Prodaja pametnih satova raste na štetu tradicional

poruka: 34
|
čitano: 3.312
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prodaja pametnih satova raste na štetu tradicional".
14 godina
offline
Prodaja pametnih satova raste na štetu tradicional

Joj što volim članke koji se temelje na prognozi analitičara šta će biti sljedeće godine, i onda analiza šta bi bilo kad bi bilo...

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Prodaja pametnih satova raste na štetu tradicional

za očekivati

 

PSN - darklydexter
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
CalvinRi kaže...

Joj što volim članke koji se temelje na prognozi analitičara šta će biti sljedeće godine, i onda analiza šta bi bilo kad bi bilo...

 

Posto smartwatches vec slabo idu, na silu pokusavaju stvoriti trend kupovine...

16 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Prodaja ide isto kao i prodaja tableta. Kupis i onda skuzis da je nist korist.
14 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
NEW_MAN kaže...
Prodaja ide isto kao i prodaja tableta. Kupis i onda skuzis da je nist korist.

 isto kao i smartphone. 

PSN - darklydexter
9 godina
protjeran
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Ezio kaže...
NEW_MAN kaže...
Prodaja ide isto kao i prodaja tableta. Kupis i onda skuzis da je nist korist.

 isto kao i smartphone. 

 Isto kao i TV za tele-ovisnike.

16 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Ezio kaže...
NEW_MAN kaže...
Prodaja ide isto kao i prodaja tableta. Kupis i onda skuzis da je nist korist.

 isto kao i smartphone. 

 

Hajd nisi odavno trolao.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Fuckas takve usporedbe... Pravi mehanicki satovi od 2k$ pa na vise nikada se nece manje prodavati zbog "pametnih" satova... A djecica koja kupuju pametne satove neka se nastave igrati s njima dok im ne dosade....
 
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
ssoul kaže...
Fuckas takve usporedbe... Pravi mehanicki satovi od 2k$ pa na vise nikada se nece manje prodavati zbog "pametnih" satova... A djecica koja kupuju pametne satove neka se nastave igrati s njima dok im ne dosade....

Pravi mehanički satovi od 2000 dolara.

To mi nije niti za kopču od remena.

Sve ispod 12 000 € je blago rečeno za ljude bez novca.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
ssoul kaže...
Fuckas takve usporedbe... Pravi mehanicki satovi od 2k$ pa na vise nikada se nece manje prodavati zbog "pametnih" satova... A djecica koja kupuju pametne satove neka se nastave igrati s njima dok im ne dosade....

S obzirom na to da je moj Gear točniji od "pravog mehaničkog sata od 2k$" budući da se fino synca s internetskim vremenom itd. za razliku od dumbwatcha, smatram ga boljim satom od tih fancy precijenjenih pozerskih igračkica.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 18:15 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Opravdavati trošenje 2k$ na nešto što ne radi bolje od proizvoda iste namjene kojem je cijena 20$ i nazivati osobe koja potroši 200$ za proizvod s 10x više funkcionalnosti djecom u istom postu.

hmm...
ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Ovo za 12K€ necu komentirati dok mi doticni gospodin ne pokaze sto nosi na ruci..

@ROF
cemu uopce kupovati sat sa istim funkcijama koje vec imas na mobitelu sve i da kosta 20$ ? 😉
14 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
ssoul kaže...
Ovo za 12K€ necu komentirati dok mi doticni gospodin ne pokaze sto nosi na ruci..

@ROF
cemu uopce kupovati sat sa istim funkcijama koje vec imas na mobitelu sve i da kosta 20$ ? 😉

 čemu kupovati sat od 2000 eura kad ima samo jednu od 1000 funkcija koje vec imas na mobitelu?

ne smeta ti preseravanje sa satovima od par tisuca eura a muči te što netko voli gadgete od parsto eura...

PSN - darklydexter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Pametne satove koci samo baterija.
Kada se predje ta prepreka,stare mehanicke satove ce nositi oni ljudi koji nose i djepne satove.

Mozda sada i izgledaju kao sigracke.al nema razloga da se ne oblozi u fino metalno kuciste.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Ili ne razumijs sarkazam ili nas dijeli jedno 20 godina razlike pa su nam interesi i razmisljanja drugaciji. Kako god bilo meni nista ne smeta. Samo kazem da se gadget na baterije ne moze usporedjivati sa dobrim starim mehanckim satom, a to nema veze sa brojem funkcija koje sat ima. Sto se mene tice neka svatko nodi sto god zeli meni ne smeta. 😉
14 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
ssoul kaže...
Ili ne razumijs sarkazam ili nas dijeli jedno 20 godina razlike pa su nam interesi i razmisljanja drugaciji. Kako god bilo meni nista ne smeta. Samo kazem da se gadget na baterije ne moze usporedjivati sa dobrim starim mehanckim satom, a to nema veze sa brojem funkcija koje sat ima. Sto se mene tice neka svatko nodi sto god zeli meni ne smeta. 😉

 a tko ga uspoređuje? jedino ti...

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Abomb kaže...
Pametne satove koci samo baterija.
Kada se predje ta prepreka,stare mehanicke satove ce nositi oni ljudi koji nose i djepne satove.

Mozda sada i izgledaju kao sigracke.al nema razloga da se ne oblozi u fino metalno kuciste.

 Satovi, pogotovo "mehanicki" tj. automatici ce, manje vise, uvijek se  nositi. Zasto? Zato jer satovi, automatici, su odavno vec prestali biti "moderni" (treba ih nastimavat cesce, pa ih treba i nositi ili navijati redovito, tezi su.. od quartznih). Ali su isto tako i simbol bogatsva, ta roba ce uvijek imat svog kupca i tu nikakav smartwatch se nece ni pribliziti tome. 

Tag Heuer pokusava nesto, ali cak ni on ne moze plasirat smartwatch ni blizu svojih automatika jer zna da ce svaka osoba koja zeli Tag, rade za tu lovu uzet automatik i mahat s njim.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
neaktivan
offline
Prodaja pametnih satova raste na štetu tradicional

Ni jedan sat danas, kojem je svrha samo pokazivanje vremena, nema apsolutno nikakvu praktičnu namjenu. Satovi se danas nose samo i jedino kao ukras, a svi ti ukrasni satovi, izuzev pravih mehaničkih satova, su najobičniji kič. 

 
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Smartwatch se ne nastimaje buduci da se sam azurira kada se spoji na internet preko mobitela.

Ni Ferrari nece propast i uvjek ce bit statusni simbol.

BTW. Jos nisam sreo osobu koja nije bila odusevljena kad bi mi zvonio mobitel a ja prekinuo preko sata.
13 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Abomb kaže...
Smartwatch se ne nastimaje buduci da se sam azurira kada se spoji na internet preko mobitela.

Ni Ferrari nece propast i uvjek ce bit statusni simbol.

BTW. Jos nisam sreo osobu koja nije bila odusevljena kad bi mi zvonio mobitel a ja prekinuo preko sata.

 Rjesenje za problem koji ne postoji...

 

 

A prednost obicnih satova je ipak u tome sto su manje vise (skuplji satovi), remek djela kada ih se otvori i rucni su rad. Pogotovo pod naletom tehnologije su tu da ostanu, a ne ovi smartwatch i Android sistemi za koje svakih par godina izlazi nesto novo. 

Sat je pouzdan, manje vise vjecan i cjenovno, izgubit ce, ali nikad nece biti bezvrijedan kao sto ce smartwatchevi biti kada ostare.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Abomb kaže...


BTW. Jos nisam sreo osobu koja nije bila odusevljena kad bi mi zvonio mobitel a ja prekinuo preko sata.

zenske pocele squirtat nasred ceste, muski namjestali gace kroz dzep, sjemenistarci odustajali od poziva..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici

 Očito ne razumiješ što je kič. 

 

Lavovi ispred Buckingemske palače nisu kič, isti ti lavovi ispred kuće mjesnog šerifa u Kladuši donjoj jesu. 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
BlackDog22 kaže...

 Očito ne razumiješ što je kič. 

 

Lavovi ispred Buckingemske palače nisu kič, isti ti lavovi ispred kuće mjesnog šerifa u Kladuši donjoj jesu. 

 

 Lavovi ispred bilo čega su kič.

 

According to Roger Scruton, "Kitsch is fake art, expressing fake emotions, whose purpose is to deceive the consumer into thinking he feels something deep and serious."

Ova definicija izvrsno opisuje divljenje 'umjetničkim djelima' i ručnom radu.

 

Dati nekoliko mjesečnih plaća da neki Švicarac, za masne novce, ručno slaže nešto što se brže, bolje i puno jeftinije može sastaviti strojno, i onda se time hvaliti i predstavljati to kao rafinirani ukus... 

Skupe satove kupuju najviše upravo skorojevići. Nogometaši, mafijaši, menadžeri i slična ekipa koja je naglo došla do love i želi se prikazati sofisticiranima.To je kao kupnja Mercedesa. Stroj je vrhunski, ali košta više nego vrijedi i vlasnika svrstava među seljake, jer su kupci uglavnom seljaci koji misle da će mečkom to sakriti.

 

Inače me boli briga na što netko troši svoj novac i ne bih išao u temu o mehaničkim satovima (koje i sam volim) soliti nekome pamet, ali ista ekipa konstantno upada na svaku temu o pametnim satovima i sere protiv njih i onih koji ih kupuju. A ova zamjena teza s kičom je stvarno smiješna.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Visak kaže...
BlackDog22 kaže...

 Očito ne razumiješ što je kič. 

 

Lavovi ispred Buckingemske palače nisu kič, isti ti lavovi ispred kuće mjesnog šerifa u Kladuši donjoj jesu. 

 

 Lavovi ispred bilo čega su kič.

 

According to Roger Scruton, "Kitsch is fake art, expressing fake emotions, whose purpose is to deceive the consumer into thinking he feels something deep and serious."

Ova definicija izvrsno opisuje divljenje 'umjetničkim djelima' i ručnom radu.

 

Dati nekoliko mjesečnih plaća da neki Švicarac, za masne novce, ručno slaže nešto što se brže, bolje i puno jeftinije može sastaviti strojno, i onda se time hvaliti i predstavljati to kao rafinirani ukus... 

Skupe satove kupuju najviše upravo skorojevići. Nogometaši, mafijaši, menadžeri i slična ekipa koja je naglo došla do love i želi se prikazati sofisticiranima.To je kao kupnja Mercedesa. Stroj je vrhunski, ali košta više nego vrijedi i vlasnika svrstava među seljake, jer su kupci uglavnom seljaci koji misle da će mečkom to sakriti.

 

Inače me boli briga na što netko troši svoj novac i ne bih išao u temu o mehaničkim satovima (koje i sam volim) soliti nekome pamet, ali ista ekipa konstantno upada na svaku temu o pametnim satovima i sere protiv njih i onih koji ih kupuju. A ova zamjena teza s kičom je stvarno smiješna.

 Očito  ne razumiješ ni definiciju koju si citirao. Pa ću ti probat dati još jedan primjer: dijamantna ogrlica/narukvica nije kič, ista takva gdje su dijamanti zamijenjeni cirkonima je. Davidov kip nije kič, isti takav kip samo gipsani u tvom dnevnom boravku je. Barokni krevet u baroknom dvorcu nije kič, u tvojoj spavačoj sobi je. 

 

A po tvom komentaru ispod potpuno sam siguran da definiciju ne razumiješ. Ručno sastavljeni mehanički sat je umjetnost jer traži kao prvo određeni talent, osim talenta traži godine rada i učenja, a i svaki izrađeni primjerak traži vrijeme i kvalitetne materijale. Kineska replika sa tiskanom pločicom koja glumi takav isti sat ne zehtjeva ni jendo od toga. Znači lažna umjetnost da bi izazvala lažne emocije (osječaj važnosti kod onog tko ga nosi i osječaj zavisti, ljubomore kod onog tko ga gledaž) čiji je cilj zavarati kupca da misli da stvarno posjeduje nešto posebno. 

 

Umjetnost ne definira samo objekt već i kontekst u kojem se taj objekt nalazi. Tako da i stvarni umjetnički predmet, jedan ručno rađeni mehanički sat, na adidas trenirci nekakvog klinca koji ga je dobio jer zna dobro šutirat loptu je također kič, no to ne znači da je i sam sat kič. Kontekst. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
BlackDog22 kaže...

A po tvom komentaru ispod potpuno sam siguran da definiciju ne razumiješ. Ručno sastavljeni mehanički sat je umjetnost jer traži kao prvo određeni talent, osim talenta traži godine rada i učenja, a i svaki izrađeni primjerak traži vrijeme i kvalitetne materijale. 

 Čini se da ti ne razumiješ što je umjetnost i silom ju pokušavaš priljepiti na satove kako bi sebi i drugima opravdao njihovu cijenu. Sastavljanje satova je u najbolju ruku zanat, no većina skupih satova koristi već gotove mehanizme, pa sastavljanje ne zahtijeva neke spektakularne vještine. Modeli od par tisuća eura se rade serijski, nisu nikakvi unikati. Satovi koji se doista rade ručno su rijetki i ekstremno skupi, sigurno nemaš takvoga.

 

Vrijeme i materijal također ne definiraju nešto umjetnošću. Umjetnost može biti eventualno u dizajnu kućišta, a to je u rangu ostalog industrijskog dizajna. Vjerojatno pod utjecajem priprostih kupaca, većina onoga što sam vidio izuzetno je neukusna i prenakićena.

 

 

Kineska replika sa tiskanom pločicom koja glumi takav isti sat ne zehtjeva ni jendo od toga. Znači lažna umjetnost da bi izazvala lažne emocije (osječaj važnosti kod onog tko ga nosi i osječaj zavisti, ljubomore kod onog tko ga gledaž) čiji je cilj zavarati kupca da misli da stvarno posjeduje nešto posebno. 

 Ovo gore vrijedi jednako i za švicarske satove, zapravo prvenstveno za njih. Kupac kineza jako dobro zna da nije dobio nešto posebno, dok se kupac švicarca zavarava da je, a rekao bih i da više računa na efekt kod promatrača. Neke kopije imaju iste mehaničke dijelove i zahtijevaju jednaku 'umjetnost' kod sastavljanja, da ih rade od malo kvalitetnijih dijelova razlike gotovo uopće ne bi bilo, a cijena bi i dalje bila par posto od originala.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Visak kaže...

 Ne nosim satove, a zadnji sam skinuo kad sam kupio mobitel. Općenito ne nosim nakit i ako se nosi samo radi nošenja istog smatram ga odbojnim i prema meni izazova suprotnu reakciju od onoga što ljudi koji ga nose misle da bi trebao izazvati. Tako da opravdavat ja sebe ne moram, niti ikoga drugog što se toga tiće. 

 

Onaj koji tu nešto opravdava si očito ti umanjujući vrijednost određenih stvari da bi valjda kupujući jeftine kopije ispao sofisticiraniji i pametniji jer eto uspio si zajeb.. sustav. Kupio si istu stvar za brdo manje para...a jadničak ne razumiješ da nisi. Sreća tvoja bude samo što mizern broj ljudi uopće zna prepoznat kopiju od originala. Budale kupuju jaja od Fabergea, a od Kindera imaš za par kunića. 

 

Što se tiće kopija i originala i ljudi koji ih nose. Oni koji kupe i zarade svoj original nikad neće hodat okolo pričajući kako nose sat od 10-20+ tisuća eura niti će, vrlo često, itko uopće znati da takav sat nose. Takav sat prepoznat zna, u principu, vrlo mali krug ljudi koji si i sami taj sat mogu priuštiti.

 

A kad "isti" taj sat vidiš na nekom koji ima tablu sa strelicom oko vrata i gdje će te taj sat 2 put ubost u oko koliko se sugovornik trudi da ga zamjetiš možeš biti vrlo siguran da se radi o kopiji. A ako cijena od xy eura iskrsne 2 do 3 puta u potpuno nevezanim temama tad je sigurnost 100% da se radi o kopiji, ili ga je ukro/dobio i ne zna šta da radi s njim. 

14 godina
neaktivan
offline
Prodaja pametnih satova raste na štetu tradicional

Budimo realni, i parne lokomotive su fascinantne, ručni rad, ovo ono, pa nitko pri zdravoj pameti danas ne bi davao pare za novu parnu lokomotivu.

 

Nemam ja ništa protiv običnih satova, dapače, sve je to divno i krasno, ali realno je to samo nakit.

 

Također, što se tiče ručnog rada, meni je isto tako fascinantan rad uložen u proizvodnju i programiranje elektroničkih uređaja poput smartwatcha. Sve je to u konačnici rezultat ljudskog rada tako da je jednako umjetnost kao i ovo drugo, traži i (gore spomenut) talent a i godine rada, učenja, istraživanja, usavršavanja proizvodnih procesa itd. od nekoliko različitih struka i stotina, tisuća ljudi. Nekako bi bilo za očekivati da bi to ljudi na informatičkom forumu znali cijeniti, no ok... Zanat koji je potpuno nepromijenjen stotinama godina je fascinantniji. Yeah, right.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 9:33 (Mirko935).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
Ukratko, skupi satovi nisu umjetnost, nego sjajne perlice koje privlače pažnju i kad su se pojavile elektroničke perlice dio kupaca se prebacio. Mistifikacije su nepotrebne.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja pametnih satova raste na štetu tradici
To mi kao da na zid objesim sliku snimljenu mobitelom koji vjerojatno precizniije slika nego neki umjetnik sa kistom
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice