Rast prodaje Windows Phone telefona

poruka: 19
|
čitano: 3.382
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rast prodaje Windows Phone telefona".
11 godina
neaktivan
offline
Rast prodaje Windows Phone telefona

To znači da android drži gotovo punih 70% tržišta. Zanimljivo. Moja je projekcija da će do 2015 god. omjeri biti ovakvi:

 

Android 51%, iOS 18%, WPx 29%, Ostali 2% .... 

 

Dakle WP će svoj omjer uzimati Androidu....

 
7 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
Cognitor kaže...

To znači da android drži gotovo punih 70% tržišta. Zanimljivo. Moja je projekcija da će do 2015 god. omjeri biti ovakvi:

 

Android 51%, iOS 18%, WPx 29%, Ostali 2% .... 

 

Dakle WP će svoj omjer uzimati Androidu....

Ti si neki analitičar?

 

Ja baš mislim da obrnuto, WP konkurira iOSu, a Android je potpuno drukčija koncepcija i WP treba još raditi da bi se borio s Androidom.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
protjeran
offline
Rast prodaje Windows Phone telefona

Dokle god se WP telefoni neče dijelit uz 25kg pakiranje Ariela, teško da če krast udio Androidu.

 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
Cognitor kaže...

To znači da android drži gotovo punih 70% tržišta. Zanimljivo. Moja je projekcija da će do 2015 god. omjeri biti ovakvi:

 

Android 51%, iOS 18%, WPx 29%, Ostali 2% .... 

 

Dakle WP će svoj omjer uzimati Androidu....

Nikad ne bih rekao da će MS postati toliko dobar u Smartphoneima. Ako ćemo već neku projekciju raditi za 2015:

60% Android (zbog brojnosti uređaja u svim cjenovnim kategorijama)

30% iOS (ipak ciljaju samo višu klasu uređaja)

8% WPx (isključivo oni koji vide neki smisao u jednoj platformi na desktopu i smartphoneu, i to znaju iskoristiti)

2% ostali

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
chemmy kaže...

Dokle god se WP telefoni neče dijelit uz 25kg pakiranje Ariela, teško da če krast udio Androidu.

 

Ja mislim da ce Nokija ucati na to trziste uz Ariel (Lumia 520 npr.) tako da se ne bih cudio da krenu otimati Androidu trziste kad se pojave jeftinjaci.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
genije_čudo_prirode kaže...
Cognitor kaže...

To znači da android drži gotovo punih 70% tržišta. Zanimljivo. Moja je projekcija da će do 2015 god. omjeri biti ovakvi:

 

Android 51%, iOS 18%, WPx 29%, Ostali 2% .... 

 

Dakle WP će svoj omjer uzimati Androidu....

Nikad ne bih rekao da će MS postati toliko dobar u Smartphoneima. Ako ćemo već neku projekciju raditi za 2015:

60% Android (zbog brojnosti uređaja u svim cjenovnim kategorijama)

30% iOS (ipak ciljaju samo višu klasu uređaja)

8% WPx (isključivo oni koji vide neki smisao u jednoj platformi na desktopu i smartphoneu, i to znaju iskoristiti)

2% ostali

Govoris WPx i onda u zagradi navodis nesto o Windows 8.

Usto WPx nije los.

 

 

Loading...
15 godina
odjavljen
offline
Rast prodaje Windows Phone telefona

Apple (zasad) nudi samo najvišu klasu, a prema tome i pokriva mali segment tržišta. Tu možemo očekivati (ako ne izdaju "jeftini iPhone") svakako pad zastupljenosti još neko vrijeme, unatoč rastu prodaje. No, Apple iPhone u SAD-u i UK npr. ne košta puno, tako da i nije toliko ugrožen. Samsung svoj rast zahvaljuje isključivo beskonačnom broju jeftinih modela. A WP... a vidjet ćemo, ne obećava zasad, ali za nekoliko godina možda naraste na bitan postotak.

IMHO.

:)
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rast prodaje Windows Phone telefona

M$ je prije više od 6 ili 7 godina probudio ovo tržište, a onda ga skoro napustio (ista stvar i sa tabletima). Vjerovatno su čekali da ojača hardver pa da se poslovni segment (oni koji trebaju Office) uključi u punom zamahu. Tako da sve ove procjene nemaju nekog smisla jer je Bili davno davno napravio plan kojeg mi ni danas ne možemo otkriti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rast prodaje Windows Phone telefona

Ja sam jedan od rijetkih koji koristi WP i sasvim sam zadovoljan, jedostavno svatko se nađe u nečemu. 

 

I sljedeći koji bih htjeo imati je Lumia 920, tko zna možda u roku godinu dana i skupim lovu i pojavi se na našem tržištu. Jer ja mislim da je to mobitel koji osvaja sve. 

Đuro#2155,
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
to je i dobro s obzirom da se na jedan model wp-a izda 100 androida.

mislim kad bi ljudi vise znali o platformi da bi brojke bile bolje.
recimo sestra ima lumiju 710, muz galaxy note.
i ona mene pita zasto na njegovom scrollanje preskace, a na njemom sve glatko...
sto reci na to? oboje su tehnoloski laici inace.

(da i ne spominjem alcatel tablet od tcoma kojemu se srusio carobnjak za postavke pri prvom paljenju - the horror)
16 godina
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
Kolko ja znam, andriod uredjaji se prodaju u Konzumu kraj one kosare s carapama i hladnjaka s kobasama i ostalim mesnim preradjevinama. Ima nesto i u tome.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
Samsung svoj rast zahvaljuje isključivo beskonačnom broju jeftinih modela.

Slažem se sa ostalim,ali s ovim ne,najveći udijel u Samsungovoj prodaji drže top modeli,trenutno SGS 3 i Note 2.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
15 godina
odjavljen
offline
Rast prodaje Windows Phone telefona

pošto se o MS marketingu može samo nagađati, jedan komentar mi je najviše imao smisla. a to je da MS niti ne pokušava privuči usere sa drugih platformi nego cilja na ove sa dumbphonima kojih još uvijek ima najviše... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
meni jedina zamjerka u vezi WP je zune app za prebacivanje multimedije koja je blago receno zivo sranje... OS je daleko najstabilniji od droida i iosa
wp8 se rijesil ovisnosti o zune i zbog toga ce po mojem rasti
probal sam sve platforme... ios stabilan al previse jednostavan za mene a k tome i itunes (ne volim app za prebacivanje mjuze opcenito), droid se razvil do iosa po pitanju stabilnosti plus dosta otvoren os za personalizaciju, dok wp nudi stabilnost u sve s bonusom na WP8 za sd kartice
sve u sve TU
15 godina
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
skank666 kaže...

pošto se o MS marketingu može samo nagađati,

Microsoft i marketing u istoj recenici. Ti mora da se salis.

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona

možda pucaju na onu: od usta do usta :D

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona

do 2015. su na vrhu ... sad kad dođu lumije i ja idem na WP8

14 godina
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
ukay1000 kaže...
Kolko ja znam, andriod uredjaji se prodaju u Konzumu kraj one kosare s carapama i hladnjaka s kobasama i ostalim mesnim preradjevinama. Ima nesto i u tome.

 da, još malo pa će se prodavat pod robnom markom K-Plus

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prodaje Windows Phone telefona
Memphis kaže...
ukay1000 kaže...
Kolko ja znam, andriod uredjaji se prodaju u Konzumu kraj one kosare s carapama i hladnjaka s kobasama i ostalim mesnim preradjevinama. Ima nesto i u tome.

 da, još malo pa će se prodavat pod robnom markom K-Plus

mozda se salis, ali je to izgledno

pogotovo jer konzum ima i svoju mrezu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice