Semafor za one koji gledaju u mobitel

poruka: 41
|
čitano: 4.893
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Semafor za one koji gledaju u mobitel".
11 godina
neaktivan
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Napokon. Nadam se da će brzo doći i kod nas.

 
3 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Dok nemaš slušalice onda glasovni semafori su super, ali da, kada imaš slušalice onda doista se radi o problemu.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Nek puste Darwina da radi svoje

 
41 3 hvala 6
12 godina
odjavljen
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Jel znate mit o nastanku Facebookova logotipa? Ovako
Ne vidim čemu taj semafor. Ako si toliko ovisan o mobitelu, i ne možeš skrenuti pogled s njega na 10 sekundi dok predeš pješački, onda stvarno ne znam u kojem smjeru mi mladi idemo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 19:26 (Dex.pwn).
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

sad treba app za mobitele koji će ti sa aktivnom kamerom, dok surfaš i pikaš tweetove, pokazivati u skočnom prozoru gdje su ti noge i po čemu se krećeš.
Da napravimo puni krug apsurdizacije otuđenja od okolice i ostalih oko tebe.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
overhaul kaže...

sad treba app za mobitele koji će ti sa aktivnom kamerom, dok surfaš i pikaš tweetove, pokazivati u skočnom prozoru gdje su ti noge i po čemu se krećeš.
Da napravimo puni krug apsurdizacije otuđenja od okolice i ostalih oko tebe.

 ili jednostavno umjesto stavljanja LEDica na pod, u semafor se ugradi bluetooth or something koji salje na app (koji skines na play/applestoru ili jos bolje dode s updateom OS-a) notifikaciju da je na semaforu crveno i onda ako si kriticno blizu ti se cijeli ekran zacrveni :D

12 godina
odjavljen
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
ShadoW kaže...
overhaul kaže...

sad treba app za mobitele koji će ti sa aktivnom kamerom, dok surfaš i pikaš tweetove, pokazivati u skočnom prozoru gdje su ti noge i po čemu se krećeš.
Da napravimo puni krug apsurdizacije otuđenja od okolice i ostalih oko tebe.

 ili jednostavno umjesto stavljanja LEDica na pod, u semafor se ugradi bluetooth or something koji salje na app (koji skines na play/applestoru ili jos bolje dode s updateom OS-a) notifikaciju da je na semaforu crveno i onda ako si kriticno blizu ti se cijeli ekran zacrveni :D

 

Al onda.... prolaziš pored semafora(ne prelaziš preko pješačkog), stigne ti notifikacija da je crveno, i ti staneš. Ko budala.

14 godina
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

ili jednostavno te zaustavi murjak i lupi kaznu od 5 000kn

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
13 0 hvala 0
10 godina
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Ma, najgore je što ljudi misle da će netko drugi brinuti za njihovu sigurnost.

Pješački prijelaz nije nikakvo sigurno mjesto, jer iako vi kao pješak imate prednost, te vas vozilo mora propustiti, morate uvijek biti u prometu na oprezu, jer ako se sami ne pazite, teško da će netko drugi za vas to učiniti.

 

Ne morate bit' baš spojeni na ta čuda tehnologije 24h na dana, a ne pogotovo kada ste u prometu koji sam po sebi uvijek potencijalna opasnost.

 

Iako, je ovo dobro rješenje i pohvalno, ipak ljudi najviše osjete kada ih se opali po džepu, pa čak i kada završe na robiji.

A, najbolje se uči kada doživite prometnu nesreću na vlastitoj koži.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Dex.pwn kaže...

Jel znate mit o nastanku Facebookova logotipa? Ovako
Ne vidim čemu taj semafor. Ako si toliko ovisan o mobitelu, i ne možeš skrenuti pogled s njega na 10 sekundi dok predeš pješački, onda stvarno ne znam u kojem smjeru mi mladi idemo...

...Tamo odakle smo došli.

15 godina
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 22:48 (bik).
Moj PC  
7 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Da semafori za ekipu koja gleda u mobitel..ma daaaj...

 

Neka Darwin odradi svoje; ako nisi sposoban prehodati 10-15 minuta bez da pogledas gdje hodas, ne zasluzujes bolje od toga da te auto pokupi na cesti...

http://www.winblogs.net
Moj PC  
8 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
bik kaže...

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
14 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Najbolji su mi likovi na biciklima! Za Arandelle, i m, i ž ☺
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Ljudi koji gledaju u mobitel dok hodaju po cesti opasnost su za sebe i druge, a u njemačkom Augsburgu žele im pomoći

 

 

Vidiš bolan Mujo što ti je Njemačka. Oni su toliko razvijeni da i za budale imaju resurse!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Ja ne kuzim kako se mozes toliko udubiti u mob da ne vidis nista ispred sebe ,i da nisi svjestan di se nalazis , i ja gledam ponekad u mobitel ali i vidim di idem ,zato imamo periferni vid ,bar zdravi ljudi kojima nije ostecen vid
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Pa ovo je samo podrška debilima da i dalje blenu u ekrane.. ccc
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

idealno bi bilo da vozač koji tipka/telefonira dok vozi na pješačkom poravna budalu koja autistično zuri u telefon. dvije muhe jednim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Ajar kaže...

idealno bi bilo da vozač koji tipka/telefonira dok vozi na pješačkom poravna budalu koja autistično zuri u telefon. dvije muhe jednim. 

 Na ulicama BiH više je vozača koji tipkaju već pješaka tako da bi trebalo izmisliti neke semafore za vozače.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
15 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Arendelle kaže...
bik kaže...

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

 Nema veze sa mržnjom prema ženama, nego prema tom činu koji te žene čini nesigurnima u sebi i prema vanjskom svijetu. U većini slučajeva vodi u izoliranost od svijeta oko sebe, kao i naviku na štetnu radnju, mogao bi to nazvati i tik, kao setam ulicom i konstantno provjeravam tko će mi poslat poruku ili lajkat neku bezsmislenu glupost. 

Vidim da ti bolujes od mizandrije čim mi boldaš određene riječi bez objašnjenja, možda je u pitanju mizantropija 

15 godina
online
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Arendelle kaže...
bik kaže...

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

ovo je tipičan primjer kako ženska logika uvijek nudi samo dvije opcije od kojih niti jedna nema veze sa temom na koju se odnosi

14 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
bik kaže...
Arendelle kaže...
bik kaže...

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

 Nema veze sa mržnjom prema ženama, nego prema tom činu koji te žene čini nesigurnima u sebi i prema vanjskom svijetu. U većini slučajeva vodi u izoliranost od svijeta oko sebe, kao i naviku na štetnu radnju, mogao bi to nazvati i tik, kao setam ulicom i konstantno provjeravam tko će mi poslat poruku ili lajkat neku bezsmislenu glupost. 

Vidim da ti bolujes od mizandrije čim mi boldaš određene riječi bez objašnjenja, možda je u pitanju mizantropija 

 Stvarno, danas ljudi samo bleje u mobitel i ne obaziru se na nikoga oko sebe....

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Nedavno sam u Vukovaru pokupio curu na pjesackom. Ima srece da sam tek izasao s parkinga i vozio debelo ispod ogranicenja. Naravno blejila je u mobitel dok je prelazila pjesacki na kojem je meni bilo zeleno. Uspio sam stisnut kocnicu metar od nje al je ipak zavrsila na haubi. Naravno izasao van da vidim jel ok. Sreca da joj nista nije bilo. Znam da je krivica njezina, al yebiga, opet ti nije svejedno.
Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Ges kaže...
Arendelle kaže...

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

ovo je tipičan primjer kako ženska logika uvijek nudi samo dvije opcije od kojih niti jedna nema veze sa temom na koju se odnosi

 I žene se same dijele na 2 vrste 

 

 

@ sirka666 : ne kužim, dijelili besplatne novine u nju-jorku?

16 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Arendelle kaže...
bik kaže...

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

 Eee đesbaa Arendelle nevidjeh ti komentara ima tjedan - dva :)
Nije ti u pitanju mizoginija, stvarno ženske više "vise" na tome. Neznam jel vani, na ulici djelomično uzrok tome veća nesigurnost u stvarnom svijetu i socijalnoj interakciji - pa se radije zatvaraju u poznato, "virtualno" okruženje, ali evo:
http://www.telegraph.co.uk/technology/mobile-phones/9907273/Girls-bigger-smartphone-users-than-boys.html
također, mladi "vise" daleko više od starijih, naravno. Ni to nije (da se isto pravim pametan tuđicama) agizam, nego statistički relevantna činjenica.
http://www.latimes.com/local/education/community/la-me-edu-teens-tweens-spend-hours-on-smartphones-20151103-story.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 19:27 (overhaul).
14 godina
neaktivan
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Prilagodimo se gluposti ljudi umjesto da ju ispravimo!

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Arendelle kaže...
bik kaže...

Jako mi na živce idu cure koje ulicom bleje u mobitel. 99% cura od 10-30god šeta i bleji u taj hebeni uređaj da ne pogladaju oko sebe, i kad vidim jednu bez mobitela za 4sec ga vadi iz torbice.. ode ovaj svijet u qrac!

 Šta, uvrijeđen si jer se ne dive tvojoj ljepoti ili je u pitanju obična mizoginija?

 I moja sestra je imala bitch stav dok je bila gladna....nečega

9 godina
neaktivan
offline
Semafor za one koji gledaju u mobitel

Umjesto da budalama policajci zveknu kaznu od 2000 kn oni ih još potiču. Ako će pametni podilaziti budalama svijetom će hodati idioti

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
bik kaže...

 Nema veze sa mržnjom prema ženama, nego prema tom činu koji te žene čini nesigurnima u sebi i prema vanjskom svijetu. U većini slučajeva vodi u izoliranost od svijeta oko sebe, kao i naviku na štetnu radnju, mogao bi to nazvati i tik, kao setam ulicom i konstantno provjeravam tko će mi poslat poruku ili lajkat neku bezsmislenu glupost. 

Vidim da ti bolujes od mizandrije čim mi boldaš određene riječi bez objašnjenja, možda je u pitanju mizantropija 

 Da, jer nisko se samopouzdanje ženâ najbolje očituje u nedostatku upućivanja pogleda prema samodopadnoj budali što misli da bi ga svaka osoba ženskoga spola trebala skidati očima. Kakav mobitel, kakva vlastita posla - važan si samo ti. Valja svima da se ostave svega što čine samo kako se ti ne bi osjećao ugroženim kad te tkogod ženskoga spola ne pogleda. Toliko si vispren da iz toga sramotnog (!) izostanka požudnog pogleda možeš iščitati sijaset posljedica gadnih psihičkih problema. Ma, genijalan si. S druge strane - naravno - kad muškarci gledaju u mobitel, njihov postupak vjerojatno opisuješ kao zatrpanost poslom. Zapravo, serem. Vrlo ga vjerojatno opisuješ kao nasušnu potrebu da se odmore od dosadnih žena plovom virtualnim svijetom. Jebiga, treba se odmoriti od nas, glavnih uzročnicâ svih belosveckih problema.

 

Priznajem ti jedino trud koji si morao uložiti da pronađeš antonim pojma mizoginija. Pokušaj sad potražiti istu stvar za mizantropiju. :P

 

sirka666 kaže...

 Stvarno, danas ljudi samo bleje u mobitel i ne obaziru se na nikoga oko sebe....

 U drugoj polovici 16. stoljeća te cijelom 17. stoljeću (čak i nešto kasnije) svi su knjige proglašavali najvećim zlom koje će uništiti društvenu komponentu kod ljudi. Povijest se ponovila početkom izlaženja prvih novina i časopisa, izumom radija, televizije, telefona itd., a čini se da slična sudbina prijeti suvremenim novotarijama kao što su telefoni s povezivošću na internet ili internet općenito. Oh, kvragu - povijesti, najgora si učiteljica! :)

 

overhaul kaže...

Nije ti u pitanju mizoginija, stvarno ženske više "vise" na tome. Neznam jel vani, na ulici djelomično uzrok tome veća nesigurnost u stvarnom svijetu i socijalnoj interakciji - pa se radije zatvaraju u poznato, "virtualno" okruženje, ali evo:
http://www.telegraph.co.uk/technology/mobile-phones/9907273/Girls-bigger-smartphone-users-than-boys.html
također, mladi "vise" daleko više od starijih, naravno. Ni to nije (da se isto pravim pametan tuđicama) agizam, nego statistički relevantna činjenica.
http://www.latimes.com/local/education/community/la-me-edu-teens-tweens-spend-hours-on-smartphones-20151103-story.html

 Vjerujem da na internetu možeš pronaći "istraživanja" s potpuno oprečnim rezultatima. Također, u hrvatskom je jeziku samo ageizam. Nikakav *agizam.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
16 godina
offline
Re: Semafor za one koji gledaju u mobitel
Arendelle kaže...

 

overhaul kaže...

Nije ti u pitanju mizoginija, stvarno ženske više "vise" na tome. Neznam jel vani, na ulici djelomično uzrok tome veća nesigurnost u stvarnom svijetu i socijalnoj interakciji - pa se radije zatvaraju u poznato, "virtualno" okruženje, ali evo:
http://www.telegraph.co.uk/technology/mobile-phones/9907273/Girls-bigger-smartphone-users-than-boys.html
također, mladi "vise" daleko više od starijih, naravno. Ni to nije (da se isto pravim pametan tuđicama) agizam, nego statistički relevantna činjenica.
http://www.latimes.com/local/education/community/la-me-edu-teens-tweens-spend-hours-on-smartphones-20151103-story.html

 Vjerujem da na internetu možeš pronaći "istraživanja" s potpuno oprečnim rezultatima. Također, u hrvatskom je jeziku samo ageizam. Nikakav *agizam.

 Pa pronađi i linkaj onda. Ovo ti nije neko specijalno istraživanje, nego samo obična statistika. Pa stoga nađi onda oprečnu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice