Sigurnost i povijesna lekcija

poruka: 29
|
čitano: 3.906
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sigurnost i povijesna lekcija".
13 godina
neaktivan
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

Jad i bjeda. Neko uloži toliko truda, a ovi naši ni ne trepnu.

 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

Ovakvih budalaština nema na linux-u pa ga toplo preporučam.

Kakvi vražji malware-i i slično. Brzo bi bez posla ostali ovi što se bave sigurnošću.

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
0 11 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
nik_02 kaže...

Ovakvih budalaština nema na linux-u pa ga toplo preporučam.

Kakvi vražji malware-i i slično. Brzo bi bez posla ostali ovi što se bave sigurnošću.

 

 Potpuno krivo razmišljanje. Broj malware ovisi o popularnosti OS. Da svi koriste linux, malware bi bilo kao u priči.

16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
nik_02 kaže...
...Brzo bi bez posla ostali ovi što se bave sigurnošću.

 

 Koji? Od kuma mali koji se inače brine za "sigurnost" stranice ili nećak glavnog urednika koji je eto silom prilika (na nagovor svog strica urednika) završio srednju tehničku i jedan semestar ETF-a ili FER-a i sad je "Bog i batina" među klincima u susjedstvu?

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
formula1live kaže...
nik_02 kaže...

Ovakvih budalaština nema na linux-u pa ga toplo preporučam.

Kakvi vražji malware-i i slično. Brzo bi bez posla ostali ovi što se bave sigurnošću.

 

 Potpuno krivo razmišljanje. Broj malware ovisi o popularnosti OS. Da svi koriste linux, malware bi bilo kao u priči.

 Ponovo : kakvi vražji malware-i.

 

Trenutno je linux daleko najzastupljeniji OS u svijetu a tendencija je da će navedeno rasti i dalje no nema govora o velikim sigurnosnim problemima.

Dosta si dječje naivno povezao samo naizgled možebitne razloge i slavodobitno zaključio a zapravo si ispalio glupost a da nisi niti svjestan.

Druge su prirode čimbenici zašto je tako kako je , wiki ima dosta tema o svemu pa možda da se potroši koja minuta ?

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
nik_02 kaže...
formula1live kaže...
nik_02 kaže...

Ovakvih budalaština nema na linux-u pa ga toplo preporučam.

Kakvi vražji malware-i i slično. Brzo bi bez posla ostali ovi što se bave sigurnošću.

 

 Potpuno krivo razmišljanje. Broj malware ovisi o popularnosti OS. Da svi koriste linux, malware bi bilo kao u priči.

 Ponovo : kakvi vražji malware-i.

 

Trenutno je linux daleko najzastupljeniji OS u svijetu a tendencija je da će navedeno rasti i dalje no nema govora o velikim sigurnosnim problemima.

Dosta si dječje naivno povezao samo naizgled možebitne razloge i slavodobitno zaključio a zapravo si ispalio glupost a da nisi niti svjestan.

Druge su prirode čimbenici zašto je tako kako je , wiki ima dosta tema o svemu pa možda da se potroši koja minuta ?

 Na PC-u?

15 godina
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

u nas svatko ima svoju verziju povijesti. to je oko 4,3 milijuna verzija (bez peronospore). džaba su krečili. ne bacaju se biseri pred svinjčad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija

Postoje ljudi koji koriste računala u poslovne svrhe i gdje je potrebno veliki broj računala administrirati odjednom.

Zar postoji linux riješenje koje nudi takvo nešto do te mjere kao MS-ovo okruženje (domena).

 

Također takvi poslovni korisnici koriste i nekakav poslovni software koji u velikoj mjeri ne radi na linuksoidima odnoso rađen je za alternativu.

 

Ti što imaš svakih par mjeseci drugu linux distribuciju za po doma nikako ne spadaš pod gore navedenu kategoriju.

 

Dakle ako ne radiš u IT struci u povećoj tvrtci gdje od linuxa bježe kao vrag od tamjana onda se smatraj sretnim i naslađuje se time kako ti imaš linux koji je otporan na mallware a svi drugi su glupi jer ne koriste isti.

 

 

Oleg dobar članak btw.

Šteta što se takvim i sličnim siteovima ne zabrani pristup izlaz na internet dok ne riješe problem.

Hot Rodney
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 15:37 (Exploder).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Za tvoj info npr Konzum i grupacija su na Linux-u ima ih još da  ne nabrajam,Ja sam osobno na Linux i skoro za sve postoji zamena softwara- stvar navike...Dakle za sve ide ono koliko para toliko muzike...sve prema potrebama korisnika 
Exploder kaže...

Postoje ljudi koji koriste računala u poslovne svrhe i gdje je potrebno veliki broj računala administrirati odjednom.

Zar postoji linux riješenje koje nudi takvo nešto do te mjere kao MS-ovo okruženje (domena).

 

Također takvi poslovni korisnici koriste i nekakav poslovni software koji u velikoj mjeri ne radi na linuksoidima odnoso rađen je za alternativu.

 

Ti što imaš svakih par mjeseci drugu linux distribuciju za po doma nikako ne spadaš pod gore navedenu kategoriju.

 

Dakle ako ne radiš u IT struci u povećoj tvrtci gdje od linuxa bježe kao vrag od tamjana onda se smatraj sretnim i naslađuje se time kako ti imaš linux koji je otporan na mallware a svi drugi su glupi jer ne koriste isti.

 

 

Oleg dobar članak btw.

Šteta što se takvim i sličnim siteovima ne zabrani pristup izlaz na internet dok ne riješe problem.

 

16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
nik_02 kaže...
 

Trenutno je linux daleko najzastupljeniji OS u svijetu

A gdje to?

16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Old Iggy kaže...
nik_02 kaže...
 

Trenutno je linux daleko najzastupljeniji OS u svijetu

A gdje to?

 Valjda misli na Android

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
15 godina
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

Čovjek ima sreće, da je stanovnik Hrvatske i to otkrio već bi bio u zatvoru jer bi ga optužili za hakiranje i cyber-terorizam!

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
axos kaže...

Jad i bjeda. Neko uloži toliko truda, a ovi naši ni ne trepnu.

 

Vjerojatno jer misle da je jugoudbaš.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Exploder kaže...

Postoje ljudi koji koriste računala u poslovne svrhe i gdje je potrebno veliki broj računala administrirati odjednom.

Zar postoji linux riješenje koje nudi takvo nešto do te mjere kao MS-ovo okruženje (domena).

 

Također takvi poslovni korisnici koriste i nekakav poslovni software koji u velikoj mjeri ne radi na linuksoidima odnoso rađen je za alternativu.

 

Ti što imaš svakih par mjeseci drugu linux distribuciju za po doma nikako ne spadaš pod gore navedenu kategoriju.

 

Dakle ako ne radiš u IT struci u povećoj tvrtci gdje od linuxa bježe kao vrag od tamjana onda se smatraj sretnim i naslađuje se time kako ti imaš linux koji je otporan na mallware a svi drugi su glupi jer ne koriste isti.

 

 

Oleg dobar članak btw.

Šteta što se takvim i sličnim siteovima ne zabrani pristup izlaz na internet dok ne riješe problem.

 Ćitao sam istraživanmje u kojem je pisalo da linux administratori više zarađuju u prosjeku i sposobni su u prosjeku posluživati veći broj klijenata.Doduše malo staro istraživanje:
http://www.cioupdate.com/budgets/article.php/1477911/Linux-TCO-Less-Than-Half-The-Cost-of-Windows.htm

dark_wizz kaže...
Old Iggy kaže...
nik_02 kaže...
 

Trenutno je linux daleko najzastupljeniji OS u svijetu

A gdje to?

 Valjda misli na Android

Valjda misli na općenito tržište konzumne elektronike.Tj. sve što ima čip a nije PC.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
dark_wizz kaže...
Old Iggy kaže...

A gdje to?

 Valjda misli na Android

Daleko je to od linuxa na picekima.

g12356 kaže...

 Ćitao sam istraživanmje u kojem je pisalo da linux administratori više zarađuju u prosjeku i sposobni su u prosjeku posluživati veći broj klijenata.Doduše malo staro istraživanje:
http://www.cioupdate.com/budgets/article.php/1477911/Linux-TCO-Less-Than-Half-The-Cost-of-Windows.htm

U principu u prosjeku vjerojatno i zarađuju jer ih je bitno manje, a u praksi pokrivaju i druge stvari.

No obično imaju i problem - teško ih je strpati u korporacijske okvire.

10 godina
protjeran
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

 

CERN, Google, i stotine drugih kompanija i akademskih ustanova su na linuxu. Za par godina kompletna kineska državna uprava i ministarstva bu na linuxu.  Linux leti svemirom u raznim uredajima...  Okružen si televizorima, frižiderima i satovima koje kontrolira linux.

Todorićevo carstvo je na redhatu...

 

 

I onda neko kaže da se u poslovnom okružju bježi od linuxa........ccccccccc.....  Većina servera je na linuxu koji je mrežni car....  Al serveri valjda pa tom kolegi nespadaju u poslovnu primjenu.... 

 

Ako je išta problem, onda su to aplikacije i formati a nikako operativni sustav koji samo aplikacijama servira resurse hardvera...   

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 23:06 (bunkermax).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Exploder kaže...

Postoje ljudi koji koriste računala u poslovne svrhe i gdje je potrebno veliki broj računala administrirati odjednom.

Zar postoji linux riješenje koje nudi takvo nešto do te mjere kao MS-ovo okruženje (domena).

 

Također takvi poslovni korisnici koriste i nekakav poslovni software koji u velikoj mjeri ne radi na linuksoidima odnoso rađen je za alternativu.

 

Ti što imaš svakih par mjeseci drugu linux distribuciju za po doma nikako ne spadaš pod gore navedenu kategoriju.

 

Dakle ako ne radiš u IT struci u povećoj tvrtci gdje od linuxa bježe kao vrag od tamjana onda se smatraj sretnim i naslađuje se time kako ti imaš linux koji je otporan na mallware a svi drugi su glupi jer ne koriste isti.

 

 

Oleg dobar članak btw.

Šteta što se takvim i sličnim siteovima ne zabrani pristup izlaz na internet dok ne riješe problem.

 ROFL.

Samomrzeći hrvat
14 godina
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

da se vratimo na ovaj blog, pa jel ovi iz slobodne znaju da mogu platit stručnjaka za sigurnost tj. neki licencirani/certificirani tim paypalom i elegantno očistit maliciozni kod, brzo i povoljno + će im pregledat ukupno sigurnosno stanje cms-a, jer je ovde hackirano pa je vjerovatno problem i u cijelom sustavu (vjerovatno custom), tj. ima neka exploitana rupa. mislim da je wordpress mogao bi ga ja očistit pa je vjerovatno custom cms. ili možda prave novi site pa neće ni rješavat to nego će samo stavit novi web kad bude gotov.

http://social.xfire.com/users/kiki3000
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Exploder kaže...

 

Ti što imaš svakih par mjeseci drugu linux distribuciju za po doma nikako ne spadaš pod gore navedenu kategoriju.

 

 

Ma jel se ti to šuljaš po mome stanu kad nema nikoga i pališ računalo ?

Sad sam bio na policiji i prijavio tvoj user lopove .

 

Ma gle , stvar je jako jednostavna , puno user-a ima problema s malware-om koji je na linuxu u globalu nepoznanica i koliko god ti pisao to je tako.

 

Ovi gore što su mi naslagali palac dolje , ajmo crta na torrente skinuti nove winse .

Ajme meni .

 

 

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
nik_02 kaže...
Ovi gore što su mi naslagali palac dolje , ajmo crta na torrente skinuti nove winse .

Ajme meni .

Tipični militantni linux korisnik koji kompajlira kernel svaki drugi dan, hebe si mater jer nema drivera za nikakav slabo popularan HW i živi u ružičastom svijetu gdje je njegov PC siguran. I pretpostavljam da ne radi nigdje.

 

Kako mi na linuxu VS, MSSQL i Battlefield 4 rade poprilično loše (a ovo prvo dvoje mi treba za posao a treće da se zabavljam, umjesto da kompajliram kernel treći put u noći), nekako su mi moji Windowsi (legalni) draži nego to poluispravno smeće.

 

Naravno da sam radio sa linuxom, prije nego što netko krene lupetati. OS je ok za luleke koji vise na fesjbuku i PCjeve u kafićima i sličnim mjestima gdje ima podosta tih luleka. Ostalo - puška. Autocad, photoshop (gimp, lol), VS, TFS, Vegas, 3DS Max, Office (libre... lol), poslovne aplikacije, računovodstvo...

 

Svaki OS ima primjenu. Linux na desktopu nema što raditi.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

Bezvezna provokacija Olega na kraju teksta, ali ne bih trošio riječi o tome. Što se tiče hr portala, jako malo ih vodi brigu o svojim korisnicima i često su predmet napada, ako ništa druga preko reklama prolaze propusti. Žalosno je da nisu stranicu barem privremeno isključili ako su dobili obavijest da je zaražena. Možda su zabrijali da ih netko trola.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Sum_of_all_fears kaže...
nik_02 kaže...
Ovi gore što su mi naslagali palac dolje , ajmo crta na torrente skinuti nove winse .

Ajme meni .

Tipični militantni linux korisnik koji kompajlira kernel svaki drugi dan, hebe si mater jer nema drivera za nikakav slabo popularan HW i živi u ružičastom svijetu gdje je njegov PC siguran. I pretpostavljam da ne radi nigdje.

 

Kako mi na linuxu VS, MSSQL i Battlefield 4 rade poprilično loše (a ovo prvo dvoje mi treba za posao a treće da se zabavljam, umjesto da kompajliram kernel treći put u noći), nekako su mi moji Windowsi (legalni) draži nego to poluispravno smeće.

 

Naravno da sam radio sa linuxom, prije nego što netko krene lupetati. OS je ok za luleke koji vise na fesjbuku i PCjeve u kafićima i sličnim mjestima gdje ima podosta tih luleka. Ostalo - puška. Autocad, photoshop (gimp, lol), VS, TFS, Vegas, 3DS Max, Office (libre... lol), poslovne aplikacije, računovodstvo...

 

Svaki OS ima primjenu. Linux na desktopu nema što raditi.

 

Bože , pacijenta (ali ne engleskog).

O kojem ti kompajliranju kernela pričaš , što tebe spopada.

Nisam nikada niti ne mislim kompajlirati kernel , linux koji mi je godinama na asusu K75VJ radi savršeno  , sav je HW 100% podržan.

Ajde se na zrak ohladiti , lijep je dan umjesto da pišeš ovakve ogorčene postove kojih ćeš se za par dana sramiti.

Ovo što si naveo u drugom dijelu je doista van svake kritike.

 

Hej , imaš sreće , svjedno ti neću lupiti palac dolje  .

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija

Hoćeš reć da svaki od ovih programa ima alternativu koja radi bez problema i može 100% zamijeniti neki od njih?

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

YO!!!

Linux i Windows,ajmo vas dvojica u kut,idete u offtopic!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

Ljevičarska antihrvatska provokacija. Mrze sve što je hrvatsko...

 

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 11:13 (Friday).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija

I Oleg je kompletno izignorirao naš topic o tom problemu sa exploitovima i ransomwareom...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
Exploder kaže...

Postoje ljudi koji koriste računala u poslovne svrhe i gdje je potrebno veliki broj računala administrirati odjednom.

Zar postoji linux riješenje koje nudi takvo nešto do te mjere kao MS-ovo okruženje (domena).

 

Također takvi poslovni korisnici koriste i nekakav poslovni software koji u velikoj mjeri ne radi na linuksoidima odnoso rađen je za alternativu.

 

Ti što imaš svakih par mjeseci drugu linux distribuciju za po doma nikako ne spadaš pod gore navedenu kategoriju.

 

Dakle ako ne radiš u IT struci u povećoj tvrtci gdje od linuxa bježe kao vrag od tamjana onda se smatraj sretnim i naslađuje se time kako ti imaš linux koji je otporan na mallware a svi drugi su glupi jer ne koriste isti.

 

 

Oleg dobar članak btw.

Šteta što se takvim i sličnim siteovima ne zabrani pristup izlaz na internet dok ne riješe problem.

 

Postoje, i dosta ih je no koriste specijalizirane aplikacije i uvijek je to mix Linux i Windows dekstopa u razlicitim omjerima. Slicno je i s OS X. Postoje i alati za upravljanje i administriranje takodjer, i rade sasvim fino. 

 

Problem je premali broj aplikacija s podrskom (!) i jos uvijek premali broj ljudi koji znaju odrzavati Linux. Puno vise se ulaze i reklamiraju tecajevi za MS tehnologije. Osim toga, firme su prakticne, idu s onim kaj im treba i gdje mogu naci potrebnu podrsku/administratore. Linux admina je jos uvijek vrlo malo.

 

Btw, kad kazem "Linux admin" ne mislim na nekog tko je doma naucio instalirati Ubuntu i pomalo natuca po Bashu. Mislim na kompetentne admine koji mogu raditi s drugim ljudima, s drugim tehnologijama (ukljucivsi Microsoftovim) jer ih "business treba" a ne da prolijevaju pamet kako je nesto smece ili nije (nikog to ne interesira, make it work) i da je organiziran da moze raditi s vise od deset racunala.

 

A da budemo ontopic, vjerojatno u SD vrte site na Linuxu i imaju nekog tko im ne zna pocistiti content management sistem ili kaj vec koriste.

 

16 godina
offline
Re: Sigurnost i povijesna lekcija
bunkermax kaže...

 

CERN, Google, i stotine drugih kompanija i akademskih ustanova su na linuxu. Za par godina kompletna kineska državna uprava i ministarstva bu na linuxu.  Linux leti svemirom u raznim uredajima...  Okružen si televizorima, frižiderima i satovima koje kontrolira linux.

Todorićevo carstvo je na redhatu...

 

 

I onda neko kaže da se u poslovnom okružju bježi od linuxa........ccccccccc.....  Većina servera je na linuxu koji je mrežni car....  Al serveri valjda pa tom kolegi nespadaju u poslovnu primjenu.... 

 

Ako je išta problem, onda su to aplikacije i formati a nikako operativni sustav koji samo aplikacijama servira resurse hardvera...   

Gdje si to vidio većinu servera na linuxu? Na stranu "tko će jednog dana biti na linuxu" i primjeri kao Konzum (gdje su u biti kase na linuxu, ne i biznis dio) ili vječiti primjer Műnchena ili kineske državne uprave (koji su krasni primjeri na prvu, ne tako zgodni na drugu) su rijetki primjeri, ne česti. O tome koliko se firmi vraća na MS da ne pričam.

 

S druge strane, ovo o specifičnim uređajima je smiješno - televizori, satovi, svemir? Ti to ozbiljno? Koliko korisnika ima pojma o tome?

 

A u aplikacijama i formatima i je problem, ne u OS-u i slično. Može linux biti n puta bolji od mirkosofta (a nije baš, kao što nije ni jeftiniji u ozbiljne svrhe), dok god korisnik ima potrebu imati Office i "hraniti živinu, a ne talasati" nema puno kruha.

16 godina
offline
Sigurnost i povijesna lekcija

Hehe Oleg pomislio da će se ovdje offtopičariti o "NDH, NOB, jel Tito bio zločinac ili nije" kadli, 
linux win offtopic. Nikad neznaš kud te voda nanese.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice