Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

poruka: 38
|
čitano: 5.838
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru".
16 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

yebemti nesposobnost..

da uzmu par studenata s nekog info faxa s mentorom, i u nekom razumnom roku bi imali gotovo ispravan sustav.. a ovi drkonje godinama pokusavaju i ne ide..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
16 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

"ne da mi se"  {#}...problem je i to što su uzeli par studenata ali rodijaka...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 23:32 (reso28).
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

A možda ne žele sustav za glasanje tako da se ne vidi kako pola saborskih zastupnika skoro nikada nema.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
19 0 hvala 1
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

A zato naš vrli premijer ide u SAD

Amerikanci će biti oduševljeni...

tata
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Kako su to uspjeli *zaj*eba*i?

Tom softveru i hardveru je jedina zadaća prebrojavanje,zar ne? 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
g12356 kaže...

Kako su to uspjeli *zaj*eba*i?

Tom softveru i hardveru je jedina zadaća prebrojavanje,zar ne? 

 

Je al izgleda da im sustav nezna brojit tako da od tog hardvera skupa sa softverom ista korist ka i od njih ( mislim zastupnika) nikakva
HAJDUK ŽIVI VJEČNO
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

ali su zato pale i pinke naručiteljima "usluge" od ovih tvrtaka. to je bitno. jebeš glasanje i elektroniku. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

ma treba ih sve smaknut

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

glasanje koje moze nadgledat i jedan arduino nano od 50 kn platit 2 milje prestrassno ahhhh{#}

 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Hm, mislim da je zapravo sve ok sa sustavom, odn. (ne)radi kako je, pretpostavljam, bilo i zamišljeno. Zamislite samo da je sustav obavio prebrojavanje ? To bi značilo da dobavljač više nebi imao posla oko toga. A ako nema dodatnog posla nema ni dodatne zarade. Čitam po novinama da će biti novih zapošljavanja, da će gospodarstvo uskoro procvasti i tako to. Pa eto, možda je i ovo jedna od mjera. Mali korak prema oporavku (iako ne baš mali u financijskom smislu, ali tako vam je to u poslovanju s državom, još ako ste odgovarajuće obojeni, eh...). Dakle ja mislim da je sve bilo u najboljem redu. BTW, da se malo uozbiljim, mislim da bi takav trivijalan sustav odradili klinci kakve srednje škole nekakvog tehničkog/računalskog smjera za maturalni rad, ili kakvo takmičenje bez problema.

Deckard
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

spišarija,sramim se zemlje u kojoj živim...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 8:50 (Nitro233).
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Zar bi bilo čudno da nešta u ovoj banana državi radi kako spada kad jednostavan preplačeni sustav za prebrojavanje glasova ne radi kako spada. 

''It's not broken, It's a game feature''
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
Kikiriki drzava za kikiriki ljude
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

To je bila cjenovno najpovoljnija ponuda na javnom nadmetanju.

A to što izvođač nema pojma, to nema veze.

A prebrojavanje glasova bi valjda odradila bez problema i 486-ica za 151 glasača.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
Ja mislim da to ona dvojica na galeriji sabotiraju sustav već godinama.

Budimo realni, jasno je zbog čega.
K
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Dobavljači ovog sustava su: Laboratorij multimedijskih tehnologija d.o.o. i AS Kongresni servis d.o.o.

 

Navodim: "Kada je 1969. godine, iz obrta za popravak radio i TV aparata osnovanog samo tri godine ranije, odlučio proširiti posao na najam audiovizuelne i konferencijske opreme, Adem Dado Suljić vjerojatno i nije bio potpuno svjestan što je započeo ..."

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Računalo cjenovnog ranga, recimo 3000 kn (za ovaj posao saboru) je i više nego dovoljno za svako zastupničko mjesto (to može biti i neki android) plus jedan server, plus veliki lcd tv ne može koštati više od 550.000,00 kn. A tako primitivan software da košta preko milijun kn.... još ako uzmemo u obzir da oprema može koštati i duplo jeftinije ... šta tu toliko košta. 

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
Grognard kaže...

Dobavljači ovog sustava su: Laboratorij multimedijskih tehnologija d.o.o. i AS Kongresni servis d.o.o.

 

Navodim: "Kada je 1969. godine, iz obrta za popravak radio i TV aparata osnovanog samo tri godine ranije, odlučio proširiti posao na najam audiovizuelne i konferencijske opreme, Adem Dado Suljić vjerojatno i nije bio potpuno svjestan što je započeo ..."

A bome ne zna ni sad.

 

Ovo je klasična priča u kojoj prva firma nije uspjela osposobiti nešto (možda jer su "uzeli novce i pobjegli", možda jer su te '96e stvarno bili nesposobni), a svaka druga je njihov neuspjeh uzela kao ispriku da uzmu novce i pobjegnu. Jer ako ovi prije nisu napravili ništa, a uzeli su novce, zašto i mi ne bi napravili ništa i uzeli novce.

 

Po hrvatskom realo-ciniku samo bi apsolutno najveći kreten napravio nešto i uzeo novce, jer se može uzet i ne napraviti ništa.

 

I dok sada prevladava kritika tih nesposobnjakovića (nazvati ih debilima je uvreda i za debila), kad se ukaže takva prilika kritika će se drastično smanjiti i prevladati će taj "Croacija relist", kakav čući u većine hrvatskih obrtnika - od Radeta mehaničara, preko Zokija kelnera, dok spomenutog laboranta multimedjiskih tehnologija i kongresnog servisera.

Inače si kreten.

(EDIT: Koliko keramičara, električara, servisera, ....n+1..., zidara vulkanizera ima koji su učinili istu stvar (ofrlje obavili posao, a uzeli gazilijun novaca)? Zašto se onda čudimo da netko pokuša istu stvar samo na malo većoj razini?)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 11:47 (wyks).
13 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Za te pare su mogli zaposlit covjeka koje ce sakupljat papirice od svakog tko je glasao, vodit pisanu evidenciju hoces na papiru il na kompu uz placu od 5000kn i tako 28 godina... ok, uz doprinose nesto manje godina..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Lijepo srocen tekst, mada me smeta utkano beznadje i samoca u

koju se povlaci autor - kada provali ocaj. nesto kao flash. uvijek ista prica.

 

mogao bih prepjevati cijeli repertoar izvjesnog barda osamdesetih i mogli bi

opet "pozdraviti prisutne s drugarice i drugovi", ali to mi sve nekako vise

pristaje u kuknjavu nalakcenu o kakv sank lokalne birtije.

 

procitavsi sve polinkane - minule tekstove na ovu temu - vidio sam osvrt na

tehnicu stranu - ako se ne varam i oleg je istaknuo trivijalnost problema i

razinu potkovanosti neophodnu za implementaciju istog. ni miru nije milo

 da se obistinjava "told you so" neumitno prorocanstvo, ali mi nedostaje

onaj impuls koji, dakako ne mogu ocekivati jer je ovdje prvenstveno rijec o

osobnom stavu, ali bi me radovalo da eto, bas BUG nekoga "posalje" da

utvrdi sljedece cinjenice koje, vjerujem, zanimaju i jos ponekoga:

 

- uz informaciju koliko je svaka implementacija kostala ne bi bilo zgorega

 znati i tko je projektirao, implementirao i testirao sustav - i kako.

- tko je odogovoran za pojedine gore opisane stavke - ono, imenom i prezimenom.

- tko je odgovoran za sastavljanje ugovora (ime i prezime) jer valjda postoji

neka klauzula koja regulira penale, rokove za prepravke isl. ukoliko sustav ne radi.

i najvaznije od svega:

- rijec tehnicara/forenzicara ZASTO sustav nije radio i na koji nacin se isti

tretiralo, da ne velim SABOTIRALO - ako je vec sve radilo prilikom testiranja ili

tzv "testiranja".

 

cudi me da se nitko iz buga nije nasao i predlozio da sustav glasanja moze raditi

i bez ikakve dodatne infrastrukture - sjecam se, naime neke fotke iz novina - s gomilom kablova

i inim, onako na kamari prilikom posljednjih radova uvodjenja novog sustava glasanja u saboru;

sve se to moglo preskociti - zasto ne pokazati inovaciju i bezicnost - IT superiornost male nacije?

danas svaki, pa i zadnji krkan u saboru (prshuting) ima nekakav pametni mobilni telefon, tablet -

vjerujem valjda i sluzbeni. Koji ce im klinac ekstra dugmad, kad ionako, da prostite - drqaju

po telefonima i prijenosnicima?

 

nes ti web aplikacije koja bi onda mogla svakome gradjaninu ove zemlje u realnom

vremenu pokazati kako je koji zastupnik glasao u saboru.

 

ili ima li koga uopce u istom... u koje vrijeme... koliko cesto...

 

mislim da je na kraju svakome jasno da ovo posljednje zesce zulja sve marljive

pcelice i trutove u saboru pa je nekako i logicno da sustav *NE* radi.

 

no svejedno, eto ti challenge za sljedecu bugovu nagradnu igu - napraviti app za glasanje,

virtualni sabor, da udruzenim snagama hinimo alfa muzjak testere i isprobamo 

app i sa zebnjom vidimo hoce li takav izdrzati stravicni pritisak od 151+ korisnika.

 

 

 
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

a jeste (ne)ozbiljni. Sad bi svi Vi željeli da ovo čudo tehnike/tehnologije radi... (čemu?).

kad se spominje npr 486 kao dovoljan... ne, nemoguće je napraviti ponudu s nepostojećim artiklom u cjeniku

- dovoljn je chip-tranzistor-EEPROM.. al to bi bilo prejeftino pa nema tu 'gušta'. (gušta se na razne načine, jedan od njih je i naplaćivanje joba).

 

jedan od mogućih scenarija, onako montypejtonovska.. recimo televojting kao pjesma EU, uz svakog sabornika može biti telefonista/ili osobno zastupnik i one std.rečenice, helo-zagreb disis zastupnik koling.. hir iz aur vojs. .. to fercera za EU s 350miliona i 30 država, radilo bi i s ovom šačicom umnih reprezenata našeg društva. Drugi, Dellboyovski, kupiti neki tamaguči na jakuševcu.. radio bi bar 5min duže a bio bi jeftiniji cca 100kn (i to je ušteda! nešto se mora u džep staviti i guštati).

 

Dal je Leko postavio (zastupničko) pitanje o odgovornosti, penalima.. ? Dal se Rosandić pita zašto uopće trošiti tintu, virtualnu... bemti, više Mamić dobije guženja kad dinamo (ne)prezimi, nego biz+sabor za najsporedniju stvar na svijetu (misli se na sabor, donošenje zakona/ustava neke države..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Zbog ova 2 miljuna kn što su tako nonšalantno bacili, dok narod ne zna kako će dalje, ne bi ih samo trebalo smjeniti sa vlasti, već sve te nitkove treba bacit u zatvor.

 

Dobro, ne treba u zatvor, ali neka svi u saboru daju mjesečno od plaće 5K kuna dok se ne namiri ovaj dug prema nama.

 

...pa za ovo ni prijeki sud nije previše...

 

...ovo treba bombu bacit...

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

1.7 milijuna kuna... Pa taman i da ima RFID tagove za identifikaciju, cijela oprema (čitač sa 3 gumba za svakog tko ima čast i privilegiju tamo sjediti, kablovi (najobičniji UTP), arduino koji bi obavljao složen proces autentifikacije i brojanja te httpd koji bi to prikazivao na tabletu spojenom na TV) u ovoj varijanti ne košta ni 15k kuna sa montažom i kompletnim know-how (copy/paste koda sa Stack overflowa i codeprojecta). Užas...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Tri. Faking. Gumba.

 

Sustav ima zadaću pratiti samo ta tri hebena gumba na svakom od 139 sjedećih mjesta. I to ne može raditi bez rušenja? Resetirali su ga i ponovno nije radio? Alo? Pa sramota je malena riječ za ovo.

 

Kako se uopće dogodi da se nešto, takve jednostavnosti, sruši? Pobogu ovaj forum je nekoliko puta kompliciraniji sustav od tog sranja što su ga instalirali u sabor.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
15 godina
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
rustweaver kaže...

Tri. Faking. Gumba.

 

Kako se uopće dogodi da se nešto, takve jednostavnosti, sruši?

Lako je odgovoriti zašto.

Jer nisu niti pokušali napraviti kako spada.

 

Lako je odgovoriti kako napraviti da zbilja funkcionira.

Jer se radi o Tri. Faking. Gumba.

 

Ali problem nije u tome.

Problem je u tome da su svi nakon 2000. znali da se taj sustav NEĆE uvesti i to iz dva razloga:

Jer pamti glas i prisustvo u saboru.

Jer se može periodički potrošiti novac.

 

Trošimo riječi na implementaciju koju i oni znaju provesti, ali NEĆE. Jer smo mi ustvari debili.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Alright...{#}

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 14:23 (Colossus7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
wyks kaže...
Ali problem nije u tome.

Problem je u tome da su svi nakon 2000. znali da se taj sustav NEĆE uvesti i to iz dva razloga:

Jer pamti glas i prisustvo u saboru.

Znači stvar je čisto političke prirode a ne tehničke. Mislim da onda treba i pristupati problemu sa te strane, i iz te perspektive je onda nebitno koliko se potrošilo, niti zašto se sustav srušio (realno, na monstruozno visoke dugove RH par milijuna kuna malo utječe). Potrebno je obračunati se sa otporom zastupnika prema tom sustavu. Odnosno sa tim mentalitetom izbjegavanja odgovornosti.

 

I mislim da bi mediji javnosti trebali jasno prezentirati o čemu se tu zapravo radi, a ne da ispadne da je riječ o pukom kvaru na opremi.

 

Ovo je onda zapravo slično kao i naizgled nasumično gašenje mikrofona u pogodnom trenutku (tko je god pratio sabor zna na što mislim).

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 14:27 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
Sale_ds kaže...

Za te pare su mogli zaposlit covjeka koje ce sakupljat papirice od svakog tko je glasao, vodit pisanu evidenciju hoces na papiru il na kompu uz placu od 5000kn i tako 28 godina... ok, uz doprinose nesto manje godina..

Pa zaposlili su dva. :)

K
15 godina
offline
Re: Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru
rustweaver kaže...
..Odnosno sa tim mentalitetom izbjegavanja odgovornosti.

 

I mislim da bi mediji javnosti trebali jasno prezentirati o čemu se tu zapravo radi, a ne da ispadne da je riječ o pukom kvaru na opremi.

 

Ovo je onda zapravo slično kao i naizgled nasumično gašenje mikrofona u pogodnom trenutku (tko je god pratio sabor zna na što mislim).

-do tog bi došlo, da je recimo izvođač kriv i da plaća penale.. (/istraga/atest..) ali pošto nisam nikad čuo da je netko za taj problem bio kriv, jasno ti je zašto ni ne pokreću to pitanje. Jer to ONI tako žele. Kerum je trenutno u kazni za 40.000 zbog porezne kartice i ignorira ih. Što s ovom trakavicom koja traje dulje od Dynastije...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Pao i najnoviji sustav za glasanje u Saboru

Koliko se ja sjećam sabor je izabrao ovaj narod, tako da tom logikom sabor mora odgovorit narodu zašto taj "sustav" ne radi.

Nadalje, Bug je izdavač mjesečnika iste tematike (između ostalog) i zabrinjava me zašto Bugovi novinari nisu nastupili više kao istraživači-novinari pa možda otišli u sabor, snimili opremu, sustav nego bacaju copy/paste 24sata?

 

To je više zabrinjavajuće. Odite tamo, snimite taj apsurd i onda napišite komentar dana. Sve ostalo je zaku**c.

 

 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice