFi linkovi sada puno lakše rješenje za spajanje čak i centrala jer je puno jeftinije nego kopanje i provlačenje 5km optike.

Samo da počnu nuditi internet pristup putem WiFi linkova,ovi manji što to rade uglavnom nude samo niske brzine.
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
Mislim da, sad je vec prekasno i ocito se mora otpustiti vise ljudi. Tog voditelja je trebalo jos prije otpustiti ili smijeniti kada se vec vidjelo da projekt ne ide po planu. A usluga ko usluga je predobra. 70$ za gigabitni internet je super cijena s obzirom da je prakticki "zanemarivo" skuplja od ostalih ponuda-cijena usluga konkurencije u Americi.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
mbaksa kaže...

Koje je tvoje rješenje? Plaćati ih tjednima, mjesecima, godinama za to da sjede tamo i ništa ne rade?

 Moje rješenje ti je na slikama.

Međutim da sam zli kapitalist na čelu Googlea, što bih napravio... Pokrenuo bih masovni projekt izgradnje optike do svake zabiti po dampinškim cijenama. Nebih ciljao na profit nego na ubijanje konkurencije. Kada bi konkurencija bila mrtva, nabio bih cijenu. Ne vjerujem nikome tko je 'kapitalist' jer znam da kada bih i sam bio na njihovom mjestu da bih i sam koristio sve te podle taktike i strategije. Jedini razlog zašto mislim da Google to ne radi je zato jer vjerojatno ne misle da bi im to uspjelo ili se boje onih ostataka državne antitrust kontrole koja je još ostala u USA.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 12:40 (GNU+Linux).
16 godina
moderator
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

Na slikama su neke parole kojima se to ne rješava. Pa te ponovno pitam - kako konkretno bi ti to riješio?

16 godina
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
GNU+Linux kaže...
mbaksa kaže...

Koje je tvoje rješenje? Plaćati ih tjednima, mjesecima, godinama za to da sjede tamo i ništa ne rade?

 Moje rješenje ti je na slikama.

Međutim da sam zli kapitalist na čelu Googlea, što bih napravio... Pokrenuo bih masovni projekt..

 Mah. Prebaci se u neku stranku pa tjeraj ideologiju. Ovdje je situacija jednostavna. Google ih zaposlio, stvorio dotad nepostojeće radno mjesto i naposlijetku google im ima pravo dati i otkaz jer je izračunao da je situacija neodrživa. Za taj otkaz će dobiti otpremninu, dobar cv, a moguće i zaposlenje u nekom drugom idjelu.  Ti tvoji planovi mlacenja tuđim kcem po gloginjama su blesavi jer nemogu postati monopolisti u nečemu što nema perspektive. Bežična komunikacija je dovoljno dobra za 99% pučanstva. Kao da potrošiš milijsrde da svakom danas pokloniš betacam video kako bi bio monopolist u tome.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 12:53 (overhaul).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
mbaksa kaže...

Na slikama su neke parole kojima se to ne rješava. Pa te ponovno pitam - kako konkretno bi ti to riješio?

 Ma ja bi projekt gurao dok nebi uspio. Mislim Google da je to nekako uspio imao bi praktički cijeli IP stack pod svojom kućom.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
16 godina
moderator
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
GNU+Linux kaže...
mbaksa kaže...

Na slikama su neke parole kojima se to ne rješava. Pa te ponovno pitam - kako konkretno bi ti to riješio?

 Ma ja bi projekt gurao dok nebi uspio. Mislim Google da je to nekako uspio imao bi praktički cijeli IP stack pod svojom kućom.

Projekt evidentno stagnira. Ti ljudi su višak. Ti bi ih plaćao bi ljude da sjede i čekaju i izazivao nepotrebni odljev novca? Ne kužim koje opravdanje imaš za tako nešto. Zašto ti ljudi ne bi radili i bili plaćeni za to što naprave? Zašto ih Google ponovno ne bi zaposlio (njih ili neke druge) ako/dok se pojavi potreba za njima?

 

Jel ti dobivaš plaću za nerad? Bi tebe šef zadržao u firmi ako više nema posla za tebe? Tako nešto je moguće samo u državnim institucijama. Zato i imamo tako velike poreze i slabu učinkovitost državnih instituacija. U kom svijetu ti živiš?

8 godina
neaktivan
offline
Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

Onda je pitanje zašto projekt stagnira. Kada bi to saznao onda bi od istih zaposlenika formirao tim za otklanjanje poteškoća u prjektu.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 13:14 (GNU+Linux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
GNU+Linux kaže...

Onda je pitanje zašto projekt stagnira. Kada bi to saznao onda bi od istih zaposlenika formirao tim za otklanjanje poteškoća u prjektu.

Zašto misliš da to nisu napravili? Kad bi se na silu moglo biti uspješan, onda bi svi bili uspješni i nikad ni jedna firma ne bi propala.

10 godina
protjeran
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
Pa u tome i je razlika kaj sposobni manager moze "roditi" vise posla nego nesposobni, plus kaj korporacije imaju i odjele za stratesko dugorocno planiranje , koje je isto mozda podbacilo....
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
bunkermax kaže...
Pa u tome i je razlika kaj sposobni manager moze "roditi" vise posla nego nesposobni, plus kaj korporacije imaju i odjele za stratesko dugorocno planiranje , koje je isto mozda podbacilo....

Uspjeh kompanije ili projekta ovisi samo o sposobnosti menadžera? Ili ovisi i o stanju na tržištu, zakonskim mogućnostima, potražnjom za određenom uslugom ili proizvodom? Ne kužim što vi sanjate. Uspješni menadžer projekt koji više ne raste zatvara ili održava na životu dok god donosi kakav-takav profit (a to podrazumijeva racionalizaciju ili otkaze). Neuspješni menadžer ne radi racionalizaciju, ustraje na neuspješnom projektu i bankrotira firmu.

10 godina
protjeran
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

@mbaksa

Hehee...ti si to sad malo prebanalizirao. Naravno da manager ne istrazuje trziste, zakonodavni okvir, ne predvidja pomicanje tektonskih ploca niti ima vizije nadolazecih tsunamija.

U svakoj mega korporaciji postoje odjeli koji se time bave, a manager dolazi sa svojim uslugama daleko nakon njihovih dugorocnih planova.... Plus kaj manager ima grafikonski okvir unutar kojeg mora ostvariti rezultate inace leti jako munjevito van projekta. No za propast cjelog projekta je na manageru vrlo malo ili cak i nula krivnje.... Managera lako promjenis, no ako je projekt u nekom segmentu fulan, nemre ti ni trust managera pomoći....
16 godina
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
GNU+Linux kaže...

Onda je pitanje zašto projekt stagnira. Kada bi to saznao onda bi od istih zaposlenika formirao tim za otklanjanje poteškoća u prjektu.

Ovaj "projekt" je puno kompleksniji da bi ga se zvalo projekt i uletili su u puno previše problema.

Otpuštanje ljudi je samo posljedica, ni prva ni zadnja Google investicija koja nije dala očekivane rezultate u roku u kojem je očekivano.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu
GNU+Linux kaže...

 Moje rješenje ti je na slikama.

Međutim da sam zli kapitalist na čelu Googlea, što bih napravio... Pokrenuo bih masovni projekt izgradnje optike do svake zabiti po dampinškim cijenama. Nebih ciljao na profit nego na ubijanje konkurencije. Kada bi konkurencija bila mrtva, nabio bih cijenu. Ne vjerujem nikome tko je 'kapitalist' jer znam da kada bih i sam bio na njihovom mjestu da bih i sam koristio sve te podle taktike i strategije. Jedini razlog zašto mislim da Google to ne radi je zato jer vjerojatno ne misle da bi im to uspjelo ili se boje onih ostataka državne antitrust kontrole koja je još ostala u USA.

 Najbolje bi bilo da svi vuku kablove kamo god hoće. Pa bi onda dobili situaciju da niko ne zna di je sto. Zato u civiliziranom svijetu bez anarhije postoje zakoni po kojima se postupa i kablovi se provode za ondje gdje se dobije dozvola za to. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
neaktivan
offline
Otkazi za polovicu zaposlenika u Google Fiberu

A vidimo na primjeru država poput naše kako to sve super funkcionira.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice