Potpuno probijena zaštita iPhonea

poruka: 56
|
čitano: 7.424
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potpuno probijena zaštita iPhonea".
15 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Slazem se sa Danny-em, ni ja nisam JB-o svoj ajfon. Ne treba mi. Sve sto mi treba radi mi po defaultu. Neke advanced djidje midje ne koristim. Jedino za sto bih iskoristio JB su krekane aplikacije, ali sve sto mi treba kupim tako da mi zapravo JB uopce ne treba. Krasti ljudima $0.99 koliko najcesce aplikacije dodju je stvarno jadno :) 

Mentalist je moj idol... I torrente isto
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea
Krivo ste me skuzili sto sam htio reci. Pod 3G sam mislio na mobilni internet, znaci da sam stalno na njega spojen.
Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Stoja kaže...
Krivo ste me skuzili sto sam htio reci. Pod 3G sam mislio na mobilni internet, znaci da sam stalno na njega spojen.

Ti jesi, meni to ne pada na pamet.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Danny_HR kaže...

Čudno kako sasvim dobro funkcioniram i bez toga.

Mora da se varam.

bitesms je u usporedbi s ios messagesom kao chrome u usporedbi s ie6. a u posljednjoj verziji donosi potpunu integraciju s textfreekom sto u konacnici daje free sms prema svima s iphoneom, androidom (chompsms app.) i blackberryem (crunchsms app.). direktan pristup fajlovima (drag-drop backup/restore) bi bio drugi razlog. unlock treći. ostalo neću nit nabrajat. ti trollas?

iphone bez jailbreaka je kao playstation bez čipa...

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2011 16:19 (bubbach).
13 godina
online
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Komu će ovakav podatak donijeti najviše koristi na kraju, obzirom je Iphone zamalo američanski ponos i simbol kojeg skorom cijene kao kakvo božanstvo, nešto tu meni ne miriši na dobro {#} !!

 

Prodali ameri kinezima IBM, ostao im DELL, prodali talijanima RAY BAN oćale, ostao im OAKLEY, ako nisam nešto krivo pokopčao, ako znamo da je tu i Motorola, pa je možda na pomolu još jedna prodaja iz snova, nekome {#}  ????

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
bubbach kaže...

iphone bez jailbreaka je kao playstation bez čipa...

Da, potpuno funkcionalan.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea

Ovaj podatak će najviše koristi donijeti policiji u dekriptiranju iPhone-a kriminalaca.

 

Kakve veze ima vlasništvo nad firmama sa ovom viješću?

 

Uostalom ponos je za budale, a pametnima je bitna samo zarada. iPhone se proizvodi (kao i većina drugih stvari) u Kini, ali profit ostaje u Americi.

14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Ugodnije je surfati na smartphoneu nego na prijenosniku??? danny??? lol, samo toliko

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Oldy kaže...

Ugodnije je surfati na smartphoneu nego na prijenosniku??? danny??? lol, samo toliko

Dok je stvarnost samo ta da je smartphone telefon na kojem je ugodnije surfati i eventualno odraditi neke sitne stvarčice koje inače radimo na prijenosnicima.

 

Ovo ti je citat Dany-evog posta pa si malo pročitaj i pokaži di je rekao da je ugodnije surfati ma Smartphoneu nego na prijenosniku?

 

I'll be back
14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

A ti si njegov advokat??

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
maxym kaže...

Stoja,

 

Sve zavisi od profila korisnika, onaj tko je 'ovisnik' o Facebook-u, tweeter-u, skype-u i sl. htjet će stalno biti dostupan. Dok će onome tko više koristi offline programe (igre i sl.) više odgovarati da aparat troši što manje struje u 'lock' modu.

 

Isto tako, ako netko ima na raspolaganju podatkovni paket, onda mu je dovoljno koristiti samo EDGE dok je telefon zaključan (WiFi i 3G troše više struje, a nema dobitka u brzni jer je i tako količina prebačenih podataka premala, osim ako ne dobivaš kilometarske e-mailove), a onaj tko nema podatkovni paket ili mu je cijena GSM interneta preskupa, će prakticirati spajanje na WiFi čak i kod zaključanog telefona.

 

Bit je u tome da imaš mogućnost izbora i da sa što manje petljanja po aparatu imaš mogućnost koristiti uređaj onako kako tebi odgovara.

Buduci da vec duze od god i pol dana koristim IPhone, i ne odvajam se od njega i ja mogu potvrdit da je IPhone bez JB totalno bezveze.

I da znam da cete me sad napasti da koristim cracknute app, ali nije tako. Znam ponekad isprobat neku app, cisto da vidim jel mi se svida ili ne. Ako mi se svidi odem i kupim je na app storeu i gotovo.

Pravi razlog je unlock, buduci da  t-scumu placam masno taj isti telefon, jer sam cesto u roamingu, onda mi treba dobra kontrola 3g i edge-a, koja bez JB nije nikakva. Znaci pocevsi od SBSettings, pa preko 3g unlockera i mase drugih app koje Apple ne da da koristite cine iskustvo koristenja iphona neusporedivo ugodnijim, i onakvim kakav je trebao bit otpocetka.

 

Iskreno, po meni, oni koji ne koriste JB ne koriste ni pola mogucnosti svog telefona. A onda su u pravilu to razno-razni sminkeri koji imaj taj telefon za pokazivanje i nista vise. Ja za sebe mogu rec da mi stvarno treba zbog posla, necu nabrajat, ali zahvaljujuci njemu mogu lunjat a da mi je posao uvijek obavljen i zato ga tolko volim.

 

OT - Nadajmo se da nece past u krive ruke ;)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Danny_HR kaže...
bubbach kaže...

iphone bez jailbreaka je kao playstation bez čipa...

Da, potpuno funkcionalan.

a dobro, ako ti tako kazes. vjerojatno si jedan od onih koji daljenski upravljač od telke drži u vrecici u kojoj je bio zapakiran na dan kupnje. nhf. {#}

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Oldy kaže...

Ugodnije je surfati na smartphoneu nego na prijenosniku??? danny??? lol, samo toliko

Prije no što se ideš nekome narugati bilo bi dobro da malo razmisliš o tome što i kako čitaš.

 

bubbach kaže...

a dobro, ako ti tako kazes. vjerojatno si jedan od onih koji daljenski upravljač od telke drži u vrecici u kojoj je bio zapakiran na dan kupnje. nhf. {#}

Baš naprotiv, prezirem najlone i slično. Ma da ne vidim kakve to veze ima s funkcionalnošću ne JB-anog iPhonea.

 

Shone kaže...
Pravi razlog je unlock, buduci da  t-scumu placam masno taj isti telefon, jer sam cesto u roamingu, onda mi treba dobra kontrola 3g i edge-a, koja bez JB nije nikakva. Znaci pocevsi od SBSettings, pa preko 3g unlockera i mase drugih app koje Apple ne da da koristite cine iskustvo koristenja iphona neusporedivo ugodnijim, i onakvim kakav je trebao bit otpocetka.

 

Iskreno, po meni, oni koji ne koriste JB ne koriste ni pola mogucnosti svog telefona. A onda su u pravilu to razno-razni sminkeri koji imaj taj telefon za pokazivanje i nista vise. Ja za sebe mogu rec da mi stvarno treba zbog posla, necu nabrajat, ali zahvaljujuci njemu mogu lunjat a da mi je posao uvijek obavljen i zato ga tolko volim.

 

OT - Nadajmo se da nece past u krive ruke ;)

Unlock telefona meni osobno ne treba, obzirom da koristim istog operatera kod kojeg je telefon zaključan. Je li to plus, naravno, ali ja osobno ni jedan svoj telefon nisam otključavao niti znam je li i jedan od njih zaključan.

Unlock je koristan ali nije prijeko potreban.

 

Što se tiče kontrole 3G-a, ako ne želiš da telefon koristi podatkovni promet u roamingu postoji opcija koja ga u roamingu automatski gasi. Naravno, po potrebi ga sam možeš upaliti. Stoga definitivno smatram da u ovom slučaju JB ne samo da nije potreban, već je i glup potez.

 

Znam igrom slučaja 5-6 ljudi koji iPhone koriste u poslovne svrhe, obzirom da nisam školarac to je nekako i logično. Dvojica su i developeri, jedan od njih za iOs aplikacije. Samo jedna od tih 6 osoba ima JB-an iPhone, a pazi, on ga najmanje koristi za posao i općenito ga najmanje koristi i iPhone mu je sporedni telefon. JB-ao ga je tak, jer je mogao.

 

Moje je iskustvo, mnogi se neće složiti samnom, da JB-aju oni koji žele piratizirati aplikacije ili oni koji su si zamislili da im telefon treba za nuklearnu fiziku, iako je realno stanje da im je i ono što je po defaultu nudio bilo više nego dovoljno. Al eto, negdje su čuli da je iPhone bez JB smeće. Takvima uglavnom ego ne dozvoljava da priznaju da je JB, iako ponekad simpatičan i koristan za igranje (ne igara već ono, zabavljanje i prčkanje po telefonu), daleko od neophodnog za bilo koga na ovom svijetu.

 

Ovdje ću se zaustaviti s ovim, neovisno o daljnjim komentarima, obzirom da je rasprava otišla u debeli off-topic.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2011 9:26 (Danny_HR).
14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Jailbreak je ima smisla dok je u modi bia iPhone prve generacije te iPhone 3G. Video snimanje, mms, i još neke sitnice koje su sa četvorkom postale standardni dio opreme (već sa i 3GS-om)

 

Danas sa četvorkom je sasvim bespotreban, osim za instalirat piratske igre.

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Ne znam jeste li vidjeli jucer Petrica koji je pricao o ovome na dnevniku mislim Nove TV :P Samo sto nisu rekli da je probijen iPhone nego opcenito mobilni uredjaji -.-'
a.k.a. T R 1 P L 3 X ✖✖✖ Prava internet zarada (0.02 $ po kliku) - http://bux.ratovi.net/?r=tripleks667 ✖✖✖ // odesk.com //
14 godina
protjeran
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
sirka666 kaže...

Jailbreak je ima smisla dok je u modi bia iPhone prve generacije te iPhone 3G. Video snimanje, mms, i još neke sitnice koje su sa četvorkom postale standardni dio opreme (već sa i 3GS-om)

 

Danas sa četvorkom je sasvim bespotreban, osim za instalirat piratske igre.

Pretjerujete i jedni i drugi. Nije istina da je iphone bez jailbreaka bezveze kako kaze jedan kolega iznad, al nije ni istina da sluzi samo za piratiziranje softwarea.

 

Puno stvari se moze uciniti laksima i ergonomicnijima sa instalacijom par tweakova sa cydie. Glupo je npr. imat ogranicenje na 20mb pri skidanju appova ako nisam povezan na wi-fi, a imam brzi 3G sa par gigabajta prometa mjesecno. Ili npr. iFile, genijalan file manager/audio/video player/ftp server... koji se izvrsno integrira s dosta drugih appova. Ili npr. Safari download manager koji omogucuje da iz Safarija skinem sta ocu, a ne samo file typeove koje iphone po defaultu podrzava. Ili zasto ne napravit od iphonea usb mass storage, nekome sigurno dobro dodje. 

 

SBsettings, biteSMS i MXtube su isto izvrsni i jednostavno puno bolji od appleove alternative. 

 

A tek kad se sve ovo i puno vise kombinira sa Activatorom, e to je onda stvarno mocno.

14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Ne Danny malo si sfušao tu cijelu svoju rečenicu, apsolutno si je mogao bolje sastaviti, ali neka ti bude

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Oldy kaže...

Ne Danny malo si sfušao tu cijelu svoju rečenicu, apsolutno si je mogao bolje sastaviti, ali neka ti bude

Ne, nisam. Ne čitaš kompletan post pa ti zato nije jasno.

Ni u jednom dijelu svog posta nisam spominjao prijenosnik u kontekstu usporedbe s mobitelima.

 

U tom konkretnom postu sam uspoređivao običan, dummy phone sa smartphoneom. Ono što ta rečenica znači, a što su shvatili svi osim tebe, je da je smartphone samo telefon na kojemu je ugodnije surfati nego  i raditi sitnice koje u slučaju da imamo dummy phone radimo na prijenosniku.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
protjeran
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Ako pod surfanje s laptopom podrazumjevamo koristenje touchpada, onda mi je definitivno lakse i spretnije sa smartphoneom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
ansha kaže...

Ako pod surfanje s laptopom podrazumjevamo koristenje touchpada, onda mi je definitivno lakse i spretnije sa smartphoneom.

Je, ako imaš loš touchpad (kao na HP-ima npr {#})

12 godina
neaktivan
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Najvažnija stvar koja mi fali bez JB nije piratiziranje programa već isprobavanje. Prije nego kupim neku aplikaciju rado bih je probao na dan, dva. Probao bih i konkurentne proizvode prije nego se odlučim. Nije da mi je par dolara neka lova, ali se osjećam nekako prevaren kad platim 5 aplikacija, a koristim samo jednu. Sve aplikacije na kraju platim jer volim imati redoviti update (update preko Instoulusa nije za redovno korištenje).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
zoki.zlikowski kaže...

Najvažnija stvar koja mi fali bez JB nije piratiziranje programa već isprobavanje. Prije nego kupim neku aplikaciju rado bih je probao na dan, dva. Probao bih i konkurentne proizvode prije nego se odlučim. Nije da mi je par dolara neka lova, ali se osjećam nekako prevaren kad platim 5 aplikacija, a koristim samo jednu. Sve aplikacije na kraju platim jer volim imati redoviti update (update preko Instoulusa nije za redovno korištenje).

 

Kako se molim te dovedeš u situaciju da platiš 5 aplikacija a ne koristiš ih. Oprosti ali smatram se dovoljno inteligentnim da mi se to ne dešava. Znam šta mi treba i naći ću što radi onako kako mi treba.

 

Djeluje mi kao da trpaš aplikacije onako, samo da bi ih imao.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Danny_HR kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Najvažnija stvar koja mi fali bez JB nije piratiziranje programa već isprobavanje. Prije nego kupim neku aplikaciju rado bih je probao na dan, dva. Probao bih i konkurentne proizvode prije nego se odlučim. Nije da mi je par dolara neka lova, ali se osjećam nekako prevaren kad platim 5 aplikacija, a koristim samo jednu. Sve aplikacije na kraju platim jer volim imati redoviti update (update preko Instoulusa nije za redovno korištenje).

 

Kako se molim te dovedeš u situaciju da platiš 5 aplikacija a ne koristiš ih. Oprosti ali smatram se dovoljno inteligentnim da mi se to ne dešava. Znam šta mi treba i naći ću što radi onako kako mi treba.

 

Djeluje mi kao da trpaš aplikacije onako, samo da bi ih imao.

Recimo da želim aplikaciju za slušanje radija (primjera radi). Onda skinem 5-6 aplikacija i isprobam koja mi leži. Neke aplikacije skinem za minutu-dvije, a neke nakon dan-dva. Kad sam sigruan da je to to onda je pobrišem i kupim s iTunesa.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
zoki.zlikowski kaže...
Recimo da želim aplikaciju za slušanje radija (primjera radi). Onda skinem 5-6 aplikacija i isprobam koja mi leži. Neke aplikacije skinem za minutu-dvije, a neke nakon dan-dva. Kad sam sigruan da je to to onda je pobrišem i kupim s iTunesa.

Jel stvarno moc savijesti kod nekih ljudi tolika? Imati nesto za djabe, onda to baciti i ponovno kupiti to isto. a) zvuci fakat glupo i b) jednostavno ne vjerujem u to.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 4:09 (bubbach).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
bubbach kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Recimo da želim aplikaciju za slušanje radija (primjera radi). Onda skinem 5-6 aplikacija i isprobam koja mi leži. Neke aplikacije skinem za minutu-dvije, a neke nakon dan-dva. Kad sam sigruan da je to to onda je pobrišem i kupim s iTunesa.

Jel stvarno moc savijesti kod nekih ljudi tolika? Imati nesto za djabe, onda to baciti i ponovno kupiti to isto. a) zvuci fakat glupo i b) jednostavno ne vjerujem u to.

 

Volim imati novi update kad dodje. Da se updatei naplacuju sigurno bi mi se savjest promijenila.
14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Dobro danny ja sam gljup, jedini nisam shvatio, ali što ću jadan kada mi imaš čudne konstrukcije rečenica,

 

a dalje što se tiče touchpada, ja sam oduvijek na njemu, lakše mi je raditi jednim prstom nego upotrebljavati cijelu šaku i gurati miš po stolu, posebno ne neki bilderski kojeg ima moj frend :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice