U Sisku održan drugi 3D Print Show

poruka: 20
|
čitano: 3.328
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Sisku održan drugi 3D Print Show".
15 godina
offline
U Sisku održan drugi 3D Print Show
Zna li tko bi mogao vrlo povoljno isprintati globus reljefni? 3D model (stl datoteku) imam. Oko 25-30 cm promjer. Edukativne je svrhe za klinca, da vidi da Zemlja nije glatka kugla.
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Postovani

Ja sam isprintao taj ducatiev 3d model koji se spominje u clanku i zainteresiran sam isprintati Vam Globus.

Mozete mi se javiti na filaflip@gmail.com
16 godina
offline
U Sisku održan drugi 3D Print Show

dobije li se globus u boji ili mono?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U Sisku održan drugi 3D Print Show

Mislim da je mono. Treba ga ručno ofarbati poslije. Najbolje da je plavi da more koje je većina ne treba farbati :)

Ako netko zna pametan način da se ne farba ručno - ideje su dobrodošle. Kugla i to još naborana je nezgodan oblik.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show

Hvala, poslao sam mail.

8 godina
odjavljen
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Keso kaže...

Mislim da je mono. Treba ga ručno ofarbati poslije. Najbolje da je plavi da more koje je većina ne treba farbati :)

Ako netko zna pametan način da se ne farba ručno - ideje su dobrodošle. Kugla i to još naborana je nezgodan oblik.

 Riješenje je dvobojni ispis. 

 

Ne želim nikoga reklamirati, ali ako netko ima potrebe za tako nečim, možete me kontaktirati na PP pa ću poslati podatke od tvrtke koja se bavi time.

8 godina
odjavljen
offline
U Sisku održan drugi 3D Print Show
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Slicer kaže...

 Riješenje je dvobojni ispis. 

 

Ne želim nikoga reklamirati, ali ako netko ima potrebe za tako nečim, možete me kontaktirati na PP pa ću poslati podatke od tvrtke koja se bavi time.

Dali su mi ponudu na 5500 kn. Za te pare si kupim printer i sam si isprintam. I još mi ostane printer nakon toga. Jedino ako ovi printaju pozlaćenim nitima :)

A taj njihov printer s 2 boje košta oko 18 000kn, znači 3 printa globusa. Kao da razvijanje fotke platiš 33% cijene uređaja za razvijanje, recimo 50 000 kn. Ne znam čime opravdavaju tu cijenu. I tko je to spreman platiti. Ja nisam. Ne za pokazati klincu kako Zemlja izgleda. Sigurno se može naći jeftinije a da je dobro.

8 godina
odjavljen
offline
U Sisku održan drugi 3D Print Show

Ponuda je vjerojatno bila takva zbog velicine predmeta, dvobojnog ispisa i cinjenice da moraju raditi model iz nule. :)

A modeliranje je uvijek skupo.

 

P.S. a da kupis globus u knjizari za 100-200 kn?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 2:08 (Slicer).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Keso kaže...

Dali su mi ponudu na 5500 kn. Za te pare si kupim printer i sam si isprintam. I još mi ostane printer nakon toga. Jedino ako ovi printaju pozlaćenim nitima :)

A taj njihov printer s 2 boje košta oko 18 000kn, znači 3 printa globusa. Kao da razvijanje fotke platiš 33% cijene uređaja za razvijanje, recimo 50 000 kn. Ne znam čime opravdavaju tu cijenu. I tko je to spreman platiti. Ja nisam. Ne za pokazati klincu kako Zemlja izgleda. Sigurno se može naći jeftinije a da je dobro.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__1690__1523__3D_Printers_Accessories-3D_Printers.html

15 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Slicer kaže...

Ponuda je vjerojatno bila takva zbog velicine predmeta, dvobojnog ispisa i cinjenice da moraju raditi model iz nule. :)

A modeliranje je uvijek skupo.

Nope. Od kud ti takva dezinformacija?

Po ponudi koju su poslali, 5500kn je kad oni ne moraju modelirati, kad dobiju GOTOV model, poslao sam link na STL file, i to print u samo jednoj boji.

Opcija kad oni ne moraju krenuti iz nule, nego POSTOJEĆI model razdvojiti na dve boje i globalno smanjiti planine, procjenjuju na 20h posla i to ispada oko 8 000kn.

A da zbilja moraju napraviti globus "iz nule" to bi valjda koštalo toliko da bi mi u zlatara filigrama ispalo jeftinije s dijamantima nego da je od plastike.

8 godina
odjavljen
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Keso kaže...
Zna li tko bi mogao vrlo povoljno isprintati globus reljefni? 3D model (stl datoteku) imam. Oko 25-30 cm promjer. Edukativne je svrhe za klinca, da vidi da Zemlja nije glatka kugla.

 Jesi li mu probao objasniti riječima? To mi se čini ekonomski isplativijom inačicom. :)

vocap, bičz?
16 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Keso kaže...

Nope. Od kud ti takva dezinformacija?

Po ponudi koju su poslali, 5500kn je kad oni ne moraju modelirati, kad dobiju GOTOV model, poslao sam link na STL file, i to print u samo jednoj boji.

Opcija kad oni ne moraju krenuti iz nule, nego POSTOJEĆI model razdvojiti na dve boje i globalno smanjiti planine, procjenjuju na 20h posla i to ispada oko 8 000kn.

A da zbilja moraju napraviti globus "iz nule" to bi valjda koštalo toliko da bi mi u zlatara filigrama ispalo jeftinije s dijamantima nego da je od plastike.

 20h posla? kakvog posla? pa printer sve sam radi... stisneš, vratiš se za 20h i gotovo... bolje kupit kompletan printer onda... 

16 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Arendelle kaže...

 Jesi li mu probao objasniti riječima? To mi se čini ekonomski isplativijom inačicom. :)

 ma za 8000kn mu pokaže uživo oko svijeta 

8 godina
odjavljen
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
lllnuclearlll kaže...

 ma za 8000kn mu pokaže uživo oko svijeta 

 Da, fakat. Ideja je plemenita, ali namjere likova koji se bave 3D ispisom očito nisu tako plemenite. Gulikože su u peezdu materinu. :D

vocap, bičz?
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Keso kaže...
Slicer kaže...

Ponuda je vjerojatno bila takva zbog velicine predmeta, dvobojnog ispisa i cinjenice da moraju raditi model iz nule. :)

A modeliranje je uvijek skupo.

Nope. Od kud ti takva dezinformacija?

Po ponudi koju su poslali, 5500kn je kad oni ne moraju modelirati, kad dobiju GOTOV model, poslao sam link na STL file, i to print u samo jednoj boji.

Opcija kad oni ne moraju krenuti iz nule, nego POSTOJEĆI model razdvojiti na dve boje i globalno smanjiti planine, procjenjuju na 20h posla i to ispada oko 8 000kn.

A da zbilja moraju napraviti globus "iz nule" to bi valjda koštalo toliko da bi mi u zlatara filigrama ispalo jeftinije s dijamantima nego da je od plastike.

Što se samog printa u jednoj boji tiće; za globus veličine 30cm u rezoluciji od 0,1 mm visine sloja sa ispunom od 12% i to čisto iz razloga jer su neki dijelovi takvi da bi unutar modela trebao support a i da ipak ta kugla na kraju ima neku čvrstoću (jer je, rekli smo, velika 30 cm) i za cca 5 dana konstantnog printanja - cijena je sasvim pristojna. Dapače volio bih vidjeti i neku drugu ponudu za 3D ispis Vašeg modela. Koliko znam bila je ponuda i za manji globus, 20 cm promera koja je bila upola manja. Kažem nadam se da ćete naći nekoga tko će vam to za Vaš budget (zanima me koliko bi Vi eto platili za takav 3D ispisani globus 30 cm promjera) to moći 3D ispisati.

Model o kojem se radi jest ovaj: http://www.thingiverse.com/thing:1148701

Kada je u pitanju dual print, stvari postaju jako zanimljive. Meni ovdje nije namjera ikoga obrazovati kako funcionira dual FDM 3D ispis, no reći ću da su za njega potrebna dva zasebna STL filea sa istim ishodištem a kojima se prilikom printanja dodjeljuje extruder sa bojom - svakom fileu njegova boja. Ne znam koliko ste upoznati sa 3D modeliranjem no siguran sam da ovdje na forumu ima ljudi koji su poprilični maheri i gurui na tom području. Možda bi netko objasnio kako iz STL formata dobiti što Vi želite prilagođeno za 3D ispis na dual FDM printeru i to u svega sat dva. Da pričamo o originalnom filu modela (.3ds, .f3d, .blend ili neki univerzalni .step, .iges i sl...) onda bi priča bila drugačija! 
Meni treba popriličan broj sati koje nekako moram opravdati i naplatiti. 

No poštovani Keso, nekome je i 100 kuna puno a nekome 10000 malo, sve sa stajališta s kojeg gledate. Ponavljam, nadam se da ćete naći nekoga tko će Vam to učiniti za onoliko novaca koliko Vi želite dati, moj mali obrt nažalost to nije u stanju. 

P.S. ja Vam mogu prodati i printer za cifru od 5500 kn pa si sami isprintajte, a postoje u algebri i machinimi tečajevi 3D modeliranja. Što da tražite druge kad možete biti sam svoj majstor. Znanje je neprocjenjiva vrijednost! 

 

I have no special talent. I am only passionately curious. A.E.
15 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Druga ponuda je 500kn za 25cm, i 1400kn za 30cm. Pozdrav!
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show

Eto uspjeli ste! Sretno! :) 

I have no special talent. I am only passionately curious. A.E.
8 godina
odjavljen
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Keso kaže...
Druga ponuda je 500kn za 25cm, i 1400kn za 30cm. Pozdrav!

 Joj, pa to je jako skupo! Ne daj da te deru-traži za 50 kn. 

15 godina
offline
Re: U Sisku održan drugi 3D Print Show
Za 50 nema.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice