Retina ekrani bolji od OLED-a?

poruka: 54
|
čitano: 11.026
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Retina ekrani bolji od OLED-a?".
14 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Zna li netko sto su rekli novinari koji su testirali onaj ukradeni na ekran?

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

još samo fali da konkurencija počne hvaliti tuđi proizvod, koješta.

 

 

:-)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
facewithascar kaže...

Zna li netko sto su rekli novinari koji su testirali onaj ukradeni na ekran?

 

Ništa nisu rekli. Uređaj su Appleovci onesposobili OTA brzo nakon sto su shvatili da im je nestao. Telefon se nije mogao upaliti.

14 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Neki su poslje wwdc-a testirali hands-on i svi kazu da su odusevljeni sa ekranom, da je najbolji koji su ikad vidili na mob. uredaju.

Za pravu potvrdu treba cekat lijepo pravi review da ga stave bok uz bok sa konkurencijom pa da vidimo. Najvise me zanimaju review-ovi sa youtuba, od obicnih koristnika.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?

Čekaj, to znači da se svakom iTelefonu moze pristupiti OTA i onesposobiti ga? Ako je tako meni stvarno nije jasno ko koristi te "reinvented phones".

 

Pogledajte link, nije direktno povezan sa ovim o cemu ovde diskutujemo, ali jeste indirektno: http://en.wikipedia.org/wiki/Reality_distortion_field

 

---------- markantz
15 godina
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
markantz kaže...

Čekaj, to znači da se svakom iTelefonu moze pristupiti OTA i onesposobiti ga? Ako je tako meni stvarno nije jasno ko koristi te "reinvented phones".

 

Pogledajte link, nije direktno povezan sa ovim o cemu ovde diskutujemo, ali jeste indirektno: http://en.wikipedia.org/wiki/Reality_distortion_field

 

ROFL... sto jest jest :)

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

da to je bolest steve jobsa :)

RDF poznato je to već dugo vremena...

A ako stevo kaže da je ekran najbolji, onda je to 100% tako, ma ruku u vatru odmah stavljam hahahaha!

Pitanje je dal Steva sam sebe uvjeri u takve piz.arije o svojim proizvodima ili samo ostalima s.re, U svakom slučaju koliko god da je bolestan, treba mu zavidjeti, taj može i g.vno prodat za dobre pare

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 8:42 (Kečko).
 
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
Kečko kaže...

da to je bolest steve jobsa :)

RDF poznato je to već dugo vremena...

A ako stevo kaže da je ekran najbolji, onda je to 100% tako, ma ruku u vatru odmah stavljam hahahaha!

Pitanje je dal Steva sam sebe uvjeri u takve piz.arije o svojim proizvodima ili samo ostalima s.re, U svakom slučaju koliko god da je bolestan, treba mu zavidjeti, taj može i g.vno prodat za dobre pare

Tocno to RDF! Ja to pokusavam svojim friendovima objasniti, ali badava...  Neodlučan    U ostalom ne kuzim ako LG proizvodi ekrane za iPhone zast je onda ekran na iPhoneu "najbolji na svijetu" a od LG-ovih mobitela tek prosjecan?!

Pravi programeri programiraju binarno!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 8:56 (Pentium100).
15 godina
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?

a zašto nebi bio bolji od amoled ekrana? nisu ni amoled ekrani baš savršeni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 9:16 (dejo6).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?

Ja imam jedan na svom mobitelu i ne, nisu savršeni, al su prokleto blizu...  Smijeh

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
16 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

meni na ajfonu novom smeta što je ekran iste veličine
hebeš ti većiu rezoluciju ak su i slova još mala, mogli su bar rastegnut ekran malo gore, malo dole da bude widescreen

 

 

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
Pentium100 kaže...
  U ostalom ne kuzim ako LG proizvodi ekrane za iPhone zast je onda ekran na iPhoneu "najbolji na svijetu" a od LG-ovih mobitela tek prosjecan?!

zato jer LG sam oradi ekrane po Apple specifikacijama i NE SMIJE tu tehnologiju (naravno, zaštičena je) koristiti u svojim ekranima.

I Samsung proizvodi matrice za mnoge druge proizvođače monitora pa ne smije te tehnologije koristiti kod sebe.

14 godina
protjeran
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
dantex kaže...

meni na ajfonu novom smeta što je ekran iste veličine
hebeš ti većiu rezoluciju ak su i slova još mala, mogli su bar rastegnut ekran malo gore, malo dole da bude widescreen

 

 

Naravno da je veci ekran bolji za citati i pregled sadrzaja, al di ces, pa da je jos veci mobitel bi bio hrga!! stvarno bi bio prevelik...

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
16 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Pa jel moguce da su "napravili" ekran sa vecom gustocom pixela po inchu, pa to je revolucionarno, neponovljivo, ovo mjenja svijet kakav poznajemo, to nije bilo kakav display, to je RETINA DISPLAY. OMFG!!!

A najbolje od svega jest sto je tako dobar da ga zapravo ne mozemo vidjeti, jer prikazuje toliku dubinu preciznosti boja i ostrinu da nase oci ne mogu percipirati toliku kolicinu informacija. 

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 11:00 (Kaiserex).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?

pa naravno da su bolja ako je to steve izjavio mora biti istina,tko smo mi da sumnjamo

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Sumljate u Steve-a? Pa jedno slovo koje izađe iz njegovih usta vrijedi više nego što ćemo mi svi u ovom topicu zaraditi u cijeli život. Steve pretvara riječi u  izlato.

More Li...
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
archeron kaže...

Sumljate u Steve-a? Pa jedno slovo koje izađe iz njegovih usta vrijedi više nego što ćemo mi svi u ovom topicu zaraditi u cijeli život. Steve pretvara riječi u  izlato.

Baš su mi super ove prodike od ljudi koji ne znaju razliku između lj i nj.

Piše se sumNJa, sumNJati, sumNJivac.

 

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
16 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
wyks kaže...
archeron kaže...

Sumljate u Steve-a? Pa jedno slovo koje izađe iz njegovih usta vrijedi više nego što ćemo mi svi u ovom topicu zaraditi u cijeli život. Steve pretvara riječi u  izlato.

Baš su mi super ove prodike od ljudi koji ne znaju razliku između lj i nj.

Piše se sumNJa, sumNJati, sumNJivac.

 

a tako ti je to kad ljudi spavaju na satu materinskog jezika... i da stevo je bog nad bogovima ,morate mu se klanjati i vjerovati u sve ono kaj on kaže! NOT

LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
14 godina
protjeran
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
Kečko kaže...

da to je bolest steve jobsa :)

RDF poznato je to već dugo vremena...

A ako stevo kaže da je ekran najbolji, onda je to 100% tako, ma ruku u vatru odmah stavljam hahahaha!

Pitanje je dal Steva sam sebe uvjeri u takve piz.arije o svojim proizvodima ili samo ostalima s.re, U svakom slučaju koliko god da je bolestan, treba mu zavidjeti, taj može i g.vno prodat za dobre pare

Čista ljubomora!

15 godina
online
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
viper kaže...

a tako ti je to kad ljudi spavaju na satu materinskog jezika... i da stevo je bog nad bogovima ,morate mu se klanjati i vjerovati u sve ono kaj on kaže! NOT

Ma, lapsus (iako teži od nekih), dogodi se.

Ali to sumljati me odmah asocira na smuljati, još stavi Jobsa u istu rečenicu i prodiku "vi ste svi bezvrijedni, on ima milijarde, ispunjava svoje ambicije, kreacije, ciljeve, njegov život ima smisao".

Odmah dobijem onaj mrbgh/zbljuv/kmkpmhph/arrgh osjećaj u želudcu.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
16 godina
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
markantz kaže...

Čekaj, to znači da se svakom iTelefonu moze pristupiti OTA i onesposobiti ga? Ako je tako meni stvarno nije jasno ko koristi te "reinvented phones".

 

Da, mogu svaki iDevice "killati". Googlaj Apple Killswitch i sve ce ti biti jasno. Ali ako imas jailbreakani iDevice, taj tzv. Apple Killswitch mozes iskljuciti. Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Da sam i ja probao LSD možda bih ga i razumio...

Pošto mi ne pada na pamet probati LSD ostaje mi samo da mu vjerujem:


Steve Jobs (wikipedia)

...

During this time, Jobs experimented with psychedelics, calling his LSD experiences "one of the two or three most important things [he had] done in [his] life."[33] He has stated that people around him who did not share his countercultural roots could not fully relate to his thinking.[33]

...

http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs#Early_years

 

 

Retina display - ima ime.

Ime će se prodati, bolje od AMOLED-a.

Čuj AMOLED... "koga" zanima kako se to uopšte izgovara, ili čega je to skraćenica.

Retina ima ime koje se može izgovoriti bez upotrebe rječnika i interneta.

A u svom nazivu dijeli i nešto zajedničko sa ljudima, a pare su kod ljudi.

Pametan je Stevo Poslovni.

here I am
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 12:11 (BUGojno).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Svi bubate bezveze. Kad neko napravi pravu usporedbu, onda neka se javi...

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?
Upravo tako. kao sto sam reka. Amoled troši manje struje a LCD ima vise pixela i bolji kut. Kad testiraju ćemo viditi koji je bolji iako će i to biti vrlo subjektivno jer su očigledno dobri. Od onih nekoliko koji su ga probali napisali su samo rijeci hvale i nevjerice a nije da nisu vidili amoled, tako da brijem da je odličan iako troši 30% struje vise.
A.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?

Slažem se, uskoro će biti pun internet testova i usporedbi Retina-AMOLED ekrana pa onda ćemo onda vidjeti koji je bolji... Meni ovako po slikama izgledaju jednako dobri osim razlike u pikselima

 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
telesoft kaže...
Kečko kaže...

da to je bolest steve jobsa :)

RDF poznato je to već dugo vremena...

A ako stevo kaže da je ekran najbolji, onda je to 100% tako, ma ruku u vatru odmah stavljam hahahaha!

Pitanje je dal Steva sam sebe uvjeri u takve piz.arije o svojim proizvodima ili samo ostalima s.re, U svakom slučaju koliko god da je bolestan, treba mu zavidjeti, taj može i g.vno prodat za dobre pare

Čista ljubomora!

pa i jesam ljjubomoran, i ja bi prodavao govna pod bubrege

16 godina
protjeran
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
sasa kaže...
Pentium100 kaže...
  U ostalom ne kuzim ako LG proizvodi ekrane za iPhone zast je onda ekran na iPhoneu "najbolji na svijetu" a od LG-ovih mobitela tek prosjecan?!

zato jer LG sam oradi ekrane po Apple specifikacijama i NE SMIJE tu tehnologiju (naravno, zaštičena je) koristiti u svojim ekranima.

I Samsung proizvodi matrice za mnoge druge proizvođače monitora pa ne smije te tehnologije koristiti kod sebe.

 Mlatiš gluposti. IPS tehnologija je Hitachieva izmišljotina koju je LG-Philips kasnije dodatno usavršio (philips se nedavno povukao iz zajedničke investicije) i koji proizvode panele za druge. Samsung, sharp, lg i tajvanski optronics su najveći proizvođači panela i sve što nađeš u monitorima, televizorima i mobitelima dolazi uglavnom od njih. Apple je samo naručio izuzetno kvalitetan ekran za svoj mobitel, vjerojatno vođen iskustvima koje je imao na drugim proizvodima (iMac, iPad) i to je to. Nitko ne brani ostalima da uzmu iste takve ili bolje ekrane.

16 godina
protjeran
offline
RE: Retina ekrani bolji od OLED-a?
artfull kaže...
Upravo tako. kao sto sam reka. Amoled troši manje struje a LCD ima vise pixela i bolji kut. Kad testiraju ćemo viditi koji je bolji iako će i to biti vrlo subjektivno jer su očigledno dobri. Od onih nekoliko koji su ga probali napisali su samo rijeci hvale i nevjerice a nije da nisu vidili amoled, tako da brijem da je odličan iako troši 30% struje vise.

 Tko gubi ima se pravo žaliti. IPS matrica na telefonu je preheben plus i sasvim sigurno usporediva s AMOLED-om. Potrošnja struje je inženjerski problem i mene kao korisnika, dok mobitel drži 4 dana ili dan ako se stalno koristi (pri čemu dodatnih 30%-8 sati neće nikoga spasiti) ne zanima ni 1%

15 godina
offline
Retina ekrani bolji od OLED-a?
Samo je fora da postoji nekoliko IPS tehnologija i moguce je da apple koristi jednu od jeftinijih samo da se moze hvaliti da ima IPS ekran, a ljudi ce zbog subjektivnog dojma i imena imat osjećaj da je bolji od AMOLED ekrana.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice