Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835

poruka: 7
|
čitano: 2.247
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835".
10 godina
online
Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835

To je to, bolje performanase uz manju potrošnju od 25%. Sa inženjerske strane dobar posao.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835

Ovaj članak je hrana za Torenta.

Izvoli, dobar tek :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835

Imate greškicu, snimanje na 4K rezoluciji je podržano na 30 fps, ne i 60 fps. 60 fps piše samo za reprodukciju.

Doduše, nije mi jasno zašto... Nisu li prošle već tri generacije koje snimaju na 30 fps? Očekivao sam napredak i na tom polju...

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835

treba nešto ostaviti i za nasljednika 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835
PzKpfw kaže...

To je to, bolje performanase uz manju potrošnju od 25%. Sa inženjerske strane dobar posao.

Je ali treba naglasit najbitnije, to je sve ispalo tak zahvaljujuči Samsung 10nm FinFet poizvodnom procesu.U praksi to je pravi ili čisti 10nm proizvodni proces, dakle nije kao trenutni Samsung "nazivno 14nm" a detalji su na dolnjem linku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

 

https://news.samsung.com/global/samsung-starts-industrys-first-mass-production-of-system-on-chip-with-10-nanometer-finfet-technology

 

Realnost je prilično čista, Intel je izgubio i prednost u proizvodnom procesu to je vrlo očito.Samsung 10nm FinFet je aktivan i zdrav, ali Intel 10nm ima ozbiljnih problema i još je prilično žbrljav za masovnu proizvodnju bilo kakvih procesora.

Mirko935 kaže...

Imate greškicu, snimanje na 4K rezoluciji je podržano na 30 fps, ne i 60 fps. 60 fps piše samo za reprodukciju.

Doduše, nije mi jasno zašto... Nisu li prošle već tri generacije koje snimaju na 30 fps? Očekivao sam napredak i na tom polju...

 A jesi našel isticat nebitne mušice, ko da 4k/30fps-a snimanje nije dosta ili bez 60fps buš krepal taj čas fučkaj ga sad.Realno pa i 1080/60fps je u vrh glave, kad vidiš kolka je veličina datoteke 4K/60fps videa od deset minuta odma padneš u komu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 13:51 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835
rambox kaže...
Mirko935 kaže...

Imate greškicu, snimanje na 4K rezoluciji je podržano na 30 fps, ne i 60 fps. 60 fps piše samo za reprodukciju.

Doduše, nije mi jasno zašto... Nisu li prošle već tri generacije koje snimaju na 30 fps? Očekivao sam napredak i na tom polju...

 A jesi našel isticat nebitne mušice, ko da 4k/30fps-a snimanje nije dosta ili bez 60fps buš krepal taj čas fučkaj ga sad.Realno pa i 1080/60fps je u vrh glave, kad vidiš kolka je veličina datoteke 4K/60fps videa od deset minuta odma padneš u komu.

Baš me briga za veličinu datoteke, SD kartice su jeftine.  Svaki put kad snimam kućne uratke imam tešku odluku hoću snimati 1080p60 da bude lijepo fluidno kad se kasnije ukaže "potreba" za (samostalnim ili u paru) detaljnijim proučavanjem filmske akcije ili ću snimati 2160p30 zbog veće rezolucije. Još nemam 4K TV pa se obično odlučim za 60 fps, ali kad ga nabavim bi mi moglo biti žao što je niža rezolucija.

 

Pojma nemaš koliku muku mučim svaki put s tom odlukom, a da su uveli 4K snimanje na 60 fps sve bi mi brige mogle biti riješene kad sljedeći put kupim mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 18:51 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Qualcomm službeno predstavio Snapdragon 835

rambox problem je u tome što ako bi 4k bio na 60 fps onda mogu podići 1080p na 120fps itd. dobili bi se kvalitetniji video ali izgleda da nije ove godine u modi

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice