Router za anonimnost

poruka: 50
|
čitano: 7.442
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Router za anonimnost".
12 godina
offline
Router za anonimnost

prodavanje magle...  NEXT!

 
1 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Router za anonimnost
W1ck3d8u2z kaže...

prodavanje magle...  NEXT!

Jel možeš objasniti malo zašto? Misliš da ne radi ili da se može dobiti na neke druge načine. a da se ne mora platiti?

16 godina
odjavljen
offline
Router za anonimnost

Već vidim navalu kojekakvih prikaza koje brinu o svojoj sigurnosti na internetu...

Freak Show Inc.
 
7 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Router za anonimnost

za one kojima treba zaobilaženje cenzure da, ali anonimnost teško, ako te CIA odluči špiunirati nikakav "box" ti neće pomoći

www.pazii.com
Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Router za anonimnost

Routa kroz Tor i njegove astronomske brzine.

 

Fail.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Router za anonimnost
luka28 kaže...

za one kojima treba zaobilaženje cenzure da, ali anonimnost teško, ako te CIA odluči špiunirati nikakav "box" ti neće pomoći

Dobro, ajmo ne CIA, nego recimo naše pravosuđe zbog skidanja 1-4ž sezone Igre prijestolja?

11 godina
offline
Re: Router za anonimnost
luka28 kaže...

za one kojima treba zaobilaženje cenzure da, ali anonimnost teško, ako te CIA odluči špiunirati nikakav "box" ti neće pomoći

 

Imaš li minimalnu ideju kako funkcionira Tor? Imaš li ikakve konkretne dokaze da potkrijepis svoje tvrdnje?

 

Sum_of_all_fears kaže...

Routa kroz Tor i njegove astronomske brzine.

 

Fail.

 

Good, cheap, fast; pick two.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:01 (Jovanka).
13 godina
neaktivan
offline
Router za anonimnost

Nije li bilo govora da tor više nije siguran?

Takvi su članci kružili internetom. Pošto se ne razumim u temu bilo bi dobro da neko upućen potvrdi/opovrgne tu tvrdnju.

EDIT:Sad kad je tor poznat javnosti, pitam se što koristi onaj uski krug ljudi kojima je stvarno stalo do tajnosti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:31 (axos).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
luka28 kaže...

za one kojima treba zaobilaženje cenzure da, ali anonimnost teško, ako te CIA odluči špiunirati nikakav "box" ti neće pomoći

 

Imaš li minimalnu ideju kako funkcionira Tor? Imaš li ikakve konkretne dokaze da potkrijepis svoje tvrdnje?

Uz dovoljno tor nodova pod kontrolom CIA-e, sve je moguce.

 

http://arstechnica.com/security/2014/01/scientists-detect-spoiled-onions-trying-to-sabotage-tor-privacy-network/

 

A uz to kazu i da: "Organizations like the NSA have read/write access to large parts of the Internet backbone," Karlstad University's Winter wrote in an e-mail. "They simply do not need to run Tor relays."

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
9 godina
protjeran
offline
Router za anonimnost

Prije svega,TOR su provalili,osima ako se nije pokrpalo,drugo,TOR je pod americkom jurisdikcijom,tako da u slucaju sudskog naloga,mora dati na uvid sve sto se tice "anonimnosti",trece,ako vec koriste nes takvo,ima neki Rumunjski produkt,koji a stvarno radi cuda po pitanju zastite,nije puno reklamiran,ali ono sto kazu,zvuci privlacno..http://www.vpnbook.com/

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
Good, cheap, fast; pick two.

E drugarice Jovanka, daj malo baci pogled na skandinavske zemlje... Ipredator.

 

[edit] - molio bi ovog nepametnog TDera da se objasni i izjasni.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:30 (Sum_of_all_fears).
11 godina
offline
Re: Router za anonimnost
SupremeCommander kaže...

Uz dovoljno tor nodova pod kontrolom CIA-e, sve je moguce.

 

http://arstechnica.com/security/2014/01/scientists-detect-spoiled-onions-trying-to-sabotage-tor-privacy-network/

 

A uz to kazu i da: "Organizations like the NSA have read/write access to large parts of the Internet backbone," Karlstad University's Winter wrote in an e-mail. "They simply do not need to run Tor relays."

 

Da , rekao bih "it's a feature, not a bug"; samo problem vidim u tome da bi količina "rogue" nodova trebala biti neobično do nerealno velika. To sta sjede na backboneu znači da mogu sniffati sav traffic, koji je u slučaju Tora trostruko enkriptiran; te u šumi stabala trebaju naći 3 poprilično slične borove iglice (karikiram...) MiM mi se čini najozbiljniji (kao propust); ali to ide na dušu usera, s obzirom da je sam napad vezan za korištenje starije verzije Tora.

 

 

Sum_of_all_fears kaže...
Jovanka kaže...
Good, cheap, fast; pick two.

E drugarice Jovanka, daj malo baci pogled na skandinavske zemlje... Ipredator.

 

[edit] - molio bi ovog nepametnog TDera da se objasni i izjasni

 

Ipredator nije free, niti jednostavan svakom tutleku; pogotovo onom tutleku kojem moras objasnjavati zasto OpenVPN, a ne PPTP.  I za kraj, IMO na razini sto se dogadja "ispod haube" VPN i Tor nisu isto iako imaju djelomično isti učinak po krajnjeg korisnika. Izmedju Tora i VPNa, kada je anonimnost u pitanju biram Tor; bez obzira sto se eventualni VPN server vrti u enkriptiranoj virtualci, iz RAM-a, bez logova... Kada je brzina u pitanju, onda VPN.

 

EDIT: Evo, izjasnio sam se.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:51 (Jovanka).
15 godina
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
..

Good, cheap, fast; pick two.

 -nemoguće je odabradi two, pa ni one.

 

kraće, normalan juzer ne treba, onaj tko treba nije na BOLu pronašao kutijicu. TOR? novi nick/brand je TvOR, kažu zbog 'svinja'...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Jovanka kaže...
Good, cheap, fast; pick two.

E drugarice Jovanka, daj malo baci pogled na skandinavske zemlje... Ipredator.

 

[edit] - molio bi ovog nepametnog TDera da se objasni i izjasni

 

Ipredator nije free, niti jednostavan svakom tutleku; pogotovo onom tutleku kojem moras objasnjavati zasto OpenVPN, a ne PPTP.  I za kraj, IMO na razini sto se dogadja "ispod haube" VPN i Tor nisu isto iako imaju djelomično isti učinak po krajnjeg korisnika. Izmedju Tora i VPNa, kada je anonimnost u pitanju biram Tor; bez obzira sto se eventualni VPN server vrti u enkriptiranoj virtualci, iz RAM-a, bez logova... Kada je brzina u pitanju, onda VPN.

 

EDIT: Evo, izjasnio sam se.

Jovanka draga, nismo više u socijalizmu, cheap != free.

 

IPredator je nekoliko desetina (stotina?) puta brži od TORa (isprobano) a cijena je zbilja povoljna. Tutlecima nije potrebna anonimnost jer su tutleci a barem danas podešavanje VPN tunela uz more wizarda i oceane tutoriala nije problem.

 

Kome ne smeta abnormalno spori TOR i ne dila CP, IPredator (ili neki sličan VPN) je sasvim ok i kao što rekoh, cijena od 6€ mjesečno stvarno nije problem. To je kutija i pol cigara ili 1 kava tjedno manje. Moguće je platiti Bitcoinima ili onim poklon-karticama tako da je i to sigurno a jedan SiemensSX763 sa DD-WRT bez problema vrti VPN konekciju.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
offline
Re: Router za anonimnost
Sum_of_all_fears kaže...

Jovanka draga, nismo više u socijalizmu, cheap != free.

 

IPredator je nekoliko desetina (stotina?) puta brži od TORa (isprobano) a cijena je zbilja povoljna. Tutlecima nije potrebna anonimnost jer su tutleci a barem danas podešavanje VPN tunela uz more wizarda i oceane tutoriala nije problem.

 

Kome ne smeta abnormalno spori TOR i ne dila CP, IPredator (ili neki sličan VPN) je sasvim ok i kao što rekoh, cijena od 6€ mjesečno stvarno nije problem. To je kutija i pol cigara ili 1 kava tjedno manje. Moguće je platiti Bitcoinima ili onim poklon-karticama tako da je i to sigurno a jedan SiemensSX763 sa DD-WRT bez problema vrti VPN konekciju.

 

Sve pet, ali 6E mjesečno je i dalje 6E mjesečno; dok je 0E mjesečno i dalje 0E mjesečno. Nazalost za 19godisnjeg studenta u Siriji ili 24godišnjem šljakeru u Kini BC i Prepaid-CC mi zvuci kao SF; dok Tor i dalje ostaje na 5klikova.

 

Nažalost mislim da si moje stavove stavio u krivi kos ili ja nisam bio dovoljno artikuliran; hebe se mene za CP,warez, cijeli Wikileaks u cleartextu. Pričam o situacijama u kojima je Tor "tutlekima" doslovno spasavao zivu glavu (ubaci u pricu bilo koji opresivni politicki aparat na svijetu); znaci user uz 5 klikova dobije "potpunu" anonimnost (da se ne pobijemo do kraja ko ljudi, potpunu sam stavio u navodnike :P).  Spletom okolnosti, zivio sam dvije godine u zemlji sa pošteno filtriranim Internetom tako da neću negirati da mi stavovi dolaze iz situacija u kojima se ljudska prava gledaju malo drugačije nego recimo u "civiliziranom" svijetu. Trebalo mi je tjedan dana moraliziranja i analiziranja sam sa sobom da pokusam dokuciti u čemu je drustveni problem kada moram za dizanje IPSEC tunela nositi kljuceve na DVDu u ministarstvo telekomunikacija; naravno nisam uspio.

 

Eto! Haj fajv! {#}

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Jovanka draga, nismo više u socijalizmu, cheap != free.

 

IPredator je nekoliko desetina (stotina?) puta brži od TORa (isprobano) a cijena je zbilja povoljna. Tutlecima nije potrebna anonimnost jer su tutleci a barem danas podešavanje VPN tunela uz more wizarda i oceane tutoriala nije problem.

 

Kome ne smeta abnormalno spori TOR i ne dila CP, IPredator (ili neki sličan VPN) je sasvim ok i kao što rekoh, cijena od 6€ mjesečno stvarno nije problem. To je kutija i pol cigara ili 1 kava tjedno manje. Moguće je platiti Bitcoinima ili onim poklon-karticama tako da je i to sigurno a jedan SiemensSX763 sa DD-WRT bez problema vrti VPN konekciju.

 

Sve pet, ali 6E mjesečno je i dalje 6E mjesečno; dok je 0E mjesečno i dalje 0E mjesečno. Nazalost za 19godisnjeg studenta u Siriji ili 24godišnjem šljakeru u Kini BC i Prepaid-CC mi zvuci kao SF; dok Tor i dalje ostaje na 5klikova.

 

Nažalost mislim da si moje stavove stavio u krivi kos ili ja nisam bio dovoljno artikuliran; hebe se mene za CP,warez, cijeli Wikileaks u cleartextu. Pričam o situacijama u kojima je Tor "tutlekima" doslovno spasavao zivu glavu (ubaci u pricu bilo koji opresivni politicki aparat na svijetu); znaci user uz 5 klikova dobije "potpunu" anonimnost (da se ne pobijemo do kraja ko ljudi, potpunu sam stavio u navodnike :P).  Spletom okolnosti, zivio sam dvije godine u zemlji sa pošteno filtriranim Internetom tako da neću negirati da mi stavovi dolaze iz situacija u kojima se ljudska prava gledaju malo drugačije nego recimo u "civiliziranom" svijetu. Trebalo mi je tjedan dana moraliziranja i analiziranja sam sa sobom da pokusam dokuciti u čemu je drustveni problem kada moram za dizanje IPSEC tunela nositi kljuceve na DVDu u ministarstvo telekomunikacija; naravno nisam uspio.

 

Eto! Haj fajv! {#}

 

da.... ali kad taj 19godisnji student u Siriji ili 24godišnji šljaker u Kinu prištekaju ovaj ruter, negdje u centrali će se upaliti "crvena lampica" i nahebat ce i jedan i drugi... 

11 godina
offline
Re: Router za anonimnost

Iako je ovo thread o "tor kutijici", malo smo Sum i ja zabrijali na same semanticke usporedbe VPN/Tor, tako da gornji post je vezan vise manje uz Tor na PCu (primjeti da stalno spominjem 5 klikova).  A za crvenu lampicu, slutim da se milioni kineskih Tor korisnika ne bi slozili s tobom {#} Iako gledajuci to kroz prizmu "crvene lampice" i Tor i "Tor kutijica" i VPN mogu paliti "crvene lampice" negdje.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Aldo kaže...

da.... ali kad taj 19godisnji student u Siriji ili 24godišnji šljaker u Kinu prištekaju ovaj ruter, negdje u centrali će se upaliti "crvena lampica" i nahebat ce i jedan i drugi... 

Osim toga, sumnjam da će ova "kutijica" biti dostupna u Siriji ili Kini.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Router za anonimnost

Kad malo razmislim mi smo tolika banana od države da nas nije ni vridno pratit i prisluškivat. Koliko ih samo skida torente pa nikom ništa. Pitam se bi li tko trepnija da se putem oglasa prodaje oružje ako novinari to ne objave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 17:11 (axos).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
luka28 kaže...

za one kojima treba zaobilaženje cenzure da, ali anonimnost teško, ako te CIA odluči špiunirati nikakav "box" ti neće pomoći

 

Imaš li minimalnu ideju kako funkcionira Tor? Imaš li ikakve konkretne dokaze da potkrijepis svoje tvrdnje?

što se tiče tora, već su ti odgovorili njih par

 

a što se tiče špiuniranja, pa ako već žele onda će ti doći kući nakeljiti specijalno dizajnirani keylogger na komp/mob/tablet pa se ti spajaj sa čim hoćeš, ne brini za takve stvari se ima i volje i resursa, previše je rupa u softveru koji koristimo da jednu ne mogu iskoristiti za takvo nešto

www.pazii.com
11 godina
offline
Re: Router za anonimnost
luka28 kaže...

Imaš li minimalnu ideju kako funkcionira Tor? Imaš li ikakve konkretne dokaze da potkrijepis svoje tvrdnje?

što se tiče tora, već su ti odgovorili njih par

 

a što se tiče špiuniranja, pa ako već žele onda će ti doći kući nakeljiti specijalno dizajnirani keylogger na komp/mob/tablet pa se ti spajaj sa čim hoćeš, ne brini za takve stvari se ima i volje i resursa, previše je rupa u softveru koji koristimo da jednu ne mogu iskoristiti za takvo nešto

 

Mislis tebi su napisali, meni je čisto kako i što radi. A sa uvođenjem "špiuniranja" mješaš kruške i jabuke.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...

 

Mislis tebi su napisali, meni je čisto kako i što radi. A sa uvođenjem "špiuniranja" mješaš kruške i jabuke.

 

A meni na PM šalješ poruku "Kako da otvorim UDP port za internet eksplorer?"...

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Friday kaže...
Jovanka kaže...

 

Mislis tebi su napisali, meni je čisto kako i što radi. A sa uvođenjem "špiuniranja" mješaš kruške i jabuke.

A meni na PM šalješ poruku "Kako da otvorim UDP port za internet eksplorer?"...

topkek {#}

 

Anyway, ako je nekome do vaših podataka, doći će do njih imali vi ovu kutijicu, neki VPN ili šta god drugo:

Na kraju, uvijek bude ovako... Na kraju, uvijek bude ovako...
 

 

 

My name is Legion... For we are many!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
luka28 kaže...

Imaš li minimalnu ideju kako funkcionira Tor? Imaš li ikakve konkretne dokaze da potkrijepis svoje tvrdnje?

što se tiče tora, već su ti odgovorili njih par

 

a što se tiče špiuniranja, pa ako već žele onda će ti doći kući nakeljiti specijalno dizajnirani keylogger na komp/mob/tablet pa se ti spajaj sa čim hoćeš, ne brini za takve stvari se ima i volje i resursa, previše je rupa u softveru koji koristimo da jednu ne mogu iskoristiti za takvo nešto

 

Mislis tebi su napisali, meni je čisto kako i što radi. A sa uvođenjem "špiuniranja" mješaš kruške i jabuke.

mislim da slabo vidiš, ljudi su odgovarali na tvoje postove... ali nebitno rekli su da tor nije apsolutno siguran i to je to

 

a za kruške i jabuke, pročitaj još jednom moj prvi post na kojeg si odgovorio pa će ti biti jasnije

www.pazii.com
11 godina
neaktivan
offline
Router za anonimnost

ne kužim ćemu želja za anonimnosti osim ako nisi neki terorist ili radiš protiv čovječnosti???

ovo što se skida film/serija(igra nije toliko opasno nit će ti za to dat električnu stolicu...

 
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
zlatkor kaže...

ne kužim ćemu želja za anonimnosti osim ako nisi neki terorist ili radiš protiv čovječnosti???

ovo što se skida film/serija(igra nije toliko opasno nit će ti za to dat električnu stolicu...

 

Ajd hvala Bogu da je netko ovo napokon rekao! (to inače ja kažem odmah na početku teme i pokupim 20 TD)

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Router za anonimnost
luka28 kaže...

mislim da slabo vidiš, ljudi su odgovarali na tvoje postove... ali nebitno rekli su da tor nije apsolutno siguran i to je to

 

a za kruške i jabuke, pročitaj još jednom moj prvi post na kojeg si odgovorio pa će ti biti jasnije

 

I dalje izbjegavas odgovor, kao perfidan si mi danas... Da li imaš iole ideje kako funkcionira Tor da baljezgas onakve gluposti sa CIA-om? One fore sa keylogerima preskoci, skoncentriraj se i ne muti vodu skrecuci s teme.

 

Friday kaže...

 

A meni na PM šalješ poruku "Kako da otvorim UDP port za internet eksplorer?"...

 

Šta sam ti napravio!?=!??=! Zasto me razotkrivas?!?!?! A jesi tip, nisi mogao poslat na PM.... Trebat ce tebi nesto...

 

zlatkor kaže...

ne kužim ćemu želja za anonimnosti osim ako nisi neki terorist ili radiš protiv čovječnosti???

ovo što se skida film/serija(igra nije toliko opasno nit će ti za to dat električnu stolicu...

 

Kako je to danas popularno, izjasnjavam se. TD je od mene! {#}

 

Necu ici u neke dubioze, ali isto tako kao sto se ti maltene dobrovoljno zelis odreci dijela ili cijele svoje privatnosti( jer eto nisi terorist ili radis nesto protiv covjecnosti, jelda?); tako postoji i drugi kraj spektra gdje ljudi to ne žele. Razumjeli mi to ili ne, smatram da je to njihovo pravo (ne mješati pravo i pravdu), i uopće ne dovodim u pitanje njihove razloge jer IMO nisu bitni. U trenu kada bi individua pozeljela da je anonimna, najčešće je već kasno; IMO cijenu nepostojanja anonimnosti možeš samo razumjeti jednom kad ju izgubis. 

Naj se samo jadit, imam stavove definirane po tom pitanju u zemlji gdje nisi "mogao" pristupiti TPBu, a kamoli nekom konkretnijem sajtu {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 15:13 (Jovanka).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
Jovanka kaže...
luka28 kaže...

mislim da slabo vidiš, ljudi su odgovarali na tvoje postove... ali nebitno rekli su da tor nije apsolutno siguran i to je to

 

a za kruške i jabuke, pročitaj još jednom moj prvi post na kojeg si odgovorio pa će ti biti jasnije

 

I dalje izbjegavas odgovor, kao perfidan si mi danas... Da li imaš iole ideje kako funkcionira Tor da baljezgas onakve gluposti sa CIA-om? One fore sa keylogerima preskoci, skoncentriraj se i ne muti vodu skrecuci s teme.

LOL

 

rekao sam svoje, a nisam za duge seanse rasprava koje ne idu nikud, ćao bok

www.pazii.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Router za anonimnost
axos kaže...

Nije li bilo govora da tor više nije siguran?

Takvi su članci kružili internetom. Pošto se ne razumim u temu bilo bi dobro da neko upućen potvrdi/opovrgne tu tvrdnju.

EDIT:Sad kad je tor poznat javnosti, pitam se što koristi onaj uski krug ljudi kojima je stvarno stalo do tajnosti?

Bio je jedan period kad je bio nesiguran, ali je trajao kratko i problem je bio vrlo ograničene prirode.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
offline
Re: Router za anonimnost
Tonči kaže...
.. problem je bio vrlo ograničene prirode.

-jedno padobransko pitanje.. (?)

 

-tko je najbolji tajni agent?

(da odgovori ne budu prezahtijevni, pomoć izborom)

 

a) -onaj za kojeg svi znaju, npr 007

b) -noname

c) ... nešto treće (u duhu slavenske trilogije i dojma širine izbora).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice