Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

poruka: 13
|
čitano: 4.338
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)".
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Dakle revolucionarno je što će se promijeniti materijal (i sada dovoljno dobar) na stražnjoj strani uređaja? Ozbiljno, to se ovih dana smatra revolucijom?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
27 0 hvala 3
16 godina
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Ne znam što se tolika hajka diže oko ova 2 uređaja kad na tržištu danas postoji more boljih i jeftinijih.

 

Ajd razumijem prije 2-3 godine dok su to bili jedini pravi igrači na tržištu, no danas... stvarno nema smisla. 

 

A i S6 se ništa ne razlikuje od S4, praktički identični uređaji. S oba možeš isto, nemaju apsolutno niti jednu različitost koju bi prosječni ljudi primjetili.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 11:47 (lllnuclearlll).
Moj PC  
21 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Valjda je to taj naš balkanski mentalitet da se vrijeđa i omaložava u svakoj rečenici koju netko drugi izjavi, tj. da se is cijele priče izvadi ono što je bitno da se nekog/nešto popljuje.

Sam materijal i dizajn je spomenut (barem moje viđenje teksta) čisto kao redizajn i pračenje konkurencije na tom polju od strane Samsunga. To je ono što je vidljivo i možda jedino vjerodostojno komentara uređaja koji će tek biti predstavljen. Sve ostalo su nagađanja i tehničke specifikacije koje tek treba isprobat i dobro istestirat.

Da branim neki od ova dva flagshipa mi ne pada na pamet jer precijenjenost tih uređaja je neopravdana. Oba uređaja su vrhunac današnje mobilne tehnologije al recimo moja financijska konstrukcija ne dozvoljava izlete u takve izdatke. Kome to nije prepreka kupit će jedan ova dva modela i teško da će pogriješiti.

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Sad bi neki zlobnici rekli "uf kako je plastika zakon" dok bi neki drugi zlobnici rekli "oh kako me strasno donji dio s6 podsjeca na nesto"

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Moram priznati da Samsung zaista podize igru s novim metalnim mobitelima, neki dan sam drzao Alphu u ruci i toliko mi se svidjela da razmisljam Nexus zamijeniti njome. Jos kad bi ispolirali Touchwiz malo bolje (mada je vec sad dosta dobar) i stvarno ce bit najbolji u svemu, od konstrukcije, kamere, baterije, izgleda... I ovo dolazi od nekog tko nikada nije volio Samsungove uredaje.

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

ja se mogu nazvati fanboy za WP, i stvarno ništa od androida nisam mogao smisliti. Jer WP mi najbolje leži od svih. Jer koristim windowse još od 6.1 i sve sam sustave imao, i sa svim ograničenjima što svi pljuju, telefoni rade odlično. 

 

I Alpna i note4 su jedini androidi za koje mogu trenutno reći da mi se sviđaju i stvarno mame pogled. Alpha mi ne paše jel ima dosta loš ekran. Ali zato note razvaljuje. 

 

I tako eto sad imam note4. A šta drugo mogu reći nego da sve radi super, jer ipak je to sad trenutno najbolji android na našem tržištu. 

 

Od S serije ništa mi se ne sviđa. Dizajn mi je totalna banana. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Nije stvar u materijalu. Meni se na M8 uopće ne sviđa aluminij. 

Da je to neki čvršći materijal ajd ok, ali aluminij je jako mekan. 

Ne u smislu da se mobitel savija, nego lako se osteti. 

Plastika na One x je bila super.

 

E sad da je neki drugi metal, bilo bi puno bolje.

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Meni je članak odličan! Nemojmo odmah popljuvati posrednika nego e dobro shvatiti da, ako Samsung smatra da je prijelaz s plastike na željezo "revolucionaran", neka smatraju tako, a svatko od nas ima pravo misliti koliko je to stvarno revolucionarno. Ja ne mislim da jest 

 

Korisnik sam S serije godinama. Prvo sam imao S2, preskočio S3 (ništa revolucionarno nisu ponudili za moj ukus), kupio sam S4 i gle čuda, još uvijek sam i mislim da ću ostata na S4. Zašto? Iz više razloga. Samsung mi je počeo ići na živce sa svojom politikom 140.000 mobitela S, ili Đ serije. Xiaomi, primjera radi, prati Appleovu politiku - napravi par modela i se njih drži. Također, Samsung prebrzo izbacuje mobitele, praktički svaki mjesec izađe novi mobitel. Da, ne mora to biti loše, pogotovo s naše, korisničke strane, ali također živcira. 

 

Vidio sam navodne specifikacije S6 i mogu reći da sam malo razočaran šta ga neće ponuditi sa 5.5" ekranom. OK, Note je tu da popuni tu "prazninu", ali kako vrijeme ide, tako i čovjeku valjda narastu želje pa tako mi sada 5.5" jako leži u ruci. OK, čekat ću Note 5 da izađe krajem godine 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 19:26 (AntonioTech).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)

Nije da branim niti autora, niti neki od ova dva flagshipa, ali ko danas očekuje revoluciju u svijetu smartphonea, taj ili je mladji od doba revolucije u svijetu PC-a ili jednostavno ne kuzi stvari.

Sve mobilne tehnologije su vec zrele, i u fazi su kad se nova generacije kozmeticki i ili zbog marketinskih potreba razlikuje od prethodne. Imajuci to u vidu, smijesno je ocekivati nesto wow od novih perjanica. Proizvodjaci se trude biti drugaciji, makar nam sterali i ono sto nam objektivno ne treba, poput silnih miliona piksela u senzorima kamera i miliona herca u nekoliko jezgri mobilnih procesora, a da ne govorim o softverskim nebulozama koje se pakuju sa uredjajem koje i te milione herza uspiu "potrositi" pa uredjaj steka)

Stariji ce se sjetiti kako je bilo u PC svijetu prije pune zrelosti PC-a. Svaka nova generacija ploca/procesora/rama/grafickih kartica se cekala kao djed mraz. Masina stara godinu dana nije mogla pokrenuti najnoviju igru. Bjesomucna utrka hardvera i softvera. Ta vremena su iza nas. Imam i3 baziran PC star nekoliko godina koji radi savrseno i ne mislim ga mijenjati jos koju godinu. Slicno vrijeme je doslo i u mobilni svijet.

 

Stoga se proizvodjaci, svjesni da vise nema revolucije na tom polju, okrecu agresivnom marketingu i "mikrorevolucijama" tipa metalno kuciste, vodonepropusnost... Ko zeli pravu revoluciju i fali mu adrenalina, pa eno mu Sirija, Ukrajina ...

 

I, da... Sad ce neki reci, a sta je s baterijom?

Nema, djeco. Da ima vec bi bilo implementirano. Nije Samsung/Htc/Apple... budala. Da neko ima tu zlatnu koku od baterije koja traje sedam dana, zakucao bi mrtvacki lijes konkurencije, vjerujte, ali nema. Ipak postoje fizicka/hemijska ogranicenja koja nauka jos nije probila.

(Jos ni lijek za celavost nije izmisljen. Da jeste, Bruce Willis bi u sljedecem nastavku Die Hard imao svezan rep, a mozda i pletenicu)

morrisoN
 
11 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)
gamer34 kaže...

Moram priznati da Samsung zaista podize igru s novim metalnim mobitelima, neki dan sam drzao Alphu u ruci i toliko mi se svidjela da razmisljam Nexus zamijeniti njome. Jos kad bi ispolirali Touchwiz malo bolje (mada je vec sad dosta dobar) i stvarno ce bit najbolji u svemu, od konstrukcije, kamere, baterije, izgleda... I ovo dolazi od nekog tko nikada nije volio Samsungove uredaje.

 Ne, Alpha nije metalna osim ruba, to je u biti i dalje plastika. Jedino što Samsung reklamira kao metal je A linija. Doduše meni ono na osjet straga isto nije metal.

 

nsoul kaže...

Nije stvar u materijalu. Meni se na M8 uopće ne sviđa aluminij. 

Da je to neki čvršći materijal ajd ok, ali aluminij je jako mekan. 

Ne u smislu da se mobitel savija, nego lako se osteti. 

Plastika na One x je bila super.

 

E sad da je neki drugi metal, bilo bi puno bolje.

 

Što ti misliš da se koristi čisti aluminij? Što po tebi sva auta koja imaju šasiju od aluminija nebi mogla proći crash test? I nema metala na kojem se izvanka neće vidjeti sitna mehanička oštećenja, ako je naravno riječ o metalu. Problem metala je i da prenosi previše vibracija, mora imati neku dodatnu izolaciju.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)
Bara kaže...

 Ne, Alpha nije metalna osim ruba, to je u biti i dalje plastika. Jedino što Samsung reklamira kao metal je A linija. Doduše meni ono na osjet straga isto nije metal.

 

 

Bez brige znam ja to, ali taj materijal od kog je poklopac je cisto ugodan za drzat i svidio mi se kad sam ga prvi put probao na s5 jedino je tamo okvir bio od te meni osobno uzasno lose plastike. Sve u svemu Alpha jako lijepo lezi u ruci jer je tanka, sa strane se osjeti kvaliteta metala, a od iza je taj meni osobno ugodan materijal za drzat. Osobno mi je jedina veca mana tog uredaja ekran, ne zbog rezolucije nego jer je AMOLED, a na prilozenim slikama mozete vidjeti i zasto me to smeta.

 

 

ovo je sa S5 ovo je sa S5
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)
gamer34 kaže...

Bez brige znam ja to, ali taj materijal od kog je poklopac je cisto ugodan za drzat i svidio mi se kad sam ga prvi put probao na s5 jedino je tamo okvir bio od te meni osobno uzasno lose plastike. Sve u svemu Alpha jako lijepo lezi u ruci jer je tanka, sa strane se osjeti kvaliteta metala, a od iza je taj meni osobno ugodan materijal za drzat. Osobno mi je jedina veca mana tog uredaja ekran, ne zbog rezolucije nego jer je AMOLED, a na prilozenim slikama mozete vidjeti i zasto me to smeta.

 

 

 

Iskreno, ne vidim na što točno misliš. Mene osobno smeta što znam vidjeti fosforne tragove, naročito na ranijim generacijama tipa na S2, a kod novih me PenTile smeta pa nekada nije toliko oštro.

EDIT: A da, može se upeć. :D

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 18:04 (Bara).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 vs HTC One (M9)
morrisoN kaže...

Nije da branim niti autora, niti neki od ova dva flagshipa, ali ko danas očekuje revoluciju u svijetu smartphonea, taj ili je mladji od doba revolucije u svijetu PC-a ili jednostavno ne kuzi stvari.

Sve mobilne tehnologije su vec zrele, i u fazi su kad se nova generacije kozmeticki i ili zbog marketinskih potreba razlikuje od prethodne. Imajuci to u vidu, smijesno je ocekivati nesto wow od novih perjanica. Proizvodjaci se trude biti drugaciji, makar nam sterali i ono sto nam objektivno ne treba, poput silnih miliona piksela u senzorima kamera i miliona herca u nekoliko jezgri mobilnih procesora, a da ne govorim o softverskim nebulozama koje se pakuju sa uredjajem koje i te milione herza uspiu "potrositi" pa uredjaj steka)

Stariji ce se sjetiti kako je bilo u PC svijetu prije pune zrelosti PC-a. Svaka nova generacija ploca/procesora/rama/grafickih kartica se cekala kao djed mraz. Masina stara godinu dana nije mogla pokrenuti najnoviju igru. Bjesomucna utrka hardvera i softvera. Ta vremena su iza nas. Imam i3 baziran PC star nekoliko godina koji radi savrseno i ne mislim ga mijenjati jos koju godinu. Slicno vrijeme je doslo i u mobilni svijet.

 

Stoga se proizvodjaci, svjesni da vise nema revolucije na tom polju, okrecu agresivnom marketingu i "mikrorevolucijama" tipa metalno kuciste, vodonepropusnost... Ko zeli pravu revoluciju i fali mu adrenalina, pa eno mu Sirija, Ukrajina ...

 

I, da... Sad ce neki reci, a sta je s baterijom?

Nema, djeco. Da ima vec bi bilo implementirano. Nije Samsung/Htc/Apple... budala. Da neko ima tu zlatnu koku od baterije koja traje sedam dana, zakucao bi mrtvacki lijes konkurencije, vjerujte, ali nema. Ipak postoje fizicka/hemijska ogranicenja koja nauka jos nije probila.

(Jos ni lijek za celavost nije izmisljen. Da jeste, Bruce Willis bi u sljedecem nastavku Die Hard imao svezan rep, a mozda i pletenicu)

 

"Ko zeli pravu revoluciju i fali mu adrenalina, pa eno mu Sirija, Ukrajina ..." TIME SI SVE REKAO   

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice