Rugala se sova sjenici...

poruka: 28
|
čitano: 4.200
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rugala se sova sjenici...".
11 godina
protjeran
offline
Rugala se sova sjenici...
Sve je to danas(vise manje) , po kvaliteti izrade, na razini kineskih jeftinjaka... Samo kad kineza platis 1000kn, nesto takvo pomalo i ocekujes,a ovi za isto sranje naplate 6000kn...
Moj PC  
15 9 hvala 0
15 godina
offline
Rugala se sova sjenici...

istina: ak se netko zainati, sve se da očerupati/potrgati/uništiti {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
MasterPeace kaže...
Sve je to danas(vise manje) , po kvaliteti izrade, na razini kineskih jeftinjaka... Samo kad kineza platis 1000kn, nesto takvo pomalo i ocekujes,a ovi za isto sranje naplate 6000kn...

Ne bih se složio. Neki brandirani telefon ti neće eksplodirati u džepu. Iako podrška niti jedne veće firme nije bajna, imam puno više povjerenja u Sony ili HTC nego neku kinesku firmu za koju nisam čuo.

 

Postoje fizička ograničenja materijala koja se ne mogu zaobići 'dobrom kvalitetom'. Aluminij se piga kod određenog opterećenja i to je to.

 

Iskreno, ne želim nikada imati apple uređaj, ali tko pobogu sjeda na telefon, i to opterećenjem 30kg+ u jednoj točki? Nisam nikad u životu sjeo na svoj telefon.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 13:51 (sliver).
11 godina
protjeran
offline
Rugala se sova sjenici...
Ako ciljas na One + One(a vidim da ciljas), u tom slucaju je lik sjeo na taj mob, i vjerovatno sjedio poprilicno dugo, jer bateriji ipak treba vremena da se napuhne... A u tom slucaju bi i moja L925 prdnula...
Moj PC  
4 5 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Rugala se sova sjenici...
BTW, ovdi nije rjec o savijanju(sto je normalno, posebice kad je rjec o aluminiju), vec o kvaliteti izrade kućista, koja je cak i ispod razine kineza...

"Problem s dijelom isporučenih Galaxy Note 4 uređaja se rezultira u tome što između zaslona i ostatka kućišta ima previše slobodnog prostora" Ja jos nisam vidio ni jednoga kineza, koji je toliko lose sastavljen, da vizitku mozes pogurnut u prostor izmedu ekrana i plastike... Zadnji takav slucaj je imao HTC sa svojim One(M7)...
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Rugala se sova sjenici...

Kinezi su smeca i tocka. Ta plastika od koji su napravljeni je dno kvalitete. Za to raspoznati treba ipak imati osjecaja, i imati iskustvo sa kvalitetnim uredjajima.

Enjoy The Silence
Moj PC  
6 8 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Rugala se sova sjenici...
Samsungova plastika je stvarno posebna... Sestrin S4 se za dva mjeseca ogulio po rubovima, to cak i malo koji kinez moze Tragi komicno, sva ta "kvalitetna" hrpa plastike, sklapa se u istim pogonima, kao i no name kinezi...
Jedini brandovi koji jos drze do kvalitete, su Sony, Nokia i HTC...
Moj PC  
4 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Rugala se sova sjenici...

Kaj se ne veli "via Twitter from iPhone" umjesto kak je u članku na slici "for iPhone"!

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
1 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Kaj se ne veli "via Twitter from iPhone" umjesto kak je u članku na slici "for iPhone"!

 

Via twitter for iphone znaci "preko twittera za iphone", znaci da je poslano preko aplikacije twitter za iPhone...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
MatijaZG kaže...

Kinezi su smeca i tocka. Ta plastika od koji su napravljeni je dno kvalitete. Za to raspoznati treba ipak imati osjecaja, i imati iskustvo sa kvalitetnim uredjajima.

Kaže tip koji ima Beats logo za profil.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
16 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
@masterpiece. Barem se samsungova plastika nije gulila u pakiranju :)
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
online
Rugala se sova sjenici...

ne branim nikog, samo jedna stvar mi nije jasno ovdje na forumu. kad je izasla vijest da se novi iphone 6+ savija svi ste poceli bacat fore kako je to smece, slike su se radile itd itd. a sad kad je note 4 jos vece govno jer on vec u kutiji dolazi s*eban(iphone 6+ je savijen zbog nepaznje korisnika, sjedenje na mobitelu itd) onda pricate kako se to svakom moze dogodit, kako svi imaju neke greske ovo ono, znaci po appleu se moze pljuvat ali kad samsung zahebe onda je to oke jer eto svima se moze dogodit. taj note uopce nije jeftin i ja da sam dobio ovakav mobitel vratio bi ga i vise nikad nebi kupio nesto od njih.

Moj PC  
7 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
mar123 kaže...

ne branim nikog, samo jedna stvar mi nije jasno ovdje na forumu. kad je izasla vijest da se novi iphone 6+ savija svi ste poceli bacat fore kako je to smece, slike su se radile itd itd. a sad kad je note 4 jos vece govno jer on vec u kutiji dolazi s*eban(iphone 6+ je savijen zbog nepaznje korisnika, sjedenje na mobitelu itd) onda pricate kako se to svakom moze dogodit, kako svi imaju neke greske ovo ono, znaci po appleu se moze pljuvat ali kad samsung zahebe onda je to oke jer eto svima se moze dogodit. taj note uopce nije jeftin i ja da sam dobio ovakav mobitel vratio bi ga i vise nikad nebi kupio nesto od njih.

 

1 razlog: djeca hejteri. kao ona dva klinca što su savijala iphone u appleovom dućanu. pola klinaca sa foruma ih smatra herojima.

2 razlog: ljudi nisu navikli da iphone nije savršen. od ostalih proizvođača su navikli na failove.

Potpis!
13 godina
offline
Rugala se sova sjenici...

Evo, priznajem, po prvi puta od kada sam na forumu aktivan, javljam se u temu čisto iz razloga da se {#} i {#} Samsungu od srca!!!!

 

Učiniti ovakvu medvjeđu uslugu samom sebi, to je ogledni prijer epic century fail domesticus događanja, drago mi je i neka im ga!!!!

 

Da je sada po "pravdi" Apple bi se trebao istovariti sa {#} po Samsungu, prije svega, ali nekako vjerujem da će sve to za sada popratiti onako potiho sa diskretnog odstojanja, a kada situacija bude u tajmingu NAJJAČA, odigrati i zakucati slam dunck. Osveta je jelo koje se jede hladno, makar, nije uvijek i najukusnija, ma kako opravdana bila.  

ATJ Lučko
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Rugala se sova sjenici...

Je*eš taj iphone. Malo ga pipneš otvori se ko lepeza PBZ-ovih "proizvoda".

Evo pokušavam savinut ovaj PBZov čitač kartica, neće i neće. Jači je od iphonea jedno tri puta. Nek njega ubace u onaj pneumatski test, razvalio bi sve i jedan smartphone na tržištu.

 
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
Iz appla se sprdava jer postoji razlog - mit o nedodirljivoj kvaliteti. Po ostalim se proizvodjacima, vise-manje, stalno pljuje i sprdava. Bar onih kaj nisu od metala ili staklometala. Apple je pokazao da ne proizvodi kvalitetnije uredjaje od ostalih, pace, grese jos jace, ali fanbase je prejak pa apple ostao neokrznut. Ostale su samo sprdacine koje ce se zaboraviti jako brzo. Inace, tko zna povijsst, apple je bio medju prvima na planeti koji su javno svojom vlastitom marketinskom masinerijom ismijavali microsoft. Kaj je najsmesnije MS ih spasio od propasti.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
11 godina
neaktivan
offline
Rugala se sova sjenici...

U ovakve rasprave uvijek ulazim sa cinjenicom da ne pripadam fanbaseu niti jednog tavora. U svijetu telefona preferiram android a kao tablet mi je ipad nezamjenjiv. Posjedujem i iphone smartphone a radim sa windows tabletom. Dakle neutralnijeg od mene tesko da ima osim nekog tko uopce ne koristi svu du novotariju ...

 

Supruga mi ima samsung s3 kojemu je skoro 2 godine. Na njemu ni jedne ogrebotine. Imamo dvoje male djece koja srljaju na svu tu tehniku. Dokle god telefon ima onaj silikonski oklopic i folijicu na ekranu - vecina padova i udaraca ne ostavi posljedice.

Moj iphone 4s koji je vec veteran je takodjer odlicno ocuvan jer je 90% svog radnog vijeka bio u oklopu. Moj note3 kojem je vec godina takodjer nema niti jednog ostecenja/ogrebotine na sebi.

Vjerujem da ni iphone 6+ ne bi bio savijen da se s njime postupalo onako kako se postupa s SOFISTICIRANIM UREDJAJEM VRIJEDNIM KAO POLOVAN AUTO. Mislim, koliki coban moras biti da ga stavis u zadnji dzep i sjednes na njega? Koliko idiot moras biti da telefon te velicine stavis u prednji dzep tijesnih hlaca? Ponavljam da telefon nije podupirac za vrata pri propuhu. Vjerujem da su tu odradjeni brojni testovi i moram priznati da mi je 6+ zanimljiv uredjaj.

 

Nadalje, moj osobni stav je da samsung i apple toliko srljaju u izbacivanje flagshipova na trziste da zaboravljaju neke osnovne stvari. Zasto se mora iphone izdati na keynoteu, a ako bas MORA, zasto keynote ne bi bio pomaknut na neki daljnji datum? Ionako ce se telefoni razgrabiti kad god oni dosli na trziste, a do bozicnog shoppinga ima vise nego dovoljno vremena da se produkt istestira detaljno i da nema frke s dobavljacima touchscreenova, procesora, memorije itd ... toliko srljanje u samo plasiranje proizvoda dovodi samo do poluproizvoda.

 

Samo savijanje kucista iphonea ne smatram toliko kriticnim koliko im zamjeram sto su uprskali ios8 u prvoj inacici ... i to na nekim osnovnim mjestima/funkcijama.

Samsungu zamjeram sto je srao po appleu a sami svoj problem pravdaju sa "tehnickim postupkom" ... yeah right ...

 

koliko volim oba proizvodjaca, toliko ih i mrzim i sa ceznjom se sjecam dana kada se nisam mogao sjetiti gdje mi je punjac od nokie 3210 i kada update firmwarea na telefonu nije ni postojao ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 22:56 (Bastardo).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
Ezio kaže...

1 razlog: djeca hejteri. kao ona dva klinca što su savijala iphone u appleovom dućanu. pola klinaca sa foruma ih smatra herojima.

2 razlog: ljudi nisu navikli da iphone nije savršen. od ostalih proizvođača su navikli na failove.

{#}

Ljudi odavno znaju kako je iPhone precijenjen i upravo je to razlog većine prepirki.

 

A što se savršenosti tiče, od nedostatka 3G-a, krivog držanja, guljenja u kutiji, katastrofalnih mapa pa do savijanja svi su navikli da svaki iPhone dolazi sa nekom fatalnom greškom i svaki put se smiju ljudima koji i dalje plaćaju hrpu love samo za neki prestiž.

 

Čast izuzetcima koji ga kupuju iz nekih drugih razloga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 0:39 (EchoOne).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
EchoOne kaže...
Ljudi odavno znaju kako je iPhone precijenjen i upravo je to razlog većine prepirki.

 

A što se savršenosti tiče, od nedostatka 3G-a, krivog držanja, guljenja u kutiji, katastrofalnih mapa pa do savijanja svi su navikli da svaki iPhone dolazi sa nekom fatalnom greškom i svaki put se smiju ljudima koji i dalje plaćaju hrpu love samo za neki prestiž.

 

Čast izuzetcima koji ga kupuju iz nekih drugih razloga.

Gle, ne bih se slozio s ovim dijelom o precjenjenosti. Ovo sa guljenjem u kutiji, krivim drzanjem itd stoji, ali tko god je reklamirao telefon kod applea - dobio je drugi.
Kada usporedim tech specs mog notea3 i novijih iphonea (5c, 5s, 6, 6+) ... ispada da ih moj telefon gazi uzduz i poprijeko ... Stvarnost je malo drugacija. IOS je toliko utegnut i optimiziran OS da iphone leti s gigom rama dok ja cesto sa svoja 3Gb rama posezem za ciscenjem memorije. Bilo koja web stranica ili aplikacija (tipa 9GAG) je toliko fluidnija na iphoneu da je to nezamislivo. Iduca bitna razlika su updateovi. Upitno je da li ce moj godinu dana star note3 dobiti iducu verziju androida, dok iphone 4s star 3 godine radi na najnovijem ios-u. Ono sto mi se svidja kod applea je podrska van garancije. Odnesi telefon koji ne radi i za 900 kuna dobijes drugi telefon. Isti model, polovan ili nov. Gdje ja mogu sa mojim samsungom kada istekne garancija?

Apple je skup, to je neosporivo, ali kao takav je opet u cijenovnom rangu s nekim drugim flagshipovima, a svejedno nudi bar 3x vise usluga NAKON STO SI KUPIO njihov telefon ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 9:19 (Bastardo).
16 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
Ja sam vec negdje napisal - appleov soc nije baby toy naspram snapdragona. Bez obzira kaj je dual core, govorimo o socu sa dvije (2) milijarde tranzistora. Hexacore gpu koji radi dobar dio posla i optimiziranost sw-a samo za taj hw, i to sw koji nema ni priblizno otvorene mogucnosti poput androida (kak apple slozil, tak je i mos se fuckat). Dosta ljudi voli tak nekaj, ali ih dosta i ne voli. Zato sad imamo rat :)
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
12 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
Bastardo kaže...
EchoOne kaže...
Ljudi odavno znaju kako je iPhone precijenjen i upravo je to razlog većine prepirki.

 

A što se savršenosti tiče, od nedostatka 3G-a, krivog držanja, guljenja u kutiji, katastrofalnih mapa pa do savijanja svi su navikli da svaki iPhone dolazi sa nekom fatalnom greškom i svaki put se smiju ljudima koji i dalje plaćaju hrpu love samo za neki prestiž.

 

Čast izuzetcima koji ga kupuju iz nekih drugih razloga.

Gle, ne bih se slozio s ovim dijelom o precjenjenosti. Ovo sa guljenjem u kutiji, krivim drzanjem itd stoji, ali tko god je reklamirao telefon kod applea - dobio je drugi.
Kada usporedim tech specs mog notea3 i novijih iphonea (5c, 5s, 6, 6+) ... ispada da ih moj telefon gazi uzduz i poprijeko ... Stvarnost je malo drugacija. IOS je toliko utegnut i optimiziran OS da iphone leti s gigom rama dok ja cesto sa svoja 3Gb rama posezem za ciscenjem memorije. Bilo koja web stranica ili aplikacija (tipa 9GAG) je toliko fluidnija na iphoneu da je to nezamislivo. Iduca bitna razlika su updateovi. Upitno je da li ce moj godinu dana star note3 dobiti iducu verziju androida, dok iphone 4s star 3 godine radi na najnovijem ios-u. Ono sto mi se svidja kod applea je podrska van garancije. Odnesi telefon koji ne radi i za 900 kuna dobijes drugi telefon. Isti model, polovan ili nov. Gdje ja mogu sa mojim samsungom kada istekne garancija?

Apple je skup, to je neosporivo, ali kao takav je opet u cijenovnom rangu s nekim drugim flagshipovima, a svejedno nudi bar 3x vise usluga NAKON STO SI KUPIO njihov telefon ...

Bastardo nebi štel dalje u raspravu ulazit s tobom nakon ovog posta, tako da ću samo reći par stvari.

iPhone po snazi ne zaostaje za flagshipima svoje generacije što god svi ostali mislili. Broj jezgri je ovdje manje bitan.

iPhone ima vrlo čestu najjači GPU od svih flagshipa koji gura PUNO manje piksela nego Android flagshipi na OS-u koji je prilagođen samo njemu.

iPhone upravo zato radi izrazito dobro i fluidno, i to nitko ne osporava.

 

No, NHF ali mislim da ne znaš uopće čemu ti silni RAM-i služe u Androidu, a to je upravo zato da ne gasiš aplikacije, no da ne dužim, evo ga link pa pročitaj.

 

Nadalje, što se nadogradnji tiče apsolutno se slažem da proizvođači smartfona baziranih na Androidu trebaju davati dulju podršku i dulje nadogradnje za svoje uređaje!

Appleu skidam kapu što nadograđuje i 3 generacije stariji uređaj (4s u ovom slučaju), no s obzirom na gore navedene stavke, to nebi smjelo raditi tako loše kako radi.

No i te nadogradnje, ne donose apsolutno ništa novo što Android uređaji već nemaju, barem što se softverske strane tiče.

 

A što se garancije tiče, Samsung kao i više manje svi ostali brand proizvođači, barem u EU poštuju zakone i daju 2 godine garancije na svoje uređaje, dok Apple daje samo godinu (nakon koje nerijetko misteriozno crkne). U slučaju da ti Samsung rikne nakon garantnog roka (primjer ćemo uzeti S3 trenutno), recimo rikne matična, Uvjeren sam da ga na njuškalu možeš prodati za 600 kn samo zbog dijelova, i dodaš 900 kn, SKORO da možeš i S4 kupit, a ne novi S3. Tako da...

 

I onda dolazimo do cijene. Za cijenu jednog iPhonea 4, uređaja starog sad već ohohoo, na njuški možemo dobiti S3. Znači sad ćemo reći kako iPhone dobro drži cijenu, što je istina, drži je odlično - ukratko, precijenjen je.

Što god netko drugi kaže kako iPhone nije precijenjen... ma... da kupaca ima i bit će, to je sigurno, no realna cijena bi mu bila 25% niža pa ti reci što hoćeš. No oni ju ne smiju spustiti jer ih ljudi više neće doživljavati kao premium.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
EchoOne kaže...

Bastardo nebi štel dalje u raspravu ulazit s tobom nakon ovog posta, tako da ću samo reći par stvari.

iPhone po snazi ne zaostaje za flagshipima svoje generacije što god svi ostali mislili. Broj jezgri je ovdje manje bitan.

iPhone ima vrlo čestu najjači GPU od svih flagshipa koji gura PUNO manje piksela nego Android flagshipi na OS-u koji je prilagođen samo njemu.

iPhone upravo zato radi izrazito dobro i fluidno, i to nitko ne osporava.

 

No, NHF ali mislim da ne znaš uopće čemu ti silni RAM-i služe u Androidu, a to je upravo zato da ne gasiš aplikacije, no da ne dužim, evo ga link pa pročitaj.

 

Nadalje, što se nadogradnji tiče apsolutno se slažem da proizvođači smartfona baziranih na Androidu trebaju davati dulju podršku i dulje nadogradnje za svoje uređaje!

Appleu skidam kapu što nadograđuje i 3 generacije stariji uređaj (4s u ovom slučaju), no s obzirom na gore navedene stavke, to nebi smjelo raditi tako loše kako radi.

No i te nadogradnje, ne donose apsolutno ništa novo što Android uređaji već nemaju, barem što se softverske strane tiče.

 

A što se garancije tiče, Samsung kao i više manje svi ostali brand proizvođači, barem u EU poštuju zakone i daju 2 godine garancije na svoje uređaje, dok Apple daje samo godinu (nakon koje nerijetko misteriozno crkne). U slučaju da ti Samsung rikne nakon garantnog roka (primjer ćemo uzeti S3 trenutno), recimo rikne matična, Uvjeren sam da ga na njuškalu možeš prodati za 600 kn samo zbog dijelova, i dodaš 900 kn, SKORO da možeš i S4 kupit, a ne novi S3. Tako da...

 

I onda dolazimo do cijene. Za cijenu jednog iPhonea 4, uređaja starog sad već ohohoo, na njuški možemo dobiti S3. Znači sad ćemo reći kako iPhone dobro drži cijenu, što je istina, drži je odlično - ukratko, precijenjen je.

Što god netko drugi kaže kako iPhone nije precijenjen... ma... da kupaca ima i bit će, to je sigurno, no realna cijena bi mu bila 25% niža pa ti reci što hoćeš. No oni ju ne smiju spustiti jer ih ljudi više neće doživljavati kao premium.

Gle, nebitno je cemu rami sluze u telefonu ako ih na noteu imam 3 a na iphoneu 1 pa iphone bolje radi ... Necu ulaziti ni u razliku u multitaskingu kod kojega apple pauzira aplikacije ...

Samo kazem da je naoko tehnicki inferiorniji iphone zapravo rame uz rame (ako ne i bolji) od androida. Necu se doticati ni feature seta koji je daleko vecni na androidu. I to je svima jasno.

 

Ono sto sam rekao u prijasnjem postu sada cu jasnije reci:

 

Samsung - update 1-1.5 godinu max (ako cak i toliko). Nakon isteka garantnog roka boli korejance uho sto ces i kako ces.

Apple - update 3 godine. Nakon isteka garancije imas pravo zamjeniti mrtav telefon za ispravan za one time fee od 900 kuna. Nema njuskala. Nema prodavanja maticne i rastavljanja telefona.

 

Upitno je isplati li se nakon 2-3 godine za apple telefon dati 900 kuna, ali je hvale vrijedna gesta koja ne govori "KO TE JE*E, KUPI NAJNOVIJI MODEL". Pokazuje da ipak ima neka opcija, da je nekom stalo (makar je applu prvenstveno stalo zaraditi na tim refurbished telefonima).

Samsungovci nemilice pljuju po appleu a sto sami cine za svoje korisnike? Update? Pravo zamjene uredjaja van garantnog roka, makar i uz nadoplatu? Jok ... kosooki tjeraju svoju politiku koja nije toliko daleko od appleove.

 

Vec sam rekao da posjedujem note3 ... i nedavno me spopao neki kamera daemon problem koji posisa >75% baterije. Navodno skype i yahoo koriste neki pozadincki ckeck kamere koji pak aktivira bug u samom androidu. Dakle greska je do androida i ispravak je u verzijama 4.4.3 i 4.4.4. Privremeni fix je maknuti skype i yahoo. Trajno rjesenje je upgrade telefona koje moze inicirati sami proizvodjac.

Otvorim support ticket kod samsunga i nakon sto sam objasnio problematiku, frajer mi kaze da napravim factory reset koji uopce ne rijesi problem :)

 

Prilazem mail u slici ispod ...

 

 

 

Nego ... ponavljam da sam nepristran i da primarno koristim android telefon u svakodnevnom poslu, ali nije apple toliko los koliko android zajednica pljuje po njemu. A i tu precjenjenost mozemo okaciti macku o rep jer note4 i iphone kostaju identicno :)

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
16 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
Bastardo kaže...

Gle, nebitno je cemu rami sluze u telefonu ako ih na noteu imam 3 a na iphoneu 1 pa iphone bolje radi ... Necu ulaziti ni u razliku u multitaskingu kod kojega apple pauzira aplikacije ...

Samo kazem da je naoko tehnicki inferiorniji iphone zapravo rame uz rame (ako ne i bolji) od androida. Necu se doticati ni feature seta koji je daleko vecni na androidu. I to je svima jasno.

 

Ono sto sam rekao u prijasnjem postu sada cu jasnije reci:

 

Samsung - update 1-1.5 godinu max (ako cak i toliko). Nakon isteka garantnog roka boli korejance uho sto ces i kako ces.

Apple - update 3 godine. Nakon isteka garancije imas pravo zamjeniti mrtav telefon za ispravan za one time fee od 900 kuna. Nema njuskala. Nema prodavanja maticne i rastavljanja telefona.

 

Upitno je isplati li se nakon 2-3 godine za apple telefon dati 900 kuna, ali je hvale vrijedna gesta koja ne govori "KO TE JE*E, KUPI NAJNOVIJI MODEL". Pokazuje da ipak ima neka opcija, da je nekom stalo (makar je applu prvenstveno stalo zaraditi na tim refurbished telefonima).

Samsungovci nemilice pljuju po appleu a sto sami cine za svoje korisnike? Update? Pravo zamjene uredjaja van garantnog roka, makar i uz nadoplatu? Jok ... kosooki tjeraju svoju politiku koja nije toliko daleko od appleove.

 

Vec sam rekao da posjedujem note3 ... i nedavno me spopao neki kamera daemon problem koji posisa >75% baterije. Navodno skype i yahoo koriste neki pozadincki ckeck kamere koji pak aktivira bug u samom androidu. Dakle greska je do androida i ispravak je u verzijama 4.4.3 i 4.4.4. Privremeni fix je maknuti skype i yahoo. Trajno rjesenje je upgrade telefona koje moze inicirati sami proizvodjac.

Otvorim support ticket kod samsunga i nakon sto sam objasnio problematiku, frajer mi kaze da napravim factory reset koji uopce ne rijesi problem :)

 

Prilazem mail u slici ispod ...

 

 

 

Nego ... ponavljam da sam nepristran i da primarno koristim android telefon u svakodnevnom poslu, ali nije apple toliko los koliko android zajednica pljuje po njemu. A i tu precjenjenost mozemo okaciti macku o rep jer note4 i iphone kostaju identicno :)

Ako je nebitno "cemu rami sluze", onda zasto te uopce brine zasto iphone radi "bolje" od nota 3GB? Ne radi sigurno bolje jer kad bi ti te rame popunio i ostavio aplikacije kesirane, doslovno im pristupas instantno. Samo sto ljudi imaju naviku odlaziti pod dio zvan "recent apps" i tamo maknut sve, pa se aplikacije moraju ponovo pokretati. Btw, da Note ima i 16GB rama on bi radio isto kao i sa 1GB rama kada nebi bilo toliko Samsungovih servisa. Bitan je SoC i trenutna verzija (cistoca) androida. Svi misle da je Android isti kao i prije, a nije. Dovoljno je usporediti ICS sa Kitkatom i vidis da je razlika nebo i zemlja, a ljudi se vole referirati na stari android koji je bio los. Bugovi se desavaju svugdje i nista ne moze biti 100% debugirano. iOS je imao hrpetinu bugova u proslosti, imao je i Android, dobro je da se isti fixaju relativno brzo. Samo prednost Androida od iOSa u tom trenutku je da ja vrlo jednostavno, s opcim znanjem na racunalu, mogu rootat i instalirati custom rom koji vec to ima fixano, radi jos bolje, ima dodatne feature i slicno. Svi Samsungovi modeli zadnjih par generacija imaju sluzbenu podrsku Cyanogenmoda, Paradoin Androida i slicno. Znam, neko ce reci "zakaj bi ja moral ovo, zakaj bi ja moral ono, ja ocu da mi iz kutije sve radi, da mi iskoci i plava flundra pa da mi ga posauga...". Ok, jasno. Sve iz kutije mora raditi, ali ako slucajno ne radi, postoji alternativa. Na iOSu je nema. Imas bug? Suck off - cekaj update ili pokreni itunese i tamo radi verziju rikverc... ooops... nejde jer ti baseband izmrdan. Kaj se tice das stari i nadoplatis za novi, to mozes i u T-mobile sa Samsungom. Naravno, moras placati 25kn osiguranje. Nije puno, bas me briga, da mi sutra prodje kamion preko njega za 600kn dobivam novi novcati. Tko nema za osiguranje - za njega nije niti flagship. Ali kad vec usporedjujes Note 4 i iphone 6 u cijenama, nazalost po iPhone, Note 4 je bolji za 2 svijetlosne godine. Na kraju krajeva i Note 4 i iPhone ce/se prodavaju/ti kao vruce kifle.

Inace, da. Samsung je featurephone, iPhone je samo... fon. Pitanje je sto od pametnog telefona zelis? (ja sigurno ne zelim hvaljenje sa 1GB rama jer ne mogu saltat TV dok mi je daljinski pola metra udaljen, reko doktor da ne smijem vise od 1300 kalorija dnevno burnat) :)

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
ukay1000 kaže...

Ako je nebitno "cemu rami sluze", onda zasto te uopce brine zasto iphone radi "bolje" od nota 3GB? Ne radi sigurno bolje jer kad bi ti te rame popunio i ostavio aplikacije kesirane, doslovno im pristupas instantno. Samo sto ljudi imaju naviku odlaziti pod dio zvan "recent apps" i tamo maknut sve, pa se aplikacije moraju ponovo pokretati. Btw, da Note ima i 16GB rama on bi radio isto kao i sa 1GB rama kada nebi bilo toliko Samsungovih servisa. Bitan je SoC i trenutna verzija (cistoca) androida. Svi misle da je Android isti kao i prije, a nije. Dovoljno je usporediti ICS sa Kitkatom i vidis da je razlika nebo i zemlja, a ljudi se vole referirati na stari android koji je bio los. Bugovi se desavaju svugdje i nista ne moze biti 100% debugirano. iOS je imao hrpetinu bugova u proslosti, imao je i Android, dobro je da se isti fixaju relativno brzo. Samo prednost Androida od iOSa u tom trenutku je da ja vrlo jednostavno, s opcim znanjem na racunalu, mogu rootat i instalirati custom rom koji vec to ima fixano, radi jos bolje, ima dodatne feature i slicno. Svi Samsungovi modeli zadnjih par generacija imaju sluzbenu podrsku Cyanogenmoda, Paradoin Androida i slicno. Znam, neko ce reci "zakaj bi ja moral ovo, zakaj bi ja moral ono, ja ocu da mi iz kutije sve radi, da mi iskoci i plava flundra pa da mi ga posauga...". Ok, jasno. Sve iz kutije mora raditi, ali ako slucajno ne radi, postoji alternativa. Na iOSu je nema. Imas bug? Suck off - cekaj update ili pokreni itunese i tamo radi verziju rikverc... ooops... nejde jer ti baseband izmrdan. Kaj se tice das stari i nadoplatis za novi, to mozes i u T-mobile sa Samsungom. Naravno, moras placati 25kn osiguranje. Nije puno, bas me briga, da mi sutra prodje kamion preko njega za 600kn dobivam novi novcati. Tko nema za osiguranje - za njega nije niti flagship. Ali kad vec usporedjujes Note 4 i iphone 6 u cijenama, nazalost po iPhone, Note 4 je bolji za 2 svijetlosne godine. Na kraju krajeva i Note 4 i iPhone ce/se prodavaju/ti kao vruce kifle.

Inace, da. Samsung je featurephone, iPhone je samo... fon. Pitanje je sto od pametnog telefona zelis? (ja sigurno ne zelim hvaljenje sa 1GB rama jer ne mogu saltat TV dok mi je daljinski pola metra udaljen, reko doktor da ne smijem vise od 1300 kalorija dnevno burnat) :)

Znaci ovaj moj problem sa daemonom za kameru i nije problem jer mogu staviti drugi OS gore? Fora, ali to tripa knox i unistava mi garanciju. Problem postoji od prosinca 2013 i google ga je tek u svibnju ove godine zaprimio kao problem i sada, 5mj nakon toga situacija je nepromjenjena. Cekati na milost samsunga da izrloa update. A do tada ne mogu koristiti skype ni yahoo na mom pametnom telefonu :)

Pricas tu o nekoj cistoci androida a taj pojam je paradoks jer je android multifit os i kao takav ima toliko srota u sebi da glava boli. iOS je pravljen za par uredjaja dok android pogoni miksere, mikrovalne, satove, pecnice, hladnjake, navigacijske uredjaje, fotoaparate a izmedju ostalog i mobitele ... E sad, treba uzeti 10-ak inzinjera da drkuckaju po kodu novog androida da ga prilagode za postojece uredjaje ali kosookima se to ne isplati (pazi majke ti, gramzivost a nije apple u pitanju) pa te iste inzinjere upregnu da stancaju os za nove mobitele a postojece ko yebe. Galaxy S3 s svojim procom i gigom rama je genijalno sposoban telefon a nije dobio sluzbeni update na kit kat. Samsungovci kazu da je HW slab. Vid qurca, a onaj Galaxy young 2 ima 4.4. Kako to?

 

S3 quad 1.4, 1Gb ram

Galaxy young 2 dual 1 GHz, 512 ram

 

Ok, imas root i neki mod na 4.4 sigurno, ali to i dalje podupire moje tvrdnje da kosooke boli mauna za tebe kao usera. A t-com i osiguranje od 25kn mjesecno je sasvim ok stvar, ali apple to mijenja bez 25kn mjesecno, tj ne radi se o osiguranju koje ti moras posebno sklapati nego o necemu sto dodje uz uredjaj.

 

Znas sto mi je jako zanimljivo? Onako u prici sa kolegama, poznanicima itd, malomalo naletim na zagrizenog android fanboya koji neda ni rijeci protiv androida i hipreventilira na spomen applea. Vrag mi ne da mira pa pitam koji je appleov uredjaj doticna osoba posjedovala. Odgovor je uglavnom da telefon ima djevojka, prijatelj, mama, brat ili je doticni posjedovao nesto appleovo iz ere kada Sanader nije ni sanjao o uskoku. Ja aktivno koristim android 4.4.2 na uredjaju novije generacije. Ja aktivno koristim ios 7 na iphoneu 4s. Aktivno koristim ios8 na ipadu 4. Aktivno koristim android 4.3 na samsungu S3. Aktivno koristim windowse 8.1 na tabletu.

 

Na svima imam pretezno iste aplikacije (facebook, 9gag, tunein, fring, meraki, gmail, ... ) i vidim kako se to ponasa na tim platformama. Nisam kibicer koji je to negdje vidio ili negdje citao o tome. Tu tehnologiju imam svaki da u rukama. Na osnovu toga govorim to sto govorim.

I s tim u pozadini kazem da je osobi koja koristi telefon u ruci, koja drka po gui-u, nebitno cemu sluze rami ako napumpani note3 lagira pri skrolanju na facebooku a na iphoneu klizi.

 

A to da je note4 toliko napredniji od iphonea 6 ... isto mi bas ne drzi vodu. Ok, note dolazi sa ugradjenim drzacem za vizitke :)

 

Salu na stranu ... oba su telefona genijalna i dam ruku u vatru da je iphone fluidniji i manje bugovit ali ja kao ja - uzeo bih notea ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
16 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
Pa dobro nek ti tripa knox, i za iphone bugove si bio na milost i nemilost appla pa nikom nist, samo sto nemas alternative, pospremis mob u ladicu i cekas. Ja sam imao puno apple proizvoda, radio sam na jednom mjestu gdje se oko mene razvijalo za iOS (imacovi, air, iphone i ipad nekoliko komada) i znam kakve su frustracije bile kad nesto nije radilo/prepoznalo/palilo. Kaj se tice ovih 25kn, pa apple te opljacka na licu mjesta i jos ti daje samo god dana garancije gdje nemas knoxa i nemas brige. Posle dve godine, ne brini, iztripat ce ga apple najnovijom nadogradnjom da kupis novi model. Kao sto nije stalo kosookom, jos manje je ameru koji te gleda kao novcanicu. Kosooki ti bar nesto da, ak nist drugo probleme da ti nebude dosadno xD. Salu na stranu, i ja bi uzeo note, cisto da mi se iphone ne svine u ruci :)
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
ukay1000 kaže...
Pa dobro nek ti tripa knox, i za iphone bugove si bio na milost i nemilost appla pa nikom nist, samo sto nemas alternative, pospremis mob u ladicu i cekas. Ja sam imao puno apple proizvoda, radio sam na jednom mjestu gdje se oko mene razvijalo za iOS (imacovi, air, iphone i ipad nekoliko komada) i znam kakve su frustracije bile kad nesto nije radilo/prepoznalo/palilo. Kaj se tice ovih 25kn, pa apple te opljacka na licu mjesta i jos ti daje samo god dana garancije gdje nemas knoxa i nemas brige. Posle dve godine, ne brini, iztripat ce ga apple najnovijom nadogradnjom da kupis novi model. Kao sto nije stalo kosookom, jos manje je ameru koji te gleda kao novcanicu. Kosooki ti bar nesto da, ak nist drugo probleme da ti nebude dosadno xD. Salu na stranu, i ja bi uzeo note, cisto da mi se iphone ne svine u ruci :)

 

Zar ti se ne vidi da si ovim postom se poneo kao ona sova?!?! Tko u Hrvatskoj treba uopće taj KNOX, da budem malo i ciničniji, koliko problema samo ima ekipa sa LG G3, za moj pojam too over too much, i tebi to kao ništa ne znači niti predstavlja?!?! Apropos jedne godine garancije, to baš i nije točno, a onih 25 kuna mjesečno iznosi koliko ono u dvije godine, i na kraju još nisi niti siguran hoće li tvoj kvar uz tvoje argumente uzeti kao prihvatljive, ili neće?!?! Na kraju balade, što to točno kosooki daje bolje i više na kraju krajeva od amera, daj nešto argumentirano, opipljivo, o čemu možemo lamentirati?!?!
ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rugala se sova sjenici...
ukay1000 kaže...
Pa dobro nek ti tripa knox, i za iphone bugove si bio na milost i nemilost appla pa nikom nist, samo sto nemas alternative, pospremis mob u ladicu i cekas. Ja sam imao puno apple proizvoda, radio sam na jednom mjestu gdje se oko mene razvijalo za iOS (imacovi, air, iphone i ipad nekoliko komada) i znam kakve su frustracije bile kad nesto nije radilo/prepoznalo/palilo. Kaj se tice ovih 25kn, pa apple te opljacka na licu mjesta i jos ti daje samo god dana garancije gdje nemas knoxa i nemas brige. Posle dve godine, ne brini, iztripat ce ga apple najnovijom nadogradnjom da kupis novi model. Kao sto nije stalo kosookom, jos manje je ameru koji te gleda kao novcanicu. Kosooki ti bar nesto da, ak nist drugo probleme da ti nebude dosadno xD. Salu na stranu, i ja bi uzeo note, cisto da mi se iphone ne svine u ruci :)

Ja telefon kupujem uvijek na pretplatu od 2 godine. Moj operater ima pravilo da je telefon pokriven garancijom u trajanju duljine originalnog ugovora. Dakle telefon mi ima garanciju 2 godine. Nakon te 2 godine mogu (a ne moram) zamijeniti mrtav telefon za ziv u bilo kojem apple storeu. Vec sam negdje spomenuo da te i apple i samsung izyebu, samo sto ti apple poslje sexa ostavi cokoladicu i ruzu na jastuku :)

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
16 godina
offline
Re: Rugala se sova sjenici...

Mozes vidjeti po najnovijoj infatilnoj vijesti - mislim da ti ostavi smrklje i pokakane pelene. XD

@atj. Volis diskutirati o stvarima o kojima pojma nemas. 25kn se HTu placa osiguranje i razbijes li ga, ukradu, siluju, odigraju utakmicu... platis 600kn i dobijes novi. Nema nikakvog dokazivanja. Samo 600kn i novi uredjaj. Ajde da ti ponovim. Znaci, razbijes li mobitel, ukradu ti ga, siluju skinhedsi, padne meteor na njega, platis 600kn i isti tren u tcentru dobivas novi (jos i boja po zelji). Jasnije? Ili da i treci put napisem? 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 9:12 (ukay1000).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice