Raspberry Pi za 35 dolara

poruka: 50
|
čitano: 11.558
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi za 35 dolara".
16 godina
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

Jeftino, ali

 

"Overall real world performance is something like a 300MHz Pentium 2, only with much, much swankier graphics."

 

smece sto se tice brzine.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara

Gle ja namjeravam kupiti B izdanje i složiti si komp u autu. Bitno na pušta filmove, muziku, na to ide OBD-II, + spojen na wlan router unutra. Čist dosta. A ovo da troši 5v iz USB-a? To je super stvar.

Veliš smeće, ako vrti 1080p30fps na 40Gbit/s, meni je dosta brzo.

Ma znate kaj...3.14.
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
bobica257 kaže...

Gle ja namjeravam kupiti B izdanje i složiti si komp u autu. Bitno na pušta filmove, muziku, na to ide OBD-II, + spojen na wlan router unutra. Čist dosta. A ovo da troši 5v iz USB-a? To je super stvar.

Veliš smeće, ako vrti 1080p30fps na 40Gbit/s, meni je dosta brzo.

 

Ne vrti 1080p, a izgleda da ima problema i sa 1080i

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara

A to je zaključeno kak? Na njihovim stranicama piše da vrt i svugde drugde piše da može.

Video iz pre-release boarda-ako on može može i finalni

 




Odna c/p s njihove stranice

 

The GPU is capable of BluRay quality playback, using H.264 at 40MBits/s
 


Ma znate kaj...3.14.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
segregator kaže...
bobica257 kaže...

Gle ja namjeravam kupiti B izdanje i složiti si komp u autu. Bitno na pušta filmove, muziku, na to ide OBD-II, + spojen na wlan router unutra. Čist dosta. A ovo da troši 5v iz USB-a? To je super stvar.

Veliš smeće, ako vrti 1080p30fps na 40Gbit/s, meni je dosta brzo.

 

Ne vrti 1080p, a izgleda da ima problema i sa 1080i

jel ti uopce znas sta je 1080i ? i zasto bi on uopce bio manje zahtjevan od 1080p ?

12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi za 35 dolara
Konačno se može kupiti! Potražnja je tolika da su se srušili serveri od oba distributera. :-)
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
Arnold Layne kaže...
segregator kaže...
bobica257 kaže...

Gle ja namjeravam kupiti B izdanje i složiti si komp u autu. Bitno na pušta filmove, muziku, na to ide OBD-II, + spojen na wlan router unutra. Čist dosta. A ovo da troši 5v iz USB-a? To je super stvar.

Veliš smeće, ako vrti 1080p30fps na 40Gbit/s, meni je dosta brzo.

 

Ne vrti 1080p, a izgleda da ima problema i sa 1080i

jel ti uopce znas sta je 1080i ? i zasto bi on uopce bio manje zahtjevan od 1080p ?

 

Ko je spominjao da je manje zahtjevan? Samo sam rekao da ima velikih problema sa jednim, i nešto malo manje sa drugim.

Uostalom vidit ćemo za koji dan, sad kad je krenuo u distribuciju

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

pa rekao si da ne vrti uopce 1080p ,a da sa 1080i ima problema 

sam bas me zanima od kuda ti to i jel onda znas razliku ili ne ? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

How to Buy?

Planiram nabaviti ovaj B model od 35 dolara, samo ne znam dal je dostupan shipping do nas...

Stranice su im dosta opterecene, tako da nisam mogao provjeriti.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
DmL kaže...

How to Buy?

Planiram nabaviti ovaj B model od 35 dolara, samo ne znam dal je dostupan shipping do nas...

Stranice su im dosta opterecene, tako da nisam mogao provjeriti.

Kažu da dostavljaju Global, navedena su ostale europske zemlje, neznam jel u to spada HRV... http://uk.rs-online.com/web/generalDisplay.html?id=help&file=delivery&cm_sp=HelpHub-uk-_-HelpHub-_-delivery#heading-6

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
14 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

Ovak, znači probudil sam se danas u pol sedam da svjedočim povjesnom događaju, ali naravno da su ih sve rasprodali u prvih pol sata, a ja sam tek mogel kupiti navečer {#}. Znači svi koji su pre-oredelali (prvih 10 000 komada) će ih i ovja tjedan dobiti, a mi ostali možamočekati slijedeću seriju. A šteta...

 

Da smanjimo nepotrebna pitanja, Farnell i RS Comp. Šalju u Hrv. Nama (HR) je bolje naručivati iz Farnella jer imaju poslovnicu u Sloveniji pa će brže stići, a i shipping bude manji.

 

Što se tiče cijena najviše 250kn (s shippingom) za B i 200 kn za A ( makar neznam ko bi to htel, ali OK).

Ma znate kaj...3.14.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

Treba racunati 25% poreza i paziti da ne ide preko kurirske sluzbe, jer onda jos oni opale 150 kuna svojih troskova.Trebam kupiti kutiju,wlan karticu, sd karticu (prima samo odredjene), bezicnu tipkovnicu itd.Nabere se tu dosta para.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

a neki to sve vec imaju ,osim kutije 

to mi niti netreba

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
bobica257 kaže...

 

Da smanjimo nepotrebna pitanja, Farnell i RS Comp. Šalju u Hrv. Nama (HR) je bolje naručivati iz Farnella jer imaju poslovnicu u Sloveniji pa će brže stići, a i shipping bude manji.

 

Što se tiče cijena najviše 250kn (s shippingom) za B i 200 kn za A ( makar neznam ko bi to htel, ali OK).

 RS Components ima naseg zastupnika: Primotronic

www.primotronic.hr

 

Farnellov zastupnik je: Altpro

distribucija.altpro.hr

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
Arnold Layne kaže...

a neki to sve vec imaju ,osim kutije

to mi niti netreba

Super, ja gledam podrzanu periferiju i nemam nista od toga.

 

http://elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
14 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

Ma podržava on puuuno više od toga, ali ovu su oni koji su testirani u 100% rade s njim. Definitivno bilo koji miš ili tipkovnica rade. SD kartice isto-većina bi ih trebale raditi.

Ma znate kaj...3.14.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara

I, što kažu zadovoljni korisnici?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

Ja sam danas dobio mogućnost narudžbe preko Farnella i ostao razočaran.

Dakle, cijena ispada 38,65 britanskih funti, što je maaalo skuplje od najavljenih 35 US dolara.

 

E pa sorry.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi za 35 dolara
redrum781 kaže...

Ja sam danas dobio mogućnost narudžbe preko Farnella i ostao razočaran.

Dakle, cijena ispada 38,65 britanskih funti, što je maaalo skuplje od najavljenih 35 US dolara.

 Probaj narucit iz 'merike.

http://www.newark.com/raspberry-pi/raspbrry-pcba/raspberry-pi-model-b-board-only/dp/83T1943?ref=lookahead

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
offline
Raspberry Pi za 35 dolara

Ako netko nabavi ovo čudo,neka javi.Dobro bi mi došao za kućni medijski centar,pogotovo uz kombinaciju XBMC-a

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice