Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

poruka: 50
|
čitano: 8.153
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7".
16 godina
odjavljen
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

Nisu ovdje inzinjeri krivi nego prodajni i marketing odjeli koji su rekli "proizvod mora van". Inzinjeri nisu carobnjaci pa da svaki puta od prve naprave savrsen uredjaj...

Freak Show Inc.
 
44 2 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

Da znali su za ovo pa pustili van i rekli fuck it. Na temelju cega si zakljucio da nisu inzinjeri sami krivi osim što se sam voliš smatrat inzinjerom? Zašto bi bilo nemoguce da su jednostavno previdjeli taj nedostatak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 13:34 (mislav_01).
15 godina
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

igzektli. marketingaše i dizajnere valja držati na lacu i u kavezu no redovno ih hraniti kako se ne bi iživljavali na proizvodima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
23 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
mislav_01 kaže...

Da znali su za ovo pa pustili van i rekli fuck it. Na temelju cega si zakljucio da nisu inzinjeri sami krivi osim što se sam voliš smatrat inzinjerom? Zašto bi bilo nemoguce da su jednostavno previdjeli taj nedostatak.

 

Ja sam jako daleko od inzinjera, vjeruj mi...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Friday kaže...

Nisu ovdje inzinjeri krivi nego prodajni i marketing odjeli koji su rekli "proizvod mora van". Inzinjeri nisu carobnjaci pa da svaki puta od prve naprave savrsen uredjaj...

 Inženjeri, ne inžinjeri

16 godina
odjavljen
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

Inzinjeri

Freak Show Inc.
 
16 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Zar nije krumpir?😵
12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
A sa, nisu inženjeri konstruirali mobitel, već marketing.... Razmisli malo prije pisanja postav😉
15 godina
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

Nisam znao da se baterije prilikom punjenja šire i da ima treba ostaviti 10% prostora zbog tih karakteristika..

 

Imao sam mobitele gdje su baterije bile doslovno na knap sa ostalim prostorom i prošlo je stvarno mnogo punjenja kroz nekoliko godina bez ijednog jedinog problema.

Može biti da ovi moji mobiteli nisu imali litij polimerske baterije? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Pa sve što se grije se širi...
12 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Kad su inžinjeri prvi dan počeli kreirati Note 7 šef je došao i pitao:"kad će biti gotovo"
...kao i svi današnji privatnici
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

"Ova pogreška krši jedno od osnovnih pravila konstrukcije uređaja, kažu ovi inženjeri, da je nemoguće da se ovakav dizajn dogodio slučajno".
Ajmo ovako. Napravit čemo naj bolji mobitel do sada. U slućaju da ne dobije pažanju kakvu želimo, ostavimo si back door da ju dobije.
Po nekad su mi teorije zavjere naj bolja logička objašnjenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 14:46 (Angus_Young).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Pročitaj moj post od početka do kraja. Ako se širi 10% zašto je to problem u Galaxy ali nije npr. u nekiim drugim mobitelima koji su isto tako na knap ubacivali baterije koje su se isto grijale i širile?

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
boxer kaže...

 Pročitaj moj post od početka do kraja. Ako se širi 10% zašto je to problem u Galaxy ali nije npr. u nekiim drugim mobitelima koji su isto tako na knap ubacivali baterije koje su se isto grijale i širile?

 

 Inače, kroz ruke mi je prošlo gro mobitela (što mojih, što onih koje sam servisirao) i moram priznati da je čak 90% napuhnutih baterija bilo u Samsunzima, a u ukupnom udjelu mobitela koji su mi bili u rukama su zauzimali možda 30%.

Očito malo pretjeruju u forsiranju baterija,ali to je očekivano jer su vodeći proizvođač u svijetu, a to onda uvjetuje poslovnu politiku u kojoj broje i svaki atom kisika u zgradi u kojoj rade, a kamoli ne 1 kubični nanometar prostora u bateriji....

Kaj je previše nije ni s kruhom dobro.

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Sta nije tih 10% unutar konstrukcije same baterije a ne mobitela? Normalno da baterija u uredaju mora bit "na knap" da ne sece unutar kucista mobitela?
15 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Friday kaže...

Inzinjeri

 Jebo te ovaj je gori od antraksa

11 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Nije točno, npr. čelik se sužava prilikom velikih temperatura.

14 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
boxer kaže...

Nisam znao da se baterije prilikom punjenja šire i da ima treba ostaviti 10% prostora zbog tih karakteristika..

 

Imao sam mobitele gdje su baterije bile doslovno na knap sa ostalim prostorom i prošlo je stvarno mnogo punjenja kroz nekoliko godina bez ijednog jedinog problema.

Može biti da ovi moji mobiteli nisu imali litij polimerske baterije? 

 Da, ali ako se išlo velikom brzinom punjenja, moglo se stvarno dogoditi jako grijanje baterije i posljedično tome njezino širenje i nakon toga slijede navedni problemi. Rješenje problema na 2 moguća načina: 1. Ne forsirati super brza punjenja i 2. napraviti mrvicu manju bateriju da se ima kamo proširiti a da ne dođe do mehaničkih naprezanja, loma i posljedično tome logorske vatrice.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 18:15 (učo).
16 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
boxer kaže...
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Pročitaj moj post od početka do kraja. Ako se širi 10% zašto je to problem u Galaxy ali nije npr. u nekiim drugim mobitelima koji su isto tako na knap ubacivali baterije koje su se isto grijale i širile?

 

 U načinu punjenja i snazi trošila. Danas je na snazi neka moda tko će napraviti kraći "fast charge", pa se filaju baterije velikom snagom da se nakrcaju u što kraćem vremenu. Otprilike 10 puta brže punjenje nego nekadašnji prosječni mobiteli, gledajući kapacitete koje se i u kojem vremenu puni. Pritom ih ljudi nerijetko usput istovremeno koriste. A chipseti i ekran su moćni, tj,  trebaju mnogo energije pa i oni griju (što znamo iz svojih pc kanti za koje nonstop ugrađujemo bolja hlađenja i biramo grafičke sa boljim hladnjacima). Pa nek je još temperatura okoloce oko 30.... eto. 
Meni samo nije jasno, dali bi im dlaka s ćelave glave otpala da su dva milimetra deblji mobitel napravili? Koji im je Qratz sa tim natjecanjem u tankosti i "kompaktnosti"? Koji kupac ih je to tražio? Yebal ih degenerirani marketing da ih yebal.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

"Kada bi inženjeri odlučivali o izradi automobila oni bi bili težine i cijene lakog tenka, dizajnerima bi automobilski motori bili od staniola, karoserija od plastelina, a kotači od trkačeg bicikla."

 

Nije doslovno, davno sam čitao

 

Arthur Hailey, Kotači 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 19:55 (maximilian).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

koliko se kužim u metaloslastičarstvo, pregrijavanje može biti posljedica samo kratkog spoja (nečega s nečim). kladim sebe da je tako bilo s ovim modelima. negdje se u proizvodnji nekaj pomaklo, dovoljno za kratki spoj. i eto vraga, skok na skok. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Ajar kaže...

koliko se kužim u metaloslastičarstvo, pregrijavanje može biti posljedica samo kratkog spoja (nečega s nečim). kladim sebe da je tako bilo s ovim modelima. negdje se u proizvodnji nekaj pomaklo, dovoljno za kratki spoj. i eto vraga, skok na skok. 

 Nemora uopće biti. Probaj maknuti hladnjak sa procesora. Pregrijal bude se, a nema kratkog spoja. Dakle kao što tekst kaže - konstrukcijska greška.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Diazz72 kaže...
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Nije točno, npr. čelik se sužava prilikom velikih temperatura.

 Daj kakvu referencu za ovo sto si rekao.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Fake_Alert kaže...
Diazz72 kaže...
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Nije točno, npr. čelik se sužava prilikom velikih temperatura.

 Daj kakvu referencu za ovo sto si rekao.

 Pa njegov je neki poseban čelik koji postaje uži a duži :)


Nije valjda bio u osnovnoj školi taj dan, što sad. 
http://www.engineeringtoolbox.com/linear-expansion-coefficients-d_95.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
overhaul kaže...
Fake_Alert kaže...
Diazz72 kaže...
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Nije točno, npr. čelik se sužava prilikom velikih temperatura.

 Daj kakvu referencu za ovo sto si rekao.

 Pa njegov je neki poseban čelik koji postaje uži a duži :)


Nije valjda bio u osnovnoj školi taj dan, što sad. 
http://www.engineeringtoolbox.com/linear-expansion-coefficients-d_95.html

 Upravo to, ali 100 ljudi/cudi... 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Friday kaže...
mislav_01 kaže...

Da znali su za ovo pa pustili van i rekli fuck it. Na temelju cega si zakljucio da nisu inzinjeri sami krivi osim što se sam voliš smatrat inzinjerom? Zašto bi bilo nemoguce da su jednostavno previdjeli taj nedostatak.

 

Ja sam jako daleko od inzinjera, vjeruj mi...

 

Sad mi je puno jasnije iz tvog odgovora i slazem se da je marketing sve kriv.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
mislav_01 kaže...
Friday kaže...
mislav_01 kaže...

Da znali su za ovo pa pustili van i rekli fuck it. Na temelju cega si zakljucio da nisu inzinjeri sami krivi osim što se sam voliš smatrat inzinjerom? Zašto bi bilo nemoguce da su jednostavno previdjeli taj nedostatak.

 

Ja sam jako daleko od inzinjera, vjeruj mi...

 

Sad mi je puno jasnije iz tvog odgovora i slazem se da je marketing sve kriv.

 

Ti bas ne znas kako bi sam sa sobom, ha?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
Diazz72 kaže...
Dex.pwn kaže...
Pa sve što se grije se širi...

 Nije točno, npr. čelik se sužava prilikom velikih temperatura.

 Nije čelik jedini 

 

Čvarci se isto smanjuju 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7

Ne kuzim . Tocno to što sam napisao sam i mislio. Dakle nisi inzinjer i lupaš napamet nargumentirano po zlom marketingu. Meni je jasnije iz koje pozicije dolazis i to je sve što sam htio rec. Jasniji nisam mogao bit. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 9:32 (mislav_01).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven uzrok samozapaljenja Galaxy Notea 7
mislav_01 kaže...

Ne kuzim . Tocno to što sam napisao sam i mislio. Dakle nisi inzinjer i lupaš napamet nargumentirano po zlom marketingu. Meni je jasnije iz koje pozicije dolazis i to je sve što sam htio rec. Jasniji nisam mogao bit. 

 

Opa, imamo jednog marketingasa ovdje...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice